Şimdi Ara

Azgın bir güruh peydah oldu.Subaru forester aldırmayacaklar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya arkadaşlar 2003/2005 subaru forester ile ilgileniyorum ama ya sahibinden.com'a bakıyorum hayretler içerisinde kalıyorum.2005 100 bin üzeri araca 41/42/46 bin isteyen var.Ya Allah aşkına bu nasıl bir ticaret adabı böyle.Bundan 2/3 sene evvel bu sitede XT'ye 23 binliraya pazarlık yaptığımı bilirim ben.Hatta 28'den yukarı XT zor bulunurdu.Hayır tamam araç prim yaparda bu kadar olurmu ya vallahi öfkeden kuduracağım bu nasıl bir araba satma böyle ya.İnsanlardaki bu aç gözlülüğe ve kurnazlığa hakikaten pes doğrusu.Ya tamam araç senin ama arkadaş 46 binlira ne oluyor ya birde 2005 model araca vallahi hayallerimi yok ettiler.Adamlar uçmuş 2003/05 araçlara 35/35/40/46 istiyorlar ben anlamıyorum birde km'leri öyle uçukki.Vallahi pes ya

• Vergi politikalarına laf etmek yerine serbest piyasada aracını satan insanlara laf etmeye devam ettikçe ahlaktan bahsetmeniz saçma olacaktır. Kimse kimseye zorla araç aldırmıyor. Beğenmiyorsanız gidin sıfır araç alın. AAA bi dakka. Sıfır da alamıyorsunuz. ABD'de 60.000 TL olan araç burada 120.000 TL çünkü.
  • Genel fiyatlar artıyor sadece Foresterlarda değil. 2009 civarında 97-98 aralığı 7 serisi bmwler 21-22 aşırı temizler 27-28 bin felandı. Şimdi 31-32den kapı açıyorlar temizleri 50 ye kadar gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mystere

Genel fiyatlar artıyor sadece Foresterlarda değil. 2009 civarında 97-98 aralığı 7 serisi bmwler 21-22 aşırı temizler 27-28 bin felandı. Şimdi 31-32den kapı açıyorlar temizleri 50 ye kadar gidiyor.

Hocam tamam prim yaparda 20 binlira olurmu bu prim.XT ler zamanında 25'den başlıyordu yani ne demek 2005 model arabaya 46 binlira istemek.Bu açıkca kurnazlığa girer yani mal benim diye bu kadarda hadsizlik olmaz.Ticaretinde bir adabı ve edebi var oluru neyse onu isteyeceksin burada insanları zorlamaya ne gerek var.Hakikaketen gördükçe sinirim bozuluyor.
  • Haklısın hocam bir şey demiyorumda, bu domino etkisi gibi. Adam arabasını satıp başka bir şey almak istiyor, bakıyor almak istediği uçumuş, sattığınıda uçuruyor. Böyle böyle fiyatlar artıyor.
  • Kardeşim, elimizdeki TL %50'ye yakın değer kaybetti,

Bunu görmeyip, araç fiyatları yükseldi diyoruz? biraz insaf.
  • Subarunun forumundan bir arkadaş yazmıştı 55 bine sattığı Forester 2,5 xtyi alan kişi 6 ay sonra 85 bin lira fiyatla ilana çıkmış, araçlar satılık aynı ilanlar duruyor, uygun fiyatta olan temiz araçlar 1 haftayı zor görüyor
  • olmayan enflasyonumuz sayesinde fiyatlar artiyor
  • Konuyu açan arkadaşa yüzde yüz katılıyorum. Bu ikinci el işi tamamen ahlaksızca yapılıyor. Adamlar utanmasalar sıfırından fazla para isteyecekler. Zaten galericiden güvenipte ikinci el alınmaz, her türlü numara yapılıyor. Sahibinden alayım desen ayrı dert. Sıfır alayım desen fiyatlar uçmuş gitmiş. Ha bu arada, bu fiyatların uçmasının enflasyonla, euroyla alakası da yok. Euro geçen sene 3,30ları gördü, şimdi 3,05 civarı. Bakın bakalım avrupadan gelen arabaların geçen yıldan bu yana fiyatları ne kadar artmış. Aynı zamanda petrol fiyatları yarı yarıya düşmüş. Bu da bütün petrol kaynaklı malzemenin ucuzlaması demek. Maliyetlerin düşmesi demek. Malesef Türkiyede herkes tokat atma peşinde. Toplum olarak tokatçı olduk çıktık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beren

Konuyu açan arkadaşa yüzde yüz katılıyorum. Bu ikinci el işi tamamen ahlaksızca yapılıyor. Adamlar utanmasalar sıfırından fazla para isteyecekler. Zaten galericiden güvenipte ikinci el alınmaz, her türlü numara yapılıyor. Sahibinden alayım desen ayrı dert. Sıfır alayım desen fiyatlar uçmuş gitmiş. Ha bu arada, bu fiyatların uçmasının enflasyonla, euroyla alakası da yok. Euro geçen sene 3,30ları gördü, şimdi 3,05 civarı. Bakın bakalım avrupadan gelen arabaların geçen yıldan bu yana fiyatları ne kadar artmış. Aynı zamanda petrol fiyatları yarı yarıya düşmüş. Bu da bütün petrol kaynaklı malzemenin ucuzlaması demek. Maliyetlerin düşmesi demek. Malesef Türkiyede herkes tokat atma peşinde. Toplum olarak tokatçı olduk çıktık.

Hocam km'leri 100 bin olsa içim yanmayacak.Bende 2004 model hyundai var onu bile satsam bi 2003/5 forester alamıyorum.Adamlar vallahi azıtmış 35/40 arası fiyat çekiyorlar.Yav bu araba 2003 model araba sen neyine 40 binlira çekiyorsun.Ticaretinde bir adabı ve erkanı vardır gerçekten dediğiniz gibi millet ahlaksız olmuş.Bu prim yaptı demek değil kardeşim 2003 model araba 40 bin istemek hemde 200 bin km'li bu ahlaksızlıktır.Araba benim sanane utanmazlığı sarmış dört bir yanı.Ya 155 bin üzeri arabaya 40 üzeri isteyen var bu fiyata sıfır araç alıyorsun.Vallahi çok sinir oldum bu yüzden açtım bu konuyu.

• Bu konuda bende deli oldum.ikinciel dizel yeni forester araçlara 128000-129000 tl isteyince sevgili halkım gittim bugün sıfırını aldım 131000 tl ye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: falconnt

Bu konuda bende deli oldum.ikinciel dizel yeni forester araçlara 128000-129000 tl isteyince sevgili halkım gittim bugün sıfırını aldım 131000 tl ye...

En iyisini yapmissin usta hayirli olsun.Adamlara niye yuksek fiyat cekiyorsunuz diye soruyorum lakayt lakayt cevap veriyorlar.Ana avrat sovesim geliyor ya.2005 model araba 40 bin olurmu.Valla bi 2005 alayim diye niyetlendim yok hevesim kursagimda kaldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuanda özel servislerden birinin elinde sport dizel 4000 km de araç var 138500 tl para istiyorlar.nihayetinde sıfır değil.bugün onun içinde fiyat aldım 144000 tl.ısrarcıda olmadım 2000 tl daha indirirdim muhtemel.benim 131000 e aldığım araca 2.elde 129-128 istiyor insanlar.herkez cin gibi olmuş:)))İnşallah arzu ettiğiniz aracı alırsınız...
  • Valla sadece forester da olsa keşke bu dediğin bütün araçlar aynı fiyat artışı 2010 fd6 hondalara istenen fiyatlar ortada. Ha subaru larda şu var eskiden hepten dipteydi atiyorum aynı model crv 30-35k iken forester 20-25k idi insanlar biraz kiymet bilmeye başlayınca onlar da crv fiyatlarına geldi aynı model crv lere bakarsan aynı fiyatları görürsün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • toyota yaris e bakıyorum 2005 binek arac 30 bin tl, anlamadığım 2005 model araçlar nasıl 30 bin tl eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavifatih

toyota yaris e bakıyorum 2005 binek arac 30 bin tl, anlamadığım 2005 model araçlar nasıl 30 bin tl eder

Adamların zihniyeti ve ahlakı bozuk olursa böyle oluyor arkadaşım.Bundan 2/3 sene önce 23 bin liradan başlayan 2003 model arabalara şimdi 30/35 hatta 40 bin lira çeken var.Hayır 2/3 binlira kor anladıkta 20 binliraya yakın fiyat noluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimkk

quote:

Orijinalden alıntı: mavifatih

toyota yaris e bakıyorum 2005 binek arac 30 bin tl, anlamadığım 2005 model araçlar nasıl 30 bin tl eder

Adamların zihniyeti ve ahlakı bozuk olursa böyle oluyor arkadaşım.Bundan 2/3 sene önce 23 bin liradan başlayan 2003 model arabalara şimdi 30/35 hatta 40 bin lira çeken var.Hayır 2/3 binlira kor anladıkta 20 binliraya yakın fiyat noluyor.

Vergi politikalarına laf etmek yerine serbest piyasada aracını satan insanlara laf etmeye devam ettikçe ahlaktan bahsetmeniz saçma olacaktır. Kimse kimseye zorla araç aldırmıyor. Beğenmiyorsanız gidin sıfır araç alın. AAA bi dakka. Sıfır da alamıyorsunuz. ABD'de 60.000 TL olan araç burada 120.000 TL çünkü.

• Keske herseyin fiyati ayni kalsa ustadim..Sizinkisi biraz hayal. Ben de gecen sene 2003/25 e vermistim. Daha sonra fiyatlar artti.. Simdi piyasanin durumu ortada...Ayni sekilde 2014 Foresteri aldigimda bayii fiyati 103.940 civarinda idi..Ben biraz pazarlikla indirdim fakat bir kac ay sonra 116 bin tl`ye fiyatlar cekildi. Su an 119 bin tl. Enflasyonu hesap etmiyorsunuz.
  • 90 lı yıllara ait arabalar piyasada peynir ekmek gibi satıldığı sürece fiyatlar düşmez, fiyatı etkileyen eski arabalar
  • amerikada 9 yıl yaşadım. alırken vergi az ama kullanırken yüzde 2.5 ile 4 arası. araç değerinin...gelir vergisi de bizdeki gibi değil. adamı yerler orda vergi dairesinde...sadece araç fiyatına bakmayın. türkiye vergi cenneti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokturk010 -- 18 Aralık 2015; 23:37:51 >
  • QuestionMark kullanıcısına yanıt
    Buradaki insallar arabadaki vergiyide biliyor zamlarıda herşeyide biliyor, ayrıca serbest piyasayıda serbest piyasayı bildiğini zanneden insanlardanda daha iyi biliyor diyebilirim.Biz iş ahlakından ve ticaret kurallarından bahsediyoruz bir deli kuyuya bir taş atmış on akıllı çıkaramamış.. Adam tutarsa diye sattığı arabaya ederinden fazla fiyat yazıyor veya şöyle diyelim zevkine ilan veriyor ücretsizya kerizin biri düşerde istediği fiyatı verirse yıkılmak için yoksa amacı ticaret yapmak değil ama bu ilanı gören adam vaybe adam benim arabadan kotu arabaya istediği fiyata bak bu araba onu ederse benimki daha fazla eder hesabı yaparak kendide bir miktar daha artırıp aracını ilana koyuyor haa bu arada ihtiyacı olupta acil satması gereken vatandaşta gercek fiyatını yazınca diğer kişiler bu defa ne arızası veya kusuru varda bu fiyatı yazıyor diyor.Dinde bile ticarette kazanç bellidir.İnsanlar kendilerini ne kadar uyanık zannediyorlarsa Bazılarıda sıfır araç fiyatına yakın fiyat yazıyor kendi araclarına sebebini soruncada aksesuar var diyorlar.Arkadaşlar 0 araca plakayı takın km yapmayın satlık yazın aracına göre 5000 fiyat anında düşer.Herşeyin bir adabı vardır. Haaa arkadaşların dediği gibi bende subaru outback almayı düşünüyorum ama piyasaya bakıncada 0 km almak bu piyasada daha mantıklı geliyor.Şunuda biliyorum yıl bitmeden alsam daha karlıydım ama gelecek param gelmediği için bekliyorum en yakın surede alacagım.Tercih sebebimde aracı eşimle birlıkte kullanıyoruz cocukların ana okuluna bakıcıya bırakırken ailemin güvende olması için euro ncap te 5 yıldız alması güvenli olması 4 çeker olması 4 çeker olmasına ragmen yakıtının makul olması türkiyede pek fazla bilinmemesine ragmen başka araclarla kıyasladıgımda kendi kategorisinde olmamasına ragmen golf 100.000 civarı ediyorsa bu arac bana göre kıyaslama yapınca daha mantıklı geliyor Zaten en bariz vergi dilimini burda farnkediyor insan golf=100.000 civarı dizelinden bahsediyorum....

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.