Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: PureHD Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
107.783
Cevap
260
Favori
3.950.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
61. Sırada  bugün en iyi #5
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Persona_6

Dualsense şu an en az 8-9 saat gidiyor. Günde 8-9 saatten fazla oyun oynuyorsanız o sizin asosyalliğiniz. Bi zahmet kabloya tak.

şuan gidiyor .

görürüm 1 yıl sonra .

eskiyen Laptop pilleri gibi olurlar

pilli olması tamamen tercih meselesi 10 TL maliyetli batarya .

haftada 1 pil takmak her gün şarj etmekten zor değil emin ol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dwimmerlaik -- 7 Ocak 2021; 21:54:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xbox kontrolcüsü kullanmadan önce pil konusunda ben de fazlasıyla önyargılıydım. ne saçma iş diyordum 🙈
    emin olun, şarjlı pil kullandıktan sonra ise batarya olayı eziyet geliyor :)
    müthiş rahatlıkmış. :)
    4 adet 2700 mah şarjlı pil ve şarj istasyonu masrafı hariç :) 140-150 TL mi neydi sanırım, amazon türkiye’den almıştım.
    2 pil kolda, 2 pil hazırda bekliyor. aşağı yukarı haftada 1 kere değişim yapıyorsun.
    rahatlığını yaşamadan anlamayacağınızı düşünüyorum. ya da en azından benim için öyle oldu 😃

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UyGaR___ -- 7 Ocak 2021; 22:3:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dwimmerlaik

şuan gidiyor .

görürüm 1 yıl sonra .

eskiyen Laptop pilleri gibi olurlar

pilli olması tamamen tercih meselesi 10 TL maliyetli batarya .

haftada 1 pil takmak her gün şarj etmekten zor değil emin ol.

Alıntıları Göster

7 sene dualshock 4 kullandım 3 tane , 6-7 saat gidiyormuş ömrü son yıllarda 5 saate düştü. Hiçte sorun yaşamadım. Dualsense ile bu süre şuan dualshock 4 x 2 dir. Düşse düşse 7 saate düşer o da anca 5-6 yıl sonra. 1 yıl falan yalan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_6 -- 7 Ocak 2021; 21:16:19 >

• quote:

7 sene dualshock 4 kullandım 3 tane , 6-7 saat gidiyormuş ömrü son yıllarda 5 saate düştü. Hiçte sorun yaşamadım. Dualsense ile bu süre şuan dualshock 4 x 2 dir. Düşse düşse 7 saate düşer o da anca 5-6 yıl sonra. 1 yıl falan yalan.

Alıntıları Göster

Ben de Ps4 var çok kol eskittim belli bir dönem sonra 2 3 saate kadar iniyordu bende .

yeni batarya değiştiriyordum genelde .

sen de olmaması ilginç şanşlısın

10 TL maliyetli batarya koyulsa koyulur ama ben tercih etmezdim..

pilli olması bence avantaj şarj edip değiştiriyorum zaten

ds4x2 de abartı .

senin Xbox ile MS ile neden bu kadar alıp veremediğin var anlamıyorum kedi ciğer meselesi gibi geliyor .

sen burda neyi kime anlatıyorsun.xbox u olanların yüzde 90 I ps den geçme . Herkes ps yi biliyor .

bu konuya bakıyorsun Xbox cılar Psciler kadar fanatik değil bunun nedeni sizin gibi fanboyların Xbox nedir bilmemesinden kaynaklı.

bir adam neden bu kadar fanatik olur ki . MS ye xboxa laf çakma derdine düşer

Bu bana doğru tercih yapıp yapmadıklarını kendi içlerinde sorguladıklarından dolayı kendi egolarını tatmin etmeye çalışmasından gibi geliyor

Yoksa bir adam memnun olduğu konsolu alır oynar sizin gibi böyle düşmez .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dwimmerlaik -- 7 Ocak 2021; 22:29:14 >

• quote:

Ben de Ps4 var çok kol eskittim belli bir dönem sonra 2 3 saate kadar iniyordu bende .

yeni batarya değiştiriyordum genelde .

sen de olmaması ilginç şanşlısın

10 TL maliyetli batarya koyulsa koyulur ama ben tercih etmezdim..

pilli olması bence avantaj şarj edip değiştiriyorum zaten

ds4x2 de abartı .

senin Xbox ile MS ile neden bu kadar alıp veremediğin var anlamıyorum kedi ciğer meselesi gibi geliyor .

sen burda neyi kime anlatıyorsun.xbox u olanların yüzde 90 I ps den geçme . Herkes ps yi biliyor .

bu konuya bakıyorsun Xbox cılar Psciler kadar fanatik değil bunun nedeni sizin gibi fanboyların Xbox nedir bilmemesinden kaynaklı.

bir adam neden bu kadar fanatik olur ki . MS ye xboxa laf çakma derdine düşer

Bu bana doğru tercih yapıp yapmadıklarını kendi içlerinde sorguladıklarından dolayı kendi egolarını tatmin etmeye çalışmasından gibi geliyor

Yoksa bir adam memnun olduğu konsolu alır oynar sizin gibi böyle düşmez .

Alıntıları Göster
    [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

Harbiden ha kedi ciğer meselesi, hiç hayatımda xbox kullanmadım ühü ühü . Bunlarda hayal dünyamdaki konsollarım.

• 2-3 saat ? Kafede 40 tane kol var. 3 yıldır yoğun kullanılmalarına rağmen 2-3 saate düştüğünü görmedim.

Bu arada xbox gamepadin'in pilli olmasının avantajı, sarj bittiği anda diğer sarj olmuş pilleri takıp, kaldığın yerden devam edebiliyorsun. Bundan daha iyisi ise, kesinlikle sarj istasyonudur, çift kol varsa, asla sarj problemi yaşamamazsın.

• UyGaR___ kullanıcısına yanıt
    Zamanında Xbox kullandım ama pil konusunda artısını görmedim, bana göre gereksiz bir durum. 5 - 6 yıldır Ps4 kullanıyorum, hiç Dualshock değiştirmedim, ne bir soyulma oldu ne de bataryasında sıkıntı çıktı.

Ps4 günde ortalama 2 - 3 saat ancak açık, bazen hiç açmadığım oluyor ondan da olabilir ama benim Dualshock full şarjda 7 saat gidiyor, bu da tamamen bitme süresi değil, pil düşük seviyede uyarısı geldiğinde bile 1 saati geçiyor kullanım süresi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 7 Ocak 2021; 22:39:40 >
  • Xbox’un içinden şarj kiti çıkmamasının sebebinin Duracell anlaşması olduğu ortaya çıktı. Boşuna hikaye anlatmasınlar. Adamlar boş kolu savunuyor. Normalde o konsolun içinden şarj kiti de çıkması gerekiyordu.

• Şunu gördün mü? Detaya bak ya [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]  , kolu bıraktığında ellie ye zoom yapmışlar, animasyonun doğallığına detaylara verilen öneme bakar mısın ya [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• quote:

Harbiden ha kedi ciğer meselesi, hiç hayatımda xbox kullanmadım ühü ühü . Bunlarda hayal dünyamdaki konsollarım.

Alıntıları Göster

gel hem ps 4 hem Xbox da fifa atalım .hatta istediğin oyun olur hangi oyun olursa olsun 2 tarafta da satın alacağım.

Kesin senindir . Senin gibi fanatik birinde olmadığına o kadar eminim ki o yüzden en pahalı oyunu bile almaya varım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dwimmerlaik -- 7 Ocak 2021; 22:44:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Xbox’un içinden şarj kiti çıkmamasının sebebinin Duracell anlaşması olduğu ortaya çıktı. Boşuna hikaye anlatmasınlar. Adamlar boş kolu savunuyor. Normalde o konsolun içinden şarj kiti de çıkması gerekiyordu.

[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] aynen öyle. Şarj kitini ayrıca kilitliyorlar.

• Dwimmerlaik kullanıcısına yanıt

Ps4 ü sattım, fifa 21 i ps5 e aldım. Buyur bana fifa 21 hediye et xbox ta oynayalım.

• quote:

Ps4 ü sattım, fifa 21 i ps5 e aldım. Buyur bana fifa 21 hediye et xbox ta oynayalım.

Tamam ver gamer tag ekleyeceğim sesli konuşalım. Alayım hediye

gidip başkasına hediye ettirme ama .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dwimmerlaik -- 7 Ocak 2021; 22:48:7 >
  • quote:

Tamam ver gamer tag ekleyeceğim sesli konuşalım. Alayım hediye

gidip başkasına hediye ettirme ama .

Alıntıları Göster

Bak şimdi çektim inanmadın galiba, maç izliyorum skora da bakabilirsin internetten.

• Aynen hocam, imkansız gibi bir şey bunu yapmak, eşini bırakalım benzeri yok, olsa olsa bir nebze Uncharted 4.

Hep söylüyorum, Naughty Dog'un oyun içinde yapabildiği mimik ve karakter modellemelerini şu an 3. parti büyük firmalar ve diğer 1. parti stüdyolar ana sinematik sahnelerinde kullanamıyor.

Mesela Part II ile sektöre ilk kez giriş yapmış bir mekanik var, gözyaşının akması, karakterlerin yaşadığı anlık duruma göre damarlarının belirgin hâle gelmesi vs. vs.

Geçenlerde Part II editi üzerinde çalışırken defalarca izlediğimden dolayı yeni bir detay fark ettim. Ellie bir sahnede ağlıyor, ağlarken kıyafeti gözüme çarptı baktım, gözünden aktığı damlalar tıpır tıpır kıyafetine iniyor. Bu resmen delilik.

Bu kadar detay ve gerçekçilik ciddi ciddi film ve dizilerde bile olamayabiliyor , o göz damlasının kıyafetini leke yapması, yok yani bu başka bir seviye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Press a Key

Aynen hocam, imkansız gibi bir şey bunu yapmak, eşini bırakalım benzeri yok, olsa olsa bir nebze Uncharted 4.

Hep söylüyorum, Naughty Dog'un oyun içinde yapabildiği mimik ve karakter modellemelerini şu an 3. parti büyük firmalar ve diğer 1. parti stüdyolar ana sinematik sahnelerinde kullanamıyor.

Mesela Part II ile sektöre ilk kez giriş yapmış bir mekanik var, gözyaşının akması, karakterlerin yaşadığı anlık duruma göre damarlarının belirgin hâle gelmesi vs. vs.

Geçenlerde Part II editi üzerinde çalışırken defalarca izlediğimden dolayı yeni bir detay fark ettim. Ellie bir sahnede ağlıyor, ağlarken kıyafeti gözüme çarptı baktım, gözünden aktığı damlalar tıpır tıpır kıyafetine iniyor. Bu resmen delilik.

Bu kadar detay ve gerçekçilik ciddi ciddi film ve dizilerde bile olamayabiliyor , o göz damlasının kıyafetini leke yapması, yok yani bu başka bir seviye.

Vay be inanılmaz gerçekten , bilmiyordum bunları. Bu oyun tam anlamıyla Naughty Dog un ustalık eseri. Böyle detaylar üzerinde kimse uğraşmaz ama bu adamlar mükemmelliyetçi kesinlikle.[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_6 -- 7 Ocak 2021; 22:1:34 >

• Dwimmerlaik kullanıcısına yanıt

Ps4'ü artık kullanmadığım için eski lcd tvye taktım YouTube'a girmek için kullanıyorum. Geçen uzanarak video izleyeyim dedim ama şarjı bitmişti mecbur şarja taktım. Ne zaman farklı videoya geçmek istesem rahatımı bozup tvye yaklaşmak zorunda kaldım, keşke pilli olsaydı bu ds4ler demiştim.

Ayrıca 'bir de pile mi masraf vereceğim' diyenler çözüm olarak ikinci dualsense + şarj istasyonu önermiş ironik şekilde.

Şarj edilebilir 4 pil + şarj cihazı = 40-50 tl

Dualsense + şarj istasyonu = 1300 tl

• Neil Druckmann geçtiğimiz Haziran ayı olması lazım GamesRadar'a bu teknoloji hakkında ve yüz tepkimeleriyle alakalı açıklamalar yapmıştı, belki bakmak istersin diye linkini aradım bulamadım :)
  • Çokta kavga gürültü yok konuda , ben konu dışına gidiyorum 😀

• quote:

Orijinalden alıntı: Press a Key

Neil Druckmann geçtiğimiz Haziran ayı olması lazım GamesRadar'a bu teknoloji hakkında ve yüz tepkimeleriyle alakalı açıklamalar yapmıştı, belki bakmak istersin diye linkini aradım bulamadım :)

Naughty Dog un Ps5 için çıkaracağı oyunlarda detay ve grafik seviyesi everest'e vuracak, hiç şüphem yok. [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.