Şimdi Ara

AYT TARİH SORUSU AÇIKLAMA YAPACAK DOST

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Cevap anahtarı D diyor

• Hocam Sovyetler bu durumdan en mutsuz olan devlet. Çünkü süper güç durumundalar ve boğazlarda tam bir Türk hakimiyeti olması onlara yaramıyor. Zaten Montrö sürecinde İngiltere desteğini de alıyoruz ortak çıkarlardan dolayı. Komünizm tehlikesinden korkuyor İngilizler ve Montrö’de bize destek oluyorlar. Neticesinde en memnun devlet İngiltere.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • QaptanYosun Q kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam

• İngiltere Rusya'nın sıcak denizlere inmesini istemiyor çünkü Rusya İngiltere için tehdit oluşturacaktır. Mesela Osmanlı mısır sorunu için yardım istediğinde iç işlerine karışmak istemiyor gibi duruyor İngiltere işine geliyor. Ama Osmanlı beklenmedik hamleyle Rusya dan yardım isteyince Rusya İstanbul boğazına donanma indirebiliyor. Bunun üzerine İngiltere tekrar Osmanlıyla ilişkilerini güçlendirmek istiyor. Ben böyle düşünürdüm. O yüzden Rusya'nın aşağıya inebilmesi en çok İngilterenin çıkarlarına ters düşer bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Penanggalan kullanıcısına yanıt

Rica ederim hocam. Şey sorucam size, biraz konu içi konu gib iolucak ama; önerebileceğibiz tyt denemesi var mı acaba (3d 345 bs rasyonel hariç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QaptanYosun -- 25 Nisan 2021; 18:59:32 >
  • QaptanYosun Q kullanıcısına yanıt

yok hocam maalesef hep ben alan şeklinde cozuyorum hep tyt türkçe tyt sosyal gibi gibi ayrı ayrı

• Bu yayınevinden koşarak uzaklaş. Tarih sorusu diye sordukları şeylere bak, en çok kimi memnun etmişmiş... Tembellik de bir yere kadar ama tarihsellikle hiçbir bağıntısı yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.