Şimdi Ara

Az Daha Kaza Yapıp Ölüyordum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
4.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Bilal Erdoğan sen misin ?
    Çünkü söylediğimi anlamada problem olduğunu düşünüyorum. 3-4 kere söylemem mi gerekiyor ?

Ben kasıtlı ve bilerek yavaşlamadan bahsettim. Araçta problem varsa zaten araç kalır orda.
    Arkadasim anlamiyor musun sen takip mesafesine dikkat etmessen eger arac kasitlida dursa vurursun ariza yapip aniden dursada vurursun o yuzden mesafeni koruman gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendine yüklenme bu kadar sen de bir şey olursun elbet bir gün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shootgun35

Arkadasim anlamiyor musun sen takip mesafesine dikkat etmessen eger arac kasitlida dursa vurursun ariza yapip aniden dursada vurursun o yuzden mesafeni koruman gerekir

Alıntıları Göster
    Takip mesafesini korumayalım demiyorum ben zaten.
    Öndekinin dibinden gidelim demiyorum.

Ama öndeki araç kasıtlı 40'a kadar düşüyorsa. Ya da öyle gidiyorsa bu trafiği tahlikeye atar. Arkada zincirleme kazaya bile sebebiyet verebilir.
    Herkes takip mesafesini korusa bile o an birisi şerit değiştiriyordur o an o aracın 40 ile gittiğini ön göremez çarpar.

Demek istediğim bu. Akan trafiğin hızında seyretmeli herkes. Sorun varsa sağa geçmeli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dobloda büyük ihtimal turbosunda ya da yakıtla ilgili bir sorun oluştu ve araç yokuşta yığılma yaptı ama bunu fark eder fark etmez şoförün 4 lüleri yakıp sağa geçmesi gerekirdi..

Siz takip mesafesini koruyarak doğru bir iş yapmışsınız..

X250 surucusu ise sizden once sollama icin sinyal veriyor muydu aynadan baktiniz mi ya da siz sinyal verdiniz de mi sollamaya ciktiniz bu kismi tarafsiz olarak her 2 taraftanda dinlemek lazim..

• Takip mesafesi yüzünden 1 kere kaza yaptım sonrasında iç güdüsel olarak takip mesafesi koymaya başladım bilinçli olmuyor yani az yaklaşınca hemen fark ediyorum araya mesafeyi koyuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 3 Ağustos 2020; 11:25:52 >
  • Takip mesafesini geçtim hatalı şerit değiştirme var burada. Mercedes arkadan çarpsa ve kontrolsüz şekilde şeridime girdi diye beyan verse yok hasar onarımı yok değer kaybı anahtarı bırakıp giderdin eve.

• Takip mesafesi kuralı burada söz konusu değil, trafik kanunu göre Doblo yavaşlayacak ise en sağ şeride geçip trafik akışını sağlamak zorundadır, ,Doblo'yu geçmeye çalışan araç sollamaya çıktığı zaman arkadaki araç sollamaya çıkamaz,sıkıştıramaz,sollama adı üzerinde soldan yapılır,bunları ihlal eden araç sürücülerinin hepsine polis ceza kesebilir.
  • Trafikte 3 tip surucu vardir, kadin suruculer, erkek suruculer ve doblo suruculeri. En tehlikelisi her zaman dobloculardir. Onlar icin ayri bir yol yapilmaliki insanlarin canlariyla oynamasinlar. Ne zaman bir doblo gorsem seridimi degistirir onu gecer giderim. Eger gorus mesafesindeysen doblocu elbet bir yolunu bulur ve seni kazaya surukler.

• Konunun sahibinin derdi mercedes surucusu hincini ondan alacakmis herkes takip mesafesi demis forumcada enteresaniz 😎

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Eskiden öyleydi şimdi tek hata ile sinyalden, ayna kontrolü yapmamaktan kalıyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Benim onumden makas atip en saga geri dondu.İnanin o an gozum dondu.Ben de bunun ustune surdum bariyerlere yapissin diye sonra baska yola dondu kacti gitti itoglu it.Turkiyedeki soforlerib yarisi gerizekali yemin ediyorum.Sehirler arasi yollarda arac kullanmak olum kalim meselesi

Siyah ile işaretlediğim kısımlar kafa yapısını özetliyor. Yolda elalemi öldürmeye teşebbüs edip bir de trafikteki şöförlerin yarısı gerizekalı demiş. Bu arkadaşın %50 in ne tarafında olduğu belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 3 Ağustos 2020; 14:14:30 >
  • o an gozum dondu.Ben de bunun ustune surdum bariyerlere yapissin diye demişsiniz sizin gibi şöförler olduğu sürece kazalar bitmez asıl sizin düşünceniz ve yaptığınız yanlış
  • Trafikte kurallar hayat kurtarır. Bu kurallar aniden konulmuyor, yaşanan kötü tecrübelerden ders alınarak, yıllarca analiz edilerek konuluyor. Evet sakat şoför çok, ama siz kurallara uyarak onların sakatlığını minimum riske düşüreceksiniz. En önemli kurallardan biridir takip mesafesi. Şimdi önünüzde adama kızıyorsunuz ama dünyanın binbir türlü hali var, olmaz demeyin belki aniden içeri arı girdi, belki kavşağı kaçırdı, belki çocuk var aniden önü sıçradı, belki adamın aniden tansiyonu düştü, bunların hepsi ya da tahmin edemeyeceğimiz ekstrem bir durum bile olabilir. Burada siz hatalı ya da haklısınız diye durum tespiti yapmıyorum, sadece yıllardır trafikte olan bir insan olarak değerlendiriyorum.

• Takip mesafesi öndeki araba aniden yavaşlatabilir diye var. Belki kedi çıktı belki kalbi sıkıştı belki şanzıman kitlendi bunu bilemeyiz. Takip mesafesi doğru olsaydı karar vermek içinde doğru zaman olacaktı. Dobloda hata yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Bilal Erdoğan sen misin ?
    Çünkü söylediğimi anlamada problem olduğunu düşünüyorum. 3-4 kere söylemem mi gerekiyor ?

Ben kasıtlı ve bilerek yavaşlamadan bahsettim. Araçta problem varsa zaten araç kalır orda.
    Geleceği görebiliyorsun galiba? Önündekinin arıza yapmayacağını bildiğin için mi takip mesafesini takmıyorsun?
  • Valla hocam acemi şoför olabilir. Benim babam ilk arabası oldugu için acemi şoför bazen aynı hataları yapabiliyo. Dediğim gibi acemi oldugu için ara sıra sinyal verip aniden şerit değiştiriyo ama aynalara hiç bakmıyor,orta şeritte 60la gidiyo, bazen sinyal vermeden geçiyor. Zaman zaman alışıcak. Belki doblocu da öyledir. Sakin olup yolumuza devam edelim. Takmayın bu tarz kücük olayları.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.