Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

AYSUN KAYACI : Benim oyumla çobanın oyu bir mi lafında haklı mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
273
Cevap
1
Favori
11.621
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> AYSUN KAYACI : Benim oyumla çobanın oyu bir mi lafında haklı mı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      277 Mesaj
      18 Nisan 2017 00:55:28
      Çoban bir meta. Burada iq, eq, ve algı kapasitesi olarak değerlendirmek lazım.

Belirli bir ortalamanın altında olanlara oy verme hakkı tanınmamalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      188 Mesaj
      18 Nisan 2017 01:45:43
      Geç kardeşim geç ben aydınım aydınım diye geçinirsiniz, aydınlığınız titreye titreye bir devlet memuru olayımdır, şu üniversite bizi kabul etsin akademisyen olayım, sürekli hayatınızı emeklerinizi başkalarının sizin ayağınıza doladığı prangalarla yaşarsınız. Sonra emekli maaşı yetmiyor, memur fakirleşiyor diye ağlarsınız.

Yüksek lisans yapan bir inşaat mühendisiyim, ömrüm ve işlerim müsade ederse doktorada yapacağım. Aynı zamanda yapsat ve kamu müteahitliği yapan bir firmanında sahibiyim. Benim işlerimden sigortalı şuanda 230 kişi bilfiil şantiyelerimde çalışıyor geçen sene son 6 ayda yaptığım ciro 7 milyon türk lirası. Bu ülkeye emin olun bir memurdan daha fazla katkım var. Benim siyasi sorunların birleşiminde sıkıntıya girersem 230 kişi evine ekmek götüremez. Bende komple itibarımı kaybetmiş olurum.

Şimdi siz istiyorsunuz ki geldikleri makamı unutup kişisel gururlarını ön plana çıkaran 3-5 aydın diye tabir edilen aptalın ülkeyi iflasa sürüklemesini. Sürüklemediler demeyin Ecevitin titreye titreye, ''edep dışı bir üslüpla ... diye başlayan cümlelerinden sonra ülke tarihinin en büyük krizini yaşadığını gördük. Çok daha eskiye gitmiyorum.

Bunların bir daha olması mı ? Hiç sanmıyorum...

Akp gider, tayyip biter ama şuana, kadar yaptığı 10 numara iş budur...
      |
      |

Zulüm bizdense ben bizden değilim...

Rachel Corrie

• Yarbay
      2048 Mesaj
      18 Nisan 2017 04:52:27
      Bir olup olmama durumunu bilemem ama şu internetteki ben robot değilim tarzı bir uygulama gelmeli.Düşünme yetisi olmayan insanlar oy vermemeli.Bunun da kimsenin sıfatıyla bir alakası yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Steam ID:SilenForce
      Özümsediğimiz kadar özledik Atam
      KTÜ İnşaat (2015-?)
    • Yarbay
      5456 Mesaj
      18 Nisan 2017 05:50:47
      Çobana göre değişir, aklını kullanan çobanla birdir, kendi aklını değil başkasının aklını kullanan biatçı cahil çobanla bir değildir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

ATATÜRK DÜŞMANI SOYSUZ KÖPEKLERE KARŞI
    • Er
      8 Mesaj
      18 Nisan 2017 06:36:50
      Oy haritasina bakiyorumda guneydogu hayir demis,hakkari,batman,sirnak.v.s.

O bolgelerin egitim seviyesi cok yuksek dimi?

Agri daginda oxfort mezunu cobanlar mi var?

Silme hayir demisler.

Eger biat varsa biatin krali guneydoguda var!

Hemde alcakca KANDİL biatlilari.....

Simdi dersinki bize ne onlardan?

E hocam onlari saymazsak Hayir orani % 34 e dusuyor

%49 degil o zaman?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gülüver -- 18 Nisan 2017; 6:37:57 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      842 Mesaj
      18 Nisan 2017 06:58:25
      quote:

Orijinalden alıntı: Silenforce

Bir olup olmama durumunu bilemem ama şu internetteki ben robot değilim tarzı bir uygulama gelmeli.Düşünme yetisi olmayan insanlar oy vermemeli.Bunun da kimsenin sıfatıyla bir alakası yok.

Hayır diyenler dusundude evet diyenler dusunmedimi? Böyle önyargılı bir karara nasıl variyorsunuz?

• Yüzbaşı
      279 Mesaj
      18 Nisan 2017 07:35:16
      quote:

Orijinalden alıntı: otostopcu97

Niye tayyibin ne katkisi var ulkeye? Bilimsel calismadada mi bulunmus? Yukseklisans mi yapmis? Diplomasi bile herkesin malumu. Ama masallah her fikri vahiy gibi onemseniyor.

Pes, vallahi pes.atla deve yi karıştırmak bu olsa gerek &#128514;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirsu -- 18 Nisan 2017; 7:35:40 >
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      6 Not
      18 Nisan 2017 08:20:47
      Zamanında ben hak vermiştim.

Herkes eleştirmişti.

Her seçimde haklı çıktığı defalarca anlıyoruz...

|
      |

• Binbaşı
      1383 Mesaj
      18 Nisan 2017 08:34:41
      Simdi benim oyumla buraya vataninindan kuyrugunu kistirip arkasina bakmadan kacip gelen suriyelinin oyu bir mi? Malesef bir.
      |
      |

MADDE 1: Türkiye devleti bir cumhuriyettir.
      MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.
      MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır.
      MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
    • Binbaşı
      1411 Mesaj
      18 Nisan 2017 09:15:53
      Elbette bir olmaz. Çoban namusu ile çalışıyor bunun gibiler vücudunu satıp namussuzca yaşıyor.

Çobanın oyu 10 sayılsın en az.
      |
      |

INTEL I5 4690K@3,5 ghz, ASUS Z87 PRO, 2*8 = 16 GB G.SKILL ARES DDR3 1600 MHZ @9-9-9-24, ASUS R9 390 8 GB GDDR5, 1 TB SAMSUNG F3 103SJ + 1 TB SEAGATE + 250 GB SAMSUNG 850 EVO SSD+ 256 GB SANDISK ULTRA PLUS SSD, SAMSUNG DVDRW, ZALMAN Z3 PLUS, CORSAIR RM850 850 WATT MODÜLER PSU, PHILIPS 39" LED @1920*1080, WIN 10 64 BIT PRO...
    • 18 Nisan 2017 09:32:07
      Helal olsun kiza zamaninda dogru soylemis arkasinda duran olmadi
      |
      |

• 18 Nisan 2017 09:34:27
      bayburtdan su ana kadar ne olmuski simdi bekliyorsun selam vermem onlara ya bayburtlu lafini duyunca uzaklas iclerinde adam cikan yoktur

rizede bile %75 oy atmislar bayburt %80 vermis bildigin okul cucugu gibi
      |
      |

1 Not
      18 Nisan 2017 09:53:24
      burdaki yorumları okuyupta hala neden hayır çıkmadı diyen var mı? milletini aşağılama sizde, vatana mok atıp ihanet sizde, hakaret küfür sizde. ulan %49 almışsınız öpüp başınıza koyacağınıza uğraştığınız işlere bak. keşke o mühürsüz oylar iptal edilsede iyice düşse oylarınız.

• Yüzbaşı
      352 Mesaj
      18 Nisan 2017 10:06:05
      quote:

Orijinalden alıntı: DinoCrocetti

Dağda çalışıyor eyvallah da bi halt bildiği yok.Sistemi bilmeden Tayyip istedi diye evet veriyor.Tabiiki de bir değil oyum.

bu mantıkla benim gibi yüksek lisans doktora yapmış 3 dil bilen biriyle senin gibi bir yobazın oyu bir olamaz.

Mustafa Kemal mücadeleyi anadoludan başlatmadı mı arkadaş? olsa ilk sizi astırırdı istiklal mahkemelerinde.

Ama böyle devam edin siz böyle devam ettikçe sizin gibi yobazların dediği değil milletin dediği olacak.

• Yüzbaşı
      313 Mesaj
      18 Nisan 2017 10:59:08
      Yazık gerçekten çok yazık arkasına sığındıkları liderin köylü milletin efendisidir sözünü unutup bu hallerde düşmek gerçekten çok yazık.
      |
      |

• Uzaklaştırılmış 12 gün cezanın, 11 gün 11 saat 9 dakika kadarı kaldı.
      5 Not
      18 Nisan 2017 11:00:45
      quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Dağdaki çoban değil de direkt cahil deseymiş olurmus. Arastırmalara göre evet'cilerin, akp secmenlerinin cogu ilkokul mezunu.

Forumdaki akp'lilerin de çogu cahil mesela. Attıkları yorumlara bakın, anlarsınız.

Köylü milletin efendisidir diyen Atatürk olduğu halde sen mi Atatürkçüsün? Tayyip senden daha fazla Atatürkçüdür. Atatürkçülük içki dans dekolte öpüşmek değildir. Kendinize gelin.

LANET olsun ATATÜRKÜ KENDİ ÇIKARLARINA alet edenlere.

|
      |

• Uzaklaştırılmış 12 gün cezanın, 11 gün 11 saat 9 dakika kadarı kaldı.
      5 Not
      18 Nisan 2017 11:02:16
      quote:

Orijinalden alıntı: DinoCrocetti

IQ'mu da ölçmüş ayaküstü.İşte malum partinin seçmenleri hep bu zihniyette.

Bak hala anlamıyorsun açık yazayım o zaman.

Çoban ile senin oyun bir değilse,

Senin oyun ile bir doçentin oyu bir değil.

Doçent ile Prof oyu bir değil.

Prof ile Nobel almış birinin oyu bir değil.

Bir profesöre göre sen çobandan da aşağı seviyedesin. Senin oyun geçerli bile sayılmamalı.
      |
      |

• Er
      8 Mesaj
      18 Nisan 2017 11:10:56
      quote:

Orijinalden alıntı: thsndrn91

burdaki yorumları okuyupta hala neden hayır çıkmadı diyen var mı? milletini aşağılama sizde, vatana mok atıp ihanet sizde, hakaret küfür sizde. ulan %49 almışsınız öpüp başınıza koyacağınıza uğraştığınız işlere bak. keşke o mühürsüz oylar iptal edilsede iyice düşse oylarınız.

Birde Hocam % 49 'un içindeki Güneydoğu pkk oylarından hiç bahsetmiyorlar

%49 daki Güneydoğu ve PKK katkısından bahsediyorum konu bile olamıyor.Konu açtım hemen silindi,geri dönşüm.

Ne güzel adalet.

Olurmu çanım %49 elit okumuş,Haritaya bir bakın diyorlar,ulem kafanı bir sağa çevir aşağıya doğru bir bak bakayım güneydoğu Ülkenin en cahil bölgesi değilmi?

Onlar gibi Hayır demiş.

Onlar elit cahil

1 Not
      18 Nisan 2017 11:15:40
      boşa konuşuyoruz be hocam.. sistemin bu yazarlara otomatik olarak hababam sınıfındaki ahmetin repliğini göndermesi lazım.
      |
      |

• Teğmen
      189 Mesaj
      18 Nisan 2017 11:17:39
      Kesinlikle Haklı...Dünyadan haberi olmayan ve kendini geliştirmeyen insanlar oy kullanmamalı..Bunun içinde belli sınavlardan geçerek oy kullanılması gerekiyor.Bazıları laga luga yapacak ancak refarandumda oy kullananların %80 i maddeleri okumadan sadece kişiye göre oy attığı görüşündeyim bunu çevrenizdede test edebilirsiniz, sokağa çıkıp sorun kaç kişi maddelerden bi haber ??? Sadece Tv,gazatede gördükleri yandaş yorumlara göre fikirlerini beyan ediyorlar.
      |
      |

HızlıCevap

Reklamlar
SEO
modasor
türksohbet.net
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.