Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
107.719
Cevap
259
Favori
3.947.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

PS5 şuan piyasadaki en iyi konsoldur, PS6 ya da PS5 Pro çıkana kadar tabi ki.

[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 22 Ocak 2021; 17:32:32 >
  • Konuyu değiştirelim beyler. Ps tek başına Xbox'la rekabet edemiyormuş.

Yeni konu başlığı:

XBOX Vs PS5 + 15 bin liralık Gaming Pc olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 22 Ocak 2021; 17:27:24 >
  • Periah kullanıcısına yanıt

Rekabet edemeyen PS5 mi yoksa Xbox mu?

Xbox, PS5 kadar satsın. Phil Spencer çıkıp ekranda mutluluktan ağlar. PS5 şuan rakipsiz bir konsol, Xbox rekabet edemiyor.

• Hocam kendiniz söylüyorsunuz. Ps5 yanında elinden tutacak bir pc olmadıktan sonra Türkiye'de kendi ayakları üzerinde bile duramayan bir konsol.

Ben onu benim gibi pc oyunculuğu sevenler için söyledim. Yoksa isteyen birine PS5 hayli hayli yeter.

• Nasıl yetecek hocam her oyuna 600 lira fişekleyerek mi ?

Oyunları hemen bitirip piyasada değeri düşmeden satarak mı ?

Oyun için ortak arayarak, kardeşlik gibi sistemleri çarpık bir biçimde kullanarak mı ?

Atari döneminde çocukken yaptığımız gibi cd mi değiş tokuş edeceğiz ?

Xbox'ın hem gamepass gibi bir servisi var hemde iki oyun mağazası arasında ciddi oyun fiyatı farkları var. Ayrıca Xbox'ın grafik kalitesi, ürün kalitesi daha üst düzey. Daha güçlü bir makineyi daha ufak bir kasada size sunuyorlar.

Hitman 3

Xbox mağazasında 260, Ps mağazasında 500 lira. Nasıl yetecek ps forumlarında biraz gezerseniz insanların hiç mutlu olmadıklarını görürsünüz, birde Xbox forumuna gelin herkes bugün ne oynayalım derdinde...

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Hocam kendiniz söylüyorsunuz. Ps5 yanında elinden tutacak bir pc olmadıktan sonra Türkiye'de kendi ayakları üzerinde bile duramayan bir konsol.

Türkiye de stoğu ilk aydan biten ve 20.000TL de versen bulunamayan bir konsolken PS5, saniyeler içinde biten DualSense, Pulse 3D'leri dahil etmedim daha, nereye bakıp da ''Türkiye'de kendi ayakları üzerinde bile duramayan bir konsol'' diyebildin? Varsa kaynak göster ayakları üzerinde duramadığına dair, yoksa gördüğün boş rüyaları burada anlatma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictattor -- 22 Ocak 2021; 17:48:32 >
  • Şu an satış rakamları bizlere PlayStation ın asıl rakibinin Nintendo olduğunu gösteriyor bence hocam. Xbox maalesef çok geride kalıyor satış rakamları olarak.

Ha ama şunları da eklemeden geçmek istemiyorum. Eğer ki sony bu stok ve fiyat mevzusunu uzatmaya devam ederse TR de çok kan kaybedecek. Etrafım da PlayStation konsollarına ömür adamış, her konsolu çıktığı dönem almış bir çok insan Sony Türkiyenin baştan savma ve lakayıt tavırlarından ötürü bu nesil Xbox a geçiş yaptı. Açık konuşmak gerekirse şu an da 7000tl ye teknosa da satılan SeriesX 2-3 ay ps5 stoğu beklemekten daha cazip gelmiyor değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phoneix-34 -- 22 Ocak 2021; 17:50:14 >

Herkesin verdiği para kendisini ilgilendirir, para konusuna girince linç yiyorum ama herkesin geliri bir değil, herkesin harcaması bir değil. Kimisi parasını eğlenceye harcar, kimisi biriktirir, kimisi evli çocukludur ailesine harcar vs.

PS5 alan adam zaten ne ödeyeceğini de biliyordur alacağı hizmetin kalitesini de. PS5 oyunları gibi kaliteli oyun sunabilen firma yokken alternatifsizken müşteri PS5'e gider. Ben kaliteli oyun istemiyorum, AA seviyesinde oyun da bana yeter diyen ise Xbox alır.

• Hellblade 2 AAA

Forza AAA

Elder Scrolls 6 AAA

Starfield AAA

PREY 2 AAA

Fable AAA

Avowed AAA

Perfect Dark AAAA (4A)

Halo AAA

Flight Simulator AAA

Stalker 2

Pekçok AAA oyun şu an Xbox için geliştirme aşamasında.

Bu arada şunu da söylemek istiyorum. Bu oyunların hepsini alıp Ps5'e çıkarsınlar. Eğer ben bu sayede bu oyunlara sadece 20 - 30 liraya sahip olacaksam bu durumdan ötürü yine memnun olurum. Bir oyunla kendimi özel hissetmek istemiyorum açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 22 Ocak 2021; 17:58:53 >

O saydığın oyunlar Xbox exc olup ne PC ne PS5' gelmeseydi ben Xbox alırdım. Buradaki çoğu kişi de alırdı. Xbox özel bir konsol değil maalesef, o yüzden rekabet edemiyor.

• Tarafsız arkadaşların eleştirisini alalım. Şuraya bir eleştiri rica edeceğim. "Xboxçular, Xbox'u eleştirmez" temalı olsun. Ben şimdiye kadar hiçbir Xbox'çunun Xbox'u eleştirdiğini görmedim. Yasak yani :)

*

Xbox Live Gold'un Fiyatı Artıyor

https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Xbox_Live_Goldun_Fiyati_Artiyor-107349.htm

• İşte hocam o dediğiniz olay olsaydı. Gamepass diye bir sistem olmazdı. O zamanda ben Xbox almazdım hemde Xbox bu oyunların pek çoğunu geliştirmezdi. Sizin Xbox konsolu alıp almamanızın hiçbir önemi yok. Xbox ekosistemini güçlendirmek için tek gereken yeni bir Gamepass abonesi bu sayede bu kadar çok kaliteli oyunun devamlı olarak sisteme eklenmesinin önü açılacak.

Fiziksel konsol döneminin sonuna gelmek üzereyiz. Online servislerin durumu ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 22 Ocak 2021; 18:5:50 >
  • Dictattor kullanıcısına yanıt

Xbox ta pek çok ülkede karaborsa olmuş durumda şu an hocam. Özellikle ABD de 700-800$ fiyat çektiklerini gördüm.

Ama ne olursa olsun Sony TR en azından yeni fiyatı bir an önce açıklamalı. Stok gelsin ya da gelmesin sonuçta bu perakende fiyatı ve en azından düşecek-aynı kalacak şeklinde açıklama yapmalı.

• Benim beynim yandı. 1 yıllık Xbox Live Gold 900 TL mi olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 22 Ocak 2021; 18:7:58 >
  • Venomstr kullanıcısına yanıt

Xbox Live Gold, Xbox Game Pass Ultimate aboneliğine dahil ve Xbox Game Pass Ultimate'ın fiyatı değişmiyor.

Tuzak kurarken kendi kazdığın tuzağa düşmek bu olsa gerek...

Ne saçma bir cevap bu. Fiyatını yazsana. Zaten Gold'u Game Pass'e çeviriyoruz. 1 yıllık Gold 900 TL yapıyor. Her halükarda para para para diyordun. Milletin cebi diyordun. Şimdi de yapılan zammı mı savunuyorsun? Eleştirsene. Boşuna demiyorum hiçbir Xbox'çu Xbox'u eleştirmez diye. Yasak çünkü.

• 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.