Şimdi Ara

Aylardır peşindeydim sonunda benim oldu! Efsane tad Cino ve adresler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
4
Favori
16.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mer-guana

quote:

Orijinalden alıntı: Duke LaBeouf

Bende kız konusu sandım.

bende valla
    valla ya ne yerdik ha canım çekti lan

Aylardır peşindeydim sonunda benim oldu! Efsane tad Cino ve adresler

• harbiyenin adrsini alabilirmiyim hocam
  • Başlık çok sakat
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozel_uretim

quote:

quote:

Bende kız konusu sandım.

bende valla

Gece gece yapma bunu :D Zaten yurttayız açız :D

• lutfen bekleyin debaser i bağlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: YmE17

lutfen bekleyin debaser i bağlıyorum

Yayındayım

Cino candır, canandır. Buyrun zamanında yeni Cino'ların incelemesini yapmıştım

http://forum.donanimhaber.com/m_49075511/mpage_1/f_/key_//tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: ozel_uretim

quote:

quote:

Bende kız konusu sandım.

bende valla

Gece gece yapılırmı lan

• bizim lisede cino lakaplı arkadaş aklıma geldi
  • Adresler konuya detaylıca eklenmiştir arkadaşlar ..
  • iskender yanına künefede ne gider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan -- 22 Ekim 2011; 2:06:11 >
  • Konuyu açan arkadas; ben süze havale yapsam bana alır da 2 kutu yollarmisiniz?
  • Konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum resmen duygulandım. ne yerdim bende yaaa en yakın zamanda alıcam eminönünden.

bu arada lahmacun vs. paylaşımları ayapanlara sesleniyorum açız can sıkıntısından DHye giriyoruz yaptığını şeye bak oldumu şimdi? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Debaser

1980-90 kuşağının, özellikle de köy veya küçük mahallede yaşamış çocukların ekmek almaya gittiklerinde artan parayı değerlendirmelerinin en iyi yoluydu Cino. Yiyip yiyip mideyi bozardık, sonra tekrar yerdik.
    Teras Gıda A.Ş.'nin belki de tek ticari başarı sağlamış ürünüdür bu çikolata.
    Aslında "çikolata" demek için bin şahit ister. Kendisi, üzerinde yazdığına göre "Kayısılı Kakao Kaplamalı Bar"dır, ama biz ona hep "Cino Çikolata" dedik, "Cino Çikolata" diyeceğiz.

Aslında aylardır canım, bu çocukluğumda vazgeçemediğim tadı tekrar tatmak istiyordu. Öyle ki, bakkal bakkal gezdim, bulamadım, kargoyla getirmeyi düşündüm. Ama bir gün küçük bir mahalle bakkalına girdim ve cino kutusu gözüme ilişti. Üzerine gofretleri yığmışlar, cinolar altta kalmıştı. Elimi daldırırken bakkal amcaya "Tanesi ne kadar?" diye sordum. "5 kuruş" cevabını alınca da yanımdaki tüm bozuk para olan 75 kuruşla 15 adet cino aldım. 2 kutu da sipariş ettim, 1 kutuda 250 tane, 2 kutuda toplam 500 tane var.

Neyse, nostajiyi ve yaşadığım anıları bir kenara bırakıp, bu konuyu açmamın asıl amacına döneyim. Evet, bugün ayrıntılı Cino incelemesi yapacağız. Cino eskiden nasıldı, şimdi nasıl? Başlayabiliriz.

Cino, fiyat/performas olarak belki de dünyadaki en iyi ürünlerin başını çekiyor. 5 kuruşa aldığınız bir cino, fiyatının karşılığını fazlasıyla veriyor. Birkaç fotoğraf paylaşayım, öyle devam edelim incelememize.

(499 adet cino, 1 tanesi yendiği için 499 oldu)

(Cino)

Öcelikle Cino'nun boyutunun ne kadar küçükdüğüne değineceğim. Neredeyse orta parmağım kadar olmuş. Aşağıda cetvelle ölçülmüş SS ekledim. Siz de burdan kıyaslama yapabilirsiniz ama şöle bir tez de var tabii: Cino küçülmedi, biz büyüdük.

(Pakedi yaklaşık 8,5 santimetre kadar)

Pakedi açmak biraz zahmetli. Dişinizle açmaya çalışırsanız daha da zorlaşıyor. Bisiklet, motorsiklet gibi araçlarda tek elinizle tutup dişinizle açmanız imkansıza yakın yani.

(Pakedin içinden bize gülümseyen açılmış bir Cino)

Yukarıda pakediyle birlikte Cino'nun boyunu ölçtüm ve 8,5 santimetre çıktı. İçerisindeki "çikolata" dediğimiz asıl Cino da neredeyse pakedinin yarısı kadar. Ama emin olun 5 kuruş için fazla bile

(Yiyeceğimiz, bizi ilgilendiren kısım 4,5 santim kadar. Pakedin fiyatını da dahil ederek hesaplarsak santimetresi 0,75 kuruştan az bir fiyata geliyor.)

Ve mutlu sona ulaşmak için bir ısırık alıyoruz. Çoz az değişse de çocukluğumuzdan gelen o tat damaklarımızda bir bayram havası yaşatıyor. Eğer çocukluğunuzda Cino yemişseniz 2 hazzı üst üste yaşıyorsunuz. Birincisi Cino'nun o muhteşem kayısılı tadı, ikincisi çocukluğunuzun gözlerinizin önüne gelivermesi. Bakkala girişiniz, leblebi tozları, keçi b*ku çikolatalar arasında Cino'yu bulmanız, almanız, açmanız ve ağzınızın kenarlarına bulaştıra bulaştıra yemeniz.

(Isırılmış bir Cino. Kendim ısırdım, evet.)

Eğer çocukluğunuza dönemk, çifte haz yaşamak, hatta biraz da abartıp titreyerek b.... için bir an önce bir mahalle bakkalı bulun ve Cino alın. Yalnız benden size tavsiye, üst üste 5'ten fazla yemeyin, ben denedim, mideyi bozdum geçende

Okuduğunuz için teşekkürler. Olabildiğince sıkmamaya çalıştım, sıkılmışsanız da zamanınızı çaldığım için özür dilerim.

Emeğe saygı teraziye bir tık.

İmla nedeniyle yaplılan editle gelen açıklama: "Kargoyla 5-10 tane gönder bana" diyen arkadaşlara sesleniyorum. 10 Cino 50 kuruş. Kargo fiyatı en azından 4-5 lira. 50 kuruş için 5 lira masraftan kaçınmam derseniz, göndereyim. Ama bana kalırsa arayın, bulun. Mutlaka çevrenizde vardır. Özellikle küçük mahallelere gidin. Bu tür yerlerin bakkallarında bulunabiliyor.

Kutu şeklinde siparişleri kargonun ödenmesi ve üzsrine çok küçük bir kâr koymam şartıyla gönderebilirim fakat yaşım sebebiyle banka hesap numaram yok. Babamınkini kullanabilirim, onun da yalnızca İşbank hesap numarası var. Küçük kâr dediğim de maksimum 3 liraya kadar olan kârlar.

Ayrıca Bursalı varsa aranızda, Cino'ları aldığım bakkal; Atıcılar Ahmet Dink Sağlık Ocağı yakınlarında bir bakkaldı. O bölgeye fazla hakim olmadığımdan tam yol tarifi veremeyeceğim. Ama eğer bir gün tekrar uğrarsam google maps ile neredeymiş bakar, burada harita üzerinden gösteririm.

• Bu saatte açıksa toplanın gidelim beyler, vallahi alırım herkesi tek tek
  • güzeldir ya paylaştıgın için teşekkurler
  • ogameci sandım başta
  • Zamanın ürünleri bunlar şimdi nerdeee ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Bu saatte açıksa toplanın gidelim beyler, vallahi alırım herkesi tek tek

Ahh ahh, o evdeki viskiyi içtiğiniz günler, o hyundai accentli günler değil mi Burhan Kardeşim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Anonymous

quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Bu saatte açıksa toplanın gidelim beyler, vallahi alırım herkesi tek tek

Ahh ahh, o evdeki viskiyi içtiğiniz günler, o hyundai accentli günler değil mi Burhan Kardeşim?

Onur, sen misin la?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.