Şimdi Ara

Ayla - Türkiye / Güney Kore [Ekim 2017] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
3
Favori
6.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Genelde bu tür filmlere gitmem ancak Ayla gözüme çok farklı geldi. Fragmanından etkilendim birkere. Bugün Kadıköy'de izledim ve izlediğim en etkileyici filmlerden biriydi. Sinema salonu ağlayanlardan geçilmiyordu zaten onu söylemeye gerek bile yok. Etkilendiğim bir diğer nokta ve benim için en önemlisi kamera çekimlerinin mükemmel olması. Hani yabancı filmlerde görürüz hafif karanlık bir çekim, bizdeyse tam tersi apaydınlık olur, kamera açıları bi tuhaf olur rahatsız eder insanı. Bu film onların arasından sıyrılıp kurtuluyor. Sinemada izlenmesini öneririm hem ses efektleri için hem de destek olunması için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne ağlattı ama ya.. genel olarakta ne biçim güzel bi filmdi, her şeyiyle.. Bravo valla
  • Hanzee kullanıcısına yanıt
    katılıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzlemek için süphesi olanlar kaçırmadan izlesin harika bir film aşırı duygu yüklü , savaş filmi olarak bakmayın yoksa çatışma sahnesi az şurası şöyle böyle falan dersiniz ama oraya girmeye gerek yok zaten olan çatışma sahneleride çok iyi yapmışlar 10/8 verilebilir.

Film çok iyiydi , Fragmanda Ali Atayı beğenmemiştim ama çok iyi oynamış.
    Film'deki kekeme asker ve tamirci motorcu askerler olmasada olurmuş ayrıca Süleyman komutanın yem olarak çinli askerlerin olduğu eve girmesi saçma olmuş biraz saçma değilde aslında tam olarak kurgulayamamışlar.
    Gemiden döndükten sonraki tarihleri kötü bir şekilde atlamışlar dünya kupası sahnesi eyvallah ama gölcük depremi olayla alakasını çözemedim gereksiz bi sahne olmuş ama önemli olan an buluşma sahnesi ağlatıcak türdendi kesinlikle zaten izleyecilerde bunu belli etti salonda.
    Ben eksi yönlerini yazdım olumlu yönlerini siz filmi izleyerek bulun

• Çok beğendim çok ağladım.Türk olmaktan gurur duydum.

• Harika olmuş . Filmde 5-6 yerde gözlerim sulandı, böyle yapımların fazla olması dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stannis Baratheon. -- 28 Ekim 2017; 22:31:49 >
  • Yarın gidiyorum yorumlar çok iyi .
  • Keşke hasılat rekoru kırsa.Gerçekten hakediyor.

• Gercek bir olay oldugu icin gidip izledim ve yine turklerin savaslarda yardimseverligi ve ne kadar buyuk bir millet oldugumuzu gosteriyo. Suana kadar izledigim en iyi filmler arasinda. Kesinlikle herkesin izlemesini tavsiye edecegim bi film olmus. O bulusma ve ayrilik sahnelerinde gozden yas akitiyo.

• 97 yılından beri sinemaya giderim bir filmin alkışlandığını ilk defa görüyorum. Harika bir yapım olmuş. İzleyin izlettirin.
  • Kesinlikle gidin izleyin

Her ay 2 3 film izlerim sinemada . Ama ikinci defa bir filmde gözlerimden yaşlar aktı.

Dvd bluray vs çıksın hemen alip DAĞ 2 nin yanına koyacam.

Oscarlık

http://m.imdb.com/title/tt6316138/

Destek olabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 21Temmuz -- 29 Ekim 2017; 23:15:50 >
  • Film güzel ama Oscar'lık değil.
  • film gerçek bir hikayeyi anlatması ve o gerçek hikayenin dünyada eşine az rastlanır cinsten bir hikaye ve bizimle alakalı olması duygu yoğunluğunun had safhaya çıkmasına neden oluyor. sırf bu yüzden gidip izlenilir.

ama bir sinema filmi olarak değerlendirecek olursak filmin ilk bölümü daha sürükleyici olmasına rağmen 2. bölümde bu sürükleyicilik yerini durağanlığa bırakıyor ve biraz da sıkıyor açıkçası. son sahneye gelene kadar devamlı aynı şeyler farklı sahnelerde verilmeye çalışılmış gibi geldi bana.

ama dediğim gibi gerçek bir hikaye olması nedeniyle izlenilmesi gerekir diye düşünüyorum.
  • film çok güzeldi gerek senaryo gerek oyunculuk. son zamanlarda izlediğim en kaliteli Türk filmi denebilir. tabi ufak tefek mantık hatalarını görmezden geleceğiz. böyle yapımlar bol bol yapılsın özellikle kamera açılarına hayran kaldım resmen.

gençlik zamanlarında kadın süleymandan uzunken, yaşlanınca kısacık olmuş birde kunutri miydi neydi oradaki çarpışma biraz gerçek dışı olmuş
  • Filmin G.Kore gişesini çok merak ediyorum.
  • Elalemin abuk subuk filmlerini oscar verince sesimiz çıkmadan izliyoruz. Kendi filmimiz oscar aday adayı olmuş, bu şansı da sonuna kadar hak ediyor. Desteklemeli yurtdışında da sağlam kulis yapılırsa neden olmasın.

Son yıllarda bakın oscar adaylarına gerçek hikaye senaryolar var hep.

• Arkadaşlar gidiniz, izleyiniz.

Oscar muhabbeti çok da önemli değil, size çok şey katacaktır, etkileyecektir.

Ben çok beğendim.
  • Özgü® kullanıcısına yanıt
    İnş yarın gidicem ..alkış diyince aklıma geldi eskiden her filmin sonunda alkışlardık 80 lerde. beğenmenim ifadesi belkide onore etmek yada duyguna tercüman ne dersen ama artık bunlar yok.umarım ayla da bunu görürürüm.

• Filmi dün gece eşimizle izledik ve çok beğendik. Duygulanmamak mümkün değil.
    Ancak Koreli küçük kız dışındaki rollerdekiler çok zayıf kalmışlar. Yapmacıklar, filmin hakkını verememişler.
    Çatışma sahneleri de gerçekçilikten uzak acemice.

Düşman uçakları köyü bonbalıyor, kızın babası da oradan kaçacaklarına bonbalar altında kızın omuzlarından tutup merak etme bir şey olmaz" diyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.