Şimdi Ara

Az tutulan araçlar hakkında yardım ve tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, 1 yaşında 14.000kmde bmw 3.20i sport plus aracımız var. Fakat daha 1 yaşında olmasına rağmen 2 parça olmak üzere toplamda 25.000tl hasar kaydı var. Bana kalsa hiç önemli değil, şasi ve motor aksamları sapasağlam fakat araç annemin olduğu için ben sadece ailenin şoförü durumundayım bundan mütevellit bu konuda fazla bi söz hakkım yok.

Herneyse şimdi biz bu aracı satıp bütçeyi de biraz kısıp yeni bir araç almak istiyoruz,amacımız hem "kazasız" bir araç almak, hemde üste biraz para çıkartmak, işte burda benim söz hakkım doğuyor ve kararsızım.

Aklımda subaru levorg 1.6 gt-s AWD, subaru xv awd, mazda 6 skyactiv, mitsubishi lancer ve duruma göre belki honda civic,ford focus veya alfa guiletta var. Alman üçgeninin arabalarına fazla ilgim yok nedeni ise dış tasarım ve iç mekan, çeşitli elektronik zımbırtılardan ziyade teknik kalite arıyorum. Şimdiki aracımız da alman olmasına rağmen belki taşlayacaksınız beni ama yetersiz geliyor. Ha nitekim diğer alman rakiplerine göre daha rafine olduğu için bunu tercih etmiştim fakat hazır tekrardan imkan doğmuşken daha farklı birşey olsun istiyorum.

Tercihlerim kategori olarak birbirine yakın değil, hepsinin kendine has avantajları var fakat hiçbirisi ekstrem örnekler de değil. Hepsi normal bir kullanıcının kullanabileceği araçlar ve çoğunun ortak noktası az tutuluyor olması. Eğer sizinde tavsiye edebileceğiniz başka seçenekler varsa sevinirim. Yorumlarınıza ihtiyacım var

Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Civic ve Focus az tutuluyor derken hb kasa sanırım. Yoksa sedanlari zibil gibi

Yazdığınız son üç model; yine de az ve öz ama piyasası olan araçlar. Büyükşehir dışında olanlar için içlerinde Focus daha önde bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 1 Mayıs 2017; 18:43:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilçedeyim. Zibille focus hb araba var 1 2 3. Kasa Honda sedan var opel iki kasa da çok fazla

• 3 yıl 2008 hb Impreza awd kullandım ve satar satmaz Subaru bayisine gidip Levorg için görüştüm ancak fiyatı çok yükselmişti.

Bu sınıftaki otombillerin neredeyse hiçbiri Subaru Levorg'un sürüş zevkini ve yol tutuşunu veremez.

3 kez uzun süreli test ettim doyamadım.. Tek kelime ile muazzam bir otomobil.

Sürüşü çok rafine, direksiyon hissi ve yol tutuşu muazzam.

Rayların üzerinde yol alır gibi..

• dediklerinizden kafama bir şey girmedi ama arabayı değiştirmeyi kafaya koymuşsunuz belli! yazdığınız modellerden levrog almanızı tavsiye ederim, diğerleri ek tatmin etmez
  • Focus ve civiği kaçış yolu olsun diye ekledim. Evet bu iki modelinde gayet iyi piyasaları var ve piyasa araçlarından gerek fiyat gerekde uygunluk olarak bu ikisini seçtim. Olurda diğer seçenekleri elersem diye.

@Orhan Hoca

Hocam siz subaru kullanıcısı olarak bilirsiniz o zaman. Şimdi eğer levorg alırsak ki en çok kafama yatan model, parça fiyatları nasıl ? Hani bakım masraflarını felan kastetmiyorum. Her arabanın bakım masrafları birbirine benzerdir, merak ettiğim diğer aksamları ortalamaya göre ağır kaçıyormu ?

Levorg'u elersem oda sadece fiyatı yüzünden olacak gibi duruyor.

@yildiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dentrassi -- 1 Mayıs 2017; 22:49:18 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dentrassi kullanıcısına yanıt
    Kalanların içinde Giulietta piyasası en iyi olan araç. Eski Alfa Romeo araçlardan üstün yanı da bu.

• Gerçekten büyük saçmalık yapacaksınız . Kazasız araçmış ya aldığınız araca da vururlarsa ne olacak o da mı satılacak ?

O zaman Tofaş alın kaza yaptıkça kaynak yaptırır devam edersiniz ?

Neyse benim tercihim Levorg olur 3.20i den sonra Civic falan komedi
  • Mesele kaza değil ki zaten. Yazdığım gibi arabanın şasi ve motor aksamları sağlam, hakeza kaput altı değişen parça da yok. Benim sıkıntı ettiğim bir durum değil kazalar. Asıl amaç satıp kenara biraz para bırakmak ve bunu yaparken de olabiliyorsa kazasız olan bir araca indirgemek.

Ha zaten sıfır olmasa ikinci el olacak, e orda da sıkıntı etmem. Olabiliyorsa ikinci elde de kazasız olsun. Ama tampon, far, kapı ve bilimum kaporta parçaları değişmiştir boyanmıştır amenna, araba düzgün olduktan sonra...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dentrassi -- 1 Mayıs 2017; 23:14:37 >
  • ailemizde kullandığımız japon araçları var işletim maliyetleri çok zorluyor sattıklarımız içinde öyleydi kullanılanlar da öyle

yedek parça servis ve diğer herşey..

özellikle mazda ve subaru çok kaliteli makinalar bence ama İstanbul da bile sorun yaşıyoruz biz.

parçaları çok pahalı ve bulması çok zor

geçtim 2. eldeki satış farkını..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.