Şimdi Ara

Ayla - Türkiye / Güney Kore [Ekim 2017] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
3
Favori
6.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yalnız şu geek yapar denen elemanarın filmden 1 gram çakmadıklarınıda öğrenmiş olduk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

Filmi dün gece eşimizle izledik ve çok beğendik. Duygulanmamak mümkün değil.
    Ancak Koreli küçük kız dışındaki rollerdekiler çok zayıf kalmışlar. Yapmacıklar, filmin hakkını verememişler.
    Çatışma sahneleri de gerçekçilikten uzak acemice.

Düşman uçakları köyü bonbalıyor, kızın babası da oradan kaçacaklarına bonbalar altında kızın omuzlarından tutup merak etme bir şey olmaz" diyor.

Katılmıyorum diğer rollerdekiler de oldukça başarılıydı bence. Çetin Tekindor'u tartışmaya gerek yok. Pepe Muharrem, Sadık ve özellikle Ali'nin performansı muhteşemdi.
    1. Savaşta kaçacak yer olmaz, 2. ne desin yani "birazdan öleceğiz" mi? Tabi ki bir şey olmaz diyecek ve onun hayatı için yanından ayrılacak

Çok beğendiyseniz acemice hataları görmezden geleceksiniz artık. Ama filmin hakkını vermek konusunda tüm oyuncular elinden geleni yapmış.

• dün izledim, gerçekten çok güzeldi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

Filmi dün gece eşimizle izledik ve çok beğendik. Duygulanmamak mümkün değil.
    Ancak Koreli küçük kız dışındaki rollerdekiler çok zayıf kalmışlar. Yapmacıklar, filmin hakkını verememişler.
    Çatışma sahneleri de gerçekçilikten uzak acemice.

Düşman uçakları köyü bonbalıyor, kızın babası da oradan kaçacaklarına bonbalar altında kızın omuzlarından tutup merak etme bir şey olmaz" diyor.

Katılmıyorum diğer rollerdekiler de oldukça başarılıydı bence. Çetin Tekindor'u tartışmaya gerek yok. Pepe Muharrem, Sadık ve özellikle Ali'nin performansı muhteşemdi.
    1. Savaşta kaçacak yer olmaz, 2. ne desin yani "birazdan öleceğiz" mi? Tabi ki bir şey olmaz diyecek ve onun hayatı için yanından ayrılacak

Çok beğendiyseniz acemice hataları görmezden geleceksiniz artık. Ama filmin hakkını vermek konusunda tüm oyuncular elinden geleni yapmış.

Savaşta kaçacak yer olmaz ne demek ? Meydanda durup kafana bomba yağarken sabit beklemek mi lazım ? Sonra o kızı nasıl köprü altı gibi yere götürdüler ? demek ki varmış. Can havliyle kaçıp korunaklı bir yer ararsın, varmı yok mu diye düşünemezsin bile. Minicik kızın omuzlarında tutup meydanda bir şey olmaz diye hedef olmazsın.
    Ve o minik kızın birlik denetlemesi filan işi sulandırmış, tam klasik yerli film ucuzluğunu illa katacaklar diye düşündüm. Acaba orjinalinde böyle bir şey var mı ? Olmadığını düşünüyorum. Oysa kızla Kore de gezmeleri, eğlenmelei filan ne kadar güzeldi, o sahneler resmen büyüleyici bir hava katmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 2 Kasım 2017; 13:6:44 >

• Açıkçası siz söylemeseydiniz hiç hatırlanacak bir sahne bile değil. Küçük ayrıntılara takılmayın o kadar, kişisel görüşünüzdür saygı duyarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gye_Baek

Yalnız şu geek yapar denen elemanarın filmden 1 gram çakmadıklarınıda öğrenmiş olduk.

Aşırı gömdüler ya, hani tamam filmde bazı kısımlar olmasa daha iyi olabilirdi, katılabilirim ama çok aşırıya kaçan videolar çektiler.

Sezercik Küçük Mücahit filmine falan benzetti adamlar, yani daha nasıl gömebilirlerdi bilmiyorum.

Oscar olayına irite oldular sanırım, severim kendilerini ama Ayla eleştirileri çok yüksek dozda oldu.
  • quote:

Yalnız şu geek yapar denen elemanarın filmden 1 gram çakmadıklarınıda öğrenmiş olduk.

Ya takma şunları hepsi çocuk fikirli

Anca marvel dc yada diğer popüler kültür şeylerini şişirip dururlar olgunluk seviyeleri çok düşük öyle bi kanalın bu filmi yorumlaması bile komik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gal Gadot Askım

quote:

Ya takma şunları hepsi çocuk fikirli

Anca marvel dc yada diğer popüler kültür şeylerini şişirip dururlar olgunluk seviyeleri çok düşük öyle bi kanalın bu filmi yorumlaması bile komik

Katılıyorum sana geeek yapacaklarsa marvel dc dışında video çekmesinler bir zahmet kendilerini böyle rezil etmesinler.

• Gayet güzel bir filmdi. Ama salya sümük ağlayanlara anlam veremedim. 3-4 yerde gözüm doldu sadece. Bazı sahnelerde de zoraki küfür edip durmuşlar o kadarına gerek yoktu bence. Onun dışında sıkıntı yok. Gidin izleyin. 7.5/10

• Bugün izledim filmi. Çok güzel olmuş, gidin izleyin 9/10

Bana göre 10/10 olmamasının sebepleri;
    -Gereksiz sponsor sahneleri
    -Çatışma sahnelerinde Amerikan filmleri gibi gereksiz bir kahramanlık yüklemeye çalışmaları. Böyle duygusal bir filmde gerek yoktu bence.
    -Gerçek hikayeyi bilmiyorum ama sanırım senarist duygusallığı arttırmak için konuyu abartmış. Belki gerçekten olmuştur ama eleman memleketinden binlerce kilometre uzağa göreve gidiyor, orada küçük bir kız çocuğu buluyor bağ kuruyor, bırakıp gelmek zorunda kalıyor. Yeterince duygusal. Üzerine can yoldaşı dramatik bir şekilde ölüyor, sevdiği başkasına varıyor, Ayla evleniyor ama yürütemiyor, yalnız başına kötü bir hayat yaşıyor(sondaki görüntülere bakarak eşiyle çocuğuyla geliyor buluşmaya, standart bir hayat sürmüş gibi gerçekte) vs. Filmdeki gerçek kötü karakter eksiğini gidermek için kızı Ayla'yı kıskanıyor ve problem çıkarıyor vs. Gerek yok sanki, ya da ben biraz düz insanım, belgesel değil de film olması için belki böyle renkler her filmde gerekiyordur

Neyse, belki tamamen alakasız bir yönden içime işledi film, millet nelerle uğraşırken biz hayatta ne kadar gereksiz şeyleri kendimize problem ediyoruz diye düşündüm filmden çıkınca. Korelisi Türkü 1-2 nesil önce ne dertler çekmişken filmiden çıkıp trafiğe girmemek için bir süre dolandığım AVM'de aç gözlü dombili gençlerin dert ettiği şeyleri gözlemleyince iyice tiksindim yaşadığım devirden. Onca savaşın yokluğun ortasında "gerçek" şeyler yaşamış insanlar. İnsanlık tarihinin en acımasız devirlerinden biri sempatik geldi gözüme filmden çıkıp gerçeğe dönünce. Bana bu hisleri yaşatan film olmuştur benim gözümde.

Edit: Yazmayı unutmuşum. Sinemaya zaten ayda 1 değeceğini düşündüğüm film olursa da 2 kez falan giderim. 3'e 5'e bakmam patlamış mısırımı içeceğimi alırım her filmden önce. Dün film arasında arkadaşım su istedi, yanıma 10 lira aldım. Kafeye doğru giderken de hadi kendime de 1 ice tea alayım dedim, kutulu küçük ice tea işte özel bir şey yok. Siparişi söyledim, kasada parayı ödeyeceğim, 11 lira dedi eleman. Elimdeki paraya gitti gözüm, 10 var, boş boş baktım bir süre. Sonra dedim su olsun sadece arkadaşın istediğini alayım bari, 3 lira ona verdim, yani ice tea vs. kutu içecekler 8 liraymış. Yani kazıklandığımızı biliyoruz da kantarın topuzu kaçmış gibi bu sinema büfelerinde. Fiyatları yarı yarıya yapsalar yine %300-500 gibi bir karları olur. Acaba işletme maliyeti falan daha mı pahalıya geliyor bolca kar yapmak yerine birkaç müşteriden tüm karı çıkarmaya çalışıyorlar. Çözemedim gerçekten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 2 Kasım 2017; 11:38:19 >

• Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt

Haklısınız, Kızını oynayan kişilik biraz abartılmış rolünün kısa olmasına bağladım ben bu durumu. Böyle iyi bir anne-babadan kıskanç biri çıkması enteresan. Hande Ataizi ya da Ayşe Tolga daha bir iyi olurdu sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Bugün izledim filmi. Çok güzel olmuş, gidin izleyin 9/10

Bana göre 10/10 olmamasının sebepleri;
    -Gereksiz sponsor sahneleri
    -Çatışma sahnelerinde Amerikan filmleri gibi gereksiz bir kahramanlık yüklemeye çalışmaları. Böyle duygusal bir filmde gerek yoktu bence.
    -Gerçek hikayeyi bilmiyorum ama sanırım senarist duygusallığı arttırmak için konuyu abartmış. Belki gerçekten olmuştur ama eleman memleketinden binlerce kilometre uzağa göreve gidiyor, orada küçük bir kız çocuğu buluyor bağ kuruyor, bırakıp gelmek zorunda kalıyor. Yeterince duygusal. Üzerine can yoldaşı dramatik bir şekilde ölüyor, sevdiği başkasına varıyor, Ayla evleniyor ama yürütemiyor, yalnız başına kötü bir hayat yaşıyor(sondaki görüntülere bakarak eşiyle çocuğuyla geliyor buluşmaya, standart bir hayat sürmüş gibi gerçekte) vs. Filmdeki gerçek kötü karakter eksiğini gidermek için kızı Ayla'yı kıskanıyor ve problem çıkarıyor vs. Gerek yok sanki, ya da ben biraz düz insanım, belgesel değil de film olması için belki böyle renkler her filmde gerekiyordur

Neyse, belki tamamen alakasız bir yönden içime işledi film, millet nelerle uğraşırken biz hayatta ne kadar gereksiz şeyleri kendimize problem ediyoruz diye düşündüm filmden çıkınca. Korelisi Türkü 1-2 nesil önce ne dertler çekmişken filmiden çıkıp trafiğe girmemek için bir süre dolandığım AVM'de aç gözlü dombili gençlerin dert ettiği şeyleri gözlemleyince iyice tiksindim yaşadığım devirden. Onca savaşın yokluğun ortasında "gerçek" şeyler yaşamış insanlar. İnsanlık tarihinin en acımasız devirlerinden biri sempatik geldi gözüme filmden çıkıp gerçeğe dönünce. Bana bu hisleri yaşatan film olmuştur benim gözümde.

O dönemi bilemem ama çocukluğumu-gençliğimi yaşadığım 80 li yılları çok arıyorum gerçekten. o yıllarda insanlar daha mutluydu, samimiyet, hoşgörü, paylaşma, yardımlaşma, birlik, beraberlik gibi toplumu toplum yapan değerlerden çok uzaklaştık geçen zaman içinde.

• Bende filmi bugün izledim. Gerçekten çok güzeldi

• Bu akşam izledim filmi beğendim baya. Bu senenin en iyi filmi olur. Bölük’ü de izledim fena değildi. Cingöz Recai tırt çıktı kadrosundan beklenti yüksekti karşılayamadı. Şener Şen’in filmini bekliyoruz bakalım o nasıl çıkacak

• Aylanın eşi gerçekte de filmde de vefat ediyor

• okuldan vakit ayırmak zor oldu ama sonunda izleyebildim, bende beğendim baya. Film harika başladı, kamera açıları özellikle çok güzeldi. Youtube da ki yorumlardan filan dinleyince savaş sahneleri çok diye düşünmüştüm ama hiçte öyle değildi bence, genelde ayla ekseninde kalmadığı için eleştiriler vardı ama hiç katılmadım ben buna, hatta savaş sahnelerinin daha fazlasını bekledim istedim ama gelmedi. Bazı eleştirilebilecek abartılı sahneler vardı, keşke yapmasalardı diye geçirdim içimden ama çokta takılmamak gerek bence. Bunları kapatacak artıları çok fazlaydı filmin.

yav bi de sertap erenerin şarkısı filmde niye yoktu ya, ben mi kaçırdım acaba diyorum ama şarkı da kaçmaz ki. Ben çok bekledim onu alttan verseler de bi ağlasak diye :D hayal kırıklığı oldu, çok bekliyodum onu duymayı
    bu şarkı:https://www.youtube.com/watch?v=w8R7lCJ6GZ8

ben 9/10 diyorum

• Ayla - Türkiye / Güney Kore [Ekim 2017]
  • Birkaç eksi dışında filmi gayet iyi buldum. Türk sinemasına yeni bir soluk kazandıracağını umuyorum.

Reklamların göze soka soka gösterilmesi, dedektiflik kısımlarının saçma olması, aile içi bazı şeylerin Türk dizisi niteliğinde işlenmesi ve propaganda amaçlı ama çok da göze batmayan sahneler vardı kanımca.

Bunların dışında film çok iyiydi. Özellikle 1.kısım (Çetin Tekindor'lu kısma kadarki) harika işlenmişti. Süleyman ve Ayla arasındaki bağ da çok kuvvetliydi ayrıca. Çok iyi yansıtmışlar. Bunun kanıtı olarak film çıkışı salondan gözü kızarık çıkan insanları rahatça gösterebilirim.
    Türk filmlerindeki o alışılagelmiş kötü çekimlerin aksine de manzaralar, sahneler çok iyiydi. Film kaliteli olduğu hissini yaşattı.
    Oyunculuklar ise apayrı iyiydi. Ali Atay başta olmak üzere (Anacığım ), Çetin Tekindor, İsmail Hacıoğlu, Ayla karakterini canlandıran kız ve diğer tüm oyuncular rollerini hakkıyla vermiş bence. Müzikleri de unutmamak lazım. Çok iyiydi.

• Şu kız da az tatlı değil maşallah..
  • Şişirilmiş balon

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.