Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: TechVET , BVBLİFE , BVBLİFE Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 17 Misafir (1 Mobil) - 18 Masaüstü2 Mobil
5 sn
106.994
Cevap
259
Favori
3.910.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
164 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
96. Sırada  bugün en iyi #5
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Last of us last of us last of us bıktım laaa bıktım ağzınızdan başka bir çıksın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OnLiNe MaNaGeR kullanıcısına yanıt

Türkiye için haklı olabilirdiniz fakat dünyadaki satış rakamları da bunu gösteriyor. Ve evet PS satışlarının Xbox satışlarını katlamasının ana nedeni bol hikayeli, ara sahneli, detaylarına çok önem verilen bunun gibi oyunlar. Konsol oyunculuğunun en sevilen oyunları bunlar zaten. Sony tutulmayacağına inandığı FPS gibi türlere hiç bulaşmıyor bile, Microsoft ise PC ile crossplatform yayınladığı için PC oyuncularını sıkacak ara sahnesi bol oyunlardan uzak duruyor. Zevkler tartışılmaz ama Sony'nin çoğunluğa göre hareket edip başarı sağladığı bir gerçek oyun konusunda.

• [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

Gears 5 puanları.

Puanlar benim icin bisey ifade etmiyor orasida ayri mevzu.

Ucharted guzel oyun ama eski serilerinin tadı yok. İlk defa gears oynadim onuda bir iki serisini oynasaydım belki oda sıkıcı gelecekti bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 11 Ocak 2021; 10:0:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mofarah

Türkiye için haklı olabilirdiniz fakat dünyadaki satış rakamları da bunu gösteriyor. Ve evet PS satışlarının Xbox satışlarını katlamasının ana nedeni bol hikayeli, ara sahneli, detaylarına çok önem verilen bunun gibi oyunlar. Konsol oyunculuğunun en sevilen oyunları bunlar zaten. Sony tutulmayacağına inandığı FPS gibi türlere hiç bulaşmıyor bile, Microsoft ise PC ile crossplatform yayınladığı için PC oyuncularını sıkacak ara sahnesi bol oyunlardan uzak duruyor. Zevkler tartışılmaz ama Sony'nin çoğunluğa göre hareket edip başarı sağladığı bir gerçek oyun konusunda.

Kesinlikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

Uncharted zaten özünde tamamen Tomb Raider kopyası özgün olmayan bir oyun. Playstation satışlarının fazla olmasının 2 sebebi var;

1) Gow

2) Bir çok kullanıcının yeniliğe kapalı olup, gelenekçi davranıp “eskiden xbox mu vardı?” diye playstation’a yönelmeleri.

Uncharted veya bunun gibi netflix tadında ara sahne ağırlıklı oyunlar asla konsol alma sebebi değil bence.

Alıntıları Göster

İnsanlar yeniliğe kapalı demişsin ama Xbox yeni bir konsol değil. 2001 yılından beri 19 yıldır piyasada ve Dünyadaki satış rakamlarına bakılırsa hala çok geride.

Kendi tarzınıza uymayabilir fakat insanlar sinematik, hikayeli oyunları çok seviyor ve bu sevgi devam edecek gibi. Ben de bu insanlardan sadece biriyim. [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• OnLiNe MaNaGeR kullanıcısına yanıt
    Netflix tadında ara sahne
    Bu kafayla Xbox tercih etmenize şaşırmıyorum. Sony exc oyunları netfilix tadındaysa , xbox oyunları flash tv tadında belki ondan xbox tercih edilmiyordur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KrallŞaplakçı -- 11 Ocak 2021; 11:27:5 >
  • KrallŞaplakçı kullanıcısına yanıt
    Excde sony zaten iyi ona bisey dediğimiz yok. Microsoftta zaten durumun farkında o yüzden stüdyo alıyor.

Demek istediğim gears ile uncharted birebir ayni mekanik grafik kalitesi olarak. Psde oynamadığım exc kalmamıştır.ps2den proya kadar hep ps kullandım. Biliyorum yani neyin ne olduğunu. Simdi de multi serverlar rahat diye series x aldım. Oynadığım 3 5 multi oyun var zaten.

Yani yapabilecek seviyede stüdyoları var niye yapmadi bunca zaman onu anlamak güç. 4- 5 isim yapacak oyun yap , sony gibi hikayeleri sündür gitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 11 Ocak 2021; 11:50:10 >
  • Valla ben xbox sahibi olarak PlayStation özel oyunlarini hayranlikla izliyorum YouTube dan. Buram buram kalite kokuyor. Last of us daki ip mekanigini izleyince anlarsiniz zaten. Dehşet özenmişler. Her yil exclusive oyunlariyla goty a oynuyor adamlar. Ama ben gamepass avantajindan dolayi xbox tercih ettim. İkisinin de üstünlükleri farkli birbirine. Xbox kullanicisiyim diye PlayStation ı kotuleyecek halim yok :)
  • 2015 ten beri ps 4 kullanicisiyim hikayeli oyunlar ilgimi cekmiyor multi oyunlar oynuyorum kutuphanemde guncel ve guzel oyunlarim var her aksam mutlaka fifa 21 f1 20 ve cod mw 2019 oynamadan yapamiyorum yeni nesil icin acele etmiyorum 😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bartınoğlu -- 11 Ocak 2021; 13:51:53 >
  • Sony olmak kolay olsaydı Microsoft 15 yıl önce PS Özel kalitesinde oyunlar sunabilirdi, ama yok, sunamazlar ve dediğinin aksine isteselerde yapamazlar.

Bunun için fikir ve özgürlük önemli, Xbox'ın tüm politikalarına ters yani, en önemlisi ise stüdyolar arası iletişimin destekli olabilmesi, Sony'nin sadece stüdyoları değil, stüdyoyu yöneten başkanları da iyi iş çıkarıyor, Microsoft'ta böyle bir şey söz konusu değil, vur patlasın çal oynasın, Game Pass'e içerik çıksın yeter kafasındalar.

Bir Sony kolay yetişmiyor, o sistemi kurmak, tüm stüdyolar arası iletişimi ve gerçekleşecek olası sorunlara hızlı bir geri bildirim sağlamak zor.

Gears dediğin oyun Uncharted'ın kalitesine yanaşamaz bile, kaldı ki eşdeğer tutulsun.

Burada sayfalarca Uncharted'ın her dalda neden Gears'ı tokat manyağı yapacağını itinayla açıklarım ama bunu ispat etmeye çalışmak bile saçmalık, aralarında ki fark dağlar kadar çünkü, kör olmayan herkes bunu görebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 11 Ocak 2021; 14:8:45 >
  • Microsoftun böyle bir derdi yok ex tarafında. Abonelik sistemlerne odaklanıyorlr. Nasıl birkaç sene önceki gibi flasha cdye müzik atmayı telefona müzik indirmeyi bıraktık da spotify ymusic kullanmaya başladık oyun sektörü de aynı yola evrilmeye başladı yavaştan. Sony nin sektörde payı microsofttan baya büyük bu bir gerçek ancak oyunculuğun geleceğinin bu abonelik sistemi olduğunu düşünüyorum.
  • 2020 yi böyle kapatan Playstation
    [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

2021 de de şov yapmayı planlıyor;

NOT: Bunlara ek olarak The Last of Us Part 2 Multiplayerı Factions da gelicek büyük ihtimalle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_6 -- 11 Ocak 2021; 20:50:26 >
  • Senelerce sony kullandım.

Ben bilirim psn de dolaşıp oyun videolarını izlerken nasıl alıcaz bu oyunu diye iç çektiğimi.

Kardeşmi arayasın 2. el mi alasın aldığın oyun elindemi patlasın al satlamı uğraşasın eziyeti keyfini geçiyordu.

20 senelik ps fanlığıma x box ile ara verdim.

kimse kendini kandırmasın.

sonynin bize yaptığını iktidar yapmadı.

apple kafası var sonyde ve gerek pandemide bize attığı kazıkları gerekse web browserde bile beleş olan oyunları satma çakallığı gına getirtti.

bile bile kendimi yontturmayacağım bu sefer.

bakın şuraya 2 dakka :

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kspw-4paT-eE5-mrCrc4R9tg70lH2ZTFrJOUmOtOytg/edit#gid=2019069146

şunu hangi sitem size sağlar.

hangi militan kafa bunu görmezden gelir.

ps fanboyuydum cidden duvarın diğer tarafına geçtim ve aydınlandım.

malum kitle seçmeni gibi geliyor artık bana ps yi körü körüne övenler...

saygılar herkeze.

• Boş mezara girdim kullanıcısına yanıt

Xbox oyunları bedava sanki, öyle bir anlatmışsınız ki Sony sanki insanlara zorla oyun satıyor. İnadına pahalı yapıyor. Dolar düşse oyun fiyatları da düşer.

• Bartınoğlu kullanıcısına yanıt
    F1 20 nasıl hocam arabayı kontrol edebiliyormuyuz çünkü geçmiş f1 oyunlarında arabayı yolda tutmak çok zordu sürekli kayıyordu
  • Adamsın bro
  • Tüm markaların babası SONY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Playstation5 -- 12 Ocak 2021; 20:4:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ciga1905

F1 20 nasıl hocam arabayı kontrol edebiliyormuyuz çünkü geçmiş f1 oyunlarında arabayı yolda tutmak çok zordu sürekli kayıyordu

Yardimli oynuyorum gayet guzel kontrol ediliyor

• Bartınoğlu kullanıcısına yanıt
    Eyvallah
  • Kaldı 31[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.