Şimdi Ara

AYIPTIR TRENDLINE PASSAT 142.700 TL !!!! (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
498
Cevap
4
Favori
34.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu saçma fiyatlar Sadece Kur farkı ile acıklanacak bir durum değil bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sahafiec kullanıcısına yanıt
    üretimi olmayan bir ekonomi anca vergi ile ayakta kalır.

Yol köprü yapmakla lüks rezidens yapmakla büyük devlet olunmuyor.
    Bunlar hep zincirleme gidiyor.
  • katılmamak elde değil, aynen durum bu ama maalesef hala bunu anlamayanlar çoğunlukta...
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

quote:

Orijinalden alıntı: losttime35

quote:

Kafanıza silah dayıyorlarmış gibi davranmanıza anlam veremiyorum2-3 Büyük şehir harici Güzel Türkiyemin her yerinde o fiyata daire alabiliyorsunuz.Daire fiyatına Das Auto almayı bırak düşündüğümüzü görseler Alamanlar mıçlarıyla güler bize

Daire ile arabanın ne alakası var hocam :)

Neden alakası olmasınYurt dışında bir daire 2 tane 7 serisi alabiliyor.Bizde bir Passat bir daireye eşit.Bu durumda Ev çok daha mantıklı..Araba alınmasın kesinlikle demiyorum fiyatlar kabul edilebilir rakamlara inene kadar iş görecek araba almak daha mantıklı diyorum.

Eşittirlerle ekonomi izahı yaptığınız için böyle sonuçlara varıyorsunuz ne yazık ki bakış açınız dar(zayıf)...

Yakın gelecekte 100.000 liraya aldığınız bir evin fiyatının yarı yarıya düşmesi muhtemelken türkiyenin teknoloji vb. konularda dışa bağımlılığı devam ettiği sürece otomobil vb. grupta fiyat düşüşü yaşanmayacaktır.Protesto ederek ancak küba veya kuzey kore kadar ileri gidebilrsiniz...

İnşaat temelli ekonomilerle ilgili biraz araştırma yapmanızı öneririm ....

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kafanıza silah dayıyorlarmış gibi davranmanıza anlam veremiyorum2-3 Büyük şehir harici Güzel Türkiyemin her yerinde o fiyata daire alabiliyorsunuz.Daire fiyatına Das Auto almayı bırak düşündüğümüzü görseler Alamanlar mıçlarıyla güler bize

Neden alakası olmasınYurt dışında bir daire 2 tane 7 serisi alabiliyor.Bizde bir Passat bir daireye eşit.Bu durumda Ev çok daha mantıklı..Araba alınmasın kesinlikle demiyorum fiyatlar kabul edilebilir rakamlara inene kadar iş görecek araba almak daha mantıklı diyorum.

Eşittirlerle ekonomi izahı yaptığınız için böyle sonuçlara varıyorsunuz ne yazık ki bakış açınız dar(zayıf)...

Yakın gelecekte 100.000 liraya aldığınız bir evin fiyatının yarı yarıya düşmesi muhtemelken türkiyenin teknoloji vb. konularda dışa bağımlılığı devam ettiği sürece otomobil vb. grupta fiyat düşüşü yaşanmayacaktır.Protesto ederek ancak küba veya kuzey kore kadar ileri gidebilrsiniz...

ekonomi profesörü konuştu...Arkadaşım 0 150 - 160 binlik araçların NET FİYATI yani ötv-kdv GİYDİRİLMEMİŞ fiyatı 70-80 bini GEÇMEZ...ama işte senin gibiler 70-80 bin liralık arabalara 150-160 bini gömer sonra boş boş yazar...yarın hükümet ötv-kdv yi sıfırlasa yada makul düzeye çekse;göreceğim o zaman yüzlerinizi..
    gittim 145 bin liraya ev aldım-içinde kiracısı da var ayda 750 lira kira getirisi olacak;3-4 sene sonra ölmez sağ kalırsak aynı fiyata passat alan mı karda ev alan mı görürüz___???

• quote:

Orijinalden alıntı: bankai

Bu saçma fiyatlar Sadece Kur farkı ile acıklanacak bir durum değil bence

%70 vergi %30 kur ile açıklarsın bu durumu neyse halk memnun sonuçta belli ki
  • sahafiec kullanıcısına yanıt
    bence anlıyorlar ama itiraf etmeyi beceremiyorlar.
    Ne vakit yumurta kapıya dayanır o vakit görecem ben.

Şu meşhur köprüde selfi çeken tayfa 2 gün sonra 2.köprüden kaçak geçip hükümete giydiriyordu, çok pahallı diye.
    ebe benim gerizekalı kardeşim , kıçındaki don yamalı, açlıktan nefesin kokuyor, neyin kafasını yaşıyorsun o vakit.

birisi sana bu yanlış deyince ne diye onu vatan haini yada terörist gibi lanse ediyorsun.
    yanlışa yanlış demekten doğal ne var ?

Neyse sinirlerim gerildi yine.

Şu bölüme girmeyi artık sevmiyorum, açılan başlıkların yarısı vw ye giydirme ve otomobil fiyatları pahallı başlıkları
    Gerçekten forum kalitesi diplerde.

Sıkıldım artık
  • Ev Fiyatına araba hey yavrum :) Eve yatırım yap daha iyi en azından benzinden tasarruf edersin :)
  • HERKES HAL ETTİĞİ ŞEKİLDE YÖNETİLİR!

• losttime35 kullanıcısına yanıt
    üşenmedim araştırdım :al bak bakalım passat net fiyatı kaça??

Anahtar Teslim Fiyatı (*1-2-3-8-9)______________ 140.000,00 TL

Net Fiyat _________________ 73.587,13 TL
    ÖTV _____________ 44.152,28 TL
    KDV (%18) (*5) ____________ 21.193,09 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostiki -- 31 Mart 2017; 16:58:24 >
  • Almayın beyler dacia alın

• Buyrun size fiyat. Yuhhh diyorum artık. Bir de başlayan fiyatlarla.

AYIPTIR  TRENDLINE PASSAT 142.700 TL !!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostiki

quote:

quote:

quote:

quote:

ekonomi profesörü konuştu...Arkadaşım 0 150 - 160 binlik araçların NET FİYATI yani ötv-kdv GİYDİRİLMEMİŞ fiyatı 70-80 bini GEÇMEZ...ama işte senin gibiler 70-80 bin liralık arabalara 150-160 bini gömer sonra boş boş yazar...yarın hükümet ötv-kdv yi sıfırlasa yada makul düzeye çekse;göreceğim o zaman yüzlerinizi..
    gittim 145 bin liraya ev aldım-içinde kiracısı da var ayda 750 lira kira getirisi olacak;3-4 sene sonra ölmez sağ kalırsak aynı fiyata passat alan mı karda ev alan mı görürüz___???

orda 150bine araba al demiyorum arkadaşım araba alacağına ev al yazan arkadaşaydı cevabım tabıkıde 150.000 arabaya ver demek değil bu ama araba alacağına ev al mantığı aşırı yanlış ve alakasız......

hele ötv ve kdv sıfırlanmasına gelecek olursak bunu ön görüp örnek vermek çok zavallı bir haraketten ve düşünceden öte birşey değildir.....

bu arada aldığın evinde kiracında hayırlı olsun aynı şeyden bahsetmiyoruz....

• Bune la ben görüntüde ve performansta bunlardan çok daha iyi olan bmw 320d arabamı satamıyorum 60bin tlye 2007 model diye. Teneke arabaların fiyatlarına bak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha iyi gündesiniz.

Elinizdeki avucunuzdakilere iyi bakın. Bundan sonra bir şey alamayacaksınız, yada bulamayacaksınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • losttime35 kullanıcısına yanıt
    Herşey ekonomi-tasarruf ile açıklanamaz. O zaman hiç araba alma. Dolmuşla git her yere daha ucuz olur. Mesela.
  • Burada işler vergiyle dönüyor. Araçların değeri artmıyor, Türk Lirası'nın değeri azalıyor. Üretmediğin için alım gücün düşüyor. Dolar ve Euro üzerinden ithalat ediyorsun. Kimsenin sesi çıkmasın, kimse itiraz etmesin, kimse üretmesin bu düzen böyle devam etsin diyorlar. Ot gelip saman gitmek lafı cuk diye oturuyor.

Golf 1.2 TSI BMT 110 PS Manuel Comfortline 62.500,00 TL (2015 Temmuz'da satın aldım)
    Golf 1.2 TSI BMT 110 PS Manuel Comfortline 79.300,00 TL (2017 Mart fiyatı)

Öyle bir konumdayız ki ne satın alsak değeri artıyor. Fakat elden çıkartınca ikinciyi aynı paraya alamıyorsun. Çalışıp kazandığın paradan eser kalmıyor. Alınan ürünler ihtiyaçlarını karşılayamayacak düzeye gelene kadar kullanılmalı. Genelde 2 yıl sonra araçlar makyajlanıyor, 4. yılın sonunda yenisi çıkıyor. Bu hesaptan yola çıkacak olursak ben aracımı 2 yıl sonunda 65'e sattığımı düşünürsek(o kadar etmez de etti diyelim) yenisini almam için 15 bin lira daha üstüne koymam gerekecek. Yani aylık maaşımın 625TL'si model yükseltmeye gidecek. Bu sadece araç için geçerli. Telefon, beyaz eşya, bilgisayar vs. bunları da hesaba katınca biz aslında yaşamıyoruz. Bunu bize reva görenleri Allah'a havale ediyorum.

• Konu vw ve digerler markalar yada hukumet yanlilari ve karsitlari arasinda gidip geliyor..

• Çok iyi yapıyor doğuş bu millete,ceplerinde para kapıda 3 ay sıraya girenlere az bile yapıyor bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çare dolmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmt1985 -- 31 Mart 2017; 17:18:43 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.