Şimdi Ara

2011 Exclusive Savaşı: Playstation 3 vs. Xbox 360 Dosya Konusu (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
0
Favori
34.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konsollar arasında rekabet olması güzeldir. Bundan en çok biz oyuncular faydalanır diyorum ve 2011'de beklediğim en büyük oyun olarakta The Last Guardian'ı seçiyorum
  • Konu Exc. ise Playstation'ın önüne kimse geçemez ezer geçer. Exc. oyunların satış oranına bakmak lazım birde bunu değerlendirirken. KZ3 ve UC3 bu seneyi sallamaya yeter ve artar.
  • Gears of War 2 nin multisini bu kadar bug,host,lag,matchmaking ve lobby sorunlarına rağmen oynayan kaç kişi kalmıştır merak ediyorum.Herkes yapımcılara sevgi mesajları gönderiyor,sadece DH de ki GeoW2 oyuncuları TTnet faktörüne rağmen sırf fanlık için en iyi multi vs. diyorlar.Karşılaştırma yapmaya ne gerek var,herşey apaçık ortada.
  • GEOW2 'de ttnet faktörü aşıldı vala çoktan bug host şeyi var ama okdar çok sevilyiroki oynanıyor + geow3'te deadtiated sw olacak.inş
  • Halo 3 ün bile halen ne kadar oyuncusu var reachı geçtim, evet sonuç ortada
  • KZ2, Halo: Reachden iyimiş Şu BSC Misafir'ler artık mesaj atma hakkı doğmazsa iyi olur. Bi ton saçma mesajlar ve hakaretler ediliyor insanlara.
  • Herhangi bir oyunu çok sevebilirsin,ama sırf üstünlük sağlamak için doğruları yanlış,yanlışı doğru yazarak fanlık yapmamak lazım.
  • zaten bunu tartışmaya gerek yok tabiki ps3.hemde gelmiş geçmiş en kaliteli oyunlarla geliyor.tek kz3 ve uncharted 3 hepsini bine katlar.yılın oyuna aday ise kz3 ve uncharted 3
  • PS3 alınıcaksa ki şahsen ben bu yüzden aldım blu-ray + bazı exc. oyunlar için.Xbox 360 alınacaksa 100 tane sebeb sayabilirim.FPS TPS YARIŞ-SİMİLATÖR etc etc oyunlarının tek adresi yine x360 . Ama şunu da hiçe saymayalım PS3 ünde exc oyunları gerçekten güzel ve kaliteli oyunlar.Her konsol birbirinden üstün yanları var yinede x360la Microsoft çok önde Sonyden
  • Benim de şahsi fikrime göre,Gears Of War 3 'ün satışları,Killzone 3 + Uncharted 3 'ten fazla olacaktır.

Arkadaşın birisi ps3'te exc. oyunların satışlarına baksak yeterli demiş de,kendi ile çelişiyor farkında değil.

Gt5 ve biraz da Gow3 hariç adam gibi satan exc. çıktı mı ps3'e acaba?

Bunu multi bir oyuncu olarak söylüyorum,amacım yermek değil ama bazı şeyleri doldurarak yazalım.
  • faho,geow3 gerçekten çok iyi bir oyun ama killzone 3 + Uncharted 3'den fazla fazla satamıyacaktır geow3'ün mülti'si nekadar başarılı olsada. Tabi bu benim şahsi fikrim

İyi Forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertleo
    PS3 alınıcaksa ki şahsen ben bu yüzden aldım blu-ray + bazı exc. oyunlar için.Xbox 360 alınacaksa 100 tane sebeb sayabilirim.FPS TPS YARIŞ-SİMİLATÖR etc etc oyunlarının tek adresi yine x360 . Ama şunu da hiçe saymayalım PS3 ünde exc oyunları gerçekten güzel ve kaliteli oyunlar.Her konsol birbirinden üstün yanları var yinede x360la Microsoft çok önde Sonyden

Yani mantık diye bir şey var ama böylesine de rastlamak garip oluyor...

Şimdi baştan exc. oyunlarda PS3'ün üstünlüğünü kabul ediyorsunuz sonra diğer tüm oyunlar sanki 360'a çıkıyormuş gibi tek adres orayı gösteriyorsunuz. Yahu kardeşim exc. oyunları çıkardın mı geriye multiplatform oyunlar kalıyor, yani her iki konsola da çıkan oyunlar. Yorum yaparken az mantığa dayalı fikirler koyun ortaya. Exc. oyunun kalitesini de ortaya koyan tek şey online değildir. Bir online'dır tutturmuş gidiyorsunuz, o da Halo'yu çıkar gerisi exc. oyunlarda çok öne çıkardığınız GeoW2 ki 360'ta en sevdiğim serilerdendir, online oynayabilene aşkolsun. Bu kadar rezil online'a sahip ikinci bir 360 oyunu yoktur. Ne rakip bulursun, ne stabil çalışan serverlar, niye çünkü dedicated server yok. Açıkçası bu oyun hakkında konuşulan bu abartı sözleri komik buluyorum. Single'ı mükemmel bir oyun ama online rezalet...

Exc. oyunlarda da toplam exc. oyun satışlarında PS3 öndedir. Oyuncular çok sayıdaki exc. oyun için bölündüğü için tek tek çok büyük rakamlara ulaşılamıyor. Ama 360'ta oyun sayısı az olduğu için millet direk yumuluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidRock -- 17 Ocak 2011; 15:36:42 >

• 1. ps3 agır basıyor fakat xbox da az sayılmaz
    2.Gow3/Killzone 3 yarışır ama Killzonenun sundugu grafik ve türkçe destek gowu geride bırakıcaktır türkiye için
  • quote:

Orijinalden alıntı: faho

Benim de şahsi fikrime göre,Gears Of War 3 'ün satışları,Killzone 3 + Uncharted 3 'ten fazla olacaktır.

Arkadaşın birisi ps3'te exc. oyunların satışlarına baksak yeterli demiş de,kendi ile çelişiyor farkında değil.

Gt5 ve biraz da Gow3 hariç adam gibi satan exc. çıktı mı ps3'e acaba?

Bunu multi bir oyuncu olarak söylüyorum,amacım yermek değil ama bazı şeyleri doldurarak yazalım.

LittleBigPlanet (PS3) 4.16
    Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (PS3) 5.09
    Uncharted 2 4.35

Kaynak:vgchartz

Ex kavramı artık sony ile özdeşleşti gibi bir şey.Hem kalite hem grafik olarak adamlar en iyisini yapıyor.Satışları aşırı yüksek değil ama az sattık diye şikayet eden yapımcıda görmedim ben.Multi oyunlar ps3'te daha kötüdür,live daha iyidir falan filan onlar doğrudur ama ex oyun söz konusu oldumu sony ezer geçer maalesef.

• Antin kuntin Kinect oyunlarından geçilmiyor Microsoft listesi. İşi zor.
  • Hem PS3'üm var hem de iyi bir konfigürasyona sahip PC'im var. Exclusive'ler için tabii ki PS3, geri kalan multileri de PC'de oynuyorum. Xbox'ın bende hiç şansı olmaz, sadece PC'imde kablosuz Xbox Gamepad kullanıyorum o kadar
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SOLID SNAKE -- 19 Mart 2020; 5:9:52 >
  • Ah bir left 4 dead 3 cıksa livenin göz bebegı co-op ların kralı
  • Yaklaşık 1 ay sonra çıkacak Türkçe dublajlı Killzone 3 ü oynarken her PS3 sahibinin iyiki PS3 almışım diyeceğinden eminim. Grafiği bir yana bırakın o dublajlı sesi PS3'ümüzde DTS kalitesinde duyunca bile tüylerimiz diken diken olacak. Sony'nin son zamanlarda Türk oyunculara gösterdiği ilgi gerçekten çok büyük. Üst üste Türkçe oyun haberleri, PSN açılması, exc oyunlarda uygulanan fiyat politakası, ünlü oyuncularla anlaşıp reklam filmleri çekilmesi ( ÇGH ) vb.

Bunun dışında; ülkemizdeki PS3 oyuncularının Xbox 360 oyuncularına göre çokluğundan dolayı çevremizdeki arkadaşlarımızla online oynamak için PS3 alanlarda var. Konsol gücü ve karşılaştırmalarını bir kenara bıraksak bile sırf Türkiye'de yaşadağımızdan dolayı PS3 daha ağır basıyor. Bunları gözönüne aldığımızda birde bu exclusive oyunların kalitesini gördüğümüzde, Türk oyuncularına PS3 çok daha cazip bence.

Öte yandan Xbox 360 gibi bir konsol da var. Sırf Kinect teknolojisini arkadaşlarımıza gösterdiğimizde, şaşırıp kalıyorlar. Multiplayer oyunlardaki grafiksel başarısı, sıkı online desteği ( Live ), Exc oyunlarının kalitesi ve uygun fiyatı Xbox 360 ı daha cazip hale kılıyor. En büyük ve en çok Türkleri ilgilendiren eksisi ise Türkiye' ye bir gıdım bile destek vermemesi.

Zaten iki firmanında uzmanlık alanları farklı.

Microsoft yazılım yönünden öne çıkan bir firma; Kinect'in yazılımsal başarısı + Live desteği + dashboard ın kullanım kolaylığı vb
    Sony yazılımdan çok donanımla, teknik işlerle öne çıkan bir firma; PS3'ün malzeme kalitesi + Blu-ray okuyucusu + Cell gibi bir işlemcisi olması.

İmkanı elveren her oyuncunun iki konsolada sahip olmaları en iyisi olacaktır.

• quote:

ps3 te : killzone 3,Uncharted 3,SOCOM 4.gerisi yalan
    xbox 360 ta : Gears Of War 3,Forza 4,Code Name Kingdoms, gerisi yalan.

exc'leri ezicek multi oyunlar geliyor(ve geçiyor).onlardada xbox 360 iyi olacaktır..
    GT5 VE GOW 3 Yalan oyun he vay be. bu günleride gördük.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.