Şimdi Ara

Disney Universe İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
9.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Disney dünyası hâyâl gücünü daima içinde muhafaza eden insanlar için harikalar sunuyor. Onlarca olağanüstü dünyayı içinde barındıran bu devasa evrenden birçok oyunun da uyarlandığına şahit oluyoruz. Geçmişte bunların birçok örneğini gördük ve görmeye devam ediyoruz. Epic Mickey ve Kingdom Hearts bunlar arasında en somut birkaç yapımdan biri. Burada yapımcılar için bolca malzeme var, yeter ki hamur doğru yoğrulabilsin. Son günlerde bu Disney oyunlarına bir yenisi daha eklendi. Siz peşisıra çıkan müthiş oyunların tadına bakarken bunun farkına varmamış olabilirsiniz tabii. Bizzat Disney’in kendi oyun stüdyosu Disney Interactive tarafından oyunseverlere sunulan Disney Universe, oyunseverlere hem bu koca evreni hem de Pixar’ın dünyasını en geniş çerçeveden sunmayı amaçlıyor.

''

Disney Universe'i açtığımızda ilk karşımıza çıkan tanıtım videosu oyunun içinde barındırdığı onlarca dünyada her şeyin yolunda gittiğini gösteriyor. Fakat hemen ardından ortaya çıkan sorunlar yüzünden Disney âleminde bir anda kaos patlak veriyor. Birçok sevdiğimiz Disney ve Pixar filminin olduğu dünyalarda sorunlar var ve buralardaki sıkıntıları düzeltmek bize düşüyor. Disney Universe'de ufak ve mavi yaratıkları kontrol ediyoruz. Bölümlere başlamadan önce bu karakterleri favori Disney karakterlerinin kıyafetlerini giydiriyoruz. Ve son olarak bu karakterlerin güçlerini emanet ediyoruz. Bölümler ve karakter kıyafetleri arasında Disney'in ve Pixar'ın en sevilen filmleri tercih edilmiş. Bunlar arasında Karayip Korsanları, Aladdin, Aslan Kral (The Lion King), Wall-E , Tron ve daha fazlası bulunuyor.

''

Başlangıçta yalnızca Karayip Korsanlarına girmemize izin veren oyunda diğer filmlerin dünyalarına geçiş yapmak için 2000 Mickey altını toplamamız gerekiyor. Bölümlerin oldukça bonkör olduğunu düşünürsek, bu bölümler açmanız çok fazla zamanınızı almıyor. Disney Universe'i açıp oyuna başladığınızda, ya da vazgeçtim direk bu mavi ufak yaratıkları gördüğünüz anda eğer Playstation 3'ün son yıllarda çıkışını yapan en eğlenceli platform oyunu LittleBigPlanet'i oynadıysanız aradaki benzerlik hemen dikkatinizi çekecektir. Evet, aşırı derecede benziyorlar ancak oynanış konusuna göz attığımızda arada dağlar kadar fark var ve Disney Universe'in kendine has bir yol çizdiğini veya bu konuda da başka bir platform oyunundan yardım aldığını söyleyebiliriz. Bu konuyla ilgili yorumlarımı ileriki paragraflarda bulabilirsiniz.

İncelemenin devamı için tıklayınız

• mamundada görmüştüm istediği ekran kartıda Nvidia Gt 420 Kim İndiricek Acaba :D
  • Psn'de denk gelip bir videosunu indirip izlmiştim. Subliminal mesajlar içeriyordu sanki. (Paranoyak değilim reisler)
    Sonuçta oyunu oynayacak olanların çoğu çocuk.
    Videoda:
    Garip garip bakıp dilleri ile yalama hareketi falan yapıyorlardı. (Anladın sen)
    Ahanda videolardan biri bu hacılar, sona bakın.

Bu arada inceleme için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I-C-O -- 31 Ekim 2011; 15:56:13 >
  • bebe oyunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

bebe oyunu

Zekice laflara bayılırım
  • " çocuk oyunu " hımmm bu yorumu yapanların %90 nı nedense çocuk :D eğlencesine bakarım ben eğlenebiliyorsam tamam usta alayım. grafikmiş sesmiş felan hepsi yalan önemli olan 1-2 saat beni bağlayıp günlerce aklımdan çıkmıyosa bir oyun işte oyun o oyundur ;)

bence hoş bi oyun denenmeli rpg özelliğini sevdim :)
  • quote:

" çocuk oyunu " hımmm bu yorumu yapanların %90 nı nedense çocuk :D eğlencesine bakarım ben eğlenebiliyorsam tamam usta alayım. grafikmiş sesmiş felan hepsi yalan önemli olan 1-2 saat beni bağlayıp günlerce aklımdan çıkmıyosa bir oyun işte oyun o oyundur ;)

bence hoş bi oyun denenmeli rpg özelliğini sevdim :)

Genellikle çocuklarda "büyüdüm ben" kompleksi olduğundan bu tip yorumlar onlardan geliyor. Little Big Planet varken de bu oyunun sarıcağını sanmıyorum.
  • doğru :)

elbet bi nefes alalım değişiklik yapalım dersek uğranacak bi liman ^^! :)
  • Kingdom Hearts hayranı olduğum için merak edip baktım ama aman aman evlerden ırak yarabbi. Çok şapşal bir oyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canned

Kingdom Hearts hayranı olduğum için merak edip baktım ama aman aman evlerden ırak yarabbi. Çok şapşal bir oyun.

• Güzel oyun.
  • ben bizzat oynadım çok eğlenceli ve kız kardeşim ile oynarken daha fazla güzel oluyor oyun çünkü takım oyunu önemli olan ve bebe oyunu diyenlere de 19 yaşında bir insan olarak ÖNEMLI OLAN OYUN OYNAMAK SÖZÜ NÜ HATIRLATIRIM.........
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyi cocuk

ben bizzat oynadım çok eğlenceli ve kız kardeşim ile oynarken daha fazla güzel oluyor oyun çünkü takım oyunu önemli olan ve bebe oyunu diyenlere de 19 yaşında bir insan olarak ÖNEMLI OLAN OYUN OYNAMAK SÖZÜ NÜ HATIRLATIRIM.........

çok büyükmüşsün laa
  • quote:

quote:

ben bizzat oynadım çok eğlenceli ve kız kardeşim ile oynarken daha fazla güzel oluyor oyun çünkü takım oyunu önemli olan ve bebe oyunu diyenlere de 19 yaşında bir insan olarak ÖNEMLI OLAN OYUN OYNAMAK SÖZÜ NÜ HATIRLATIRIM.........

çok büyükmüşsün laa

Şuan 21 yaşında oluyor o zaman yetişkin olmuş sayılır...
  • quote:

ben iki kişilik oynayamadım nasıl oynucam
  • İnceleme için teşekkürler.
  • Bu oyunun nasıl 2 kişilik oynanabileceğini açıklayabilecek bir ADAM yok mu ?
  • Ciddende oyun nasıl 2 kişilik oynanıyor bilen var mı ? Şuan yükledim ve sabahtan beridir araştırıyorum
  • evet nasıl 2 kişilik olacak????
  • sametbaba352 S kullanıcısına yanıt
    Kardeş bende uzun zamandır bunun cevabını bekliyorum ama çıkan yok gibi :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.