Şimdi Ara

Az evvel bayileri gezdim...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
2
Favori
15.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 114
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 40 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • aviregal (11 mesaj) seco917 (8 mesaj) NextMove (8 mesaj) zotacing (6 mesaj) redbul_540 (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (90 mesaj) Mobil (92 mesaj) Tablet (4 mesaj) Mini (11 mesaj)
  • @
106 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2124 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bir bayan arkadas icin otomatik bir arac bakmak amaciyla bayileri gezdim ..

Once Toyotaya ugradim ,en kalabalik burasiydi,2. El bolumunde yogun bir arac satisi var lojistik hasarli auris active 1.6 mds 89.500 dediler , ellerinde iki tane 1.5 yaris vardi metalik boya farki almiyorlarmis ,73 bine son fiyat dediler ,araca iki kisi daha bakiyordu sanirim aliciydilar...

Hyundai ye gectik ,pek kalabalik yoktu , i20 lere baktik 78 bin dediler acikcasi donanim seviyesini sormadim ama sunroof yoktu ,pek ilgilenen de olmadi ,yeni i30 baktim dis dizayni carpici gelmedi eski i30 ben burdayim diyordu.

Oradan wolksvagene gectik yeni polo baktik acikcasi arabanin icine oturunca kalite hissi veriyordu ,cok klasik olacak ama kapilar gercekten tok sesliydi ;) 1.0 comfortline dsg 87 bine birakiriz dediler yarisle arada tam 14 bin fark vardi o kadar kalite farki oldugunu sanmiyorum ama alicisi illa olacaktir ..

Oradan forda gectik ,ford tamamen ticariye odaklanmis sovroom isiklari bile yanmiyordu ,yeni fiestaya baktik ,gozume cok kucuk geldi, eskisine oranla ic hacim daha iyiydi ,bir temsilci bulduk liste fiyatindan 1 lira bile inmiyoruz dedi ,sasirdim acikcasi,trend otomatik 79 bin dedi sanirim .
    Sonra 2013 corollama binip eve dogru yola ciktim yolda giderken eski arabamin kiymetini bilmeyi ve fiyatlarin ne kadar artmis oldugunu dusunuyordum ..izlenimlerimi paylasmak istedim okuyana tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakankaran -- 17 Aralık 2017; 17:36:10 >

• Ben de az once disaridan geldim. Yagmur yagiyor hatta yolda ogle vakti farlarimi actim.Evimin ve kaloriferlerinin kiymetini bildim. Hava cok sogumus.

A Sinifi 0-75
    B Sinif 75-125
    C sinifi 100-170
    D Sinifi 150-250
    E Sinifi 200-500

Fiyatlari hatirlayalim.

2 kahve bir cheesecake 50TL
    2kisi disarida ortalama yemek 150TL
    2 kisi disarida alkollu yemek 250TL

1 Asgari ucret net 1550 oldu mu?
    Asgari Ucretin ne oldugunu birak, nasil yazildigini bile bilmeyenlere soyleyecek tek cumlem var.

"Asgari ucret ile Yoksulluk siniri arasindaki fark bir toplumun Refah Duzeyini belirler."

Bunu birkac defa oku bakalim. Ne anlayacaksin? Fakir edebiyatiymis.

quote:

Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) bin 567 TL, gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 5 bin 106 TL oldu. Bekar bir çalışanın aylık yaşama maliyeti ise bin 948 TL olarak gerçekleşti.
    Aurisin liste fiyatı 91.500 zaten, dalga mı geçiyorlar...

Bu arada polonun fiyatı dillere destan, 2 hava yastıklı b segment araba 87 bin...
    dostlar burada herkes askeri ücretlemi çalışıyor...?
    herkes tasaoran firmada temizlik görevlisimi?
    ilkokul mezunu bile olmadan tekstil atölyesinde ortacımı?
    niye hepiniz fakir edebiyatı yapıyorsunuz??
    Valla bizim millete mustehak. Elbise değiştirir gibi araba değiştirenler var. Ben arabamdan çok memnunum, gidip 3-4 yılda bir aklımı peynir ekmekle yemiş gibi sıfır araba alamam. 10 yıl devam. Bir kere al temiz al temiz kullan. Sıfır aldım bir kere bile benden sonra alıcıyı düşünmedim çünkü satmayı hiç düşünmedim. Kendim üstüne koyuyorum kendi zevkime göre dizayn ediyorum. Arabası çizildi diye yeni araba alanlara Allah akıl fikir versin
    Nerde yemek yiyorsunuz merak ettim açıkçası.

Ama alkollü mekan fiyatlandırmanız da çok az kalmış 250'ye alkollü bir şekilde yemek yemektense meyvesuyu içmek daha iyi
  • Yarbay
    3588 Mesaj
    Ben de az once disaridan geldim. Yagmur yagiyor hatta yolda ogle vakti farlarimi actim.Evimin ve kaloriferlerinin kiymetini bildim. Hava cok sogumus.

A Sinifi 0-75
    B Sinif 75-125
    C sinifi 100-170
    D Sinifi 150-250
    E Sinifi 200-500

Fiyatlari hatirlayalim.

2 kahve bir cheesecake 50TL
    2kisi disarida ortalama yemek 150TL
    2 kisi disarida alkollu yemek 250TL

1 Asgari ucret net 1550 oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 17 Aralık 2017; 17:44:47 >
  • Yarbay
    22087 Mesaj
    Fiesta 7cm uzadı ve 2.5cm genişledi, eski kasaya göre gözle görülür bir dış büyüme ve çok bariz fark edilecek iç hacim genişlemesi oldu, sanırım ışıksız bir ortam olduğu için göremediniz tam.

Otomatik diye bu devirde benzinli araba alınmaz, Ford'un hatası dizele otomatik getirmemesi, ancak otomatik gelse de fiyat direkt 10.000TL artacak çok diyecekler. Ben düz alırken bayiden, benimle birlikte 10 kişi daha almıştı aynı gün, herkes benim gibi dizel+trend x tercih etti.

Titanium ve otomatik vites tamamen para tuzağı. 20.000TL'yi çöpe atıyorsun ekstradan.
  • Yarbay
    14111 Mesaj

Bu arada polonun fiyatı dillere destan, 2 hava yastıklı b segment araba 87 bin...
  • Yarbay
    20737 Mesaj
    bayileri ayakta tutan gücün zaten bireysel satışlardan gelmediği kesin, bu şekilde bakalım nereye kadar gidecekler, bizim burada mercedes bayisi kapatmak zorunda kaldılar.
  • Binbaşı
    1299 Mesaj
    Valla bizim millete mustehak. Elbise değiştirir gibi araba değiştirenler var. Ben arabamdan çok memnunum, gidip 3-4 yılda bir aklımı peynir ekmekle yemiş gibi sıfır araba alamam. 10 yıl devam. Bir kere al temiz al temiz kullan. Sıfır aldım bir kere bile benden sonra alıcıyı düşünmedim çünkü satmayı hiç düşünmedim. Kendim üstüne koyuyorum kendi zevkime göre dizayn ediyorum. Arabası çizildi diye yeni araba alanlara Allah akıl fikir versin
  • Yarbay
    3296 Mesaj
    dostlar burada herkes askeri ücretlemi çalışıyor...?
    herkes tasaoran firmada temizlik görevlisimi?
    ilkokul mezunu bile olmadan tekstil atölyesinde ortacımı?
    niye hepiniz fakir edebiyatı yapıyorsunuz??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 18 Aralık 2017; 18:6:19 >
  • Yarbay
    7347 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Askeri ücret iyidir. Sürekli esas duruşta beklersin.

Aynen. bir de mesela ben de taş oranı yüksek bir çimento fabrikasında askeri ücretle çalışıyorum.Taş oranı %100
    |
    |
  • Yarbay
    8714 Mesaj
    Bende geçen haftaya kadar her haftasonu bayiileri geziyordum.2-3 Ay içinde bile fiyatlar %10'un üzerinde artış gösterdi.

Sonuç olarak araç almaktan vazçgetim.Eldekilere devam.
    |
    |
  • Yarbay
    8189 Mesaj
    aslinda ulkemiz fakir degil. sadece gelir dagilimi duzensiz. bu yuzden birileri elbide degistirir gibi arac degistiriyor. birileri degistiremiyor. bu yuzden size elbise degistirir gibi arac degistirmeleri garip geliyor. ama garip birsey yok. gercekten yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaygerya -- 17 Aralık 2017; 19:31:41 >
  • Yarbay
    3588 Mesaj
    Asgari Ucretin ne oldugunu birak, nasil yazildigini bile bilmeyenlere soyleyecek tek cumlem var.

"Asgari ucret ile Yoksulluk siniri arasindaki fark bir toplumun Refah Duzeyini belirler."

Bunu birkac defa oku bakalim. Ne anlayacaksin? Fakir edebiyatiymis.

quote:

Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) bin 567 TL, gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 5 bin 106 TL oldu. Bekar bir çalışanın aylık yaşama maliyeti ise bin 948 TL olarak gerçekleşti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 18 Aralık 2017; 5:54:15 >
  • Onbaşı
    34 Mesaj
    Hyundai i20 78 bin mi olmuş ?
  • Yarbay
    5045 Mesaj
    Yanlız eski kalabalık yok showroomlarda.

Tüketici ya bilinçlendi ya da kredi çekmeye göze alamıyor
  • Yüzbaşı
    574 Mesaj
    Bu durumda ikinci ele nur yağıyor
  • Binbaşı
    1238 Mesaj
    Kurun artmasi ötv artmasindan iyidir.Bazi saflar kur düserse araç fiyatlari düser saniyor.Bayiler onu size yedirir mi hade niyetlendi devlet yedirmez basar ötv yi ohh suyundan da koy dersiniz...
    |
    |
  • Yarbay
    3942 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

92.500 olması lazım Aurisin..
  • Yarbay
    14111 Mesaj

Sitede 91.550 görünüyor. Zaten araçlara indirim uygulanıyor, bir de hasar için ayrıca olması lazım... 92.500 de olsa çok az.
    |
    |
    onder46 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5576 Mesaj
    Onu bunu bilmem 2012 de, 42 bin TL ye 0km Laguna 1.5 dci dynamqe black edition aldı arkadaşım

bu vergi mergi değil
    |
    |
  • Yarbay
    8714 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Sitede 91.550 görünüyor. Zaten araçlara indirim uygulanıyor, bir de hasar için ayrıca olması lazım... 92.500 de olsa çok az.

Bana geçtiğimiz hafta Dizel Advance Corolla için 107.500 TL Fiyat vermişlerdi.
  • Yarbay
    14111 Mesaj

Güzel indirim yapmışlar ama o motor ve şanzmana göre çok pahalı...
    |
    |
    redbul_540 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
triple negative breast cancer
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.