Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Caped 117 Crusader , oliwander , oliwander , 22MARTLI Daha Az
4 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 9 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü4 Mobil2 iOS
5 sn
107.798
Cevap
260
Favori
3.950.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
30. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Press a Key

Ne diyorsun sen ya? :D

Last of Us: Part II, God of War, Ghost of Tsushima, Spider-Man, Uncharted 4, Bloodborne, Demon's Souls, Final Fantasy 7: Remake, bu saydıklarımın her biri konsol alma sebebi.

Burun kıvırıp dalga geçtiğin Days Gone kalitesine bile yanaşmak sizin için zor, ne Days Gone'da ki sunum mimik kalitesini, ne o motor sürüş dinamiklerini, ne o atmosferi ve grafiği sağlayabilecek oyununuz yok :)

Bend Studio bile çoğu MS stüdyosuna tek atar, bu stüdyonun potansiyeli hakkında hiçbir fikriniz yok :)

Bend Studio 2 nesildir oyun yapmıyor, bunca paslanmaya rağmen ortalama üzeri bir işe imza attılar, 2 nesil sizin stüdyolar oyun yapmasında amatörlüklerini görelim :)

Sony'nin kalitesine erişmek için Naughty Dog'a ulaşmanız lazım, onlara da gelene kadar 40 fırın ekmek yeyip önce Guerilla Games'i, sonra Sucker Punch'ı, ardından Insomniac Games'i, en sonda Santa Monica'yı falan geçmeleri lazım.

15 yıl geriden gelip 10 yıl ileriden giden bir firmaya yetişmek imkansız.
    Oyunlar 10 numara hocam. Ps4 pro aldım ve oynadım. Bitti. Sildim gitti. Çok abartmayın. Aynı oyunları ikinci defa oynamak istemem. Şimdi Game pass dekileri oynuyorum. Bitirdiklerimi siliyorum. Geriye bende baki kalan fifa ve araba yarışı oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sen ne diyosun ya oradan çıkardığın anlama bak birde gelmiş benim okuma yazmama laf ediyorsun siz harbi kafayı sıyırmışsınız şu konudaki insanlara bakıp gülüyorum sadece komik duruma düşürmeyin kendinizi birde gelmiş dalga geçer gibi konuşuyor laflara bak hay allahım ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Press a Key

Ne diyorsun sen ya? :D

Last of Us: Part II, God of War, Ghost of Tsushima, Spider-Man, Uncharted 4, Bloodborne, Demon's Souls, Final Fantasy 7: Remake, bu saydıklarımın her biri konsol alma sebebi.

Burun kıvırıp dalga geçtiğin Days Gone kalitesine bile yanaşmak sizin için zor, ne Days Gone'da ki sunum mimik kalitesini, ne o motor sürüş dinamiklerini, ne o atmosferi ve grafiği sağlayabilecek oyununuz yok :)

Bend Studio bile çoğu MS stüdyosuna tek atar, bu stüdyonun potansiyeli hakkında hiçbir fikriniz yok :)

Bend Studio 2 nesildir oyun yapmıyor, bunca paslanmaya rağmen ortalama üzeri bir işe imza attılar, 2 nesil sizin stüdyolar oyun yapmasında amatörlüklerini görelim :)

Sony'nin kalitesine erişmek için Naughty Dog'a ulaşmanız lazım, onlara da gelene kadar 40 fırın ekmek yeyip önce Guerilla Games'i, sonra Sucker Punch'ı, ardından Insomniac Games'i, en sonda Santa Monica'yı falan geçmeleri lazım.

15 yıl geriden gelip 10 yıl ileriden giden bir firmaya yetişmek imkansız.
    Oyunlar 10 numara hocam. Ps4 pro aldım ve oynadım. Bitti. Sildim gitti. Çok abartmayın. Aynı oyunları ikinci defa oynamak istemem. Şimdi Game pass dekileri oynuyorum. Bitirdiklerimi siliyorum. Geriye bende baki kalan fifa ve araba yarışı oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: furkanmtnn

Sen ne diyosun ya oradan çıkardığın anlama bak birde gelmiş benim okuma yazmama laf ediyorsun siz harbi kafayı sıyırmışsınız şu konudaki insanlara bakıp gülüyorum sadece komik duruma düşürmeyin kendinizi birde gelmiş dalga geçer gibi konuşuyor laflara bak hay allahım ya

Nintendo ve Sony rakibiyiz diyor orda, hepsini ezecegiz geçeceğiz diyor he he yavrum ha canım benim tamam.  

• AA tamam benim hatammış herşeyi senin bildiğini unuttumda bir an neyse sen konuda devam kal ben kaçtım kral sizsiniz herşeye bir cevap var zaten işi şakaya vurarakta olsa nasıl olsa biraz olgun davranmanızı tavsiye ederim cevapta yazmazsanız sevinirim sıktı muhabbet ama en son ben yazmalıyım altta kalamam dersen yaz içinde kalır şimdi senin gece uyuyamazsın dur bi şakaya vuram başka türlü cevap veremiyorum diyebilirsin hakkındır yavrumlu mavrumluda konuşma benle kimle konuştuğunu sanıyorsun sen tartışamıyorsan yol al

• Konuyu açan arkadaş amacına ulaştı sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sirinbaba33 S kullanıcısına yanıt
    Ben demiyorum ki bu oyunlar sürekli oynanan oyunlar, öyle olsa MMORPG falan öneririm.

Bu yapımların bir amacı var, oynuyorsun, deneyim ediyorsun, etkileniyorsun ve elbet bir yerde bitiyor.

Belki her Sony stüdyosunu övmem, çok abartılacak şeylerde değil zaten. Fakat söz konusu Naughty Dog veya Santa Monica ise ne kadar övsek az gelir.

Bu stüdyolar Rockstar ile kaliteyi beraber belirleyen işçiliklere imza atıyorlar.

Bethesda değil, Ubisoft değil, Electronic Arts değil, Konami değil, Square Enix değil, Microsoft stüdyoları hiç değil. Sadece 2 gerçek var bu sektörde, kalitesini buram buram hissettiren, teknik olarak sınırı belirleyen, Rockstar ve Naughty Dog. Santa Monica'da hemen arkalarından gelir etti 3, başkası yalan, ne Sony stüdyolarında, ne 3. parti firmalarda, ne de Microsoft stüdyolarında. Bu stüdyolar her övgüyü hak ediyor.
  • Öyle bir seferde bir oyuna çok para verecek bir bütçem yok kredi kartımda yok taksitlendireyim. Xbox game pass işimi fazlasıyla görüyor. Bütçeme uygun en azından. Bir psn oyununa 500-600 veremem. xbox candır diyorum

• MortalRide kullanıcısına yanıt

Bu tür içerik üreticileri (Dost Kayaoğlu, Talha Aynacı, Dost Kayaoğlu vs) bile bir oyuna 600tl para verilmez diyorsa gerçekten verilmez. Bu adamlar bu işlere ömürlerini adamış insanlar. Bu adam PS5 e, SeriesX e bedava ulaştığı halde bizim gruptakiler kadar savunmuyor. Herkes birbirine bir şey kanıtlama derdinde. Allah kimseyi sonradan görme etmesin ne diyeyim

• Xbox Series S/X, Ps5 e göre Ps2 oyunlarını daha iyi oynatıyormuş.

https://www.vg247.com/xbox-series-s-x-ps2-emulation/

• Şu konuya bakıyorum da insanların ne çok boş zamanı var yazık yahu şurada harcadığınız zamana bu kadar sığ biri olarak bu dünyadan göçüp gidecek misiniz gerçekten ? tartışılan şeye bak   bu hayatta her şeyin telafisi olur fakat zamanın telafisi yok.

• Piyade_Nefti P kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle.Sadece savunmuş olmak için savunanları ve sadece eleştirmek için eleştirenleri anlayamıyorum çok gereksiz geliyor.Her konuda doğru olana doğru yanlış olana yanlış denmeli.Benim görüşüm bu şekilde.
  • MortalRide kullanıcısına yanıt

Kesinlikle katılıyorum hocam. Zaten memleket insanının en büyük problemi de bu. Anlıyorum kardeşim, senin bütçen birine yetmiş olabilir ki bundan normal bir durumda yok zaten (8300 tl lan boru değil) ama gidip de neden alamadığını suçlayıp da alanlara keriz muammelesi yapıyorsun ki ?

Ha buradan adminlere de sesleniyorum be güzel admincikler tam dedikki her iki ana konu da adam olacak siz gidip insanlar daha da kutuplaşsın diye burayı açmışsınız ama burada çook kafanızı ağrıtırlar ben söyliyeyim. Her iki taraf ta aşırı seviyesiz ve bu saçma tartışmalr hukuki boyuta kadar gelebilir. Ama Donanım Haberde işini biliyor, bu kerizler üzerinden çok güzel etkileşim alıyor  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piyade_Nefti -- 30 Kasım 2020; 18:4:11 >
  • inşallah microsoft konsol yapmayı bırakır olan ps fanboylarına olur.

ps3 e kadar aynı gamepadi kullandılar, insanlar xbox gamepadini övmeye başlayınca düzelttiler.

onlineda berbattı, hatta yoktu xbox sayesinde online altyapı geliştirdiler

gamepass sisteminin kendine çektiğini gördüler bizde yapıcaz dediler.

one x gücünden sonra konsolu 500 dolardan satmak ZORUNDA kaldılar. microsoft one da yaptığı hatayı one x çıkararak terfi etmeye çalıştı, yeni nesiledede ışık yaktığını gören sony konsolu 500 dolardan çıkarmak zornda kaldı.

şimdi diyorum ki inşallah micrsoft konsol yapmayı bırakırda ortalık sony'e kalır, 1000 dolardan konsol satmaya başlayan, online alt yapısını salan, ucuza oyun koklatmayan bir şirkete kalırsınız.

• MetalWave kullanıcısına yanıt

Aman aman aman kurban olayım bana ergonomi yoksunu, her tarafından kalitesizlik akan dualshock 3 ü hatırlatma. Ele düzgün oturmaz, tetik tuşları parmaktan sürekli kayar falan aman aman. Sırf o gamepadi için bile o kadar pişman olmuştum ki. Neyse ki tlou ile uncharted serisi vardı da oradan çeldi gönlümü PS3

• Dokunsal geri bildirimin online oyuncular için bir anlamı yokki. Akıllı olan kapatır. Crossplay oyunlarda ps5 oynayanların olduğu lobilere ağırlık vericem, onlar bir kere ateş edene kadar ben kafalarına 10 mermi sıkmış olurum, birde çoğu şuan konsolları çökmesin diye lan kablosu takmıyor, ping üstünlüğü de bende  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Funder kullanıcısına yanıt

İşin o kadar rekabetçi kısmını bilemiyeceğim. Şu an seriesx ya da ps5 sahibi değilim ama dualsensi arkadaşımda deneyim ettim dediğim gibi. Malzeme kalitesi olarak hala dualshock4 gibi sadece biraz daha ağır. Ama mesela xbox kolları harbiden malzeme kalitesi olarak çok premium duruyor ama donanım olarak geride :) o yüzden passat-mercedes kıyası yaptım

• Bu video akıllardaki her soruya güzel cevap olmuş. Benim gibi kararsız olan insanların kesinlikle izlemesini tavsiye ederim  

EDİT: Bu videoyu izledikten sonra ulan kaç gündür millet ne tartışıyor lan dedim kendi kendime  Arkadaşlar iş tamamen sizde bitiyor anlayacağınız. Bu videoda da buna değiniyor. Şahsen ben kararımı verdim  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piyade_Nefti -- 30 Kasım 2020; 18:25:45 >

• Piyade_Nefti P kullanıcısına yanıt

Güzel video olmuş gerçekten. İki tarafında artıları, eksileri var.

İki konsolda sahibini üzmez; alışkanlıklarınıza, beğenilerinize göre karar verin.

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.