Şimdi Ara

📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 (1509. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.835
Cevap
558
Favori
1.732.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15071508150915101511
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷
    [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

One Plus 7 pro stock kamerası ile

• quote:

Orijinalden alıntı: hcihatonal

Ben de geniş açı kamerasını hiç beğenmiyorum. Çok kalitesiz çekiyor.

Kendi yazilimi ile cekmeyecekseniz.Genelde kendi yazilimi berbat gece vs.. da. Ama Gcam ile İp11 ile karsilastirdim, sasirtici derecede iyi .

Mesela, ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oldsoundman -- 25 Temmuz 2021; 18:31:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPhone SE ile biraz önce çektim. Herhangi bir düzenleme yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasa_iliç -- 25 Temmuz 2021; 22:15:47 >

iPhone 11 gece modu

• iPhone 11 gece modu

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • SE

Mi note 10

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Poco X3 Pro [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

• düzenlenmiş fotoğrafı buraya atmanın mantığını cidden anlamıyorum. Vasat bir fotoğrafı bile alıp farklı güzel noktalara taşımak kolay zaten düzenleme uygulamalarıyla....düzenlenmiş fotoğraf atmak yasak olmalı kesinlikle....

• thermes T kullanıcısına yanıt

Profesyonel fotoğraf sanatçıları bile fotoğrafta oynama yapıyorken buradaki kullanıcıların düzenleme yapmasında bir sakınca görmüyorum. Doğal hâlini görmek isteyen imkânı varsa gerçekte görsün ancak burada fotoğrafçının bakış açısını, anlatmak istediğini görmeye çalışıyoruz hocam.

Düzenleme yapmanın yanlış, saçma, gereksiz olduğunu ben de bir zamanlar düşünüyordum ama asıl bu fikrimin öyle olduğunu anladım zamanla. [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 

• thermes T kullanıcısına yanıt

Bende Sevmiyorum duzenlenmis fotografi, o an gorulen, yasanan anı, en dogal şekliyle gorebilmek daha mutlu ediyor beni. Ticari bir amac tasinan, reklam,pazarlama icin kullanilan fotograflar icin mantıklı tabi ki kendi gorusum.Ama yasaklamak, kaldırmak, yok saymak yerine, ilgilenmemek veya dikkat etmemek daha yararli olacaktir beğenmeyenler icin.

Yoksa seyrinden keyif alan çok kişi de mevcut ve bu tercihe de saygi duymak gerekir diye dusunuyorum..[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 

• Bir fotoğrafa düzenleme yapılması şart bence hatta olmazsa olmaz. İstisnası yok mu var ışık o kadar güzel ve dengelidir zaten düzenleme yapmanıza gerek kalmaz. Ancak kameralar ve telefonların dinamik aralığı bizim gözlerimizin çok gerisinde ters ışıkta bir çekim yaptığımız zaman. çektiğimiz obje karanlıkta kalıyor onu o şekilde paylaşsak kimse kalkıpta bakmaz o fotoğrafa yukarıda ters ışıkta çektiğim papatya fotoğrafı mesela düzenlenmemiş hali çok karanlık. Ayrıca telefonlarda kendi yazılımları sayesinde fotoğrafı çektikten hemen sonra işliyor aynı hesap. HDR efekti var, gece modu, var yapay zeka var, var oğlu var. Telefon yapınca sorun olmuyor da kişi kendi düzenleyince mi sorun oluyor? Çok saçma bence..

• quote:

Orijinalden alıntı: koomagene

Bir fotoğrafa düzenleme yapılması şart bence hatta olmazsa olmaz. İstisnası yok mu var ışık o kadar güzel ve dengelidir zaten düzenleme yapmanıza gerek kalmaz. Ancak kameralar ve telefonların dinamik aralığı bizim gözlerimizin çok gerisinde ters ışıkta bir çekim yaptığımız zaman. çektiğimiz obje karanlıkta kalıyor onu o şekilde paylaşsak kimse kalkıpta bakmaz o fotoğrafa yukarıda ters ışıkta çektiğim papatya fotoğrafı mesela düzenlenmemiş hali çok karanlık. Ayrıca telefonlarda kendi yazılımları sayesinde fotoğrafı çektikten hemen sonra işliyor aynı hesap. HDR efekti var, gece modu, var yapay zeka var, var oğlu var. Telefon yapınca sorun olmuyor da kişi kendi düzenleyince mi sorun oluyor? Çok saçma bence..

e ne anladık o zaman şu telefonla çektim bu telefon markasıyle modeliyle çektim diye yazmanın oraya? nasıl olsa düzenleyince aradaki farklar ortadan kalkıyor bakıyorum general mobile ile çekmiş ama düzenlemiş fıstık gibi foto sonra adamın biri iphone 12 ile çekmiş o da neredeyse aynı fotoğraf....işin içine düzenleme girince telefon modelinin anlamı kalmıyor bana göre yoksa düzenlemeye karşı değilim tabii.

• Mi9 Lite.

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt

Gcam Astro sanırım, İyi çalışmış..

• quote:

Orijinalden alıntı: thermes

e ne anladık o zaman şu telefonla çektim bu telefon markasıyle modeliyle çektim diye yazmanın oraya? nasıl olsa düzenleyince aradaki farklar ortadan kalkıyor bakıyorum general mobile ile çekmiş ama düzenlemiş fıstık gibi foto sonra adamın biri iphone 12 ile çekmiş o da neredeyse aynı fotoğraf....işin içine düzenleme girince telefon modelinin anlamı kalmıyor bana göre yoksa düzenlemeye karşı değilim tabii.

Alıntıları Göster

Şu fark kalıyor her fotoğraf düzenlemeye aynı cevabı vermiyor. Telefonun da kaliteli imaj üretmesi gerekiyor. Fotoğrafta o bilgiler yoksa zaten düzenlemeyle geri getiremezsin sen düzenledikçe daha çok çamurlaşmaya başlar. Ne kadar düzenlersen o kadar bozulur. DSLR ile çekilmiş RAW formatında bir fotoğrafı istediğin gibi düzenleyebilirsin kolay koloy bozulmaz çünkü sıkıştırılmamıştır içinde bütün bilgiler durur. Telefon ile çekilen bir fotoğrafı o kadar işleyemezsin ufak işlemlerden sonra fotoğraf bozulmaya başlar. Buradaki fotoğraflarda öyle aman aman işlenmiş fotoğraflar değil olamaz da. Bu forumda paylaşılan fotoğraflar telefonların kamera performanslarını göstermek için paylaşılmıyor. Telefonla da sanatsal karelerin çekilebileceğini insanlarla paylaşmak. Yoksa dslr makinem, lenslerim ve fotoğrafla ilgili her türlü ekipmanım mevcut niye telefonla çekip burada paylaşayım. Fotoğrafa ilgisi olanlara üstüne düşerseniz telefonla da bu iş oluru gösterebilmek.

• Evet ilk defa deniyorum ve çok ışıklı ortamda olmama rağmen güzel iş çıkardı. Daha karanlık bir yerde çekebilirsem nasıl sonuç verir merak ediyorum.

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt

Mi9T de birkac tane denemistim tripod olmadan begenmistim. Sayet Config de eklerseniz tripodla daha karanlik ortamlarda güzel sonuclar alırsınız.

• arkadaşlar merhaba 5000 tl bütçe ile kamerası en iyi olan telefon sizce hangisidir ?

• lazer__ kullanıcısına yanıt
    Samsung S20FE G780G SD 865 İŞLEMCİLİ Olan Telefon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nevzat.Yildiz -- 30 Temmuz 2021; 18:5:22 >
  • 
Sayfa: önceki 15071508150915101511
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.