Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mg3 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
107.634
Cevap
259
Favori
3.943.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
166 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
37. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • One x konsol aldim yeni, gamepad ile de yeni hasir nwsir oldum Sega'dan sonra :) Bence One gamepadlerdeki tetikteki titresim yaris oyunlarinda onemli bi avantaj. Ps5 ve Series x/s kiyasinda tabiki Ps5 bu n9ktada cok otede.
  • Napalım, hangisine inanalım? Resmi siteye mi, yoksa amerika satışlarına nba'i bile koymamış bir siteye mi?
  • SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Olmaz Xbox aldıysan Ps alanı sevmemen lazim, ayni sey Ps için de geçerli. Nintendocilara karışan yok garibim küçük bi kitle :)
  • williamwallace88 W kullanıcısına yanıt

İnanmak ne alaka? Kaynakta neyin ne olduğu detaylıca yazıyor. PlayStation sitesinde yazan download miktarı. Diğeri satışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 17 Ocak 2021; 1:34:57 >
  • Venomstr kullanıcısına yanıt
    Kaynak güvenilir değil, siz inanıyorsanız o başka...
    Sonynin download açıklamasında hem nba 2020, hem 2021 ilk 10a girmiş, ama satışlarda ilk 10a girememiş öyle mi? Amerikadaki tüm kullanıcılar fikir birliği yapmış, third party oyunları digital storedan, exclusive oyunları kutulu almış. Listeler o yüzden böyle oluşmuş, yersen...

Exclusive oyunlar satıyor diye kanıtlamak için yaşamadığımız kıtadaki resmi olmayan satış rakamlarını da paylaşıyor olmanız komik. Sony bile sizin kadar kasmıyor, minecraft last of us 2den çok satıyor diye koyuyor sitesine
  • williamwallace88 W kullanıcısına yanıt

Nasıl bir Xbox fanatiğisin yav. Boşuna muhattap olmuşum. İşte bu yüzden bu kitleyi sevmiyorum.

• Tr altyazi konusunda ps tarafi cok daha onde oldugu kesin 2013 gibi basladilar o islere xbox daha cok yeni daha yiyecek cok ekmegi var suan sadece 3a oyunlara verdiler forza horizon4 ve gears 5 onun disinda 3a olupta tr altyazi olmayan tek oyun mfs oda belki xboxa gelirken altyazi gelir(oyunun cevirisi cok kolay duruyor ole oyun ici konusma bile yok nerdeyse google ceviri ile bile yapilabilir yapilmamasi tuhaf) onun disinda hicbir 2a oyuna vermediler tell me wyh battletoads grounded gears tactic ugrasmadilar demektir henuz yeniler ancak halo infinite alt yazi vereceklerdir mesela bildigim tek 3a oyunlari bu 2021 de
    Bir diger arkadasin soledihine katılmıyorum Kojima Productions ve Quantic Dream oyunlarinin haklari sonye ait sony istemese o oyunlar pcye cikmazdi yoksa pcye cikaran adamlar xboxada cikarirdi yani en azindan konsol exc ve sony yayinliyor mediumu xbox yayinlamiyor 1 sene sonra ps e çıkabilir ve xbox ın turkiyeye yatirim yapmadigi konusunada kitlmiyorum suan gamepass i en cok kullanan ülkelerden biriyiz ve gamepaas tarafindada en ucuz kullanan ulkelerden biriyiz bu isler yavas yavas ilerleyecektir hemen olacak degil umalimda hizli olsun cikacak oyunlari anlayarak oynamanin tadi bir ayri oluyor god of war the wicher 3 te beni cok etkilemisti bu olay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: williamwallace88

Napalım, hangisine inanalım? Resmi siteye mi, yoksa amerika satışlarına nba'i bile koymamış bir siteye mi?

Kime inanırsan inan bana ne?

• OnLiNe MaNaGeR kullanıcısına yanıt

Xbox’ta 2-3 tane uyduruk oyun var. Onlar da Türkçe değil. Neden Türkçe değil diye eleştir mesela. Ya da oyunlar niye uyduruk, kalitesiz diye. Geçen sana Xbox konusunda ayar vermişlerdi Series S’i nasıl olur da eleştirirsin diye. Onlara göre Series S konsolların tanrısı. Eleştirmeye kapalı, yasak.

• 2020'nin sonunda anca 5 milyon satış rakamına ulaştığı açıklanan ghost of tsushima 4. sırada. Playstation'da oyun satışları bu kadar düştü mü?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Funder kullanıcısına yanıt
    Kendisine cevap verme niyetim yoktu ama exclusive satmıyor diyen kimdi diye direkt bana yöneltince cevap verme zorunluluğu oluştu. Somut delillerle bir şey sunamayınca şimdi ne fanboy çıktın diye konu değiştirip kaçınıyorlar. Delil sunan ben fanboy oluyorum, rastgele bilgi atıp sonra konu değiştirenler fanboy olmuyor

Daha birkaç mesaj önce sony ile appleı karşılaştırıp marka algısı üzerinden övmüştüm ama başka mesajda eleştirince hemen tetiklenmişler, fanboy olmayan playstation savunucuları...

Benim elimde gerçekler var, bu gerçekler değişmediği sürece xbox tercih sebebim olacak

1- microsoft yurtdışından aldığın cihazı da burdan almışsın gibi 2 yıl garantiliyor

2- ülkemize özel fiyat politikası uyguluyor. En ucuz gamepass bizde. Third party oyunların da xboxta daha ucuz olduğu sıklıkla oluyor. Müşteri hizmetleri bile ucuz olan gamepassi daha nasıl ucuza getirirsin arayınca sana yardımcı oluyor.

3- sony ne konsol konusunda, ne oyun fiyatları konusunda ülkemizi önemsiyor. Pandemi dönemi başında bütün indirimleri kaldırmak gibi bir karara vardılar, gelecekte neler yaşayabileceğinin sinyalini verdiler

4- exclusive oyunlar gayet güzel, ama küçük bir kitleye hitap ediyor. Oyuncuların geneli herkeste olan oyunları oynayıp geçiyor. Ayrıca sony exclusive oyunların çoğu hikaye modunda, onlineı yok. Last of us mesela, o kadar yıl bekle, sonra 1 haftada bitir.

5- gamepassin rakibi yok. Third party yeni oyun sayısı az olabilir ama alıp almamakta kararsız olduğum çok fazla oyunu bedava oynama şansım oldu. Şu an konsoluma kurup, oynayıp veya oynamayıp sildiğim oyunları playstationda oynamak isteseydim, üstüne iki konsol parası daha vermem gerekecekti.

Bu gerçeklerden daha fazla sony gerçeği olsa hiç düşünmeden ps alırım. İki şirket de babamın şirketi değil, burada körü körüne savunacak değilim.

Şu an çok satan konsolda on numara exclusive oyuna o kadar para verilir mi diye düşünmektense, az satan konsolda sekiz numara exclusive oyunu bedava oynamak işime geliyor.

Sizin hangisi işinize geliyorsa onu yapın. Hepinize iyi oyunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Xbox’ta 2-3 tane uyduruk oyun var. Onlar da Türkçe değil. Neden Türkçe değil diye eleştir mesela. Ya da oyunlar niye uyduruk, kalitesiz diye. Geçen sana Xbox konusunda ayar vermişlerdi Series S’i nasıl olur da eleştirirsin diye. Onlara göre Series S konsolların tanrısı. Eleştirmeye kapalı, yasak.

Microsoft zaten dandik oyunların bedelini ödüyor. Eleştirmeye gerek yok zaten satışlardan gerekli cevabı alıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bgrn7

2020'nin sonunda anca 5 milyon satış rakamına ulaştığı açıklanan ghost of tsushima 4. sırada. Playstation'da oyun satışları bu kadar düştü mü?

5 ayda 5 milyon satmış oyuna az diyorsan, oyun piyasasından zerre haberin yok demektir.

• OnLiNe MaNaGeR kullanıcısına yanıt
    Cebimizdeki parayı ne kadar da düşünüyorsun. Bende gamepass deki çöpler için 1 tl bile vermem ama siz veriyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KrallŞaplakçı -- 17 Ocak 2021; 12:9:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Salla şunu ya, blokla geç. Forumda kaale alınacak en son kişilerden birisi. Ps tarafında yediği linçlerin acısı hala devam ediyor. Xbox tarafına geçti onlar bile sallamıyor bunu[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• Funder kullanıcısına yanıt
    Psnow ucuza değil bedava kullanıyorduk. Sizde gamepass sistemi bedava kullanın micro sizin hesabı da kapatır.Neyse bir iftiranızda başarısız oldu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KrallŞaplakçı -- 17 Ocak 2021; 12:15:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KrallŞaplakçı

Cebimizdeki parayı ne kadar da düşünüyorsun. Bende gamepass deki çöpler için 1 tl bile vermem ama siz veriyorsunuz
    [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

Bu capsler boşuna değil [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• quote:

Orijinalden alıntı: KrallŞaplakçı

Evet siz alışık değilsinizdir az para vermeye. 600 lira olsa verirsiniz ama.

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.