Şimdi Ara

Ayrton Senna 1992 Belçika (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: logann

valla senna tabiki usta bir pilottu.ama çarpmalar falan spor ahlakına sığmaz.en azından son yıllarda temiz bir f1 izliyoruz.94 ve 97 de schuminin de buna benzer hareketleri yaptığını biliyoruz.ama şanslıyız ki bu yeni jenerasyon pilotlar hiç böyle hareketler yapmadılar.bravo.

Şöyle bir durum söz konusu. Senna, Schumacher, Piquet, Lauda vs. gibi pilotlar çok özel pilotlar. Onların bu kazanma hırsıyla böyle hareketlerde bulunması da doğal. Benim tek karşı çıktığım melekmiş gibi gösterilmeleri. Adil değillerdi, ama çok özellerdi.

Aslında çok şanssızız. Çünkü artık onlar gibi özel bir pilot kalmadı.

• quote:

Orjinalden alıntı: Challenger

quote:

Orjinalden alıntı: logann

valla senna tabiki usta bir pilottu.ama çarpmalar falan spor ahlakına sığmaz.en azından son yıllarda temiz bir f1 izliyoruz.94 ve 97 de schuminin de buna benzer hareketleri yaptığını biliyoruz.ama şanslıyız ki bu yeni jenerasyon pilotlar hiç böyle hareketler yapmadılar.bravo.

Şöyle bir durum söz konusu. Senna, Schumacher, Piquet, Lauda vs. gibi pilotlar çok özel pilotlar. Onların bu kazanma hırsıyla böyle hareketlerde bulunması da doğal. Benim tek karşı çıktığım melekmiş gibi gösterilmeleri. Adil değillerdi, ama çok özellerdi.

Aslında çok şanssızız. Çünkü artık onlar gibi özel bir pilot kalmadı.

doğru aslında çok haklısınız.o lastik lastiğe mücadeleler falan yok artık.schumi de bırakınca sanki yarışlarda olağanüstü işler yapabilecek kimse kalmadı.saydığınız isimler gerçekten özeller,yine dediğiniz gibi hiç biri melek değil.benim demek istediğim sadece şampiyonluğu etkileyecek çarpışmaların olmaması,geçişle bu işin bitmesi.

• @Challenger siz konuya öyle bir giriş yaptınızki sanki bu tür davranışları (araçtan çıkıp yardıma koşmasından bahsediyorum) Senna nın tekelinde olduğunu ve pistlerde iyilik yapmanın ona mahsus bir şey olduğunu ,ondan başkasının bu tür davranışlar içerisine giremiyeceğini söylemiş olduğum konuma ittiniz beni..Birşeyleri kanıtlama niteliğine bürünüp (tamam siz bir şey kanıtlamak istemediğinizi söyleye durun) hemen hemen hepimizin bildiği olayları önümüze koydunuz..Merak ettiğim şey acaba Senna kariyeri boyunca Ferrari için yarışmış olsaydı yine bana itirazınızı dillendirecekmiydiniz?!

Şu cümlemi bir kez hatta birkaç kez daha anlayarak okuyunuz.. "O inanılmaz bir hırsla ama aynı zamandada rakiplerinin hakkını çalmadan bitirmek istedi ve buda bunun kanıtıdır….’’ Burada anlatmaya çalıştığım şey ‘o bunu yapmak istedi özünde iyi olmaya çalışdı ama bir yandanda bazı şeyleri yapmayada çekildiğiydi .Yaptı demiş olsaydım o zaman size hak verirdim ancak ‘yapmak’ ile ‘istemek’ bilirsinizki ayrı şeyler.Bu bahsettiğim cümleden eğer siz isterseniz daha başka anlamlarda çıkartabilirsiniz,bundan ne gibi anlamlar çıkartmak istemeniz o anki sizin ruh durumunuza bağlı olduğu için sizde bu tarz bir anlam çıkartmış olabilirsiniz şekilde görüldüğü gibi.

Bazı şeylerin yapılmış olması Senna nın iyi niyetli olduğundan bir şeyler götürmez.Ayrıca bir kez daha söylüyorum ben Senna çok adildi,çok dürüsttü diye bir kelam etmedim..Haa edebilirim belki o ayrı bir mesele ama böyle bir şeyi henüz söylememiş olmama rağmen bunu söylemiş gibi göstermiş olamanız pek hoş durmuyor .İmalar üzerinden kouşmayalım lütfen söylenilen neyse onu konuşalım.Bunu direk söylemek varsa bunu direk söylerdim Ettiğim kelamlardan ne çıkarttığınızı görüyorum ama benim söylemek istediğim tek şey onun bahsedildiği gibi ‘’gaddar ruhlu’’ olmadığına atıfta bulunmaktı ve bunu gerçekten isteyerek rakibine yapmasını istemediğini düşünmemdi.Yani Alain Prost un belkide Sennaya vermediği kadar tepki verdiniz burada ve bir anda cevap yazmak zorunda hissettiniz kendinizi .Bunun altında Ferrarici kimliğinizin yattığını düşünebilirmiyiz bilmiyorum. Hala melek gibi gösterildiğini söylemişsiniz ancak ben şahsımca yine söylüyorum topic boyunca ‘’ Senna melekti,ana kuzusuydu,süt dökmüş kediydi’’ dediğimide hatırlamıyorum..Ancak yinede şunu söylemeliyim ki hakkında *Yaşadığım kazadan sonra gözlerimi açtığımda ilk gördüğüm Aytron’un göz yaşlarıydı. Onu daha önce hiç öyle görmemiştim. Sanki kazayı O yaşamıştı. Kariyerime çok yardımcı oldu. Onun kaybını anlatacak söz bulamıyorum. (Rubens Barrichello) denilen insan , servetinin büyük çoğunluğunu yoksul çocukların eğitimine ve gelişimine harcayan bir insan bazılarının söylediği gibi bu kadar delicesine kariyer düşkünü olamaz bence ve benim için bir insanı değerlendirdiğimde ölçü bu oluyor bayım. Yine bir şey eklemek isterim ,enteresan bir şekilde eğer birisine vurmak istediğini yarış öncesinden söylemiş olmasıda bir şekilde Senna nın dürüst olduğunu göstermiyormu sizce acaba ? Davranış kötü diyelim peki ama bunu yapmış olduktan önce veya sonra bile söylemesi veya inkar etmemiş olması bir dürüstlük olmuyormu bir bakıma?

Neyse bu yazışmalar kabak tadı vermeye başladı artık.Ben sizi herhangi bir şeyle suçlamadım ayrıca ,ancak bundan alındıysanız bunu anlarım.Sadece davranışınızın ne olduğunu anlattım bu suçlamak değildi. Ancak siz beni hala demagoji yapmakla suçluyorsanız ‘evet demagoji yapıyorum’ diyeyimde suçlamanızın içini dolduralım ozaman boş kalmasın

Not: Ha Prost un 2 yıl sonra yaptığı test onu ilgilendiren bir şey olsa gerek.Ben kullandığı cümlenin hepsini koydum oraya ki sonra işime gelen tarafını koyduğumu düşünmeyesiniz diyeydi bu .Prost en azından Senna kadar dürüst değilmiş sonucunumu çıkartalım şimdi bilemedim

• quote:

Orjinalden alıntı: Ice Cube

@Challenger siz konuya öyle bir giriş yaptınızki sanki bu tür davranışları (araçtan çıkıp yardıma koşmasından bahsediyorum) Senna nın tekelinde olduğunu ve pistlerde iyilik yapmanın ona mahsus bir şey olduğunu ,ondan başkasının bu tür davranışlar içerisine giremiyeceğini söylemiş olduğum konuma ittiniz beni..Birşeyleri kanıtlama niteliğine bürünüp (tamam siz bir şey kanıtlamak istemediğinizi söyleye durun) hemen hemen hepimizin bildiği olayları önümüze koydunuz..Merak ettiğim şey acaba Senna kariyeri boyunca Ferrari için yarışmış olsaydı yine bana itirazınızı dillendirecekmiydiniz?!

Şu cümlemi bir kez hatta birkaç kez daha anlayarak okuyunuz.. "O inanılmaz bir hırsla ama aynı zamandada rakiplerinin hakkını çalmadan bitirmek istedi ve buda bunun kanıtıdır….’’ Burada anlatmaya çalıştığım şey ‘o bunu yapmak istedi özünde iyi olmaya çalışdı ama bir yandanda bazı şeyleri yapmayada çekildiğiydi .Yaptı demiş olsaydım o zaman size hak verirdim ancak ‘yapmak’ ile ‘istemek’ bilirsinizki ayrı şeyler.Bu bahsettiğim cümleden eğer siz isterseniz daha başka anlamlarda çıkartabilirsiniz,bundan ne gibi anlamlar çıkartmak istemeniz o anki sizin ruh durumunuza bağlı olduğu için sizde bu tarz bir anlam çıkartmış olabilirsiniz şekilde görüldüğü gibi.

Bazı şeylerin yapılmış olması Senna nın iyi niyetli olduğundan bir şeyler götürmez.Ayrıca bir kez daha söylüyorum ben Senna çok adildi,çok dürüsttü diye bir kelam etmedim..Haa edebilirim belki o ayrı bir mesele ama böyle bir şeyi henüz söylememiş olmama rağmen bunu söylemiş gibi göstermiş olamanız pek hoş durmuyor .İmalar üzerinden kouşmayalım lütfen söylenilen neyse onu konuşalım.Bunu direk söylemek varsa bunu direk söylerdim Ettiğim kelamlardan ne çıkarttığınızı görüyorum ama benim söylemek istediğim tek şey onun bahsedildiği gibi ‘’gaddar ruhlu’’ olmadığına atıfta bulunmaktı ve bunu gerçekten isteyerek rakibine yapmasını istemediğini düşünmemdi.Yani Alain Prost un belkide Sennaya vermediği kadar tepki verdiniz burada ve bir anda cevap yazmak zorunda hissettiniz kendinizi .Bunun altında Ferrarici kimliğinizin yattığını düşünebilirmiyiz bilmiyorum. Hala melek gibi gösterildiğini söylemişsiniz ancak ben şahsımca yine söylüyorum topic boyunca ‘’ Senna melekti,ana kuzusuydu,süt dökmüş kediydi’’ dediğimide hatırlamıyorum..Ancak yinede şunu söylemeliyim ki hakkında *Yaşadığım kazadan sonra gözlerimi açtığımda ilk gördüğüm Aytron’un göz yaşlarıydı. Onu daha önce hiç öyle görmemiştim. Sanki kazayı O yaşamıştı. Kariyerime çok yardımcı oldu. Onun kaybını anlatacak söz bulamıyorum. (Rubens Barrichello) denilen insan , servetinin büyük çoğunluğunu yoksul çocukların eğitimine ve gelişimine harcayan bir insan bazılarının söylediği gibi bu kadar delicesine kariyer düşkünü olamaz bence ve benim için bir insanı değerlendirdiğimde ölçü bu oluyor bayım. Yine bir şey eklemek isterim ,enteresan bir şekilde eğer birisine vurmak istediğini yarış öncesinden söylemiş olmasıda bir şekilde Senna nın dürüst olduğunu göstermiyormu sizce acaba ? Davranış kötü diyelim peki ama bunu yapmış olduktan önce veya sonra bile söylemesi veya inkar etmemiş olması bir dürüstlük olmuyormu bir bakıma?

Neyse bu yazışmalar kabak tadı vermeye başladı artık.Ben sizi herhangi bir şeyle suçlamadım ayrıca ,ancak bundan alındıysanız bunu anlarım.Sadece davranışınızın ne olduğunu anlattım bu suçlamak değildi. Ancak siz beni hala demagoji yapmakla suçluyorsanız ‘evet demagoji yapıyorum’ diyeyimde suçlamanızın içini dolduralım ozaman boş kalmasın

Not: Ha Prost un 2 yıl sonra yaptığı test onu ilgilendiren bir şey olsa gerek.Ben kullandığı cümlenin hepsini koydum oraya ki sonra işime gelen tarafını koyduğumu düşünmeyesiniz diyeydi bu .Prost en azından Senna kadar dürüst değilmiş sonucunumu çıkartalım şimdi bilemedim

o dönemki pilotların hepsi gerçekten zevk veriyordu,tartışmaları okudum arkadaşlar sonuç olarak SENNA yı eleştiren arkadaşlar bile onun büyük bir pilot iyide bir insan oldugunu biliyor,bence çokta ayrıntılara girmesek daha iyi, ölümünden çok etkilendiğim hala içimde acısını taşıdığım bir pilottur SENNA,onu yaşarkende sevenleri agresif tavırları ile sevmişlerdi,çok farklıydı bakın onun karizmasında pilot geldimi,yarıştan sonra basına ne diyecek,tavırları ne olacak diye podyumdan sonra bile izlenirdi kendisi.topragın bol olsun,rahat uyu üstad.herkese saygılar

• İlk video insanlık örneği ama kesiklikle qualifly turu oldugu ıcın ınıp bakmıstır yemın edıorum ve emınım kı senna 1. gıderken ole bır ıs yapmaz , bu olayı shumacherde yapardı , efsane tüm isimler yapardı . emin olun

diğer videolarda ise aytron'un yaptıkları bence olabılecek seyler sız montoya'ya piskopat dıordunuz ama aytron da yapabılıyormus !? . sonucta o bır efsaneydı f1 racing dergısının sıralamısında 1. yazılmasına içim sızlamadı deil ama shumacher gıbı 20. kalkıp 1. olucak kadar (dışarı zorlamadan ittirmeden temizce) saf hızı yoktu ısteyenler tartısırım ama bunu yapması hırs delısı ıcın doal alonso nası hamıltonu dısarı ıttı oda prostu ole zorlamıs ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: NoSt3am

İlk video insanlık örneği ama kesiklikle qualifly turu oldugu ıcın ınıp bakmıstır yemın edıorum ve emınım kı senna 1. gıderken ole bır ıs yapmaz , bu olayı shumacherde yapardı , efsane tüm isimler yapardı . emin olun

diğer videolarda ise aytron'un yaptıkları bence olabılecek seyler sız montoya'ya piskopat dıordunuz ama aytron da yapabılıyormus !? . sonucta o bır efsaneydı f1 racing dergısının sıralamısında 1. yazılmasına içim sızlamadı deil ama shumacher gıbı 20. kalkıp 1. olucak kadar (dışarı zorlamadan ittirmeden temizce) saf hızı yoktu ısteyenler tartısırım ama bunu yapması hırs delısı ıcın doal alonso nası hamıltonu dısarı ıttı oda prostu ole zorlamıs ?

düşüncelerin için teşekkürler,sadece bişey soracagım SENNA nın kaç tane yarışını izledin acaba,
    lütfen o zamanların pilotları ile 2000 li yıllar pilotlarını karşılaştırmayalım özelliklede o zamanın pilotlarını takip etmediysek,takip eden arkadaşlar o zamanlardaki rakiplerin ve otomobillerin ne derece zor oldugunu bilirler,sadece bir örnek.http://img233.imageshack.us/img233/9849/senna004xn2.jpg
    merak edenler için:AYRTON SENNA,ALAİN PROST,NİGEL MANSELL,NELSON PİGUET

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagleanddog -- 29 Ekim 2007; 18:37:37 >

• Bir şeye açıklık getirelim: Kim olursa olsun eleştirilebilirdir. İster Senna, ister Fangio, ister Schumacher olsun, farketmez.

Senna'yı eleştiriyor olmak onu kötülemek anlamına gelmez. Benim itirazım sadece ve sadece "adil" olduğu konusuna idi. Kaldı ki benzerlerini Schumacher'in yaptığını da biliyoruz. Eleştiriyi lütfen saldırı olarak algılamayın. Eleştirirken "Tü, kaka" demiyorum, sadece "öyle değil, böyleydi" diyorum ve "öyle yapması kötüydü" veya "iyiydi" de demiyorum. Sadece yaptı diyorum. O kadar.

Senna, Schumacher, Fangio, Ascari, Villeneuve (Gilles, Jacuqes değil), Lauda, Piquet, Prost vs. gibi pilotlar çok özel pilotlar. Şöyle bir bakarsanız hepsinin eleştirilecek bir sürü yanı var. Ama bunlar onların özel olduğu gerçeğini değiştirmez.
  • Elbetteki değiştirmez...Anlatılmak istenen anlatıldıysa ve anlanılacak şey anlatanın anlattığı gibi anlanıldıysa sorun yok derim
  • onun gibisi bir daha gelmedi o gerçek bir efsaneydi tüm yarışlarının tekrarlarını severek izledim. Gerçek bir idol

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.