Şimdi Ara

Az buçuk hukuktan anlayan bir bakabilir mi -özel yurt sözleşme ile alakalı- ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle meraba. Ben bu sene üniversiteye yerleşirken kyk yurdu çıkmadı yedek 2100 falandım bende mecbur özel yurda yerleştim. 10 aylık sözleşme imzaladık 6 ayını ödedim. Burda da geçen hafta yeni devlet yurt açıldı alımlara başlandı ben yine yedek 604. idim ama bu gün yurt çıktı. yerleşme kararı aldım oraya gideceğim kaporasını falan da yatırdım 362 lira :) . Şimdi geçen hafta burdaki oda arkadaşım yerleşti kyk ya gitti o, onunla ilk inip sorduğumuzda sözleşmeyi iptal ettirmek için-arkadaşın sözleşmesini- 500 lira para istemişti bunu ben kendi kulaklarımla duydum sonra arkadaştan 750 lira almış neymiş kalan borcun yarısını alıyormuş. Benden de 1250 lira istiyor ki kalan borcum 2.000 lira benim ilk başta pazarlık ederken kapora almamıştı -mart, nisan, mayıs, haziran her ay 500-. Şimdi bana kyk yurdu çıkmasına rağmen bu senetler için bu parayı ödemek zorunda mıyım? Yarın zaten tekrar görüşecem bikaç tanıdıkla da buraya da bir sorayım dedim.

• Hukuktan anlamaya gerek yok. O kadar ufak meblağ için dava filan açamaz. Zaten herhangi bi hukuki dayanağıda yok.
    Salla gitsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MateryalizminPeygamberi

Hukuktan anlamaya gerek yok. O kadar ufak meblağ için dava filan açamaz. Zaten herhangi bi hukuki dayanağıda yok.
    Salla gitsin.

Mahkemeden de bürokrasiden de öyle işlerle uğraşmaktan da nefret ederim ama trilyonluk adam şu kadar para için ağlayacak nerdeyse. Bide enayi yerine koyuyor insanı. Ben bu adama bu parayı vermek istemiyorum anlayacağın gözümü kararttım var mı bu işin bir oluru ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kotkas

quote:

Orijinalden alıntı: MateryalizminPeygamberi

Hukuktan anlamaya gerek yok. O kadar ufak meblağ için dava filan açamaz. Zaten herhangi bi hukuki dayanağıda yok.
    Salla gitsin.

Mahkemeden de bürokrasiden de öyle işlerle uğraşmaktan da nefret ederim ama trilyonluk adam şu kadar para için ağlayacak nerdeyse. Bide enayi yerine koyuyor insanı. Ben bu adama bu parayı vermek istemiyorum anlayacağın gözümü kararttım var mı bu işin bir oluru ?

Yaptığın yazılı bir sözleşme yoksa veya sözleşme yapılmadan önce ayrılırsan şu kadar alırım tarzı bir konuda fikir birliğine varmamışsan sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MateryalizminPeygamberi M kullanıcısına yanıt
    Sözleşme yaptık da öyle bir maddenin olmaması lazım. ayrılırsan şu kadar alırız diye bişey olsa herkese aynı para isterdi
  • benim kaldy?ym yurtta bir arkada? 2 hafta yurtta kaldyktan sonra arkada?lary ile özel eve çykty. 2 haftada bir gelip geri gidiyordu. durumu yurt müdürüne anlattyk fakat bize
    "biz ba?ta sözle?me yaptyk, okulu byrakyrsan yada de?i?tirirsen ancak senedini veririz" dedi. arkada? her ay getirip parasyny düzenli veriyordu.

sözle?me gere?i yurt senden o parayy alyr, e?er halden anlyyorlarsa belki yardym edebilirler. dava açsan da onlar hakly çykar çünkü sen sözle?meyi imzaladyn.
  • Normalde sözleşmeyi yaparken fesih ile ilgili bir madde yoksa adam o parayı çatır çatır alır itiraz edecek birşeyin yok çünkü adam seninle yaptığı sözleşmeye güvenmiş senin için o odayı kapamış 1 okul yılı boyunca sana tahsis etmiş sözleşme yapmışsınız, senet imzalamışsındır zaten, 1000 tlye razı ol yani.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.