Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: 7ender , 7ender Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü3 Mobil
5 sn
107.701
Cevap
259
Favori
3.947.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
96. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi kebapciya giden 2 kisinin lahmacun mu pide mi diye tartismasindan farksiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Press a Key

Bir de bu, "oyun oynatmak amacıyla üretilen" cihazlarda Özel politikasını çok basitleştirerek anlatanlara gülüyorum. Sorsan bunlara göre oyunların öyle çok bir etkisi yok.

Adı üstünde bunlar Oyun konsolları, amaçları oyun oynatmak, orta düzey bir oyun bile benim kullandığım platforma değil bir diğer konsola çıkıyorsa bu durumdan rahatsız olurum, gider onu alırım. Sony ise orta düzey bir kenara, sektöre her seferinde Şaheserler bırakıyor, bu çok büyük bir avantaj sağlıyor. Ps5'e sahip olamayan bir oyuncunun kaybedeceği şey çok, fakat Xbox Series modellerini alsanda almasanda bir şey farketmiyor.

Microsoft F/P bir oyuncu PC'si toplamış, alın güle güle kullanın, içinde de binlerce eski oyunda yüklü hem. PC toplamak için uğraştırmıyorlar.

Her şey parayla çözülseydi Microsoft'un başarıları Uzay'a yol olmuştu, ama tek başına para yetersiz, bu iş için tutku lazım, emek lazım, yenilikçi fikirler lazım.

Phil Spencer, konsolun satış rakamlarını açıklayıp geliştirici stüdyolarının dikkatini dağıtmak istemediklerini söylemişti, nedeni belli, o stüdyolara bir amaç verilmemiş, bir tutkuları yok, ucuza bir sistem için oyun yaptıklarını biliyorlar ve bu da özensizliğe yol açıyor. Oyunları "para işi" gibi görüp öylesine oyun yapan geliştiriciler ile "Bir şeylerin en iyisini yapabilmek için ter döken, emek veren, işine özen gösterip kafasını yoran, bir amacı, anlatmak istediği bir hikayesi olan" geliştirici arasında dağlar kadar fark var.

İşe duyguyu, tutkuyu katarsan böyle dlc dedikleri oyunda bile insanları etkileyebilirsin. Sony exclusive oyunlarında, bu tutku bu duygu oyuncuya geçiyor. Öyle duygusuz duygusuz sıradan oyunlar gibi sıka sıka bölüm geçme olayı yoktur. İnsanlar Last of us ı ,God of War u tekrar tekrar oynuyorsa, o dünyaya tekrar dalıp, o duyguları tekrar yaşamak içindir. Yoksa git orada fortnite var sabahtan akşama kadar amaçsız adam öldür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_6 -- 30 Kasım 2020; 12:52:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Days gone mi şaheser şimdi açtırma ağzımı knack oynamadim diye evde ağlıyorum yoksa doğru zamanda ekrana çıkan tuşlara basıp oynanan filmden bozma the order 1886 mı şaheser spiderman'in leş yan görevlerini oynamadim diye uzluecegime batman arkham city oynarım platforma özel diye üzüleceğim tek oyun gow ps4 kiralayıp oynadım zaten ben o oyunu pek birşey kaçırmamışım neleri kaçırdım ben birsey göremiyorum biraz daha övün sony oyunlarını days gone yapay zekasını övün falan yani çabalayın durun

• XboxOneye 8 senede çıka çıka Siee of Kekos, Parmak çocuk gibi beş para etmez velet oyunlarını oynamaktan lobları tıkananlar gelmiş her yıl ortalığı yıkan goty seçilen konsol seller PS oyunlarına laf atıyor :D En çok bunlara gülüyorum yorum okurken. :D Parmak çocukta online girip ok atıyor geliyor buraya ''Amma Gad of var beş yilda bir çikiyüürrrr'' [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• Aynen öyle, anlayamazlar :)
  • Boş romantizm yapıyorsun bir kere oynarsın sonra ya çöpe atarsin ya satarsın hikayede değişen birşey yok gözünün önünde birisi ilk kez öldüğünde büyük bir şok yaşarsın ama gözünün önünde birisi 5 10 15 kere öldüğünde çokta bir şok yaşamazsın aynı olay bir kere bitirsin herşeyi öğrenirsin sony oyunlari bu kadar fazlası yok yok dünyası yok duygular diye gezmeyin ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Revrain

Days gone mi şaheser şimdi açtırma ağzımı knack oynamadim diye evde ağlıyorum yoksa doğru zamanda ekrana çıkan tuşlara basıp oynanan filmden bozma the order 1886 mı şaheser spiderman'in leş yan görevlerini oynamadim diye uzluecegime batman arkham city oynarım platforma özel diye üzüleceğim tek oyun gow ps4 kiralayıp oynadım zaten ben o oyunu pek birşey kaçırmamışım neleri kaçırdım ben birsey göremiyorum biraz daha övün sony oyunlarını days gone yapay zekasını övün falan yani çabalayın durun

Sen git muz toplasana arkadaşım. Biz muz toplamak istemiyoruz niye zorluyorsun?

[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

Biz goty adayı oyunlarla mutluyuz.

• quote:

Boş romantizm yapıyorsun bir kere oynarsın sonra ya çöpe atarsin ya satarsın hikayede değişen birşey yok gözünün önünde birisi ilk kez öldüğünde büyük bir şok yaşarsın ama gözünün önünde birisi 5 10 15 kere öldüğünde çokta bir şok yaşamazsın aynı olay bir kere bitirsin herşeyi öğrenirsin sony oyunlari bu kadar fazlası yok yok dünyası yok duygular diye gezmeyin ya

Bana şu rezilliği açıkla boş yapma.

• quote:

Boş romantizm yapıyorsun bir kere oynarsın sonra ya çöpe atarsin ya satarsın hikayede değişen birşey yok gözünün önünde birisi ilk kez öldüğünde büyük bir şok yaşarsın ama gözünün önünde birisi 5 10 15 kere öldüğünde çokta bir şok yaşamazsın aynı olay bir kere bitirsin herşeyi öğrenirsin sony oyunlari bu kadar fazlası yok yok dünyası yok duygular diye gezmeyin ya

Hayatında o kalitede kaç oyun gördün Xboxtada Spider Man'e falan gelip laf atiyor birde? :D Pompaladıgin konsolda o bile yok düsün ne hallere sokuyor bu Mikro sizi :D Sieee of Kekos açıp birbirine muz atıyor geliyor forumda romantizm diyor. [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrUckmann -- 30 Kasım 2020; 13:7:37 >

• Konsollardan hiç anlamayan biri olsam Sony'nin rakibi Nintendo sanırdım. Karşı tarafta hiç goty adayı yok. Bu çok ayıp. Microsoft kendi kullanıcılarına saygı gösterip üst kalite oyun çıkartmalı

• Daha 4 gün oldu, şu tabloyu açıkla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Konsollardan hiç anlamayan biri olsam Sony'nin rakibi Nintendo sanırdım. Karşı tarafta hiç goty adayı yok. Bu çok ayıp. Microsoft kendi kullanıcılarına saygı gösterip üst kalite oyun çıkartmalı

Konsollardan hiç anlamayan Phil spencer da Sony'nin rakibi değiliz diyor zaten :D

https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Xbox_Patronu_Phil_Spencer_Asil_Rakiplerimiz_Amazon_ve_Google_Sony_ve_Nintendo_Degil-98984.htm

Nintendo ve Sony'den gerisi hikaye, geçti bitti rekabet işleri.[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• Revrain R kullanıcısına yanıt

İşte kaliteni gösterdin.

Siz xbox fanboyları sinirlenince hemen belden aşağı hakarete girersiniz anca, yazık sana.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Ben o çöpü bedava bile oynamam, sen ağzın sulana sulana anlattığına göre oynuyorsun herhalde :D PS'i boş eleştirmeyi bırakta anlat muzu alıp emmeyi romantzmi tecrübeni dinleyelim. [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• Latife canım latife sizin xbok demeniz oyunların ss'lerini atıp eğlenmeniz gibi bir latife siz yaparken sorun yok biz yapınca seviyesiz kalitesiz hadi lan oradan başka yerde acındır kendini

• Revrain R kullanıcısına yanıt
    Ne diyorsun sen ya? :D

Last of Us: Part II, God of War, Ghost of Tsushima, Spider-Man, Uncharted 4, Bloodborne, Demon's Souls, Final Fantasy 7: Remake, bu saydıklarımın her biri konsol alma sebebi.

Burun kıvırıp dalga geçtiğin Days Gone kalitesine bile yanaşmak sizin için zor, ne Days Gone'da ki sunum mimik kalitesini, ne o motor sürüş dinamiklerini, ne o atmosferi ve grafiği sağlayabilecek oyununuz yok :)

Bend Studio bile çoğu MS stüdyosuna tek atar, bu stüdyonun potansiyeli hakkında hiçbir fikriniz yok :)

Bend Studio 2 nesildir oyun yapmıyor, bunca paslanmaya rağmen ortalama üzeri bir işe imza attılar, 2 nesil sizin stüdyolar oyun yapmasında amatörlüklerini görelim :)

Sony'nin kalitesine erişmek için Naughty Dog'a ulaşmanız lazım, onlara da gelene kadar 40 fırın ekmek yeyip önce Guerilla Games'i, sonra Sucker Punch'ı, ardından Insomniac Games'i, en sonda Santa Monica'yı falan geçmeleri lazım.

15 yıl geriden gelip 10 yıl ileriden giden bir firmaya yetişmek imkansız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 30 Kasım 2020; 14:27:50 >

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.