Şimdi Ara

Aziz Yıldırım neden gitmiyor. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
1.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fluox

quote:

Orijinalden alıntı: antikitos

quote:

quote:

quote:

quote:

Enteresan , 40 yaşındayım diyorsunuz ve hala Aziz Yıldırım neden gitmiyor,diye soruyor musunuz? Hayat aslında tecrübe ettiklerinizle bu sorunun yanıtın çoktan vermeliydi size. NEden bırakmadığı gün gibi aşikar , tüm çıplaklığı ile çok net.

Bu kadar kötü yönetim ve takımı desteklemek için sana ödedikleri ne?Senin Fenerbahçeli olduğuna bile inanmıyorum artık, sizin gibiler ancak galatasarayın çileği olur.

Ben Fenerbahçeliyim bir kere.
    senin gibi 11 adamı oraya futbolcu diye koysalar da desteklerim.
    senin kadarkterindeki birini başkan yapsalar da desteklerim.
    Ben çubuklunun aşığıyım , total futbolun , piton forvetin , bloklar arası kısa mesafenin değil.
    Başarı göreceli bir kavram. Neyi başarmak , ne karşılığında bu başarıyı kazanmak.
    Senin Fenerbahçe'Li olduğuma inanmaman gerçekten hiç umrumda değil. Ama bu takımla ilgili söylediklerinle bana söylediklerin arasında bir paralellik var. İçi iftira dolu.

Madem Fenerbahçelisin neden bir kere bile yapıcı eleştirini görmedim, varsa yoksa Aziz Yıldırım, 3 temmuz, Aykut Kocaman.Sizin gibiler yüzünden bu futbolcular bu halde, ne yapsalar isyan edilmeyeceğini biliyorlar.Volkanından gökhanına kadar artık futbolculuğu bırakmış yöneticiliğe başlamış.

Yapıcı olmak adına bunca olumsuzluğu görmezden geliyorum işte.
    Ben istemez miyim F.Bahçe ezsin , 5 atsın 10 atsın , final oynasın , kupalar kazansın?

Ayrıca bu durumum , Volkan ve Gökhan'ın şuanki durumunu onayladığım anlamına gelmez. Hatta muhtemelen ben senden daha çok kızıyorum onlara.Lafla peynir gemisi yürümez , diyerek hayıflanırum üstelik.Onlar sahadalar , bir isyanları varsa sahada göstericekler herşeylerini.

Benim senden tek farkım var.
    Ben 3 Temmuz olaylarını Türkiye'nin genel konjonktürü kapsamında değerlendiriyorum. Yani sözün özü şuan sahada oynanan şeyin futbol olmadığını bilerek.Başka hesapların yapıldığı bir anlayışın var olduğunu bilerek. Kim yapıyor bilmiyorum ? Neden yapıyorlar bilmiyorum? Ama futbolun dışında birşeylerin olduğunu görüyorum. Bir de siz ne kadar inanmak istemeseniz de ya da size bir Fenerbahçe'li olarak inandıramasam da olduğunu bildiğim birşey var.
    Teşvik denen şeyin kimden geldiğini ben o dosyalarda okudum. Benim kendi kanaatim var. Ben 2003'den beri bu forumdayım. Eski Aziz Yıldırım mesajlarıma bak!
    Sadece haksızlığa uğradığını düşündüğüm bir adama el veriyorum. Aynı duruma sen düşsen ve haksızlığa uğrasan çekinmeden sana da uzatırım elimi.
    Bu yüzden sahda yaşananlar benim için 2.planda.
    Ama dediğim gibi Volkan ve Gökhan Gönül'ün öyle bir durumu yok. Onların asli görevi mücadele etmek.

Başka ne yapabilirim yapıcı olmak için dostum?Futbolcuma küfür etmiyorum , hocama sövmüyorum , başkanımın haksızlığa uğradığını düşünerek onu destekliyorum.

Senin benden daha çok isyankar olman gerekmez mi o zaman?Kendimi örnek bermek gerekirse 3 temmuzdan sonra para akıttım klube, kartından formasına biletine kadar.Yeğen doğsa Feneriuma koştum başkasına para kazandırmıyım diye?Beşiktaş adliyesinin önünde polisin tehditine gazına mağruz kaldım.Bu muydu ödülüm?
    Başkan değil miydi tüm Fenerbahçelilerin övünçe izleyeceği bir takım oluşturucaz diye başkan değil miydi gereken cevabı sahada vericez diye?

Nerde cevap?

Bunun için mi yaptın peki?
    Biber gazı yerken , "ben bu gazu yiyeyim de Aziz yıldırım takımı şampiyon yapsın" mı dedin?

Demedin biliyorum. Ama bugün karşılık beklediğin için bu huzursuzluğun.
    Bir de sen mücadele bitti sanıyorsun , 3 Temmuz bitti... Öyle mi peki gerçekten? Sahada gereken cevabı verelim de , LAN dediği için oyuncumuzu atıyorlar. Demediği halde üstelik. Tükürmediği halde 12 maç ceza veriyorlar. Yalan rapor hazırlayan hakem , bildiğin YALANCI HAKEM ayakta alkışlanıyor seminerlerde, TFF'den evrak (Ç)aldığı bilinen biri şuan bir kulüpte CEO.

Daha savaş bitmedi ki?

Ya inan Fenerbahçe'nin bunları neden yaşadığını anlamıyorum. Kim yaşatıyor bilemiyorum. Ama bu toz dumanı görmüyor musun gerçekten? O hakem hatalarını gerçekten tesadüf mü görüyorsun. Fenerbahçe 21 Ocak 2011'den beri penaltı atmıyor. 1 yıl olmuş , tesadüf mü bu? Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek bu yaptıkları. Sadece sıtmaya da razı değilim, diyorum.

Saha içerisine güç verecek şey , benim , sensin.

Sana biz Aziz Yıldırım anısı anlatayım. Kürek takımından biri anlatıyor.

Saat 5.30
    Kürek takımı genç oyuncuları (Oradaki jargon ne bilmiyorum ama A Takım değil yani) antreman yapacaklar.
    Hava karanlık.
    Çocuklar idmana gitmeden son 2-3 dakika kendi aralarında sohbet ediyorlar.
    Bir jeep'in farları havayı aydınlarıyor.
    Aziz Yıldırm arabadan iniyor. Çocuklar nasılsın demiyor? Çocuklara isimleri ile hitap ediyor , Cem nasılsın? Ahmet üşüdün mü , o kadar soğuk değil yaw , falan diye.
    Çocuklar diyor bir ihtiyacınız var mı? Yarım ağız malzeme eksikliğinden şikayet ediyorlar.
    Fenerbahçe için sabahın köründe buradasınız , size malzeme vermeyeceğiz de kime vereceğiz diyor.
    Talimat verior yanındakilere işte...

Şimdi siz bu adama , ünlü olmak için başkan oldu diyorsunuz.
    Ego'su var biliyorum ama en az sizin kadar benim kadar Fenerbahçe'yi sevdiği aşikar. Şike mike diyenler var hele , onları Allah ıslah etsin.

yani ne anlatayım hocam.
    ve diyorum ki sna üzerine 7000 sayfa tape okudum. Adam şike mike işine girmemiş. Trabzon her maça kasmış , bunlar duymuş engellemeye çalışmış. Hepsi ama hepsi bu.7 itiraf var mahkemede TS aleyhine , ama o mahkeme FB'yi suçlu buldu. Kimse kusura bakmasın , ben bu adamın haksızlığa uğradığını düşünüyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SonMohikan07

quote:

Orijinalden alıntı: Drizzt_tr

quote:

quote:

quote:

Enteresan , 40 yaşındayım diyorsunuz ve hala Aziz Yıldırım neden gitmiyor,diye soruyor musunuz? Hayat aslında tecrübe ettiklerinizle bu sorunun yanıtın çoktan vermeliydi size. NEden bırakmadığı gün gibi aşikar , tüm çıplaklığı ile çok net.

Bu kadar kötü yönetim ve takımı desteklemek için sana ödedikleri ne?Senin Fenerbahçeli olduğuna bile inanmıyorum artık, sizin gibiler ancak galatasarayın çileği olur.

Ben çubuklunun aşığıyım , total futbolun , piton forvetin , bloklar arası kısa mesafenin değil.
    Başarı göreceli bir kavram. Neyi başarmak , ne karşılığında bu başarıyı kazanmak.
    Senin Fenerbahçe'Li olduğuma inanmaman gerçekten hiç umrumda değil. Ama bu takımla ilgili söylediklerinle bana söylediklerin arasında bir paralellik var. İçi iftira dolu.

Gayet net, gerçek taraftarın nasıl olması gerektiğini anlatan bir yazı...Tebrikler....

Usta iyi güzel de çözüm nedir ? Nedir ÇÖZÜM ? Ben Alex'li günleri özledim. 17/17 yapan Fenerbahçe'yi özledim. Her maç rakibe sahayı dar eden Fenerbahçe'yi özledim. 3-0 geriye düşsek bile 4 tane atarız rahatlığıyla izlenen maçları özledim. Her golümüzden sonra Trabzon forumlarına girip yapılan yorumları görmeyi özledim. Galatasaray'a karşı her derbide galibiyet görüp maçtan sonra Albayrak'ın ağlama görüntülerini izlemeyi özledim. Niang'ı özledim. Hırsıyla her maç sarı görsede Adam gibi adam Emre'yi özledim. Andre Santos'un çalımlarını özledim. Tota'nın kavgacılığını, golünden sonra Alex ile sarılmalarını özledim. GG'nin GG olduğu zamanları özledim. Topuz'un takım otobüsündeki neşesini özledim. Eski Kara Yabo'yu özledim. Özledim lan ben özledim. Olmuyor. Artık özlediğimiz günler gelmeyecek bunu biliyorum ama yeter. Bıraksınlar gitsinler. Sezon sonu değil şimdi. Her geçen gün içim yanıyor yemin ederim. Her geçen gün Ziegler, Emre ve Alex'in fotoğraflarına bakıp çubuklu içinde gördükçe onları ağlıyorum. Eski günlere nasıl döneceğiz peki ?

Valla ben de özledim hocam :)

Ne zaman tek yürek olursak o zaman bence.
    Futbolcusu yuhlanmaktan korkmayacak daha çok deneyecek , taraftarı daha çok destekleyecek. Hocasına cesaret verecek.

Fenerbahçe kaos'la beslenir. Güç alır ondan.
    Ama tek yürekse.
    Biz şuan bunu yapamıyoruz.

Şunu net yazıyorum. Okuyanlar beni 3-5 hatırlar zaten.

Ben Fenerbahçe kaybedince sevinmiyorum. Kaostan beslenmiyorum. Ama kızıyorum evet kızıyorum.

Aziz Yıldırımı şahsen sevmiyorum (çok bencil ve kendini kahraman gibi görüyor herkesle kavgalı çok diktatör. Açıkcası benim siyasi görüşümün tam tersi bir adam. Tüm camiayı kucaklamışor başarıyı paylaşmıyor. Bu bir erdemdir.) ama başarılı olsun tabi ki en azından Fenerbahçe için.

Aykut Kocamanın başarılı olmasını çok ama çok isterdim hatta Aykuttan önce benim idollerim vardı Rıdvan (Rıdvan sakatlıktan dönünce SpartaPrag maçıydı galiba. Oynayacaklar demişti inan 25-30 kişi iki gün önceden stadda sabahlamıştık. Maçta Alisamiyende oynanmıştı. Fenerbahçe Sparta Prag google dan bakabilirsiniz.) gibi Oğuz gibi. Rodvan Oğuz başarılı olsun isterdim hoca olarak bu takımda. Ama olmadı.

Benim söylemek istediğim. Aykut Kocaman başarılı olması çok zor. 3 yıldır yazıyorum. Neden diyeceksiniz Neden ?
    Çünkü kariyerinde çalıştırdığı ve oynattığı takımları görürseniz incelerseniz çok üst düzey bir oyun olmadığına şahit olursunuz. Ve hiç ilerleme yok. Tam tersi geldiğinden beri iyice aşağıya iniyoruz. Yükseleceğimize.

Alex gibi değeri gönderilmesi cabası.

Bla bla bal... Kısacası Eksisi çok. Her zaman her maç hep bekliyorum şimdi iyi olacak diye. Olmuyor olmuyor olmuyor.

Not: Şunu da belki ilk kez yazıyorum Aykut Oğuz gönderildiğinde Ali Şene büyük tepki verenlerden biriyim diyebilirim. Sen aynısını yapamazsın o zaman taraftar karşında durur. Ali Şen bıraktı zaten sonra.

• Tek bi maddeyi açıklığa kavuşturmak için yazıyorum. Diğerlerine yorum yapmayacağım.

Şayet Aziz Yıldırım dediğiniz gibi Başkanlığı aklanmak için kullanıyor olsaydı, adım gibi emin olduğum Başkanlığı bırak dışarı çıkaralım teklifini yaparlar mıydı? Şike süreci boyunca taraftarın %90'ının desteklediği başkanı, makamı koruyamadı 1 yıl hapisten. Ama şimdi %40-45lere düşmüş bir taraftar desteği mi koruyor. Bu mudur yani olay. Madem makamının arkasına saklanıyor. Hapise alırlarken, 1 yıl orada tutarlarken Kırıkkalespor'un mu başkanıydı. Şimdi yeni mi Fenerbahçe Başkanı oldu. Esas başkanlığı bıraksaydı dışarı çıkacaktı. Bunu anlamak zor değil
  • tek güvencesi fenerbahçe de ondan.fenerbahçe taraftarına her zamankinden fazla ihtiyacı var.hoş taraftarın %80 i artık kendisinden nefret ediyor.
    kısaca debelendikce batıyor.fenerbahçe kulübünüde kendisi ile birlikte batırmasa bari
  • cezaevi adamın psikolojini çok fena bozmuş,sağlıklı düşünemiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paşa Hazretleri

Tek bi maddeyi açıklığa kavuşturmak için yazıyorum. Diğerlerine yorum yapmayacağım.

Şayet Aziz Yıldırım dediğiniz gibi Başkanlığı aklanmak için kullanıyor olsaydı, adım gibi emin olduğum Başkanlığı bırak dışarı çıkaralım teklifini yaparlar mıydı? Şike süreci boyunca taraftarın %90'ının desteklediği başkanı, makamı koruyamadı 1 yıl hapisten. Ama şimdi %40-45lere düşmüş bir taraftar desteği mi koruyor. Bu mudur yani olay. Madem makamının arkasına saklanıyor. Hapise alırlarken, 1 yıl orada tutarlarken Kırıkkalespor'un mu başkanıydı. Şimdi yeni mi Fenerbahçe Başkanı oldu. Esas başkanlığı bıraksaydı dışarı çıkacaktı. Bunu anlamak zor değil

Bugün her başkan hesap veriyor. Laporta bile hesap verdi vaktinde. Aziz Yıldırım kim Laporta'nın yanında? Her şey sportif başarı endekslidir, kuru laf salatası yapmanın anlamı yok. Kulüp sportif başarıları kadar konuşur, gerisi hikaye.

Başımıza bugüne kadar ne geldiyse bu hep bu, tam destek, yağmur, çamur edebiyatlarından geldi. Sahadaki ruhsuzlar, insanların, takımlarına olan bağlılıklarını suistimal edip, duygu sömürüleriyle milyonlarca euro para kazanırken, millet çoluğunun, çocuğunun rızkından kesip bu adamları izlemek, keyif almak için stadlara, salonlara koşuyor.

Ulan Allah'ın bir günü de oh be takıma bak be diyebilelim yahu, o kadar çok şey yaşadık ki, buna en çok bizim hakkımız var şu ülkede, lanet olsun ya. Ben hayatımda ilk defa biber gazı yedim geçen sene, 12 Mayıs'taki savaştan canımı zor kurtardım. Kıçıkırık bir futbol izleyelim dedik bu sene, domine edelim ligi, kimse yanımıza yaklaşamasın, yıllar sonra hegemonya kuralım dedik şu lige. Ama bunu bile bize çok gördüler.

Her şeyin bahanesi ettikleri 3 Temmuz sürecinde bu takımın sahada bu armayı temsil eden, Emre ve Alex gibi takımın hırsını ve zekasını oluşturan iki adamı gönderdiler. Yerine kör, topal adamları aldılar. Saçma sapan sözler verip, yalancılık peşinde koştular. Adam çıkmış şimdi de bu kulübü yıllarca bakkal işletir gibi yönettim diyor, var mı ya böyle bir şey? 33. hafta Kadıköy'e GS şampiyon bir şekilde gelsin ya da şampiyon olsun, o zaman bu taraftarda yarattığınız manevi tahribatı kimse unutmaz, büyük başkandan, rezil başkana kadar yolu olur adamın. Akıllarını başlarına alsınlar artık, taraftarın artık canı yanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode

quote:

Tek bi maddeyi açıklığa kavuşturmak için yazıyorum. Diğerlerine yorum yapmayacağım.

Bugün her başkan hesap veriyor. Laporta bile hesap verdi vaktinde. Aziz Yıldırım kim Laporta'nın yanında? Her şey sportif başarı endekslidir, kuru laf salatası yapmanın anlamı yok. Kulüp sportif başarıları kadar konuşur, gerisi hikaye.

Başımıza bugüne kadar ne geldiyse bu hep bu, tam destek, yağmur, çamur edebiyatlarından geldi. Sahadaki ruhsuzlar, insanların, takımlarına olan bağlılıklarını suistimal edip, duygu sömürüleriyle milyonlarca euro para kazanırken, millet çoluğunun, çocuğunun rızkından kesip bu adamları izlemek, keyif almak için stadlara, salonlara koşuyor.

Ulan Allah'ın bir günü de oh be takıma bak be diyebilelim yahu, o kadar çok şey yaşadık ki, buna en çok bizim hakkımız var şu ülkede, lanet olsun ya. Ben hayatımda ilk defa biber gazı yedim geçen sene, 12 Mayıs'taki savaştan canımı zor kurtardım. Kıçıkırık bir futbol izleyelim dedik bu sene, domine edelim ligi, kimse yanımıza yaklaşamasın, yıllar sonra hegemonya kuralım dedik şu lige. Ama bunu bile bize çok gördüler.

Her şeyin bahanesi ettikleri 3 Temmuz sürecinde bu takımın sahada bu armayı temsil eden, Emre ve Alex gibi takımın hırsını ve zekasını oluşturan iki adamı gönderdiler. Yerine kör, topal adamları aldılar. Saçma sapan sözler verip, yalancılık peşinde koştular. Adam çıkmış şimdi de bu kulübü yıllarca bakkal işletir gibi yönettim diyor, var mı ya böyle bir şey? 33. hafta Kadıköy'e GS şampiyon bir şekilde gelsin ya da şampiyon olsun, o zaman bu taraftarda yarattığınız manevi tahribatı kimse unutmaz, büyük başkandan, rezil başkana kadar yolu olur adamın. Akıllarını başlarına alsınlar artık, taraftarın artık canı yanıyor.

Haklısın hocam söylediklerine itirazım yok. Yalnız benim yazdıklarım da yanlış anlaşılmasın ben de bunların aksini söylemedim.
    Sadece kalkan olarak kullanmıyor başkanlığı bana göre. Hatta Başkan olması daha çok zarar verir kendine. çünkü bu 3 temmuz'un amacı başkanla kulübü ayrıştırmaktı. Bana göre tabii. Onu belirtmek istedim

• quote:

quote:

quote:

Haklısın hocam söylediklerine itirazım yok. Yalnız benim yazdıklarım da yanlış anlaşılmasın ben de bunların aksini söylemedim.
    Sadece kalkan olarak kullanmıyor başkanlığı bana göre. Hatta Başkan olması daha çok zarar verir kendine. çünkü bu 3 temmuz'un amacı başkanla kulübü ayrıştırmaktı. Bana göre tabii. Onu belirtmek istedim

Anlıyorum kardeşim seni, 3 Temmuz'daki adaletsizliğe karşı her yerde sesimiz çıktığınca mücadele verdik. Ama artık sıkıldım, inan ki sıkıldım.

• Herşeyi bir yana bırak adamın eleştiriye tahammülü yok. Divan başkanını fırçaladı indirdi oradan. Dur kardeşim bir adamı dinle sonra cevap ver. Makamına saygın yoksa adamın yaşına başına saygı göster,

Sonra da bana Alexin saygısızlığından bahsediyor. Hadi oradan be. Adam mısın sen Aziz. Yine sinirlendirdi beni.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Anlıyorum kardeşim seni, 3 Temmuz'daki adaletsizliğe karşı her yerde sesimiz çıktığınca mücadele verdik. Ama artık sıkıldım, inan ki sıkıldım.

Ben de gerçekten yoruldum mücadeleden. Zoruma giden de şu. Galatasaray transfer yapıyor. Uçakta getiren adamı görüyoruz. Bi Adnan Öztürk Ali Dürüst gitse o kadar koymaz insana. Bunlara tepki gösterilmiyor. Ses çıkarılmıyor. Yani Aziz Yıldırım hapisten çıktığından beri en net tepki Meireles olayında gösterildi. Onda da kulüpten çok Meireles çabaladı. Bir suskunluk sessizlik ölü toprağı var. Hem takımda hem kulüpte. Madem bu 3 Temmuz'da yapılanlar bu kadar kolay unutuluyor hesap sorulmuyor. O zaman taraftar hesap sorduğunda 3 Temmuz denmemeli. Bunu taraftar der. Yönetim diyemez. Yönetim ya hesap sorar ya da hesap verir. Hem yapılanları ödetmiyorlar hem de işlerine geldi mi 3 Temmuz devam ediyor diyorlar o zoruma gidiyor. Mücadele etseler biz de edeceğiz

• "Fenerbahçe için 1 yılımı verdim" lafı politik ve bir o kadar da mantıksız bir laftır. Aziz Yıldırım'ın 1 yıl içerde (haklı veya haksız) kalması tamamen kendi yediği haltların sonucudur "Fenerbahçe'nin aklanması için yattım,1 yılımı feda ettim" demeside komediden başka bir şey değildir.Fenerbahçe sensin zaten herşeyi yapan ve sonucunda içeri girende sensin, seni 1 yıl içerde tutmalarını sağlicak kadar kanıt olmasa zaten tutamazlardı,o kanıtlarıda şimdi tekrar hatırlamaya yazmaya gerek yok, yoktan var edilmiş şeyler değil bizzat kendi konuşma ve yazışmaları. İzledikleri politikada belli,bir çok şeyi katakulliye getirip politik konuşmalar ile Fenerbahçe'nin suçsuzluğu ile mücadele eden savaşçı moduna girdiler. İlk gün söyledikleri ile son gün söylediklerinin arasında A-Z kadar fark vardı davada ki her bir yeni gelişmeden sonra sözleri değişti. İlk gün "Fenerbahçe temizdir,bu dava namus davası" diyenler son gün "madem öyle herkesin pisliği ortaya çıksın" diyerek bu işleri tek yapanın kendileri olmadığı politikasına başladılar. Bu konuda hakılılar herkes biliyor ne pisliklerin döndüğünü zamanında ama hedef Fenerbahçe'ydi,Fenerbahçe'nin açığını beklediler çünkü Fenerbahçe tehlikeli bir güç haline geldi ve yakaladıkları ilk açıkta darbeyi vurdular. Şimdi burda "sizin gibiler" tarzı cümleler ile taraftarlık sorgulaması yapmaya gerek yok Aziz Yıldırım'ı destekleyen ne kadar çok veya gerçek Fenerbahçe'liyse yuhalayanda o kadar Fenerbahçe'lidir. Sen bu kokmuşluğun ve çürümüşlüğün taraftar desteği ile toparlanabilceğine inanıyorsan ki daha bu taraftar ne yapabilir,yapmadığımız daha ne kaldı bilmiyorum ama takımın geleceği için desteğini çekenler,takıma ve yönetime kin kusanlarda sonuna kadar haklılar bunu yapmaya hakları var buda bir Fenerbahçe'liliktir. Fenerbahçe'nin geleceğine dair şu an hiç bir umut ve ışık belirtisi yok dünyada hiç bir klüp taraftarının vermiceği bunca destekten sonra sen hiç bir umut veremiyorsan taraftarı "neden destek olmuyorsunuz diye" eleştiremessin. Daha fazlada yazmaya gerek yok kısaca burda kimse takımdan desteğini çekenlerin veya destek olanların Fenerbahçe'liliğini sorgulamasın,destek olanda,yuhalayanda Fenerbahçe'nin parlak günler görebilmesi için bunu yapıyor,şeklin bir önemi yok amacımız aynı

• quote:

Orijinalden alıntı: Font_Drakula

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Gayet net, gerçek taraftarın nasıl olması gerektiğini anlatan bir yazı...Tebrikler....

Usta iyi güzel de çözüm nedir ? Nedir ÇÖZÜM ? Ben Alex'li günleri özledim. 17/17 yapan Fenerbahçe'yi özledim. Her maç rakibe sahayı dar eden Fenerbahçe'yi özledim. 3-0 geriye düşsek bile 4 tane atarız rahatlığıyla izlenen maçları özledim. Her golümüzden sonra Trabzon forumlarına girip yapılan yorumları görmeyi özledim. Galatasaray'a karşı her derbide galibiyet görüp maçtan sonra Albayrak'ın ağlama görüntülerini izlemeyi özledim. Niang'ı özledim. Hırsıyla her maç sarı görsede Adam gibi adam Emre'yi özledim. Andre Santos'un çalımlarını özledim. Tota'nın kavgacılığını, golünden sonra Alex ile sarılmalarını özledim. GG'nin GG olduğu zamanları özledim. Topuz'un takım otobüsündeki neşesini özledim. Eski Kara Yabo'yu özledim. Özledim lan ben özledim. Olmuyor. Artık özlediğimiz günler gelmeyecek bunu biliyorum ama yeter. Bıraksınlar gitsinler. Sezon sonu değil şimdi. Her geçen gün içim yanıyor yemin ederim. Her geçen gün Ziegler, Emre ve Alex'in fotoğraflarına bakıp çubuklu içinde gördükçe onları ağlıyorum. Eski günlere nasıl döneceğiz peki ?

Futbolcusu yuhlanmaktan korkmayacak daha çok deneyecek , taraftarı daha çok destekleyecek. Hocasına cesaret verecek.

Ama tek yürekse.

Ben Fenerbahçe kaybedince sevinmiyorum. Kaostan beslenmiyorum. Ama kızıyorum evet kızıyorum.

Aziz Yıldırımı şahsen sevmiyorum (çok bencil ve kendini kahraman gibi görüyor herkesle kavgalı çok diktatör. Açıkcası benim siyasi görüşümün tam tersi bir adam. Tüm camiayı kucaklamışor başarıyı paylaşmıyor. Bu bir erdemdir.) ama başarılı olsun tabi ki en azından Fenerbahçe için.

Aykut Kocamanın başarılı olmasını çok ama çok isterdim hatta Aykuttan önce benim idollerim vardı Rıdvan (Rıdvan sakatlıktan dönünce SpartaPrag maçıydı galiba. Oynayacaklar demişti inan 25-30 kişi iki gün önceden stadda sabahlamıştık. Maçta Alisamiyende oynanmıştı. Fenerbahçe Sparta Prag google dan bakabilirsiniz.) gibi Oğuz gibi. Rodvan Oğuz başarılı olsun isterdim hoca olarak bu takımda. Ama olmadı.

Benim söylemek istediğim. Aykut Kocaman başarılı olması çok zor. 3 yıldır yazıyorum. Neden diyeceksiniz Neden ?
    Çünkü kariyerinde çalıştırdığı ve oynattığı takımları görürseniz incelerseniz çok üst düzey bir oyun olmadığına şahit olursunuz. Ve hiç ilerleme yok. Tam tersi geldiğinden beri iyice aşağıya iniyoruz. Yükseleceğimize.

Bla bla bal... Kısacası Eksisi çok. Her zaman her maç hep bekliyorum şimdi iyi olacak diye. Olmuyor olmuyor olmuyor.

Not: Şunu da belki ilk kez yazıyorum Aykut Oğuz gönderildiğinde Ali Şene büyük tepki verenlerden biriyim diyebilirim. Sen aynısını yapamazsın o zaman taraftar karşında durur. Ali Şen bıraktı zaten sonra.

Kariyerini inceleyip sonra hiç şansı yok demek başlı başına bir hata zaten.
    Bu adamın kariyerine herhangi bir başarısızlık yok , yönettiği takımlar her zamna pozitif futbol oynamış takımlardı.
    Bir de hala Alex'in gönderilmesi deniyor... Alex gönderilmedi , Alecx gitmeyi tercih etti. Şuan Coritiba futbolcusu , Coritiba için ter döküyor.
    Alex'e hiç kimse git demedi. Gitmek onun tercihi idi. Ajitasyon yaparak olmaz... Gerçekler ne ise O'nun üzerinden herşey konuşulmalı.

Rıdvan sakatlıktan sonra S.Prag ile oynamadık. O maça babamla beraber İzmit'ten gitmiştik. (O zamanlar İzmit'te oturuyorduk)
    Prag'ın 5 numaralı Prag futbolcusu Nemecek'in (hala ismini unutmadım adamın) O'na yaptığı sert hareketlerde stat gerçekten çok homurdanmıştı. Yenilmiştik , Büyük Şenol'un harika bir şutu üst direkte patlamıştı. Rıdvan sakatlıktan döndüğü tüm maçlarda gol atmıştır. O yüzden S.Prag maçının dönüş maçı olmadığına eminim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Font_Drakula

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ama tek yürekse.

Kariyerini inceleyip sonra hiç şansı yok demek başlı başına bir hata zaten.
    Bu adamın kariyerine herhangi bir başarısızlık yok , yönettiği takımlar her zamna pozitif futbol oynamış takımlardı.
    Bir de hala Alex'in gönderilmesi deniyor... Alex gönderilmedi , Alecx gitmeyi tercih etti. Şuan Coritiba futbolcusu , Coritiba için ter döküyor.
    Alex'e hiç kimse git demedi. Gitmek onun tercihi idi. Ajitasyon yaparak olmaz... Gerçekler ne ise O'nun üzerinden herşey konuşulmalı.

Rıdvan sakatlıktan sonra S.Prag ile oynamadık. O maça babamla beraber İzmit'ten gitmiştik. (O zamanlar İzmit'te oturuyorduk)
    Prag'ın 5 numaralı Prag futbolcusu Nemecek'in (hala ismini unutmadım adamın) O'na yaptığı sert hareketlerde stat gerçekten çok homurdanmıştı. Yenilmiştik , Büyük Şenol'un harika bir şutu üst direkte patlamıştı. Rıdvan sakatlıktan döndüğü tüm maçlarda gol atmıştır. O yüzden S.Prag maçının dönüş maçı olmadığına eminim.

Rıdvanın temel sakatlığı için konuşmadım. uzun süre sakattı yine hatırlıyorum. Sparta prag maçına çıkacağız Rıdvan da oynayacaktı. Evet kaybettik. maçta Ali Samiyendeydi.

• Aziz Yıldırım ardında yirmibeş milyon taraftar gücü olan bir kulüpte başkan.Otur dedimi oturan,kalk dedimi kalkan,sus dedimi susan,konuş dedimi konuşan bir kitle.Karşıt düşünceye yer olmayan,her ne yaparsa yapsın itaat eden bir kitle.Niye gitsin ki?.Adam alavere dalavereyle askerlik yapmadı cezaevinde bedelliden faydalandı bir şey oldumu?.Devleti yönetenlerde ses çıkaramıyor.Devletin gücü anca baklava çalan çocuğa,pankart açan gence yetiyor.Hayat Aziz gibi güç odaklarına güzel bu ülkede.
  • Gitsede kurtulsak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aziz yıldırım + yıldırım demirörene gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kayacaptain

Aziz Yıldırım ardında yirmibeş milyon taraftar gücü olan bir kulüpte başkan.Otur dedimi oturan,kalk dedimi kalkan,sus dedimi susan,konuş dedimi konuşan bir kitle.Karşıt düşünceye yer olmayan,her ne yaparsa yapsın itaat eden bir kitle.Niye gitsin ki?.Adam alavere dalavereyle askerlik yapmadı cezaevinde bedelliden faydalandı bir şey oldumu?.Devleti yönetenlerde ses çıkaramıyor.Devletin gücü anca baklava çalan çocuğa,pankart açan gence yetiyor.Hayat Aziz gibi güç odaklarına güzel bu ülkede.

artık o eski taraftar yok ortada. en azından yarı yarıya. uyanıyor millet yavaş yavaş.
  • Eğer fenerbahçeden giderse kat kat ceza alacağını biliyor.
  • gider mi adam ya. bulmuş çiftliği istediği gibi at koşturuyor.

gitmesin zaten dursun. aziz yıldırım ve aykut kocaman başımızın tacıdır.
  • İnsanlar işlerini güçlerini bırakıp neden başkan olurlar? Bütün mesailerini kulüpte geçirirler?

Önce bunun cevabını bulmak lazım. O zaman neden gitmediklerini anlarız.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.