Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Rolentooo Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir (4 Mobil) - 10 Masaüstü5 Mobil4 Android
5 sn
107.700
Cevap
259
Favori
3.946.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
13. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Görüntü çok canlı bu TV'de Persona'yı merak etmiyor değilim hani.

• MortalRide kullanıcısına yanıt

Söylediğin çoğu şeyin eski nesil konsollara çıkan bir iki oyundan öteye gitmeyen performanslarla yapılmış yorumlar . Güncellemeler ile hepsi düzeldi düzeliyor zaten.

yok mark CERNy söyledi felan ne söyleyecekti lansmanda kendi ürünüyle alakalı.ps5 daha mı güçsüz diyecekti.

Bir kaç oyuna bakarak tahmini olarak yapılmış argümanlar .

yorumlarının çoğu söylenenlere göre belirtilenlere göre ile gitmiş . O örnek verdiğin digital fondry Xbox ile alakalı yorumlarımı da dinleseydin keşke yapımcı kaynaklı olduğunu xboxun çok daha iyi performans vermesini gerektiğini belirtiyor çoğu incelemesinde .

Gerçi konsolların birbirime olan gücü de çok önemli değil açıkçası oyunlar iki konsol göz öğünde bulundurarak yapılıyor. Birisi isterse 2 x güce sahip olsun alabaliceği performans yüzde 20 i geçmez .

Ayrıca Xbox ile PC birbirine rakip değil biri kambur oturuş pozisyonuyla oynarken birinde Arkana yaslanarak tv de oynuyorsun.

ps bin tüm exc oyunlarını oynadım elimde Ps4 Pro da var .

fakat Microsoft’un online ve Co op oyun konusunda çok çok daha ileride hemen hemen her oyunu grupça oynamaya müsait .

Bana göre MS de bu konuda ilerliyor daha sosyal oyunlar yapıyor .

Mesela ben single oynayamıyorum last of us serilerini bile bitiremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dwimmerlaik kullanıcısına yanıt

Öyle diyorsunuz lakin eski nesil konsollara da çıkmayan herhangi bir oyun var mı Xbox tarafında? Yok.Çünkü tam anlamıyla sadece yeni nesile çıkan bir oyun var o da Demon's Souls.Tabiki önceki nesile de çıkan oyunlarla karşılaştıracağız mecbur olarak.Çünkü elimizde başka kaynak yok.Önceki yazımlarda da boşuna "Hem Xbox Series X hem de PS5 için tam anlamıyla sadece yeni nesile çıkan oyunlarda yapacağımız karşılaştırma daha doğru olacak" diye belirtiyorum zaten.Demek ki oraları okumamışsınız.Elimizde başka kaynak yoksa şu ankilerle karşılaştırırız.

Mark Cerny söyledi diye şu yüzden belirtiyorum.Road to PS5 oyun geliştiricileri için düzenlenmiş bir konferans.Yani oyunları sadece eğlenmek için oynayan bir adamın arkada gerçekleşen işlerden konsolun arkasındaki teknolojiden haberi olmaz.Ben tüm kullandığım argümanları internette hali hazırda oyun geliştirici olarak çeşitli stüdyolarda çalışan kişilerin söyledikleriyle destekliyorum öyle yazıyorum.İsterseniz siz de bakabilirsiniz.Geliştiricilerin çoğu PS5'i Xbox Series X'ten daha çok övüyor.Birkaç oyuna bakarak dediğiniz şeyler de zaten hem PS5'e hem de Xbox Series X'e çıkan ve yeni nesil güncellemesi alan oyunlar üzerinden değerlendiriliyor.Ne yapalım bitmiş Demon's Souls oyunu ile Xbox lansmanında tanıtılan oynanış videosu paylaşılan Halo Infinite üzerinden mi karşılaştırma yapalım?

Bu söylediğinizde haklısınız normalde iki konsolun da gücü göz önüne alınarak geliştiriliyor oyunlar.Ancak Dirt 5 oyununda neden PS5 versiyonunda downgrade oldu da Xbox Series X tarafında hafif de olsa iyileştirme oldu.İki versiyon da grafik kalitesi olarak aynı oldu şu an.Ama bu güncelleme öncesinde de eski grafik kalitesiyle PS5 Xbox Series X'ten daha iyi performans veriyordu grafik kalitesi dokular daha iyi olmasına rağmen.Bunlar yapımcının cevaplaması gereken sorular.Neden birçok oyunda PS5 versiyonu direkt iyi performans verirken Xbox Series X versiyonunda daha fazla performans problemleri grafik problemleriyle karşılaşıldı da ilk başta bunlar olmadan sunulmadı.Sonuçta PS5 ve Xbox Series X versiyonları ayrı ayrı geliştirilmesine rağmen aynı kişiler yapıyor bu geliştirmeyi.Aynı stüdyo yani gidip başka bir stüdyo yapmıyor.Bu işte bu konuya yazdığımdan beri anlatmak istediğim olay.Optimizasyon ve stabilite."Road to PS5 videosuna detaylı baktıysanız" ve "Mark Cerny'nin belirttiği gibi" şeklinde argümanlar kullanmamın sebebi bu.Günümüz saf güç dönemi değil.Elimizde olan saf gücü ne kadar tam anlamıyla kullanabiliyoruz herhangi bir performans kaybı yaşamadan stabil bir şekilde aynı gücü alabiliyoruz önemli olan nokta burası.PS5 de bu amaçla geliştirildi.İlerde Xbox tarafı da bu yazılımsal noktalara önem verip benzer seviyeye çıkabilir çok zannetmesem de belki geçebilir bile.Ama şu an ben elimde olan bilgilere göre PS5'in yeni nesile daha iyi başladığını görüyorum.Çünkü geliştirdekleri donanım ve kullandıkları yazılım kendilerine özgü.Kendilerine gerekli olarak düşündükleri çözümleri getirip o şekilde kullandılar.Xbox tarafı gibi direkt piyasada olan teknolojiyi o haliyle alıp konsollarına entegre etmediler.Xbox tarafının PC'ye benzemesinin sebebi bu zaten.Mimari olarak benzer olması.İki konsol da çıkışını yaptı.Bundan sonra eğer geliştirilen oyunlarda herhangi bir hata problemi yoksa sistemler arasındaki güç farkını ve her iki tarafın da oluşturdukları mimarinin başarılı olup olmadığını onlara bakarak değerlendireceğiz.

Xbox ile PC zaten birbirine rakip değil.Ancak gider PC'yi televizyona bağlayıp elinize Xbox kolu alırsanız Windows'ta sürücüler Xbox kolunu otomatik olarak oyunda algıladığı için hemen hemen Xbox'ta oynuyormuş gibi his yaşıyorsunuz çok farklı değil (Xbox'a özel optimize edilen oyunlar dışında).Gerçi onlar da PC'ye geleceği için PC tarafında da stabilitesini yüksek tutmaları gerek.

Microsoft'un online server'ları daha iyi olduğu için Xbox tarafında da bunun emeği görülüyor tabiki.Coop tarafında Xbox gerçekten güzel bir iş yapıyor gerek Gears Serisi gerek Halo serisi gerçekten güzel.İki tarafı da oynamadım ama elimdeki Xbox One X ile 2021 yılı içerisinde oynamayı düşünüyorum.

Bu dediğiniz de kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir şey.Single player seven oynanış hikaye seven olur ; coop, online tarzda oyun seven olur.Bu oyuncuların kişisel tercihine bağlı bir durum.

Eğer bu yazdıklarımdan yine bir şey anlamadıysanız buyrun size 3 video paylaşacağım.Paylaştığım videolarda olan kişi EA'de Game Developer olarak çalışmış olan birisi.Daha sonra işten ayrılıyor ve kendi oyun motoru üzerinde çalışıyor.İzlerseniz profesyonel birisinin gözünden PS5'te kullanılan teknoloji nasıl bir şeymiş öğrenebilirsiniz:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortalRide -- 3 Ocak 2021; 15:31:20 >

Dirt 5 downgrqde felan olmadı ps5 in yer dolusu geliştirilmiş dönen fotolarda ilk fotoda hava kaynaklı parlaklık yüksel bu Xbox için de geçerli, ilk Xbox daha iyi bir görüntü vermiş bu diğer oyunlarda da olacak görürsünüz neyse ne yazsam boş.

isteyen istediğini alır .

• Downgrade olduğunu Patch 2.0'ı inceleyen kişiler de belirtiyor.Hatta bazı oyun basını sitelerinde de paylaşılmış.

https://geeky.news/dirt-5-patch-2-0-upgrade-on-xbox-and-downgrade-on-ps5//

https://www.gamekyo.com/blog_article452160.html

Buyrun bu da videosu.

Buna rağmen başka bir kişi de PS5 versiyonunun Xbox Series X'tekinden daha iyi gözüktüğünü söylemiş.

"- I have restarted the game every time I changed the display mode to avoid possible errors.

- Higher resolution of textures on PS5.

- Now vegetation is only affected in S Series depending on the display mode.

- Rain lighting appears to be different on PS5.

- Resolution is virtually identical on PS5 / Series X.

- The reflections on some standard models are different between PS5 and Xbox.

- Less anisotropic filtering in Series S.

- Series S has less NPCS. Neither version has npcs in FPS mode.

- Reflections on some vehicles are different in each version.

- The FPS has been impossible for me to measure since I have not made this video in my usual workplace.

- The ambient occlusion in PS5 seems somewhat more noticeable in some points such as vegetation."

• quote:

Orijinalden alıntı: MortalRide

Downgrade olduğunu Patch 2.0'ı inceleyen kişiler de belirtiyor.Hatta bazı oyun basını sitelerinde de paylaşılmış.

https://geeky.news/dirt-5-patch-2-0-upgrade-on-xbox-and-downgrade-on-ps5//

https://www.gamekyo.com/blog_article452160.html

Buyrun bu da videosu.

Buna rağmen başka bir kişi de PS5 versiyonunun Xbox Series X'tekinden daha iyi gözüktüğünü söylemiş.

"- I have restarted the game every time I changed the display mode to avoid possible errors.

- Higher resolution of textures on PS5.

- Now vegetation is only affected in S Series depending on the display mode.

- Rain lighting appears to be different on PS5.

- Resolution is virtually identical on PS5 / Series X.

- The reflections on some standard models are different between PS5 and Xbox.

- Less anisotropic filtering in Series S.

- Series S has less NPCS. Neither version has npcs in FPS mode.

- Reflections on some vehicles are different in each version.

- The FPS has been impossible for me to measure since I have not made this video in my usual workplace.

- The ambient occlusion in PS5 seems somewhat more noticeable in some points such as vegetation."

Bana YouTube’dan taraflı taraflı videolar atma

göz var nizam var .

olda da olmasa da şuanki xbox o ilk görüntüyü de geçmiş bu kadar net .

Bu da yukarılarda daha önce yazılan "Assassins Creed Valhalla da PS5'te downgrade yemiş" argümanının doğruluğunu kanıtlayan kaynaklar.

https://www.vg247.com/assassins-creed-valhalla-patch-1-0-4-problems/

https://www.reddit.com/r/PS5/comments/k1qbf7/john_linneman_from_digital_foundry_recommends_not/

• Alıntıdır:

"Konsol oyunculuğunun geldiği noktaya bak. Çözünürlükten, fps'den başka bir şey konuşulmaz olmuş. Konsol kafanın rahat olduğu detaylara çok takılmadığın oyun platformuydu, Pc'deki benchmark başlıkları gibi konu.

Kimse dediğimi yanlış anlamasın ama ben bu kadar dert ediyor olsaydım bu işleri , Pc'de kalırdım hiç geçmezdim konsola. Tabi bunun baş sorumlusu da geçen nesil ara konsol çıkartıp insanların kafasını karıştıran iki firma.

Son olarak 300 $'a 500 $'a anca bu kadar oluyor işte bunu da kabullenmek lazım. Şu işleri hiç kafama takmadığım için kendimi şanslı sayıyorum, ama Pc'de yüksek detayda oyun oynamaya alışmış oyunculara da bir şey diyemiyorum."

ve Türkiye şartlarını dikkate alarak şu mesajımı bir kere daha paylaşıyorum:

Arkadaşım git ve Türkiye bölge fiyatlaması yap da gel... Rakibin ekonomiye oynuyor işte bunların dışında makineler 3 aşşağı 5 yukarı aynı zaten. (Series S burada farklı konu ki Series S'in forumlarda beğenilmesi üzerine, bu başlık altında S ile PS5'i kıyaslamaya kalktığınızı da unutmadık sayın reklam ajansı...)

Küçük ayrıntılar ve geliştirmeler içeren mühendislik detayları toplumun %1'ini ancak ilgilendiriyor, %99'u ilgilendirmiyor, herkese hitap etmeyen bütün nesildeki 10-20 eskulusiv de ilgilendirmiyor bu oyunlardan koca nesilde 5 tanesi cidden oynamak isteyeceğim oyun olacak mı? Bunun garantisi var mı? Yoksa "Parasını verdim, konsolu aldım mecbur bu bana hitap etmeyecek eskulusivleri de oynamak zorundayım." gibi mi hissedeceğim? Bana bunlarla gel.

Bence böyle. Reklam ajanslarını bilmem  

İlk videodan emin değilim ama basın siteleri kaynak olarak aldığına göre tarafız olduğuna inanıyorum ancak ikincisi tarafsız bir video.Hatta Xbox Series X konusunda bile o Youtube kanalını kaynak göstererek bilgiler paylaşılmış.Taraflı tarafsız olup olmadığına bakmak için biraz araştırın isterseniz.Tabiki gelen update ile önceki versiyona göre daha stabil fps ve daha iyi grafik kalitesi sunması lazım.Burada sorun neden Playstation 5 versiyonunda düşürülme yapılmış?Hadi düşürülme yapıldı diyelim Xbox Series X'in gücü PS5'teki grafik ve doku kalitesine yetişmedi diye mi bu downgrade yapıldı bunu açıklasınlar bari.Hadi onu da geçtim downgrade yapılmasına rağmen neden PS5 hâlâ Xbox Series X'ten biraz daha iyi grafik kalitesi sunuyor diyorlar?Asıl sormamız gereken sorular bunlar.

İşi platform kıyaslamaları olan yüzbinlerce üyelik kanallara taraflı ve ne dediyse tersini gösteren videolar önüne koyulunca cevap diye ''Göz var nizam var'' diyen birine laf anlatmaya kalkıyorsun. Yapma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictattor -- 3 Ocak 2021; 16:27:2 >
  • Burası konu başlığında da yazıldığı gibi "Playstation VS Xbox Tartışma" konusu.Yani burada iki konsol arasındaki farklılıkları karşılaştırıyoruz.Eğer bunu konuşmak istemiyorsanız Playstation 5'e sahipseniz o konuya Xbox Series X'e sahipseniz o konuya gidebilirsiniz.Burada durmanızı gerektirecek bir durum yok.

Benim elimde şu an piyasadaki oyunların neredeyse hepsini yüksek ayarlarda kaldıracak bir bilgisayar var bunun yanında Xbox One X'e sahibim.2021 yaz aylarında da kısmet olursa PS5 alacağım.Yani neredeyse tüm platformlarda oyun oynuyorum bu yüzden tarafsız olarak her yönde değerlendirerek yazıyorum.Bu yüzden her yazdığım şeyi kaynak vererek belirtiyorum.Hiçbir tarafın fanboyluğunu yapmıyorum.Hakkı olanın hakkını veriyorum.Doğru yapılana doğru yanlış yapılana yanlış diyorum.

Ekonomik olarak değerlendirme ap ayrı bir şey.Bu konuda zaten Xbox tarafının daha iyi olduğunu ekonomik durumu çok iyi olmayan kişiler için Xbox tarafı daha cazip daha uygun diye belirtiyorum.Bu konuda konuşulanlar sadece ekonomik olaylar olsa zaten herkes kendi konsol konusu altında bu konuyu konuşurdu.Bu yüzden ekonomik taraftan bağımsız değerlendiriyorum tüm platformları.

Her şeyin başladığı nokta Xbox tarafının "The Most Powerful Console Ever" sloganıyla piyasaya çıkmaya hazırlanması her yere o şekilde reklam vermesi.Daha sonra incelemeler vesaire paylaşılınca da o argümanı "The Most Powerful Xbox Ever" olarak değiştirilmesi.Birçok kişi diyor işte Xbox çok iyi firma Xbox'un sahibi Microsoft.Microsoft istese Sony'yi Playstation'ı Naughty Dog'u bilmem kaç kere satın alır diye.Bunları yapmadan önce "The Most Powerful Console Ever" argümanıyla niye çıktılar o zaman.Bu argümanının arkasında niye durmadılar?Benim bu nesilde en çok sinirlediğim olay bu.Neden Xbox'u seven insanları paylaştıkları Full RDNA 2 en güçlü konsol diye hype'layıp sonra kendi söyledikleri şeyi değiştirdiler?Sonra Phil Spencer gitti "Bizim amacımız konsol savaşı yapmak değil.Aramızda güzel bir rekabet olsun.Bu bizim için daha iyi bizim beklentimiz bu" dedi.Bir söyledikleri diğerini tutmuyor ve söylediklerinin de arkasında durmuyorlar.Bir Xbox One X kullanıcısı olarak beni Xbox Series S veya Xbox Series X almaktan soğutan şeylerden birisi bu açıklamalar ve tutarsızlık.Kişiye göre değişir tabi.Ama ben anlam veremiyorum.

• quote:

Bu da yukarılarda daha önce yazılan "Assassins Creed Valhalla da PS5'te downgrade yemiş" argümanının doğruluğunu kanıtlayan kaynaklar.

https://www.vg247.com/assassins-creed-valhalla-patch-1-0-4-problems/

https://www.reddit.com/r/PS5/comments/k1qbf7/john_linneman_from_digital_foundry_recommends_not/

Evet bu Twitter görüntüsü ile ikna oldum resmen .

çok sağlam kaynak , kanıt gerçekten de .

hadi tamam ps görüntüsünü bozdular bozmasalar da Xbox geçmiş zaten . İlk versiyonda ps5 deki toprak yol dokusu nedir resmen yağlı boya atmışlar yola .

hayır bir de dirt 5 ile girip asasin creed örnekleri de komik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dwimmerlaik -- 3 Ocak 2021; 16:22:50 >

• Valla hocam TR şartlarında PS5-SerieesX ayarında bir pc toplayayım desen zaten 14-15K lık oluyorsun. İki cihazda da çok hoşuma giden şeyler var (gamepass, dualsense vs). Bu jenerasyon önceki konsol jenerasyonları gibi PC teknolojisinin gölgesinde değil, o nedenle ben iki konsolun performansından da çok memnunum.

Bazen keşke bu yıl araba almayıp her iki konsoluda alsaydım diye pişmanlık duyuyorum :)

Şu anlık gönlümde yatan aslan PS5 ama stok sıkıntıları devam ederse SeriesX alırım, pişman olacağımı da düşünmüyorum.

Burada sadece detaylar tartışılıyor o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phoneix-34 -- 3 Ocak 2021; 16:29:22 >

Hmm pekala.Demek ki IGN gibi köklü bir oyun basınının açıklamalarını ve altta link olarak paylaştığım Digital Foundry'de çalışan John Linneman'ı kaynak olarak görmüyorsunuz.Demek ki size direkt Playstation veya Xbox açıklama yapsa inanmayacaksanız.Direkt Codemasters'ın veya Ubisoft'un açıklama yapması lazım sizin için.Gerçekten ilginç doğrusu.

John Linneman https://www.eurogamer.net/ in baş yazarı aynı zamanda diye hatırlıyorum.

Kendisi digital foundry nin de kurucularından.

Bir dönem developer olarak da geçiyordu adı. Ben mi yanlış hatırlıyorum hocam ?

• Phoneix-34 kullanıcısına yanıt

Doğru Eurogamer'da da hâlâ yazıyor.Baş yazarı mı bilmiyorum ama Eurogamer'ın düzenli olarak çalışan yazarı.Freelance gibi çalışan birisi değil yani.Eurogamer'ın resmi personelinden birisi.

https://www.eurogamer.net/authors/1117

Evet söylediğiniz gibi:

Video Producer ve Writer olarak çalışıyor şu an.Daha öncesinde IT Tech ve Network Administrator olarak da çalışmış.Teknik konulara hakim birisi yani.

https://www.linkedin.com/in/john-linneman-533a43a/?originalSubdomain=de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortalRide -- 3 Ocak 2021; 16:38:4 >

Kendisi çok taştaş lı bir abidir o zaman  

• quote:

Hmm pekala.Demek ki IGN gibi köklü bir oyun basınının açıklamalarını ve altta link olarak paylaştığım Digital Foundry'de çalışan John Linneman'ı kaynak olarak görmüyorsunuz.Demek ki size direkt Playstation veya Xbox açıklama yapsa inanmayacaksanız.Direkt Codemasters'ın veya Ubisoft'un açıklama yapması lazım sizin için.Gerçekten ilginç doğrusu.

Adam asasin creed için demiş dirt içim değil

kaldı ki adamın 1000 yorumundan biri cımbız ile çekilmiş .

hadi diyelim tamam

2 ihtimal var değil mi ?

1. ihtimal Xbox daha güçlü ondan daha iyi görüntü veriyor
    2. ps5 daha güçlü ama MS oyun stüdyolarına para vermiş ondan Xbox daha iyi görünüyor

ee kullanıcıyı ilgilendirmez ki. Bu olaylardan bağmsız adam bunları bilmeden Her halükarda daha iyi görüntüyü görecek .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dwimmerlaik -- 3 Ocak 2021; 16:50:57 >

Yazımın yukarısında zaten Assassins Creed Valhalla ile alakalı bilgi paylaştığımı yazıyorum yazdıklarımı atlamadan okursanız daha iyi anlarsınız.1000 yorumundan birisi cımbızla çekilmemiş.Oyun hakkında görüşleri olan kişilerle konuşurken Twitter'da bunu belirtmiş.Oyunlar çıkarken 1.0'dan 1.1'e kadar olanlar first day patch olarak geçer.Bu yüzden oyunun bitmemiş hâli olarak değerlendirilir.Bu yüzden baktığınız karşılaştırmalarda da Digital Foundry videolarında da değerlendirmeler ona göre yapılır.Digital Foundry gibi basın kuruluşlarına kodlar önceden gittiği için ilk başta onlar test ediyorlar.John Linneman da bunu test etmiş ve downgrade olduğunu güncelleme ile güncellemeden önce farklar olduğunu belirtmiş.Daha sonra bu konu firstday patch farkları olarak değerlendirildiği için Twitter'daki paylaşımını birkaç gün sonra kaldırmış.İnternette sadece bu haberler kalmış.Ancak bu haberler hakkında da herhangi bir şey söylememiş.Çünkü paylaştığı yorumunda da belirttiği gibi Valhalla'nın PS5 versiyonunda downgrade var.Xbox Series X tarafında öyle bir downgrade'le alakalı bir bilgilendirme yok.Bu firstday patch olaylarını Cyberpunk 2077 çıkışıyla da anlayabilirsiniz.İlk basın kuruluşlarına dağıtılan versiyonlar düşük kaliteye sahip olmasına rağmen birçok basın mensubu bu konu hakkında çok açıklama yapmadılar.Sadece oyunun kodları daha önce tarafsız ve eleştirel bakan incelemeler yapan kişilere gönderilmesiyle bu bilgilere ulaşıldı.Yani Ubisoft yaptığı downgrade'in anlaşılmaması için firstday patch'ler ile bu olayı bitirmiş bu yüzden basın kuruluşları tarafından bu konuyla alakalı fazla bir bilgilendirme yok.Umarım anlaşılabilmiştir yazdıklarım.

Playstation VS Xbox Tartışma konusunda bu kadar detaylı uzun yazılar yazma sebebim konuya doğru bilgi öğrenmek için gelmiş olan kişilere doğru bilgiye ulaşmalarını sağlayabilmek.Konuda çok fazla bilgi kirliliği ve/veya yanlış bilgi mevcut.Bu yüzden bu kadar yazıyorum.Yoksa çok umrumda değil.Bu konuları zaten ben biliyorum araştırıyorum ben anlayıp değerlendirebiliyorum.Amacım bilgiye ulaşmak isteyenlere yardımcı olabilmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortalRide -- 3 Ocak 2021; 17:4:5 >

Hocam amacım polemik çıkarmak değil yanlış anlama ama hala daha oyunu oynayan kişiler ya da inceleyen oyun basını PS5 de daha kaliteli kaplamaların olduğunu, oyunun daha ''cilalı'' durduğunu söylüyor.

Bunlar her iki tarafın kullanıcısı için ne kadar önemli, tartışılır. Şahsen benim için PS5 in daha iyi görüntü kalitesi sunması Xbox almamam için bir neden değil, ben zaten ya 2k da ya da 1080p de oynuyorum.

Sony memlekete gıdım gıdım konsol sokup aylarca maymun etti milleti. Hala daha stok sıkıntısı devam ederse SeriesX alır keyfime bakarım :)

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.