Şimdi Ara

AYIPLI MAL İADESİNDE İZLENMEMESİ GEREKEN YÖNTEM (belgeli) (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
52
Favori
35.221
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
613 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: greenflash

konuyla ilgili yeni gelişmeler var arkadaşlar,
    Bu akşam saat 17.00 civarı Sürat Kargo kuryesi aradı ve adınıza kargo var evde misiniz diye sordu. Kapıyı açtım. Kimden geliyor diye sorduğumda Hepsiburada'dan dedi.

Sözde tutanak ile boş kutuyu geri yollamışlar

Koliyi teslim almadım ve şubeye döndüğünde tutanak tutturalım dedim. Hemen arkasından evime 2 dk mesafedeki şubeye gittim ve güzelce derdimi anlattım.

Henüz koli şubeye gitmemiş. Ekranlarını detaylı incelediler ve mükerrer barkod basıldığını söylediler. Mükerrer Barkod işlemi Samandırada yapılmış. Şube müdürünün sözlü beyanına göre benim koli ile başka bir koli karışmış olabilirmiş.

Ben de boş koli göndermediğimi gelecek olan boş koliyi birlikte açalım içinden ne çıkacak tutanak tutalım dedim.

Kutudan ana ürün çıkmasa bile en azından gönderdiğim kolinin boş olarak dönmesi gerekir ki bu da ürünün çalındığını ispatlar.
    Gönderdiğim kutu yerine farklı bir kutu gelirse bu da kargoların karıştığını ispatlar ki zaten baktığımda Sürat Kargo ekranında "Kargo Bulundu" tarzı ifadeler de mevcut.

Birazdan çağırırlarsa şubeye tekrar giderek detayları öğrenmeye çalışacağım. Tekrar bilgilendirme yaparım.
    şeyhmus kim?

• teslimatı yapan kurye sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benzer bir olay meblağ çok olmasada başıma bir kaç yıl önce gelmişti; bende sizin yaptığınız gibi belgelerle yapılmayan iade parayı geri alabilmiştim fakat hepsi burada ile değil bimek firması ile sorunum olmuştu tüketici hakem heyeti ve icra dairesi ile 6 ay uğraşarak paramı almıştım ama aldım sonuçta; size tavsiyem sadece şu olacak: internetten ne alıyorsanız elinizdeki telefon ile videoya kutu açma videosu kaydedin ve eğer ürünü iade edecekseniz videoya tekrar kaydedin taaa ki kargoya teslim edene kadar üşenmeden bunu yapın elinizde malı eksiksiz iade ettiğinize dair kanıtınız bulunsun
  • Nihayet Hepsiburada Avukatı dosyaya beyanda bulundu. Beyanlarına göre Sürat Kargo zararlarını karşılamayı kabul etmiş.

Ancak İcra Müdürü (yoğunluktan olsa gerek) dosyadaki parayı hala tarafıma göndermiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

Nihayet Hepsiburada Avukatı dosyaya beyanda bulundu. Beyanlarına göre Sürat Kargo zararlarını karşılamayı kabul etmiş.

Ancak İcra Müdürü (yoğunluktan olsa gerek) dosyadaki parayı hala tarafıma göndermiyor.
    Kargo karışmış/çalınmış mı yani? Adamlara boş kutu mu gitmiş ciddi ciddi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilmiyorum ancak tek bildiğim konu bir sorun olmuş ama sorumlusu kim belli değil.
  • haftalar süren bekleyiş sonrası İcra Dairesi müdürü insafa geldi ve ödemeyi yaptı. Bu süreçte defalarca git-gel, telefon görüşmesi vs çok yorucuydu. Umarım hiç kimse benzer bir süreç yaşamaz.
  • greenflash kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun hocam, gözünüz aydın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İcra Müdürü'nün yapmış olduğu hatalı işleme ilişkin buradaki dostların önerisi ile dava açmıştım ve paramı davayı açtıktan sonra iade almama rağmen davayı geri çekmedim.

D-Market avukatı da dava konusuz kaldı diyerek vekalet ücreti istemiş. Duruşmaya katıldım ve hakim 5 dk içinde kararı açıkladı. Davayı kazandım arkadaşlar.

Eğer haklı olduğunuzu düşünüyorsanız, hakkınızı aramaktan vazgeçmeyin.
  • greenflash kullanıcısına yanıt
    olması gereken buydu zaten hocam. hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omara -- 2 Ekim 2019; 19:44:5 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.