Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dante06 , Shingo Yabuki , Çupra Başkan Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 11 Misafir - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
107.780
Cevap
259
Favori
3.950.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
66. Sırada  bugün en iyi #5
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SultanApex

Üstteki arkadaşın attığı video sahte bir videodan, zaten videoyu atan kişi pinned ettiği yorumda olayı açıklamış. Malum arkadaşın gözünden kaçmış(!)

Doğru bilgi verin ;)

Videoyu daha izlemeden neresinden açık bulurumda cevap yazarım diye aranıp son çare altındaki pinned açıklamayı görüp, onu da yarım yamalak İngilizceyle okuyup videoyu paylaşan insana doğru bilgi ver diye sataşmak ve anlattığın gibi olmayınca olay lafının altında kalmak tam da senin yaşayabileceğin bir durumdu. Otur videoyu baştan sona izle önce milleti yalancılıkla ithamlandırmadan evvel. Digital Foundry gibi fake video için kimse yerdeki gerçek zamanlı reflection'ı bir platformda kapatıp diğerinde açmaz, adam zaten gerçekte nasıl olduğunu göstermek için hazırladı o videoyu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictattor -- 22 Ocak 2021; 22:13:21 >

• Şu aralar çok meşgul olduğum için videoyu izleyemiyorum.Açıkçası bu durum gerçekten çok garip.Eğer Digital Foundry gerçekten böyle bir şey yaptıysa yani bilerek bazı yerlerden kesip diğer yerleri paylaştıysa sırf bu yansıma tarzı şeyleri göstermemek için, bu güvenilirlik açısından çok ciddi bir sorun.Digital Foundry'nin yaptığı gibi benzer karşılaştırmaları başka güvenilir kaynakların da yapması gerekli gibi duruyor.En kısa zamanda atılan videoyu detaylı bir şekilde izlemeye çalışacağım videoyu atan kişinin anlattıklarını da değerlendirerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortalRide -- 22 Ocak 2021; 21:13:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dictattor

Videoyu daha izlemeden neresinden açık bulurumda cevap yazarım diye aranıp son çare altındaki pinned açıklamayı görüp, onu da yarım yamalak İngilizceyle okuyup videoyu paylaşan insana doğru bilgi ver diye sataşmak ve anlattığın gibi olmayınca olay lafının altında kalmak tam da senin yaşayabileceğin bir durumdu. Otur videoyu baştan sona izle önce milleti yalancılıkla ithamlandırmadan evvel. Digital Foundry gibi fake video için kimse yerdeki gerçek zamanlı reflection'ı bir platformda kapatıp diğerinde açmaz, adam zaten gerçekte nasıl olduğunu göstermek için hazırladı o videoyu.

Alıntıları Göster

Bloklu üye ne yazmış göremiyorum ama bizde kolpa olmaz![sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

Dandik bozuk konsollarında yine "GLITCH" var. John Linneman da cevap vermiş zaten[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Playstation5 -- 22 Ocak 2021; 21:20:11 >

• MortalRide kullanıcısına yanıt

Digital Foundry Battlefield 4 en çok bakılan Launch Day oyunu olunca PS4 ve Xbone kıyaslaması yaparken Xbone görüntüleri diye PC'yi gösterip ortaya çıkınca videoyu geri çekip editlenmemiş halini anca o zaman koyabilen bir yer. Daha baksak bir sürü hatalı içeriği vardır böyle. Eurogamer sitesi Microsoft ile yanyana ve DF'de Eurogamer'dan çıkma bir yer diye, bu olaylardan sonra damga yediler. Ama kıyaslama konusunda doğruyu söyledikleri zaman işini en iyi yapan yer olduğunu düşünüyorum hala. 50/50 iyiler diyelim.

Ben bu kanalı takip ediyorum hocam DF ye ek olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phoneix-34 -- 22 Ocak 2021; 21:26:15 >
  • Dictattor kullanıcısına yanıt

Playstation 5 nickli arkadaş sana cevap vermiş zaten :D o videoyu atan adam bölüme tekrar girdim sorun yoktu demiş. Orada bir bug oluşmuş, df videosunda o bölümde yansımalarla var zaten. Zaten bug veya glitch herkes bunda hemfikir...

Ben kimseye yalancı demedi, gözünden kaçmış dedim.

Ben o konsol iyi, bunda kötü yazmadım. DF ye çok yükleniliyor dedim. Gözünü seveyim ne dediğimi anlayıp sonra yazın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ciddi misiniz?Bunu bilmiyordum.Genelde birçok yerde en güvenilir kaynak olarak Eurogamer ve Digital Foundry olarak belirtiliyor.Ve birçok kişi de işlerini iyi yaptıklarını tarafsız kalabildiklerini belirtiyordu.Bunu öğrendiğim iyi oldu.Her ne kadar gerçekten dediğiniz gibi karşılaştırma videoları gerçekten çok iyi olsa da biraz daha sorgulayıcı tavırla incelemeye çalışacağım attıkları videoları ve paylaştıkları bilgileri.

Bunun yanında Playstation 5 isimli kullanıcı beni bloklamış sanırım cevap yazamadım :D Ama şunu belirtmek gerek Open Surprise isimli kullanıcı zaman değişkenine bağlı olarak su gidip gelmiş mi acaba diye yazmış.İlk başta yansımalar gözükmedi ama kapatıp ikinciye açtığımda yansımaları görebildim diyordu.Acaba Series X'te grafik ünitesinde işlenirken bir hata mı meydana geliyor?Oyun kodlarında mı problem var yoksa?Doğru değerlendirebilmek güç doğrusu.Fakat gerçekten bir gariplik var.Bununla alakalı Digital Foundry'nin bir açıklama yapacağını düşünüyorum.Zaten bu kişi paylaştığında John Linneman görmüş ve o da kendince olabilecek bir ihtimali söylemiş.Yakın zamanda düzgün bir açıklama gelir bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortalRide -- 22 Ocak 2021; 21:31:6 >

• Phoneix-34 kullanıcısına yanıt

Bunu ben de takip ediyorum hocam.Bu arkadaş da gerçekten iyi karşılaştırmalar yapıyor.Hatta yanlış bilmiyorsam hem Xbox tarafını savunanlar hem de PS tarafını savunan tarafların ortak kullandığı sayılı kaynaklardan biri galiba.Videoları paylaşan kişi gerçekten işini güzel ve tarafsız bir şekilde yapmayı başarıyor.Umarım bu tarz ve objektif olmayı koruyabilen kaynak sayısı daha çok artar.

• quote:

Orijinalde alıntı: SultanApex

Yarım İngilizcenle açıklama da komple videonun fake olduğunun söylendiğini, kendi yanlış okumana dayanarak da videoyu paylaşan arkadaşa ''doğru bilgi'' verin yazdın. Senin konuya bir anda gelmene bakarsak da bu video yalan demeye getiriyorsun lafı. Hadi ben yazdığını anlamadı,m sen kendi yorumunun özellikle işaretlediğim yerini tercüme et, değiştir istediğin gibi açıkla.

[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

Hocam işin ilginç tarafı PlayStation5 nick li kullanıcının attığı videoyu izlediğimde daha ilginç bir şey fark ettim.

Bazı sahneler de- bölgeler de SeriesS SeriesX den daha iyi yansıma sunuyor.

Onun haricinde oyunun SeriesX versiyonunda özellikle yakın dövüş sekanslarında npc lerin ve hitman in hareketlerine sanki ghosting var.

• Phoneix-34 kullanıcısına yanıt

Sol tarafta karşılaştırmalı sahnede Series X'te Agent 47 daha ilerde Series S'te daha geride duruyor.Belki onunla alakalı bir durum olabilir o yansıma farkı.Sonuçta şu an Ray Tracing olmadığı için yansımalar değişmiyor yapımcıların belirttiği şekilde.Aradaki mesafeye göre yansıma birden çıkıp birden kaybolabiliyor mesafeden çıktığında.Sağda belirttiğiniz ghosting hakkında bir şey diyemeyeceğim çünkü videoyu tam olarak izlemedim.Ama ghosting oluyorsa blur ayarlamasında bir sorun olabilir.Yine de kesin bir şey söyleyemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortalRide -- 22 Ocak 2021; 21:52:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dictattor

quote:

Orijinalde alıntı: SultanApex

Yarım İngilizcenle açıklama da komple videonun fake olduğunun söylendiğini, kendi yanlış okumana dayanarak da videoyu paylaşan arkadaşa ''doğru bilgi'' verin yazdın. Senin konuya bir anda gelmene bakarsak da bu video yalan demeye getiriyorsun lafı. Hadi ben yazdığını anlamadı,m sen kendi yorumunun özellikle işaretlediğim yerini tercüme et, değiştir istediğin gibi açıkla.

Hocam boşverin gören görüyor mesajlarımız ortada . Ben hayatta yalan bilgi paylaşmadım paylaşmamda[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] Yansıma yok dediysek yoktur. Cihazın I/O'sunda yani "okuma-yazma" esnasında arada bir BUG oluyor. Bu bug olayı DIRT'de de olmuştu. Gerçek şu ki yazılımsal ve/veya donanınmsal bir sorun var ortada. PLAYSTATION 5 tarafı ise daha sorunsuz ve devrimsel bir konsol. 12 Tflops diye bir tarafların yırtılacağı bir GPU farkı da göremedik xbox tarafında.

Gamepas'lerine / live'larına da zam gelmiş. Uzun lafın kısası; Yine kandırıldılar şimdi hesap yapıyorlar[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

Zorla gel yüzüme twitleri yapıştır diyorsun. Size kibarlık yaramıyor, bak senin için PC başına geçtim.

Bak güzel kardeşim, DF 'ye çamur atılan video sahte, hatalı ne dersen de... ama doğru değil. O videoyu ortaya atan bu tweet adresi: https://twitter.com/OpenSurpriseYT

Digital Foundary'e çamur atılan iki yer var.

1) Xbox'taki fps olayı, bak adamlar ne yazmış. (twitter.com/OpenSurpriseYT/status/1352422766121779200?s=20)

2) Sonra xbox'taki o level'daki parlama olayı. Bak adamlar ne yazmış... (twit en altta, sapıttı forum arayüzü) (twitter.com/OpenSurpriseYT/status/1352607618838253568?s=20)

İkisi içinde hatalı olduklarını kabul etmişler. Yani verdikleri bilgiler doğru değil. Önce konulan ve geri çekilen bu video'dan gidip DF yalancıdır diye video çekersen o da doğru olmaz.

Anladın mı şimdi? Anlamadıysan üstteki twitlerin önünde arkasında çok güzel açıklamalar var.

Yarım ingilizcem(!) ile ben anladım, heralde sen de anladın di mi twitleri? Çevireyim istersen senin için?

Bir daha yazıyorum doğru bilgi ile konuşalım. Hatalı olduğu belli, yayınlayan tarafından düzeltilmiş ve geri çekilmiş videolar ile değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SultanApex -- 22 Ocak 2021; 22:2:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Playstation5

RESIDENT EVIL VILLAGE DEMO ==> PLAYSTATION 5 EXCLUSIVE  

"Native 4K and 60 FPS On PS5 With Ray-Tracing" 

Çöppass'çiler yine karavana 

Oyun exc değil demo exc algı yaratma boşu boşuna

• quote:

Orijinalden alıntı: Playstation5

Şarkıcı Doğuştan; "YANSIDI ODAMIN DUVARINA!" sözlerini YANSIMASI olmayan gariban ÇÖPPASÇİLERE armağan ediyorum. YANSIMA YOK 12 FOFOFOFOLPS makinede!?

İşin asıl rezilliği: (SATILMIŞ DIGITAL FOUNDRY) bu gerçeği herkesten saklamış ! YAZIK 

İFŞA VİDEOSUNU AŞAĞIDA PAYLAŞIYORUM 

DİGİTAL FOUNDRY İFŞA VİDEOSU: BAŞTAN İZLEYİN AMA ASIL BOMBA 16:07 de 

sahte videolardan medet umar hale gelmişsiniz destiny daha iyi dediğinde digital foundry en iyiydi yalan söylemezdi şimdi yalancı mı oldu[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]  neyse 1800p de 200tl farkla alıcaksın acın büyük zaten [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• Yanlız ps tayfasını kutlarım cok iyi organize oluyorlar bir bug ı bu kadar abartıp digital foundrye sahtekar damgası vurmaları ps5 onde derken heuuuuuuuuu xbox onde derken yuuhh olm sizin piskolojik sikintiniz var ama devam bole mesajlari okuyup okuyup eğleniyorum cok zevkli kudurmalar oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Agulec40 -- 22 Ocak 2021; 22:12:28 >
  • Ne ağladılar be. Hem tüm multiplatform oyunları seriesxden 5 kat güçlü pclerinde oynamıyorlar mıydı bunlar ? Takmasınlar bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Funder

Ne ağladılar be. Hem tüm multiplatform oyunları seriesxden 5 kat güçlü pclerinde oynamıyorlar mıydı bunlar ? Takmasınlar bu kadar.

hocam şaşırdılar artık ne yapacaklarını 1800p de kaldılar :) bırakın çıldırsınlar adam demo exclusive ile övünür hale gelmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: brnbry

Bu mesaj silindi.

sadece glitch olmuş hocam ama gerçek olan tek şey ps5'in bu oyunu native 4k da açamadığı[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.