Şimdi Ara

Aynı Ekrandan Oynayabileceğiniz 17 Co-op Oyun Dosya Konusu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Açıklama: Arkadaşınız veya kardeşinizle oynayabileceğiniz 17 co-op oyunu sizler için sıraladık.

       Multiplayer modların oyun dünyasında giderek yaygınlaştığı bu günlerde, oyunun türü el verdiğinde ve arkadaşlarınız yanınızda olduğunda daha keyifli olan mod ise co-op modudur. Bu dosya konumuzda, arkadaşlarınız veya kardeşlerinizle aynı ekran üzerinden oynayabileceğiniz eski-yeni 17 oyunu sizler için sıraladık. Yalnız burada belirtmek istiyorum, bu oyunların bazıları arkadaşlarınızla karşı karşıya geleceğiniz rekabetçi oyunlar, bazıları ise birbirinizi destekleyeceğniz yardımlaşma üzerine kurulu oyunlar.
   
       17-) Twisted Metal
   
       1990'lara baktığımız zaman türünün en eğlenceli ve en tanınmış örneğiydi Twisted Metal. PS1'lerimizde severek oynadığımız bu oyun yanımızda bir arkadaşımız olduğunda ise bize kat kat daha fazla zevk veriyordu. Arkadaşımızla beraber dünyanın büyük şehirlerinin modellemelerinde düşmanlarımızın hakkından gelmek oyunu daha zevkli kılıyordu.
   
       Daha sonrasında büyük bir sessizliğe bürünen Twisted Metal serisi eğlence seviyesinden hiçbir şey kaybetmemiş bir şekilde 2012 senesinde PS3'lerimize konuk oluyordu; hem de 4 oyuncuya kadar split-screen desteğiyle. İster senaryo modunda olsun, ister online multiplayer modlarda olsun yanımızdaki arkadaşlarımızla oyundan aldığımız keyif katlanıyordu.
   
       Twisted Metal, orjinal bir oyundu; içindeki shooter ögeleri, hız faktörü, araçlarımızı kişiselleştirebilme seçeneği ve tabiki çoklu oyuncu moduyla oyun endüstrisinin ihtiyacı olan bir türün en iyi örneği.


  ''       16-) WWF No Mercy
   
       Arkadaşınızla oynadığınız her güreş oyununda eğlenebilirsiniz; yanınızda oturan arkadaşınızın karakterini pataklamaktan, yerden yere vurmaktan zevkli bir şey yoktur siz de katılırsınız ki. Ama bu oyunlar içerisinde WWF No Mercy bir kenara ayrılıyor. 2001 senesinde bize sunduğu o alışık olmadığımız karakter yaratma ve kişiselleştirme özelliği ile kendi tasarladığımız karakterleri kapıştırma sanşıyla bu oyunu oynarken çok eğlenmiştik.
   
      Sahip olduğu oyun modlarının çeşitliliği de No Mercy'yi unutulmaz kılıyor. Multiplayer olarak birçok farklı sahnede ve farklı modda arkadaşlarımızın üstesinden gelmekten büyük keyif aldık.
   
       Dövüş sistemindeki yenilikler, çevredeki çeşitli eşyayı silah olarak kullanabilme özelliği ve kişiselleştirme konusun getirdiği yenilikler No Mercy'e derinlik katıyor, oynanma süresini arttırıyordu. Arkadaşlarınızla oynayacağınız maçlardan alacağınız keyif de garantiydi.
     ''       15-) Micro Machines
   
       Küçük oyuncakların konu edildiği birçok oyun gördük 90'larda ve milenyumun başında. Bu oyunların çoğu vasatın altında kalırken diğerlerinden ayrılan oyun Micro Machines'ti.
   
       Micro Machines' yakalığı başarısının sırrı aslında basitti; arkadaşlarımıza karşı o küçük araçlarımızla yarışmak ve onlara üstün gelmek. Oyunun kendine has oynanışı oyuncuları zorlarken eğlendiriyordu. Yüksek hızda giderken karşımıza çıkan virajları dönebilmemiz için Jedi-vari reflekslerimiz olması gerekiyordu. Son hızla giderken bir anda önümüze çıkan bir engele takılıp kalmak rekabeti arttıran bir ayrıntı. Birbirinden eğlenceli yarış pistleri ki bunlar bir sınıf sırası, kahvaltı sofrası olabiliyordu, oyundan aldığımız zevki arttıyordu.
   
       Micro Machines küçük bir oyunun arkadaşınızla oynarken ne kadar çok eğlendirebileceğinin bir kanıtı.

  Dosya Konusunun devamı için tıklayınız


 • Keşke bazı oyunlar yerine onları seri olarak koysaydınız. Öyle daha anlamlı olurdu. Ya da hiç değisle Fifa'nın yanında Pes'i de ekleseydiniz(Sonuçta Pes için konsol alınan bir ülkede yaşıyoruz).

  Onun dışında Ps1'de adını bilmediğim bir oyun vardı. Uçan jet ski gibi silahlı bir araçla iki kişi aynı ekrandan kapışıyordu. O oyun geldi bu yazıyı görünce.

  Worms ile ilgili bir şey söylemem gerekirse insanların Worms'u iki boyutlu olarak sevmeleri bazen beni şaşırtıyor. Worms 4 Mayhem'i ne zevkle oynardım üç boyutlu olmasına karşın(belki ilk oynadığım Worms oyunu olduğu için öyledir).

  Son olarak Child of Light ve Wii Sports da gelebilirmiş. Aklıma şimdilik bunlar geliyor.
 • Aslında o kadar çok oyun varki. Özellikle PS1 de online olmadığı için multiplayer oynanan nerdeyse bütün oyunlar ekranı yarıya bölerek veya birlikte ilerleyerek oynanırdı.

  Metal Slug Serisi
  Syphon Filter Serisi
  Duke Nukem
  Tony Hawk Pro Skater

  İlk aklıma gelenler bunlar.

  Birde PC de bir oyun varki (kuzenimle kaç defa bitirdiğimizi sayamadığım) onu asla unutamam;

  The Lord of the Rings: The Return Of The King

  Aragorn, Legolas, Gimli, Gandalf hatta Sam'le bile orklara uruklara karşı kılıç sallamak muazzam eğlenceli bir olay. Filmin senaryosuna paralel gitmesi, dönemin grafiklerini çok iyi kullanması ve üst düzey sistem istememesi de ekstra artılarındandır bu oyunun.
 • guitar hero ya da rock band nerede?
 • CoD : Modern Warfare 3'te split Screen oynanabiliyor ..
 • blur ?
 • trine 1-2 ,marvel oyunları,serious sam bfe ,blur , streets of rage 2 demişler de 3 de oynanabiliyor ki grafik anlamında çok daha iyiydi ,cadillac and dinosaurus ,final fight ,double dragon un en son oyunu var her ne kadar beğenmesemde şahsen streets of serisi bin basar bu double dragona :D ,wwe ,fifa ve stf ı yer bulamadığı için koymuşlar heralde o kadar oyun varken ,dungeon deffenders ,nation red ,dungeon land, de oynanabiliyor direk aklıma gelenler bunlar o kadar çok var ki :)
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.