Şimdi Ara

B Ehliyete A2 Ekletmek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
4
Favori
101.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar,

yeni kanunla B sınıfı ehliyetle 50cc ye kadar olan motorlar( yada scooterlar herneyse) kullanabilir gibi bişey dönüyodu sanki,

benim sorum bu bilgi doğrumudur, ayrıca 50 cc motorla şehir içi dolaşmak mantıklı olurmu,

teşekkürler,
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    ben sorduğumda toplam 960tl ye geliyordu.
  • more34 kullanıcısına yanıt
    B sınıfı ehliyetle 50 cc ye kadar olan motosikletleri sürebilirsiniz. ancak mantıklı mıdır kısmı sizin yaşadığınız şehre bağlı. 50cc motor var 50cc motor var. ülkemizdekiler leş. istanbul ankara izmir gibi büyük ve yoğun şehirlerde 50cc kullanılmaz. küçük şehirlerde trafiğin rahat olduğu yerlerde mantıklı bi seçimdir. şöyle de bi şey var elektrikli motosikletler daha mantıklı 50cc motosikletlere göre bence.
  • İstanbulda ise gidip gelmek icin dusunuyodum, kagithane - levent arasinda,

B sinifina A2yi ekletmeden maliyetsiz bi sekilde :))

• Çok pahalı,B ehliyeti 3 sene önce 700 tl ye mi ne almıştım.300 TL kurs parası verip,altı üstü a2 eklenecek sıfırdan alınmayacak.Parayı ayarlamak dert,motorsikleti almak dert döküntü lada samara,tofaş vs. daha ekonomiğe geliyor haa aldık yetmedi birde ekipmanı var :)
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    hocam bi de motor sürmeyi bilmeyen için eğitim almak da şart. kurs bana ders sınav ve emniyet paralarını ayrı ayrı atmıştı ancak unuttum. yani sana motor öğretmek için para alıyor ama ders vermiyoruz diyor. bu durumda da motor sürmeyi bilmeyenler önce gidip motor alıyo sonra öğrenip ehliyeti alıyor

• şurda altı üstü geçen sene kurs ücretleri 300 civarıyken şuan b ehliyete a2 eklettirmek 770tl (harçlar hariç sadece kurs) olmuş. harbi yuh yani üstelik eğitim almak istersen 1000 küsür .. bu fiyatlar nedir ya resmen soygun bu
  • Tam bir soygun hemde, sözde İstanbul trafiğine çözüm arıyorlar ama motosiklet lere bir avantaj vermiyorlar. Neyse devamı standart muhabbetler ama şu söyleyeyim devletimiz bizi seviyo...

• Fiyatlar almış başını gitmiş hocam yaa valla bana bugun 1100 tl toplam masraf çıkardı Ümraniye dudullu ödül sürücü kursu
  • Bizim bi abi aldı toplam 1300e mâl oldu diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhanartun34

Fiyatlar almış başını gitmiş hocam yaa valla bana bugun 1100 tl toplam masraf çıkardı Ümraniye dudullu ödül sürücü kursu

Abi onlar başta öyle der. Ama sen üstüne bi 300 lira daha koy. Görünmeyen bir ton masraf çıkacak başına.

• ya ben bide yanlış sormuşum A2 hepsini sürüyor biliyordum sürmüyormuş şimdi A alıcam onada kurs=1050 direksiyon harç=70 geri kalanıda bankaya yatan para toplam 1500 bulucak ..
  • Son durum ne arkadaşlar benide bilgilendirirseniz sevinirim

• Son durum kurslar yani 75 kurusluk belgeyi yuzlerce liraya satan modern degnekciler paralari indirirken ceplerine siz 75 kurusluk blgeyi yuzlerce liraya alip ustune birde motor, ekipmn, egitim vs ekliyorsunuz ve sonuc husran ;)) yada soyle bakalim olaya ne kadar zor olursa ulasilmak istenen o kadar lezzetli olur ;))) secim senin ;)

• tam tamına 1 ay 10 günde aldım ehliyetimi toplam ücret İstanbul ümraniyede
    kurs = 1050 TL
    Ehliyet harcı = 70 TL
    Trafik harcı =262.2 TL
    sağlık raporu =25 TL
    Biometrik foto=20 TL
    Toplam =1427,2 TL :D

önemli bir açıklama yapim kurstan dosyanızı aldıkta sonra istanbulda randevular 1.5 ay hatta ataşehirde 2 ayı buluyor ben en yakın yer bilecik bozüyükte buldum 1 iş gününde gidip aldım randevusuz almıyorlar bilginize arkadaşlar.
  • gokhanartun34 kullanıcısına yanıt
    Randevu açılış saatinde almalısınız o kadar ileri tarihli zaten alamazsınız. Sırf bunun için Bozüyük e mi gittiniz? Ehliyeti hemen vermiyorlar ki 2 kez gittiniz o zaman.

• Yok hocam artık ehliyetler ptt ile kapiniza kadar geliyor bir hafta icinde. Tek sefer gitmek kafi.

• aynen İstanbul ümraniyeden bozoyüke gittim ama degdı 4 iş gününde ehliyetim elimdeydi :)
  • gokhanartun34 kullanıcısına yanıt
    Hayirli ugurlu olsun kazasiz belasiz kullanirsiniz ins.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.