Şimdi Ara

Aynı fren balatasını en çok kaç kilometre kullandınız?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
5.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim şuan kullandığım 2004 hyundai getzde 110 bin kilometredir fren balatasi degistirmedim...
    Bakalim daha ne kadar gidecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar yazacağım rakama kesinlikle inanmayacaksınız biliyorum ama abim çok dingin araç kullanır.

Işıklara gelmeden 500 metre önce boşa atar, döneceği yere gelmeden önce yüzlerce metre önce boşa atar aracını sıfır aldı Mitsubishi ASX araç 8 yaşında 136.000 km de hâlâ ön ya da arka fren balataları değişmedi....
  • km hesabıda ilginçmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fabrika balataları 60 bin km dayandı.

• Araçtan araca değişiyor.

Yeni arabaların balataları daha erken bitiyor. Ben ford courier'in balatasını 20 bin km'de bitirdim

• Herhangi bir kanıt olmayacağı icin anlamsiz bir tartisma, biri çıkıp 1 milyon km kullandim dese ne olacak, demese ne olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 23 Nisan 2018; 11:38:25 >
  • Uzun yol gitme ile istanbul içi kullanma baya farkediyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 94 model civic ot. aracımı aldığımda ilk yaptığım işlemlerden biri de disk ve balata değişimi idi. 100 bin km sonra değiştiğinde hala daha bitmemişlerdi.

Bir de genelleme sever şahıslara bir dip not düşeyim. Balataları uzun süre kullanmak için ille de sağ şeritten 40 km hızla gitmeye gerek yoktur. Sadece sert viraj ve dönüşler ile ışıklara gelmeden ayağınızı gazdan çekmeniz balatalarınızın ömrünü bir hayli uzatır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi münzevii -- 23 Nisan 2018; 13:48:7 >
  • 2015 focus sıfır aldım, 47 bin km oldu

• Bundan önceki şirket aracının ön balatalarını 75 bin bakımında değiştirmiştik.

• 110 bin km dir aynı balatayı mı kullanıyorsun kardeş alttan ayağınla mı durduruyorsun arabayı
  • Vay bee km lere bak benimki 5 bin km zor dayaniyor 😔

Önler 5 bin arkalar 7 8 bin arasi yani 2 ön degisiyorum 1 arka balata :)

Araç bmw z4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esereser1982 -- 23 Nisan 2018; 14:55:54 >
  • sabah el fren telini 60 liraya yaptırdım
  • TRW 70 bin km.

• En fazla 30-40bin km gidiyordur bende ön balatalar, tam otomatik şanzıman aracı sürekli ittiği için 10km ve altı hızlarda ayak frende gitmek gerekiyor, İstanbul trafiğinde bu da süreklilik haline geliyor balata dayanmıyor.

Genelde motor freni kullanmayı seven birisi olduğum halde 70bin- 110bin km falan yazanlaraı görünce şaşırdım.
  • 237000 kmdir. Hala ilk günkü balatalar üzerinde. Daha yeni ses yapmaya başladı. Bu hafta içinde değişecekler inşallah.

• 2012 c4 75000 de değişti
  • Ben hiçbir zaman balatanın bitmesini beklemem.60.000 kmde değiştiririm. Ama kullanmaya devam etsem 80_100 km giderler çünkü 60.000 km de değiştiridiğimizde genellikle 5 mm lik bir balata seviyesi kalmış oluyor hatta ustalar ısrarla değiştirmeyelim daha gider diyor ama gerek yok.

Tabi burada önemli olan aracın şehir içimi şehir dışımı çok kullanıldığı ile kullanıcının kullanım stili, mesela kardeşim 25.000 km de balata değiştiriyor aynı güzergahta arabayı ben kullanayım 50.000 km gider

• 51 bin km oldu. Fren mümkün olduğunca Az kullanmaya çalışırım, sakin kullanırım ani frenlemelerden kaçınırım ve boşta gezmem boşta fren kullanmam.

Ancak yeteri kadar kullandım artık bitmese de tedbir amaçlı değiştireceğim.

• Değiştireli 45bin km oldu bi bu kadar daha gider marka trw

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 40.000 km'de bitmişti benim. Değiştirdim tabi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.