Şimdi Ara

Aynı fren balatasını en çok kaç kilometre kullandınız? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
5.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2008 de sıfır aldığımız aracı 2017 de 67.000 km.de sattık,üzerinde aynı balatalar vardı...
  • Araci aldigimda 2011 yilinda 68000 kmde idi. Suan 178000 kmde. Kullanim tarzi genel olarak sakin isiklari gorunce gaz keser vites duserek motor freni kullanirim.

Sehir Antalya cok asiri trafik yok bu 110000 kmnin yarisi sehir iciyse yarisi da sehir disidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NextMove kullanıcısına yanıt
    Sadece merak ettigim icin bu konuyu actim gercekten tahminimden uzun bir balata suresi oldu...

Tabi ki ispat etme sansim yok ama yine de balatalar bittiginde buraya yazacagim...

• Adam 110 bin km kullanmış helal olsun, ben ise disk ve balata yeni değiştirdim 500 km anca oldu ve ötüyor anlamadım bu işi.

(Ferodo) markası alırken bir kez daha düşünün.

• bianconera kullanıcısına yanıt
    Gercekten cok guldurdunuz beni

Ayakla durdurmak yerine motor frenini kullanirim

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan_gazi

237000 kmdir. Hala ilk günkü balatalar üzerinde. Daha yeni ses yapmaya başladı. Bu hafta içinde değişecekler inşallah.
    Gercekten 237000km gitti mi saka yapmiyorsaniz arac nedir?

• Kia ceed 2011 aracımın fabrikasyon fren balatalarını 225 binde değiştirdim.Aracımı yüzde doksan şehir dışı kullandım. Aracımın limitlerini bildiğim için virajlarda kolay kolay fren yapmam. Balatalar değiştirdiğimde daha bitmemişti. Sertleşip ses yaptığı için değiştirdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • esereser1982 E kullanıcısına yanıt
    Acilen gaz ve frene aynı anda basmayı bırakmalısın
  • Fd6 civic 97 bin km değişmedi. Servis sanayi değişime gerek yok dedi her bakımda.

• Arkadaşlar yazacağım rakama kesinlikle inanmayacaksınız biliyorum ama abim çok dingin araç kullanır.

Işıklara gelmeden 500 metre önce boşa atar, döneceği yere gelmeden önce yüzlerce metre önce boşa atar aracını sıfır aldı Mitsubishi ASX araç 8 yaşında 136.000 km de hâlâ ön ya da arka fren balataları değişmedi....

• Önler 36.000 de bitti

• kullanım yeri ve şekline göre değişim gereken bir malzeme..
    her nedense ben 30 bin km çizgisini geçemedim bir türlü
    ya disk çiziliyor
    ya balata bitiyor..
    şuan balata değişti disk torna edildi.
    bir sonraki balata değişimimde diskler sırada..
    helal olsun kullanan arkadaşlara bravo..
  • şahinler Ş kullanıcısına yanıt
    Şaka değil. 120000'de trigger değişimi için servise gittiğimde servis danışmanı da çok şaşırmuştı ve "Bir bu kadar daha gidecek durumda balatalar." demişti. Hakikaten de öyle oldu. Araç, 2013 model 1.2 TDI Polo Bluemotion manuel vites. Hafta içi her gün 200 km yol yapıyorum. Bunun yaklaşık %60'ı otoyolda frene basmadan geçiyor. Bu kadar fazla km'ye rağmen balataların bitmemesindeki en önemli neden bu. Bunun haricinde yaklaşık 5 yıldır aynı yolu gide gele nerde yavaşlanması gerektiğini ezberlediğimden uygun zamanda ayağımı gazdan çekerek yavaşlıyorum. Çok fazla fren kullanmadığım için de, haliyle, balatalar bu kadar uzun süre dayandı.

• Rampa inip çıkan taksici abiler (ölüdeniz-fethiye) 5000 km de bir değiştiriyor ve en ucuz balatayı takıyorlar.

• Yaris Hybrid. Fren balatalarını ne zaman değiştiririm Allah bilir. :) Araç, fren balatalarını sadece 7km/h altında kullanıyor. Veya çok dik yokuş inerken fren balatalarına ihtiyaç duyabiliyor.

• volkan_gazi V kullanıcısına yanıt
    Elininkini gormeyen kendininkini birsey zannedermis benimki de o hesap 110 bin km 237 binin yaninda komik oldu... Herhalde sizden daha fazla ayni balata ile daha fazla km yapanda cikmaz...

• bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    Balata degisimine kadar arabayi degistirmez iseniz km bilgisini bizimle paylasirsiniz...

• Yan sanayi balata 55000km dayandı 35000 istanbul içi

• fluence 70.000 de arka balata tamamen bitti daha idare etmez diski çizerdi ben 50.000 de aldım diğer sahibi biraz fazla freni kullanmış sanki önler daha önce değişmiş.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.