Şimdi Ara

Ayrton Senna anısına... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
2
Favori
5.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senna seni unutmadık, unutmayacağız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurozer -- 1 Mayıs 2015; 10:50:40 >
  • Rainman

• Çok şey götürdü o viraj.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Ayrton Senna anısına...

• Belgeselini izlemistim Asif Kapadia nin. Uzun yillardir F1 i takip ederim yakindan ve bircok yarisi tribünde izlemisligim vardir. Tüm zamanlarin en yetenekli yariscisiydi bence Senna. Cokta degerli iyi bir insan. Cok ama cok yazik zamansiz oldu ölümü. Öldügü anlarda cocuktum televizyon karsisindaydim. Milyonlarca insan canli canli ölümüne tanik olduk bütün dünyada. Hayirsever, güzel yürekli, F1 dünyasinin haksizliklarina karsi mücadele etmis tüm zamanlarin en müthis yetenegi. Bu kadar erken kaybetmeseydik hic süphesiz bütün zamanlarin rekorlarini silip süpüren kendisi olurdu diye düsünüyorum. Özellikle kötü hava kosullarinda ondan daha basarili kimse yoktu. Herkesten daha az yaris yapmis olmasina ragmen, Monaco ki net bir sekilde F1 in en zor pistidir, Senna dan fazla galibiyet alabilmis kimse yok. Ruhu sad olsun bu degerli güzel yürekli insanin.

• Uzun yillardir F1 i cok siki takip ederim. Cocukken kendisini de izleme firsati buldum. 3 sampiyonlugu var. 1 sampiyonlugu da haksiz bir sekilde elinden alindi aslinda 4 olacakti. Böyle oldugunu dönemin FIA baskani kendisi de itiraf etti zaten. Monaco da ondan daha fazla yaris kazanan olmadi. Ortalama bir F1 sürücüsü ondan en az 7-10 sene daha fazla yarismasina ragmen ! Eger Senna yi o yasta kaybetmeseydik muhtemelen Schumacher simdi 7 sampiyonlukta degil 5 sampiyonlukta falan kalirdi. Yagmurlu kötü hava kosullarinda ondan iyi soför yoktu. Hic süphesiz tüm zamanlarin en iyisi oydu. Bunu Schumacher de söylüyor, Lewis Hamilton da. Yattigi yerde huzur icinde uyusun. Özel hayatinda da tertemiz yürekli, melek gibi bir insanmis. Vasiyetini ailesi yerine getiriyor simdi ve sayesinde milyonlarca fakir ailenin cocuklari egitim aliyorlar. Cenazesine Brezilya da 3,5 milyon civari insan katilmis muhtemelen bilinen zamanlarin en kalabalik cenaze töreni. Ne büyük birsey geride böyle iz birakabilmek. Rainman i bende saygi ile aniyorum.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.