Şimdi Ara

Az evvel bayileri gezdim... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
2
Favori
16.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Haftasonu 3 kişi 42 liraya yedik

2 kişi 150 lira ne yiyorsun sen??

2 kahve 1 çizkek 50 etmez

Zaten ben kahveye verilen paraya acıyorum. 10 liraya 150gr thcibo gold kahve aldım. 80-90 bardak çıkıyor. Dışarıda 1 kahve 10-15 lira. İçmezsen ölmezsin.

Çizkek de çok pahalı. Pastaneden al ye. Kahve yanında gelince 3-5 kar fazla para istiyorlar.

Alkol kullanmadığım için alkollü yemek hakkında yorum yapamıcam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PuzzleMaker

quote:

Orijinalden alıntı: FourierSeries

quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

quote:

Fiesta 7cm uzadı ve 2.5cm genişledi, eski kasaya göre gözle görülür bir dış büyüme ve çok bariz fark edilecek iç hacim genişlemesi oldu, sanırım ışıksız bir ortam olduğu için göremediniz tam.

Otomatik diye bu devirde benzinli araba alınmaz, Ford'un hatası dizele otomatik getirmemesi, ancak otomatik gelse de fiyat direkt 10.000TL artacak çok diyecekler. Ben düz alırken bayiden, benimle birlikte 10 kişi daha almıştı aynı gün, herkes benim gibi dizel+trend x tercih etti.

Titanium ve otomatik vites tamamen para tuzağı. 20.000TL'yi çöpe atıyorsun ekstradan.

Bu devirde neden benzinli alınmaz?

Artık hiç arabaya binmeyen insanlar bile 10-15.000km arası arabaya biniyor. Benzin olmuş 5.70TL civarı, bugün benzinli+otomatik bir arabanın km'de 0.50TL altı yakmasına imkan yok. Düz vites benzinliler bile 0.45TL'nin altına düşmüyor. Fuzuli masraf yani. Dizeli hiç sevmem ama zorla dizeli savunur hale geldim.

Ayrıca dediğim gibi benzinli+otomatik ve dizel+otomatik bildiğin para tuzağı Türkiye'de.

Hiç binmeyen insan bile artık 10-15k biniyor demişsiniz haklısınız. Benzin fiyatları 5.70 ama dizel de ondan çok ucuz değil. Benim araba 6.5*5.7= 37 kr yakıyor otomatik benzinli (Ankarada yaşıyorum İstanbul trafiği ile karıştırılmasın). Otomatik çok yakar manuel az yakar diye bir şey yok bence mesela benim arabada otomatiğin kağıt üzerindeki verileri daha düşük artı manuelin yakıtı kullanıcıya bağlı az yakmak için düşük devirde sürmeniz gerekiyor. Dediğim gibi otomatik ile manuel arasında yakıt farkı pek yok sadece alırken otomatiğe fazla para ödüyorsunuz o da 5 ile 20k arasında değişiyor sanırım, ben 5k fark vererek almıştım. Benzinli arabanın artılarını da unutmamak gerek.

Benzinli arabanın ne gibi bir artısı var?

-Bakım maliyetleri daha düşük
    -Daha sessiz
    -Kışın motorun ısınması uzun sürmüyor.
    -Performansı daha yüksek, aynı boyutta dizel ve benzinli motordan benzinli olanın beygiri daha yüksek.
    -Çok ilgilendirir mi bilmem ama doğaya daha az zararlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

quote:

Orijinalden alıntı: Prinergy

6 bin altı maaşı olanlar için araba artık hayal. 4 bin altı maaşı olanlar için hayal bile değil.

Asgari ucretli calisan bile araba alabilir aslinda yanlis dusunuyosunuz.

Broadway, Dogan vs eski olabilir ama avrupada ve amerikada da dusuk gelirli insanlar 2000 model arabalara biniyorlar.

onu bile alamaz onlar bile 10 bin tl bu adam senede 17 bin para kazanıyor. Ne ye ne içer.
  • man utd kullanıcısına yanıt
    taytıs sizden önce gören gördü uyardılar ...ama Anadolu çomarı demeniz çok ayıp sizin oluşumu sağlayan tohumlar rusyadanmı geldi? ))
    pardon geç gördüm batmayan güneş İngilizlerden gelmiş özür dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 21 Aralık 2017; 1:8:9 >
  • sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    kardeşim ben ne sormuşum sen ne diyorsun ??
    almanya manyagımısınız nesiniz?..
    bukadar satışı sadece filolarmı yapıyor ..
    halk hep fakirmi zannediyorsunuz...
    herkes fakir eğitimsiz ve yukardaki kendini bilmez İngiliz uşağı gibi Anadolu çomarımı sanıyorsunuz??
  • Bu işin sonu ne olacaksa fiyatlar her gecen sene waw dedirtiyor akla mantıga sıgan fiyatlar degil

Birde bu fiyatlara kredi cekenler vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

dostlar burada herkes askeri ücretlemi çalışıyor...?
    herkes tasaoran firmada temizlik görevlisimi?
    ilkokul mezunu bile olmadan tekstil atölyesinde ortacımı?
    niye hepiniz fakir edebiyatı yapıyorsunuz??

askeri ücretlemi

zenginlik bu olsa gerek ,adam asgari ücreti ,askeri ücret zannediyor :)

tasaoran firmada

buna bir şey diyemeyeceğim :)

bir zengin olsam ,askeri ücret ,tasaoran diyerek ne zevk alırdım kim bilir :)
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    soruya cevab versen..)) senin yeni gördüğünü çoktan başkaları gördü..
    soruya cevab varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 21 Aralık 2017; 2:14:57 >
  • aviregal kullanıcısına yanıt
    zengin olursam o zaman cevap vereceğim ,şimdi fakir halimle zenginler adına nasıl cevap vereyim :)

bu arada cevab da değil ,cevap olması gerekiyor ,yoksa fakir olduğum için mi yanlış biliyorum :)

adamı eleştirirken bende olması yazacağıma ,alması yazmışım :)
    neyse çaktırmadan düzelttim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 20 Aralık 2017; 2:24:40 >
    herşey pahalı olunca zengininde zoruna gidiyor mesela kolaya ötv geliyor adam kendi gelir düzeyine göre gittiği mekanda bir bakıyor herzaman içtiği şey bile fahiş fiyata çıkmış, ee böyle oluncada ulan bana bile çok geliyor bu fiyat asgari ücretli ne yapacak diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

zengin olursam o zaman cevap vereceğim ,şimdi fakir halimle zenginler adına nasıl cevap vereyim :)

bu arada cevab da değil ,cevap olması gerekiyor ,yoksa fakir olduğum için mi yanlış biliyorum :)

adamı eleştirirken bende olması yazacağıma ,alması yazmışım :)
    neyse çaktırmadan düzelttim :)

kardeşim hata bulucam diye uğraşıyorsunuz bende bilhassa düzeltmiyorum...benim için sorun yok ..))
    ama sonuç yok?

http://img.turktakvim.com/kitablar/7_cevab_veremedi.png

• quote:

Orijinalden alıntı: Le7els

herşey pahalı olunca zengininde zoruna gidiyor mesela kolaya ötv geliyor adam kendi gelir düzeyine göre gittiği mekanda bir bakıyor herzaman içtiği şey bile fahiş fiyata çıkmış, ee böyle oluncada ulan bana bile çok geliyor bu fiyat asgari ücretli ne yapacak diyor.

böyle yoruma saygı duyarım..
    bu konuda haklısınız....
    yok sen yanlış anlıyorsun ben hata aramıyorum ,sadece zengin ve fakir arasında olan farkı göstermeye çalışıyorum :)
    bir sonra ki mesajında ekmek bulamıyorsan ,pasta ye der misin diye merakla bekliyorum :)

şaka bir yana tabi ki bu ülkede herkes fakir değil ama emin ol zenginler bizden daha çok para konusuna önem veriyorlar
    asıl saçıp savuranlar ise haydan gelen huya gider denilen tipler oluyor ,hava peşinde olanlar birkaç bin tl.ye önem vermiyor
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    haklısın.. bizim esnafların arasında bir laf vardır..
    ...fakir fakirliğini bilse fakir olmazdı...
    yani sizin dediğiniz gibi dış görünüşe faceye inst. snapchat a foto atıcam diye fuzuli harcamalar yapıyor ..
    örnek bir kardeşimiz var hergün içecek olarak monster energy içiyor tanesi 5 tl.. kahve almaya mutlaka marka bir firmadan içmeli
    malbora 2 paket masanın üstünde olmassa olmazı...)) arabası yok motosiklet anahtarı koyuyor sigaranın üzerine..))
  • quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

taytıs sizden önce gören gördü uyardılar ...ama Anadolu çomarı demeniz çok ayıp sizin oluşumu sağlayan tohumlar rusyadanmı geldi? ))
    pardon geç gördüm batmayan güneş İngilizlerden gelmiş özür dilerim...

bu cevabı haketmiş, sizde askeri yazısını değiştirin ama neden değiştirmiyorsunuzki insanoglu hata yapar ama düzeltmeyide yapmalı

• Aynı sıkıntıyi metrobuse kart basarken yaşıyorum. 3,55 lira çekiyor arkadaş nedir bu.

• BENCE 1 AY DAHA BEKLE 2017 MODEL RACLAR SATICILARIN ELİNDE KALIYOR VE 4-5 BINTL GİBİ AVANTAJLI ALABILIRSIN
  • 150 milyara golf siparisi verdim dogus otoya. Siraya girdim 2019da araci aliyorum.

Hayirli olsunlarinizi bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LPG'nin gözünü seveyim :) Dizel de neymiş
  • quote:

quote:

Fiesta 7cm uzadı ve 2.5cm genişledi, eski kasaya göre gözle görülür bir dış büyüme ve çok bariz fark edilecek iç hacim genişlemesi oldu, sanırım ışıksız bir ortam olduğu için göremediniz tam.

Otomatik diye bu devirde benzinli araba alınmaz, Ford'un hatası dizele otomatik getirmemesi, ancak otomatik gelse de fiyat direkt 10.000TL artacak çok diyecekler. Ben düz alırken bayiden, benimle birlikte 10 kişi daha almıştı aynı gün, herkes benim gibi dizel+trend x tercih etti.

Titanium ve otomatik vites tamamen para tuzağı. 20.000TL'yi çöpe atıyorsun ekstradan.

Bu devirde neden benzinli alınmaz?

Bence alinir. Az yakan benzinliler var. Adi pek gecmesede suzuki balenonun gayet az yaktigini soyluyorlar.

Alirken ucuz, servis masrafi dusuk.

Ama yilda 10.000den fazla yapiliyorsa alinmamali tabi.

Yanı bu is kisinin kullanim aliskanliklarina gore degisir.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.