Şimdi Ara

Ayt matematik zor mu ? Eleyici mı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
17.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Matematikten hep bizi korkuttular o aşikar yanlış eğitim bunun sebebidir.

Peki gerçekten çalışınca denemeler çözüp tekrarlar yapılıp yanlışlar kontrol edilince matematik gerçekten imkansız mıdır ?

Kısacası Matematik abartıldığı kadar mıdır ?

Herkesin yorumu önemli beyler teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MegaWindows -- 2 Ocak 2019; 19:36:33 >

• Hocam AYT Matematik gerçekten zordur, fakat imkansız değil bak sadece çok zor.

Eğer sen azimle ve isteyerek çalışırsan geçemeyeceğin ders yok, Ali Nesin annesinin karnından olasılık çözerek doğmadı, zamanında matematik bilmeyen küçücük bir çocuktu, şu an inanılmaz bir matematikçi. Her şey zamanla olur, bu sadece matematik için geçerli değil.
  • kimse çıkıpta ayt matematiğe kolay diyemez bence hem zor hem eleyici .
  • Zor eleyici tek basina calismak da yetmiyor
  • Hocam AYT Matematik gerçekten zordur, fakat imkansız değil bak sadece çok zor.

Eğer sen azimle ve isteyerek çalışırsan geçemeyeceğin ders yok, Ali Nesin annesinin karnından olasılık çözerek doğmadı, zamanında matematik bilmeyen küçücük bir çocuktu, şu an inanılmaz bir matematikçi. Her şey zamanla olur, bu sadece matematik için geçerli değil.
  • Arkadaşlar ben motivasyon istememiştim sadece tartışma ortamı yaratıp insanların birbirlerine görüş alışverişi yapmasi maksadıyla açmıştım konuyu gene de teşekkürler ama yanlış anlaşılmasın konu açma amacım kendime motivasyon değil :)
  • Yeterince calismis biri olarak benim için ayt mat=kek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yuruyenmuhendis

Yeterince calismis biri olarak benim için ayt mat=kek
    10. Ya da 11. Sınıfta mı başladın hocam
  • evet bilhassa ayt matematik çok zordur ve abartıldığı kadar da vardır tyt nispeten makul zorlukta bana kalırsa
  • Çalışanın karşılığını yüzde 99 aldığı sınav.

Ama tyt öyle mi?

Türkçede fazla zaman gider matematiği yetistiremeyiz, ilk matematikle başlarsak Türkçe yetişmiyor, heyecan yapılıyor, dikkatsizlik oluyor.

Ama ayt öyle değil, doğru dürüst çalışan biri ayt'de büyük olasılıkla karşılığını alıyor, yorum ve mantık pek nadir olduğu için zeka; ayt sınavında geri, çalışma yapan ileri çıkıyor.

Ayt'de tyt tarzı gelen ilk4-5 soru ve

Karmaşık sayı-2.dd. 2soru

Log 2 soru

Tri 3 soru

Mantık 1 soru

Dizi 1 soru

Esitsizlik 1 soru olmak üzere

15 sorudan fire vermemek gerekiyor geri kalan

12-13 civarı soru ise lti+fonk-pol-parabol'dan geliyor keza burası belirleyici kısım oluyor.
  • eleyici, bir ayrıntıyı shortcut unutsan soru çözülemez hale geliyor, fakat zor değil bilen yaoar
  • Kısa sürede yol alabilmek için kimden öğrenildiği çok önemli bence ve üstüne kaliteli sorular çözmek
  • Matematik soruları kendi içinde belirli oranda kolay 3-4 tane zor soru geliyor, geometriye eleyici diyebiliriz.
  • Yapılamayacak kadar değil
  • Zordur.Formul ve kural bilgisi gerektirir.+kisinin yorum ve mantigi da cabasi
    Ozellikle (geo yapamayan biri olarak) geo sert ve saglamdir.Dusuncelerim bunlar
  • Tyt matematik zeka ve pratiklik ister , hocaların hepsi bile yapamaz .

Ayt çaba gerektirir ,benim matematiğim iyi,ben yaparım demeni engeller.çalışmazsan yamulursun.

Bu sınav sistemi kapitalizme uygun birey yetiştirir, hem hızlı hem çalışkan olmazsan elenirsin.hem zeka hem çalışmayı ölçer .

Mat açısından en mantıklı sistem bu ama diğer dersler için aynısını diyemem.
  • başıma bişey gelmeyecekse kendi fikrimi söyleyeyim :))

2017 (mat+geo) mat 2018den çok daha zordu bence. fullemek açısından.
  • 2-3 tane inanılmaz eleyici soru dışında tüm konulara hakim ve yeterince soru çözmüş birini fazla zorlamaz.
  • Yoğurtlu Ayran kullanıcısına yanıt
    İçimden bir his bu sene trigo sorularının özellikle denklem kısmında absürt bir soru çıkacağını düşünüyorum bakalım tutacak mı :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.