Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (158. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
107.719
Cevap
259
Favori
3.947.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
13. Sırada  bugün en iyi #13
Sayfa: önceki 156157158159160
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bunların hepsinin olduğu herhangi bir video kaynağı bulamazsınız.Yazdıklarımı çok fazla sayılı kaynaktan alıp hepsini harmanlayarak yanlış olanları çıkartıp doğru bilgileri sunmaya çalışıyorum.Yazdıklarımı sektörde ileri gelen kişilerin açıklamalarıyla destekleyerek de aynı zamanda doğruluğunu sağlamaya çalışıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortalRide -- 23 Ocak 2021; 3:46:49 >
  • O arkadaş yüklediği videoyu kaldırmış ve yeni testlerde ikisinin de 60 fps olduğunu söylüyor.

Video kaldırılmadan önce izlemiştim bu arada, 38-39 fps lere düşüşler yaşanıyor ama çoğunlukla 45-50 fps çalışıyordu. Tabi yersen

İki görüntü de yan yana ve ilginç olan kısım Xbox 38-39 fps lerde bile çalışırken görüntü PS5 gibi 60 fps akıcılığında hiç takılma olmadan akıyordu. Yani fps değeri 40 gösteriliyor ama tek bir kare atlaması dahi göremiyorsunuz.

Çünkü insanları kandırmak için 60 fps çalışan oyuna fake bir fps ölçümü konulmuştu. Bu oyun 39 fps lere düşüp sürekli drop yaşıyorken nasıl aynı akıcılıkta ve pürüzsüz çalışıyordu. Videonun altına herkes fake olduğu yorumunu yaptı, adam da ortaya çıktığı için silmek zorunda kaldı.
  • MortalRide kullanıcısına yanıt

Seni takdir ediyorum hocam faydalı bilgiler veriyorsun burada. Özellikle konu bolca emoji, gif, caps, büyük fontlu yazılar, konsolların isminin farklı şekillerdeki yazımlarıyla doluyken arada faydalı olarak senin yazdıklarına ulaşmak mümkün. Sıfırdan girip tercih yapacak adam boşa geçen zamanıyla konudan çıkar büyük ihtimalle, bu konunun açılma zamanını kaçırdım ama fanboyların kinlerini döktüğü bir konuya dönüşmüş.

Ayrıca oyun geliştiriciliği yönündeki eğiliminde bir bilgisayar mühendisi olarak başarılar diliyorum, bu tip bir ilgisi olan bizim bölüm öğrencisi olduğunu söylemiştin sanırım bir mesajında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulucu -- 23 Ocak 2021; 4:16:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pulucu P kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde düşündüğünüz için çok teşekkür ederim.Demek ki doğru ve tarafsız bilgi vererek yardıncı olabilme amacıma ulaşabiliyorum.

Başarılar dilekleriniz için de ayrıca teşekkür ederim.Evet şu an bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim.Seçmeyi düşündüğüm uzmanlık alanlarımdan birisi kesinlikle oyun geliştiriciliği üzerine olacak.Ancak bunun yanında siber güvenlik veya mobil programlamada da kendimi geliştirmek istiyorum.
  • Phoneix-34 kullanıcısına yanıt

Anladım hocam. Ben normalde TV kullanmadığım için high-end seviyesine çıkmak istemiyorum. Ama kendim için gereksiz görmesem 4K-120Hz veren Q80T, Sony XH90 ikilisinden birini alırdım, Oledden çekinirdim. Özellikle Q80T neredeyse tüm next gen TV önerilerinde CX ile birlikte banko ilk 3'te listeleniyor. İleride mutlaka danışırım siz de konsolu aldıktan sonra  

• Hayatları yalan olanlara gelsin! (PS5 4K çalıştıramıyormuş?)

Resident Evil 8 Demo Runs at Native 4K and 60 FPS On PS5 With Ray-Tracing.

Aynı grafik ayarlarında 12 tırtflops eski rdna mimarili xbox bakalım kaç "K" da açacak? Onlar haklıysa söylemlerinde ben 8K performans beklerim 12 tırtlops "Mühendislik hariklarından" hadi bakalım. O gün geldiğinde ki çok yakın.Burada olsun herkes kaçmak yok ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Playstation5 -- 23 Ocak 2021; 8:53:29 >

• Anlaşılan Bethesta kazığı hissedilmeye başlanmış ki ZAM yapılmak zorunda kalınmış. Ama bu microsoftun onlara ilk kazığı değil. Müstehak bence onlar jet fadıl ve tosuncukun mağdurları ile aynı, kazık yemekten zevk alıyorlar.

Daha komiği konsollarında ex oyun yok aslında oyun hiç yok. PC de hepimizin oynadığı oyunlar ve yanına dandik bir sürü çöp oyun ile çarşamba pazarı gaming servis hizmeti ile çoluk çocuk kandırma İLİZYONU ile microsofta bir alkış da bizden

Siz eleştirmeseniz de DÜNYA ELEŞTİRİYOR. 3 maymunu oynayan sizi gidi siziler......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Playstation5 -- 23 Ocak 2021; 8:59:12 >

• Playstation5 P kullanıcısına yanıt

USA’da Gold’un yıllığı 120 dolar oldu. Bizim buradakiler zam yapıldı diye seviniyor. Samimiyetsizliğe gel. Zammı eleştireceklerine seviniyorlar. Bari Amerikalılar eleştirsin. Bizim Xbox fanboyları zammı övüyorlar. Hangi mesajlarını ciddiye alacaksın? Lan o nasıl zam yuh! Görmedim, duymadım, bilmiyorum..!

• quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

USA’da Gold’un yıllığı 120 dolar oldu. Bizim buradakiler zam yapıldı diye seviniyor. Samimiyetsizliğe gel. Zammı eleştireceklerine seviniyorlar. Bari Amerikalılar eleştirsin. Bizim Xbox fanboyları zammı övüyorlar. Hangi mesajlarını ciddiye alacaksın? Lan o nasıl zam yuh! Görmedim, duymadım, bilmiyorum..!

Kesinlikle doğru. Yabancı forumlarda eleştiri yağmuru var. Herşeyi geçtim IGN videosu koyuyorum sadece yorumlara baksınlar yeter. Ama bizim xbotlar gelip anca burada yalandan sabah akşam kofti oyun servisi gamepass live övsünler milleti kandırsınlar. Ama biz burdayken Trollere GEÇİT YOK  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Playstation5 -- 23 Ocak 2021; 8:53:3 >

• Birde fake hesaplar açıp biri de "PULUCU" birbirlerini övüyorlar  

• Oyun dünyasındaki bu değişimler hiç hoşuma gitmiyor. Muhtemelen herkes şikayetçidir. PS3 ne güzeldi, tak cd'yi oyna oyununu.
  • Playstation5 P kullanıcısına yanıt
    4k native oynatıyor diye gösterdiğin video tam olarak 4k native değil.
    2560x2160 çözünürlükte çalışıyor yani sadece dikeyde 4k. Tam native 4k için 3840x2160 vermesi gerekirdi.

Ayrıca videonun her yerinde fps düşüşleri mevcut. İnceleme yapanlar da altta karşına düşman çıkar çıkmaz fps düşüyor demiş.
    6:45e bakın fps 40'lara iniyor.

Videonun commentlerine bakın, video sahibinin raporunu bulabilirsiniz.

Bunu PS5'in gücü diye belli ki izlemeden koymuşsunuz. Altta millet yağdırmış kötü grafikler ve düşen fps nedeniyle :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi williamwallace88 -- 23 Ocak 2021; 9:41:50 >
  • Ne oldu he, ne oldu? Xbox geri adım attı. Zammı geri çekti, iptal etti. Hani zammı savunuyordunuz? Niye tepki gelince zammı iptal ettiler? Size kalsa kimse Xbox’u eleştiremezdi. Amerika’da yapılan zammı linç ettiler. Microsoft denilen şirket geri adım atmak zorunda kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 23 Ocak 2021; 9:39:53 >
  • selamlar rtx 2060lı 10.nesil i7 16gb ram bir laptop aldım series s ve ps5ten daha iyi performans verir mi 1080p gaming konusunda
  • Periah kullanıcısına yanıt

soldaki.

boyuttan başka hiçbir özelliğini bilmediğinize eminim.

• Kaamoz K kullanıcısına yanıt
    Aletin boyutu belki onun için çok önemli . Herkesin zevki farklı kardeşim karışmayın adama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Ne oldu he, ne oldu? Xbox geri adım attı. Zammı geri çekti, iptal etti. Hani zammı savunuyordunuz? Niye tepki gelince zammı iptal ettiler? Size kalsa kimse Xbox’u eleştiremezdi. Amerika’da yapılan zammı linç ettiler. Microsoft denilen şirket geri adım atmak zorunda kaldı.

SONY çok akıllı firma. Microsoft zamda yapamadı ve Zararı büyüyerek devam edecek. Kullanıcılarını da bedavaya (Mezarcılığa) alıştırdı! kalitesiz oyunlara şimdi zam yapınca aoooooooo ne aooooooo !? 

• quote:

Orijinalden alıntı: williamwallace88

4k native oynatıyor diye gösterdiğin video tam olarak 4k native değil.
    2560x2160 çözünürlükte çalışıyor yani sadece dikeyde 4k. Tam native 4k için 3840x2160 vermesi gerekirdi.

Ayrıca videonun her yerinde fps düşüşleri mevcut. İnceleme yapanlar da altta karşına düşman çıkar çıkmaz fps düşüyor demiş.
    6:45e bakın fps 40'lara iniyor.

Videonun commentlerine bakın, video sahibinin raporunu bulabilirsiniz.

Bunu PS5'in gücü diye belli ki izlemeden koymuşsunuz. Altta millet yağdırmış kötü grafikler ve düşen fps nedeniyle :)

Zaten onuda yapsa 3080 gücünde olur konsol !  

Xboxçıların fake yorumlarını mı okuyalım?  

60 Fps KİLİTLi mi denmiş? Aklınca uyanklık yapıcan ah sizi gidi cin olmadan adam çarpmaya çalışan xbotlar sizi 

Oyun NATIVE 4K hemde 9,5 tflops diye dalga geçilen konsol ile. Ağlamaya devam xbotlar  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Playstation5 -- 23 Ocak 2021; 10:23:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gakgos23123

selamlar rtx 2060lı 10.nesil i7 16gb ram bir laptop aldım series s ve ps5ten daha iyi performans verir mi 1080p gaming konusunda

ekran yenileme hızı 60hz mi 120hz mi tercih ettiniz, grafikten ziyade bu daha önemli bir nokta.

• ShinQda kullanıcısına yanıt
    144 hz 17.3 inç hocam ekran
  • 
Sayfa: önceki 156157158159160
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.