Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
107.719
Cevap
259
Favori
3.947.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
14. Sırada  bugün en iyi #12
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dwimmerlaik

Bak dostum beni anlamıyorsun.

bu oyunları one x ya da ps4 pro oynatmıyor . ps5 ile series x oynatıyor .

bana şunu dersen anlarım bu oyunların grafik kalitesi detayı otu böceği vs series x de daha iyi görünmesi normal çünkü oyunlar one x ve ps4 pro göre yapıldı anlarım.

fakat çözünürlük ve fps oyun ile alakalı değil makine ile alakalıdır .

yine örnek vereyim

en basit counter strike oyunu rtx 3090 ile çalıştırdığında o dönenin grafik kalitesinde olduğundan aynı grafikleri görürsün ama sana 8k çözünürlük ne bileyim 500 600 fps sunar kartın gücü burda görünür zaten yoksa rtx3090 da taksan counter aynı counter grafikleri aynı işte bu grafikler aynı geldiği için bu kart geriye uyumlu çalısıyor ama fps i çözünürlüğü eğer bir sınır yoksa kart burda tüm gücünü gösterir.

neyse Bu konuya çok fazla yazmak istemiyorum .çok da uzatmayalım .

kimin haklı çıktığını zamanla görürüz.

iyi akşamlar

Alıntıları Göster

Sende beni anlamıyorsun. :)

Ps5'te çalılşan ps4 oyunları, tamamiyle ps4'lerde olan versiyonun aynısıdır. Sadece fps kilidi kaldırılan oyunlarda, 60 fps'ye çıkıyor. Ps4 pro'da bu ayarlarda 30-45 fps arası dolaşıyor,Ps5 gpu gücü ile direk bu oyunları 60'a sabitliyor. Olay bu yani.

• OnLiNe MaNaGeR kullanıcısına yanıt
    Gerçekler inşallah bethesda nın indiana jones oyunu uncharted oyununa benzer amin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KrallŞaplakçı -- 26 Şubat 2021; 0:15:38 >
  • Dwimmerlaik kullanıcısına yanıt
    Hocam konsol dünyasında o yapı öyle işlemiyor. Çözünürlük ve fps değerleri kilitli. Sürekli 35-45 fpsde dalgalanacağına 30a sabitliyorlar ve oyun hep aynı akıcılıkta oluyor. O yüzden geliştirici update ile bu kilitleri daha yukarı değerlere çekmezse üst nesil konsolda bir fark göremiyorsunuz. Örneğin One Xteki RDR2 ile SeriesXteki RDR2de hiç fark yok. İkisi de 4K 30FPS. Bu kadar donanım farkı sadece yükleme süresini kısaltıyor.

Eski nesilden gelen oyunlarda yeni nesile update hazırlamak Xbox için daha kolay. Ayrıca eski nesilde en güçlü konsol One Xti. Yapımcılar o yüzden zaten Xbox için daha yüksek çözünürlükteki oyunları hazırlamışlardı. Bu yüzden eski oyunlara gelen yeni nesil updatelerde SeriesX daha iyi oluyor. Division 2, Fallen Order, Rocketleague gibi örnekler var.
  • Dwimmerlaik kullanıcısına yanıt
    yoo eski ekran kartında da 4k 60fps oyuyorum 2010 oyunları.

mesela 2014 sonu çıkışlı dragon age inqusition'ı gtx 970le bikaç ufak ayar degişikliğiyle 4k 60fps oynayabiliyorum,ki gtx 1070/ti gibi bi ekran kartları full ayar çok rahat çalıştırır.

bunun için rtx3090a gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaamoz -- 26 Şubat 2021; 0:32:42 >
  • Yok satış rakamında oyunlarda ezilmiş yok ellerinde bir şey kalmamış.. Kardeşim sen kendini boks ringinde veya çanakkale cephesinde falan mı zannediyorsun? Adı üstünde tartışma forumu burası, olumlu yönü olumsuz yönü tartışılır, zafer kazanmak ya da mağlup olmak için yazmıyoruz buraya. Bir olay olmuş da hiç yazmayan tipler gelmiş hayırdır senden mi icazet alıyoruz yazmak için? Adam bir olaya rastlamış tartışma konusuna fikrini / bilgisini yazmış sizin gibi konsoldan çok bu konuda vakit geçirmesi mi gerekiyordu?:)
  • Sunum muazzam olmuş bravo sony xbox sahipleri ağlıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ketchup. kullanıcısına yanıt
    Yani gamepass seviyesi oyunları gösterdiler. Üzdü tabi alışık değiliz biz bu seviyesizliğe
  • KrallŞaplakçı kullanıcısına yanıt
    [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

• Xbox cilar bu oyunlara woww falan diyo dimi valla uzuldum simdi adamlara bunlar ne ya😀
  • Tam bir xbox sunumuydu. Bir an şaşırdım acaba playstation mı xbox sunumu mu izliyorum diye. Kalite microsoft sunumu seviyesiydi yani LEŞ!

• Viserion87 kullanıcısına yanıt

sorma hocam çok pişmanım keşke ps5 alsaydım [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]  mükemmel oyunlar duyuruldu

• Xbox sunumu daha güzeldi, en azından daha çok leş vardı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Press a Key

Xbox sunumu daha güzeldi, en azından daha çok leş vardı :)

Al bunların yarısını gamepass e koy bayıla bayıla oynar bunlar. Playstation kullanıcısı bu oyunlarla mutlu olmaz. Biz bu kalitesizliğe alışkın değiliz çok şükür [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• Orası öyle :)
  • [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

sunum devam ediyor

• Hiç kimse savunmasın bugünkü State of Play sunumu çöp gibiydi nokta [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• MortalRide kullanıcısına yanıt

yapma seni taşlarlar burada[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]  en azından xbox a bir laf at öyle eleştiri yap

• Yok ya bunun savunulacak bir yanı yok.Xbox'ın geçtiğimiz dönemki Assassins Creed Valhalla'nın olduğu sunum ne kadar çöpse bu da o kadar çöptü.Bunun Xbox,Playstation durumu yok çöp sunum çöptür nokta [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

Edit : Bunu Xbox'ın yaptığı sunumların hepsi kötü diye söylemiyorum.Xbox'ın o zamanki yaptığı sunum da düzenlenmeden düzgün düşünülmeden yapılmıştı.Bu da aynı şekilde düşünülmeden yapılmış.İsteyen bu konuyla alakalı ilgili videoya gidip yorumlarına bakabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortalRide -- 26 Şubat 2021; 2:9:48 >
  • MortalRide kullanıcısına yanıt
    Çöp bile iltifat kalır.

Nerede etkinliklerde AAA 1. parti oyun bombardımanı yapıp gecenin 4'ü - 5'in de oyuncularını uçuran Sony, nerede gecenin 1'in de bile oyuncularına sövdürtmeyi başaran Sony.

Son 2 yıldır murdar ettiler markayı, Sony bir etkinlik yapıyorsa bilirdik ki mutlaka efsane şeyler olacak, artık, yayınlarını böle böle heyecanlandırma potansiyellerini de kaybettirme yolunda emin adımlarla gidiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MortalRide

Hiç kimse savunmasın bugünkü State of Play sunumu çöp gibiydi nokta  

Kim savunuyor? Leş oğlu leşti demiş herkes. Bu sunumu savunması gerekenler xboxçılar aslında, bundan daha leş sunumları savundular zamanında. Tam ağızlarına layık gamepass oyunları kalitesinde oyunlardı aslında, niye sevmemişler ki onlar? Hadi biz alışkın değiliz, bunlara ne olmuş? Sanki hayatlarında kaliteli bir elin parmağını geçmiş exclusive oyun oynamışlar gibi [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

Aha liste ortada

[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

Şu tabloya bakıpta , bu sunumu Playstation ve Nintendo sahipleri eleştirir. Xbox sahipleri zaten alışık olması lazım.[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_6 -- 26 Şubat 2021; 1:18:12 >

• 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.