Şimdi Ara

Ayıplı ürün nasıl iade edilir, para nasıl geri alınır? Detaylar bu videomuzda (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
17
Favori
9.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Telefonu teslim alır bir de üstüne para iadesi alırsanız kötü olur.
    Henüz başlarda firmaya tebliğ yapıldığı aşamada firma cevaben cihazı teslim ettiğini beyan edip tutanağını da gönderirse başvurunuz konusuz kaldığı için düşecektir. Daha sonraki aşamalarda teslim aldığınızda firma bildirimde bulunmamış olabilir. Bu durumda hakem heyetinden iade kararı çıkacaktır.

İki ihtimal var. Karar itirazı mümkün bir karar ise firma tüketici mahkemesine itiraz eder, mahkeme de sebepsiz zenginleşme sebebiylec iade kararını bozacaktır.
    Karar itirazı mümkün bir karar değilse firma hakkınızda genel hükümlere göre sebepsiz zenginleşme davası açıp parayı geri ister. Bir de ellerinde sizin telefonu teslim aldığınızın tutanağı da varsa kesin kybedersiniz.

Yapmanız gereken ya karar çıkana kadar cihazı almamaya gayret edeceksiniz. Bir şekilde cihazı almışsanız durumu dilekçe ile hakem heyetine bildireceksiniz. Yoksa başınız ağrır. Çünkü bu haklar seçimliktir. Aynı anda sadece birini kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 15 Mart 2016; 11:04:46 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Niyazi bey eksij soylemis. Direk gidince hakem heyeti dilekcenizi kabul etmiyor. E devletten dilekce dolduracaksiniz islak imza ile hakem heyetine gotureceksinz. Is biraz da internet ortamina kaydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamamdir hocam. Cok tesekkur ederim bilgileriniz için. Cihazi almayip bekleyeceğiz o zaman. Eninde sonunda benim leyhime sonuc çıkacaktır.

• quote:Orijinalden alıntı: Speed-Step
    Çizgi Elektronik Kurucusu ve Yöneticisi Niyazi Saral ile yeni tüketici kanununu ve ayıplı ürün iade haklarını konuştuk.

2 yıl sonunda telefonunuzun ekranında ölü piksel mi var? 

Artık karşı tarafa ses mi gitmiyor?

Televizyonunuz aldığınızdan beri sorunlar mı yaratıyor?

Üzülmeyin paranızı nasıl geri alabileceğinizi bu videoda anlatıyoruz. İade hakkında bilmeniz gereken her şey bu videoda.

Abiler... her yerde sınırsız internet bulunmuyor. Android in Speech to Text özelliğini kullanıp yazılı hale getirseniz olmuyor mu?

• ben ne insaflı adammışım be bu kanunlara göre pislik yapıcak olsam pc mi yeniden dizerim

• Herkese merhaba

Turkcell mobil imza ile e-devlete giriş yapıp, hakem heyetine şikayet başvurusu yapabilen var mı ?

Çünkü edevletde e-imza donanımını bilgisayara bağlayarak işlem yapabilirsiniz diyor.

Fakat teknik olarak mobil imza ile e-imza aynı şey. Bu yüzden bana birebir mobil imza ile hakem heyetine başvuru yapmış birisinin bilgi vermesi gerekiyor :)

• Huawei 320y marka telefonum 1 yıl içinde 6 kere servise gitti 2 kere ana kartı değişti, tüketici hakem heyetine başvurdum, cihazı servise gösterdim, servis cihazın ana kartı mı değişti dedi evet dedim, telefon sizde kalsın biz heyete bilgi vereceğiz dediler, aradan 1 yıl geçti karar ücret iadesi alabilmem konusunda onandı, bayi 15 günlük itiraz süresinde itiraz etmemiş, bu nedenle kararla beraber çarşamba günü para almaya bayiye gideceğim bakalım ne olacak

• Arkadaşlar bende sahibinden bir telefon aldım bir kaç ay sonra telefonun köşe kapağı yerinden çıktı. Teleservis ve kvk 500 tl maliyeti olduğunu söyledi bende yaptırmadım. Telefonu aldığım arkadaş şirket adına almış. Ben kanuni olarak tüketici Mahkemesine başvuru yapsam bir şey olurmu fatura sonuçta adıma değil ayıplı mal bildirimi konusunda bir hak elde edebilirmiyim. Yoksa hiç uğraşmayalım.

Bu arada telefonu arkadaş teknosa dan şirket adına almış. Cihaz 17 ay garantisi var.

• Arkadaşlar bende sahibinden bir telefon aldım bir kaç ay sonra telefonun köşe kapağı yerinden çıktı. Teleservis ve kvk 500 tl maliyeti olduğunu söyledi bende yaptırmadım. Telefonu aldığım arkadaş şirket adına almış. Ben kanuni olarak tüketici Mahkemesine başvuru yapsam bir şey olurmu fatura sonuçta adıma değil ayıplı mal bildirimi konusunda bir hak elde edebilirmiyim. Yoksa hiç uğraşmayalım.
    Bu arada telefonu arkadaş teknosa dan şirket adına almış. Cihaz 17 ay garantisi var.

• CorelDraw04 kullanıcısına yanıt
    Şirket hattı olmasa da benzer sorunu yaşıyorum. Faturam nişanlımın adınaydı. Tüketici hakem heyeti aradı cuma günü. Fatura sahibi siz değilsiniz o yüzden işleme alamadık dedi. Ne yapılacak dediğimde, size hediye ettiğine dair bir dilekçe doldurup bize teslim etmesi yeterli dediler. Yarın halletmeye çalışacağım muhtemelen.

• Faydalı bilgi oldu. Bu arada donanımsal yani ayıpşı üründen kaynaklı soğutma problemi fps kaybı oyunlarda işlemci anakart ve ekran kartın aşırı derecede rahatsız edici cızırtı sesi nedeniyle performans kaybı yaşadığımı servise ilettim. Fakat vatan computer aracılığı ile verebildim. 20 eylülde servise gitmesi üzerine vatan computera verdim. 20 işgünü geçti. Bana iade hakkım için başvuru dilekçesi yazmam gerektirdiğini ve iade kararını servis verdiğini söylüyorlar. Acaba doğru mu ? Ve sorun tamamen cihazdan kaynaklı olmasına rağmen neden iade etmiyorlar ? (4500 e aldım şuan 6200 tlden satışta) ben olsam anında ederim. Şuanki fiyatı ile 1700 tl karda. Ve yani garantisinin bitmesine daha 16 ay var.

• _botturgec_ kullanıcısına yanıt
    Telefon benim deyip faturayı kaybettim desek ne olur.

• Karar lehime cikti ancak parati almaya gittigimde telefonu garantiye verdigim yerden telefonu alip para iadesi mi olacak yoksa direk kararla birlikte paranın iadesi yapilacak bayiye mi gitmeliyim

• Turkiyede olmuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Babam 2 hafta önce haftaiçi Excalibur G800 almıştı, ekran kartında sorun buldum. GTX970 ekran kartı çalışmıyordu ve Nvidia denetim masası eksikti, O hafta pazar günü vatana gitmiştik yapamadılar o günden beri casper servisinde. Makineyi yenileme şansımız var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar. 1 yil once bi telefon aldim hepsi buradadan arizali cikmasi nedeniyle tuketici hakem heyetine basburdum paramin iadesine karar verildi. Yanliz telefonu baskasinin kartiyla aldim fatura benim adima simdi firma parayi o kartin hedabina yatiririz diyo ben o arkadasla gorusmuyorum parami alamam ondan nasil bir yol izlemem lazim. Hepsi buradayi aradim kendi iban numarami kaydedin dedim onlarda salliyor. Yardimci olursaniz sevinirim.

• iyi akşamlar ben türk telekom honor 7 aldım birini arayınca yada biri garip garip seler geliyor bende aldıgım yere verdim onlarda servise verelimdedi ve benden telefonu alıp servise götürecelermiş verim servisten geldi fakat gene aynı sesler geliyordu yapılmamış tekrar gittim gene servise götürecegiz dediler verdim servisten gelmiş gittim aldım gene aynısını yapıyordu birde sag alt köşeyi kırmışlar kabul etmiyorlar bende tüketici haklarına gittim onlar beni bi telefoncuya gönderdiler ona gittim verdim 10 gün sonra gel al dediler 10 gün sonra gittim aldım rapor cıkacak dediler 10 gün sonra gittim evine gelcek tüketici haklarından dediler eve geldi fakat bakan tamirci benim hattımın sorunu oldugunu ve telefonun hiç bi sorunu olmadıgını yazmış tüketici haklarına bene ret cevabı geldi benim şimdi ne yapmam lazım lütfen yardımcı olurmusunuz

• Arkadaşlar bir süpürge aldım, ilk gün geldi akşam saati idi evde açtık inceledim, aparatlarına falan baktım birsey yok gözüküyordu, hanımda bir defa evi süpürmüş, 2 gün sonra izinli idim gündüz güneş ışığında gözüme takıldı baktım ki süpürgenin renkli kısmının her yanı bir yere sürülmüş gibi hareler dolu, bizim bir günde yapabileceğimiz birsey değil, aslında uzun süre kullanılsa bile olabilecek birsey değil, ben bu durumda ne yapmam lazım, acaba bir sonuç elde edebilir miyim

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.