Şimdi Ara

azerbaycan araba fiyatları (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
72.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • En sonunda tasincam zaten Azerbaycan a o olcak. Bu ulkede ne yasanir, ne calisilir, ne de politika yapilir. Adamlara hayranim. Bizden daha Turk ler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu ta 2008 açılmış ama şu anda benim bildiğim Azerbaycan mânâtı dolardan biraz daha değerli

• quote:

Orijinalden alıntı: oflazca

quote:

Orjinalden alıntı: resniper

Arkadaşlar az önce azerbaycan kanalında yayınlanan reklamda gördüm. 3.5 lt benzinli otomatik toyota camry 48000 manat oda 40000 dolar mış.Kafayı yememek elde değil, halkını vergilerle cezalandıran kaç tane ülke var acaba?birde bişeyi merak ettim türkiye ye toyata lar hangi ülkeden geliyor da euro ile satış yapılıyor anlamak mümkün değil.Bence toyota dolar maliyetli ürünleri'de euro ile satıyor türkiye de.

Konu içeriğinde yazılan mesajlara genel olarak katılmakla birlikte 48.000 manat'ın 40.000 USD değil 58.700 USD (40.000'den bayağı fazla yani) ettiğini belirtmek isterim. Gerçi bizde fiyatının 100.000 USD civarında olduğunu düşününce yine de çok uygun.

Satışın USD değil EURO ile yapılmasında fazla artniyet aramayın bence. 60.000 USD'lik araca 60.000 EURO diyecek halleri yok; kur dönüştürüp fiyat koyuyorlar. Bir ürünün döviz bazında satılması uygun görüldüyse bu döviz cinsinin Türkiye için EURO olması gayet doğaldır. Ayrıca neden hala kendimizi Azerbaycan'la falan kıyaslayıp araba fiyatları yarıdan ucuz diye dövünüyoruz? Aynı kıyaslamayı Almanya ile yaptığınız zaman (gerçi Avupa'da Camry yok galiba ama RAV4 için mesela) bizim fiyatlar kademeli vergi oranları yüzünden %30 falan daha pahalıdır ama Auris gibi düşük motorlu araçlarda fiyatlar dengeli bile diyebiliriz. Büyük motorlu araçlardan yüksek vergi alınmasından memnun olmamakla birlikte şahsen çok yanlış bulduğumu da söyleyemem. Devlet araç satışlarından belli bir vergi geliri elde etmeyi kafaya koyduktan sonra bu gelirin çoğunu Corolla yerine Camry'den alsın tabi.

Ayrıca şunu da söylemeliyim ki Azerbaycan veya Arap ülkeleri gibi ekonomileri tanrı vergisi doğal kaynakların üzerine kurulu ülkelerle bu tip fiyat karşılaştırmalarına itibar etmiyorum. Ne zaman ki bu ülkeler sadece araba veya benzin fiyatları ile değil, tüm yönleriyle yaşanmaya değer yerler haline gelirler, işte o zaman ben de onlara gıpta ederim.

• Herşey çok pahalı yav, azerbaycan araba fiyatlarınında türkiye'deki fiyatlardan kalan yanı yok. Her ikisindede biraz fiyat var. SON MTV zamlarıda gelecek yakında bakalım insanlar araba alabilecekler mi. Geçen sefer BMW'nin kendi orjinal sitesinde, bmw i8'e %160 MTV görmüştüm heytt be nasıl bir mtv'dir BU sayede insanların araba almalarınımı zorlaştırıyorlar, bilerek mi yapiyorlar bilmiyorum. En iyisi eski, Atla gezmek ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nookta -- 10 Haziran 2018; 14:8:25 >
  • Konuyu hortlatıyorum sanırım kusura bakmayın ama, Türkiye de ikinci el araba da almak imkansız oldu. Fiyatlar acayip uçuk, kardeş ülkemiz Azerbaycan da daha uygun, 20 yaşındayım, askere gidip geldikten sonra düzgün bir iş bulamazsam Azerbaycan'a yerleşmek istiyorum, çalışalı 1 sene dolma dan güzel bir araba da alabilirim diye düşünüyorum oralar da

Ehliyetim var, ama araba konularına uzağım biraz olmadığı için. Şöyle birşey alsam yeter diyorum;https://turbo.az/autos/5163392-kia-picanto

Türkiye de rahat 150.000, 200.000₺ vardır herhalde yine bunlar, ama birde oradaki fiyatlara bak Allah'ım ölmeden nasip et

Şu araba zaten herhalde Türkiye de satılmıyor, ama efsane duruyor, fiyatı da öyle;https://turbo.az/autos/5395940-changan-cs-15

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-842350F0A -- 25 Ağustos 2021; 22:32:31 >

• hangi vatanın sevdalısıydın pardon hocam ?  

2011 kia picanto 60 bin liralardan başlıyor zaten. 150-200 imkansız. orada da 12500 azn yazıyor o da 61 bin lira yapıyormuş.

konunun açıldığı 2008 de bir azeri manat 1.27 dolar yapıyordu, şu an 0.6 dolar olmuş. yarı yarıya değer kaybetmiş. o yüzden konunun açıldığı zamanki gibi fark olmayabilir. ama bizdeki % 220 ötv li araçlarda yani lüks segmentte fark eder. ben burda 450 bine a5 3 serisi bakarken orada 55 bin dolara neler alınırdı, tesla jaguar i-pace bakardım artık  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 25 Ağustos 2021; 23:21:11 >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt

Profil fotoğrafım dan anlayabilirsin Azerbaycan da benim vatanım, ikisine de sevdalıyım :) Bizi ayırmaya çalışanlar utansın.

• Alım gücü konusunda bildiğim kadarı ile Azerbaycan ile pek farkımız yok belki 1 tık öndeyiz. Ne demişler tencere dibin kara seninki benden kara...

• Yaşamak için ha Azerbaycan ha bura...Yaşamak için ülke arayışına girecekseniz uğraşıya,yapılan masrafa,zamana değsin bari...

• Azeriler kaçıyor Azerbaycan'dan siz niye gideceksiniz?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.