Şimdi Ara

Az evvel bayileri gezdim...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
2
Favori
16.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir bayan arkadas icin otomatik bir arac bakmak amaciyla bayileri gezdim ..

Once Toyotaya ugradim ,en kalabalik burasiydi,2. El bolumunde yogun bir arac satisi var lojistik hasarli auris active 1.6 mds 89.500 dediler , ellerinde iki tane 1.5 yaris vardi metalik boya farki almiyorlarmis ,73 bine son fiyat dediler ,araca iki kisi daha bakiyordu sanirim aliciydilar...

Hyundai ye gectik ,pek kalabalik yoktu , i20 lere baktik 78 bin dediler acikcasi donanim seviyesini sormadim ama sunroof yoktu ,pek ilgilenen de olmadi ,yeni i30 baktim dis dizayni carpici gelmedi eski i30 ben burdayim diyordu.

Oradan wolksvagene gectik yeni polo baktik acikcasi arabanin icine oturunca kalite hissi veriyordu ,cok klasik olacak ama kapilar gercekten tok sesliydi ;) 1.0 comfortline dsg 87 bine birakiriz dediler yarisle arada tam 14 bin fark vardi o kadar kalite farki oldugunu sanmiyorum ama alicisi illa olacaktir ..

Oradan forda gectik ,ford tamamen ticariye odaklanmis sovroom isiklari bile yanmiyordu ,yeni fiestaya baktik ,gozume cok kucuk geldi, eskisine oranla ic hacim daha iyiydi ,bir temsilci bulduk liste fiyatindan 1 lira bile inmiyoruz dedi ,sasirdim acikcasi,trend otomatik 79 bin dedi sanirim .
    Sonra 2013 corollama binip eve dogru yola ciktim yolda giderken eski arabamin kiymetini bilmeyi ve fiyatlarin ne kadar artmis oldugunu dusunuyordum ..izlenimlerimi paylasmak istedim okuyana tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakankaran -- 17 Aralık 2017; 17:36:10 >

• Ben de az once disaridan geldim. Yagmur yagiyor hatta yolda ogle vakti farlarimi actim.Evimin ve kaloriferlerinin kiymetini bildim. Hava cok sogumus.

A Sinifi 0-75
    B Sinif 75-125
    C sinifi 100-170
    D Sinifi 150-250
    E Sinifi 200-500

Fiyatlari hatirlayalim.

2 kahve bir cheesecake 50TL
    2kisi disarida ortalama yemek 150TL
    2 kisi disarida alkollu yemek 250TL

1 Asgari ucret net 1550 oldu mu?
    Asgari Ucretin ne oldugunu birak, nasil yazildigini bile bilmeyenlere soyleyecek tek cumlem var.

"Asgari ucret ile Yoksulluk siniri arasindaki fark bir toplumun Refah Duzeyini belirler."

Bunu birkac defa oku bakalim. Ne anlayacaksin? Fakir edebiyatiymis.

quote:

Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) bin 567 TL, gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 5 bin 106 TL oldu. Bekar bir çalışanın aylık yaşama maliyeti ise bin 948 TL olarak gerçekleşti.
    Valla bizim millete mustehak. Elbise değiştirir gibi araba değiştirenler var. Ben arabamdan çok memnunum, gidip 3-4 yılda bir aklımı peynir ekmekle yemiş gibi sıfır araba alamam. 10 yıl devam. Bir kere al temiz al temiz kullan. Sıfır aldım bir kere bile benden sonra alıcıyı düşünmedim çünkü satmayı hiç düşünmedim. Kendim üstüne koyuyorum kendi zevkime göre dizayn ediyorum. Arabası çizildi diye yeni araba alanlara Allah akıl fikir versin
  • Ben de az once disaridan geldim. Yagmur yagiyor hatta yolda ogle vakti farlarimi actim.Evimin ve kaloriferlerinin kiymetini bildim. Hava cok sogumus.

A Sinifi 0-75
    B Sinif 75-125
    C sinifi 100-170
    D Sinifi 150-250
    E Sinifi 200-500

Fiyatlari hatirlayalim.

2 kahve bir cheesecake 50TL
    2kisi disarida ortalama yemek 150TL
    2 kisi disarida alkollu yemek 250TL

1 Asgari ucret net 1550 oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 17 Aralık 2017; 17:44:47 >
  • Aurisin liste fiyatı 91.500 zaten, dalga mı geçiyorlar...

Bu arada polonun fiyatı dillere destan, 2 hava yastıklı b segment araba 87 bin...
  • bayileri ayakta tutan gücün zaten bireysel satışlardan gelmediği kesin, bu şekilde bakalım nereye kadar gidecekler, bizim burada mercedes bayisi kapatmak zorunda kaldılar.
  • Valla bizim millete mustehak. Elbise değiştirir gibi araba değiştirenler var. Ben arabamdan çok memnunum, gidip 3-4 yılda bir aklımı peynir ekmekle yemiş gibi sıfır araba alamam. 10 yıl devam. Bir kere al temiz al temiz kullan. Sıfır aldım bir kere bile benden sonra alıcıyı düşünmedim çünkü satmayı hiç düşünmedim. Kendim üstüne koyuyorum kendi zevkime göre dizayn ediyorum. Arabası çizildi diye yeni araba alanlara Allah akıl fikir versin
  • dostlar burada herkes askeri ücretlemi çalışıyor...?
    herkes tasaoran firmada temizlik görevlisimi?
    ilkokul mezunu bile olmadan tekstil atölyesinde ortacımı?
    niye hepiniz fakir edebiyatı yapıyorsunuz??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 18 Aralık 2017; 18:6:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Askeri ücret iyidir. Sürekli esas duruşta beklersin.

Aynen. bir de mesela ben de taş oranı yüksek bir çimento fabrikasında askeri ücretle çalışıyorum.Taş oranı %100
  • Bende geçen haftaya kadar her haftasonu bayiileri geziyordum.2-3 Ay içinde bile fiyatlar %10'un üzerinde artış gösterdi.

Sonuç olarak araç almaktan vazçgetim.Eldekilere devam.
  • aslinda ulkemiz fakir degil. sadece gelir dagilimi duzensiz. bu yuzden birileri elbide degistirir gibi arac degistiriyor. birileri degistiremiyor. bu yuzden size elbise degistirir gibi arac degistirmeleri garip geliyor. ama garip birsey yok. gercekten yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaygerya -- 17 Aralık 2017; 19:31:41 >
  • Asgari Ucretin ne oldugunu birak, nasil yazildigini bile bilmeyenlere soyleyecek tek cumlem var.

"Asgari ucret ile Yoksulluk siniri arasindaki fark bir toplumun Refah Duzeyini belirler."

Bunu birkac defa oku bakalim. Ne anlayacaksin? Fakir edebiyatiymis.

quote:

Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) bin 567 TL, gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 5 bin 106 TL oldu. Bekar bir çalışanın aylık yaşama maliyeti ise bin 948 TL olarak gerçekleşti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 18 Aralık 2017; 5:54:15 >
  • Hyundai i20 78 bin mi olmuş ?
  • Yanlız eski kalabalık yok showroomlarda.

Tüketici ya bilinçlendi ya da kredi çekmeye göze alamıyor
  • Bu durumda ikinci ele nur yağıyor
  • Kurun artmasi ötv artmasindan iyidir.Bazi saflar kur düserse araç fiyatlari düser saniyor.Bayiler onu size yedirir mi hade niyetlendi devlet yedirmez basar ötv yi ohh suyundan da koy dersiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Aurisin liste fiyatı 91.500 zaten, dalga mı geçiyorlar...

Bu arada polonun fiyatı dillere destan, 2 hava yastıklı b segment araba 87 bin...

92.500 olması lazım Aurisin..
  • onder46 kullanıcısına yanıt
    Sitede 91.550 görünüyor. Zaten araçlara indirim uygulanıyor, bir de hasar için ayrıca olması lazım... 92.500 de olsa çok az.
  • Onu bunu bilmem 2012 de, 42 bin TL ye 0km Laguna 1.5 dci dynamqe black edition aldı arkadaşım

bu vergi mergi değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Sitede 91.550 görünüyor. Zaten araçlara indirim uygulanıyor, bir de hasar için ayrıca olması lazım... 92.500 de olsa çok az.

Bana geçtiğimiz hafta Dizel Advance Corolla için 107.500 TL Fiyat vermişlerdi.
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Güzel indirim yapmışlar ama o motor ve şanzmana göre çok pahalı...
  • Maşallah, piyasada 80 binden aşağı doğru düzgün sıfır araç kalmadı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.