Şimdi Ara

aynı fiyata avensis mi megane sporttourer mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
48
Cevap
0
Favori
1.222
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> aynı fiyata avensis mi megane sporttourer mı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    485 Mesaj
    10.000 km icin dizel almaya degmez hocam. Bence o fiyatlara Passat Variant 1.4 TSI Comfortline 62.700 TL'ye alinir, 17' jant eklenir keyifle binilir. Oturdugumuz yerde iki tane Variant var piyasasi cok kotu bir Sw degil, Megane SportTourer gibi bi piyasasi var ki zaten su an bindiginiz arac 13 yillik arac ikinci el kaygisi yasamayin bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    renoya 63000 vermem.
    |
    |
    bence ikisi içinde rakamlar çok fazla fakat şuan ülkemizde dizel olsun 3 kuruş fazla olsun düşüncesi var.herkes dizele kaymış durumda.bence megane dizel hele ki 1.6 dci si daha iyi düşüncesindeyim.fakat sizin yerinizde olsam 1.6 dci değilde 1.5 dci sini alırdım motor gücü biraz daha düşer fakat fiyatıda düşer.hem 63,000 vermemiş olursunuz hemde daha ucuza aynı şartlarda dizel bir aracınız olmuş olur.ama bana sorarsanız diğer bir düşünce gider 1,4 t full paket bir insignia alırım.verdiğiniz paraya hem değer hemde ikisinden de daha güzel bir araç benim gözümde.opel bayileri iyi pazarlıkla güzel indirimlerde yapıyorlar.bence bunuda bir göz önünde bulundurun derim.Hakkınızda hayırlısı olsun.
    |
    |
    |

.........1993 Renault toros 1.4 buz beyazı 130.000.......
  • Yarbay
    7588 Mesaj
    bu videoyu izledikten sonra kesinlikle megane sport tourer seçeceğinizi umuyorum benimde tercihim megane olurdu
    http://www.youtube.com/watch?v=OasUgKQaPjQ
    |
    |

|
    |
    |
    |
    Yılda 10.000 km için 63.000 TL ödenmez. Avensis'ten daha iyi tonla D sınıfı var: Mondeo, Passat, Insignia.. Bunları değerlendirin. Üç kişi çok kalabalık yapmaz, C sınıfı araçlara da yönelebilirsiniz.

|
    |

O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 77 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193∞]

Veteriner Hekimi, Gıda Güvenliği Danışmanı
  • Binbaşı
    1191 Mesaj
    Hocam günümüzdeki LPG kitleriyle 2000 li yıllardaki kitler arasında çok fark var. Zaten Avensis 1.6 son derece LPG ye uyumlu.
    Sizin motor D4 mü acaba hocam?
    |
    |
    Yılda 10.000 km için Avensis'in yakıtı dert olmaz. Kaldı ki fazla yaktığı da söylenemez. Fabrika verilerini tutturursunuz büyük ihtimal. Uzun yolda 6,5 litre tüketim fazla sayılmaz. Sabredip 90'ı geçmezseniz 6 litre ve altını bile yakalarsınız.
    Avensis'in konfor, güvenlik, sağlamlık, performans, servis ve ikinci el yönünden Megane'la kıyaslanmaz. Station wagon olayı başka bir şey tabii ama, Avensis'in 509 litrelik bagajı yeter de artar bile.
    |
    |

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Avensis derim LPG uygularım. İki aracı test ettim. İnanin cok fark var. Tavsiyem sizde test edin.

aynen hocam avensis varken megane ne ya
    |
    |

Chery kimo 1.3
  • Yarbay
    5466 Mesaj
    avensis derim, illa station olacaksa avensisin de stationı var ona da bakabilirsiniz 66.650 TL fiyatı var.

• Çavuş
    92 Mesaj
    Sağolun beyler yorumlar için,
    Atla eşeği karşılaştırıyosun cevaplarını duyacağımı bile bile böyle bir tartışma açtım. Avensis tabiki kalite, konfor vb birçok açıdan üstün. Ama işte ekonomi insanın aklını çeliyor, 100 km'de yaklaşık 10 tl daha fazla yakıyor, şehiriçinde bu rakam daha da fazla. 5 yıl sonra 50.000 km'de cebimden 5.000 tl da çıkmış olacak. Buna değer mi bunu sormak istedim. İkinci eli avensisin megandan iyi ise bir de bariz kalite farkı var ise değer diye düşüneceğim.
    LPG düşünmeme nedenim şimdiki aracımı 2. el aldım voltran diye bi sistem vardı arabayı mahvetmiş, sonra ben sistemi değiştirdim ama yine çok iyi olmadı.
    Station avensis düşünmem, sedan daha hoş bagaj yeterli, daha ucuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chupin -- 15 Mart 2013; 15:23:59 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: chupin

en yakın zamanda test edicem, ama tüp istemiyorum, şimdiki aracım da 2000 model avensis ve lpg'li ancak lpg'den çok soğudum ve hanımda korkuyor çocuk da olunca; ben de böyle bir ikilemde kaldım.

Bencede korkun bebek mutlu ve guvende olsun kocaman sw bagajinda bebek arabasi bi dunya esyasi olsn sizinde kafaniz rahat olsun.

Birde eger begnirseniz gt line olanini tercih edin

|
    |

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
    MITSUBISHI 2011 ASX Invite Ametis Siyah
  • Yarbay
    2373 Mesaj
    Avensis derim bu ikili arasından,ama D sınıfı olarak bakarsak Avensis almam.
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    11079 Mesaj
    Tartışmasız Avensis.

Ailede Renault Scenic kullanıyoruz zaten,

Forumdaki japoncuların en nefret ettiği üyelerin başını çekiyor olabilrim.

Herşeyi geçtim, biri C, diğeri D segmenti, aynı ayarda markalar.

Kaldı ki test sürüşümü ve izlenimlerimide zamanında aktarmış idim.

Herşey performanstan ibaret olsaydı, herkesin Polo GTI'a binmesi lazımdı, 47 liraya 180hp + DSG şanzıman.
    |
    |

Orijinalden alıntı: [email protected]

avensis derim, illa station olacaksa avensisin de stationı var ona da bakabilirsiniz 66.650 TL fiyatı var.

Avensis Wagon'un 1.6 benzinli motorla geldiğini yeni öğrendim. Yakın zamana kadar 2.0 benzinli dışında seçenek yoktu. İyi olmuş.
    |
    |
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
haberler
üniversite
SEO
Mobilya Takımları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,440
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.