Şimdi Ara

AYIPLI MAL İADESİNDE İZLENMEMESİ GEREKEN YÖNTEM (belgeli) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
52
Favori
35.207
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
613 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kıyak ülkeye tezgah açmışlar . Mis miss. . . . . Yukarda dursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EceliYakın

hocam alacağım monitör mağazada satılsa zaten görerek elimle almayı ben de istiyorum ama yok maalesef, internette bulabildim yalnızca. aynı ürün amazon.tr'de de satılıyor fakat satan amazon değil. bir de inventus'ta satılıyor ki kendilerini baya sağlam bilirim (hoş hepsiburada'dan da alışverişim oldu önceden ama bir sıkıntı çıkmadı, ekran kartı almıştım en son 3 bin küsür liraya) ama oralarda birkaç yüz lira daha pahalı. olmazsa birkaç yüz lira fazla verip hepsiburada yerine inventus'tan alırım.
    inventusu daha once kullanmistim saglam firma ama satıcı sağlam olsa da malı kargo firması taşıyor. turkiye de kargolar rezalet. duzgun kargo yok. ben bir keresinde sıfır monitör almıştım eve getirdiler. adam kamyondan monitörü indirdi tek eliyle artist gibi omzuna attı ben pencereden izliyorum. monitör adamın omuz hizasından pat diye yere düştü. ben kıllandım monitörü almadım. sonra kargo şubesine gidip böyle oldu tutanak tutalım geri yollayalım filan dedim. monitörü fişe sokup çalıştırdılar da öyle teslim almıştım

monitör aslında istanbuldan bana gelene kadar kimbilir kaç kere yere düştü kaç kere tekmelendi içinde köpükler filan da var ama bizzat o şekilde düştüğünü görünce insan huylanıyor doğal olarak para ödeyip aldığım ürün çalışmasa adam düşürdü de ondan mı oldu denilir filan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sturmgewehr44 -- 3 Haziran 2019; 7:35:10 >
  • Hepsiburdadan yıllardır alışveriş yapıyorum ufak tefek problemler hariç sıkıntı olmadı ama bundan sonra daha dikkatli oomak lazım .geçmiş olsun .

• Senin yaptığın kargonun "AĞIRLIK ve ÖLÇÜLERİ" kayda girmiştir.

Eğer içinden söylediğin malzeme çıkmadı diyorlarsa kamera kayıtları ile ne ÇIKTIĞINI ispat etmek durumundalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega.108 -- 3 Haziran 2019; 8:52:1 >
  • Merhabalar!
    konu sahibine geçmiş olsun,kounuyu başından sonuna kadar okudum,biz tüketiciler için gerekli bilgiler,HB dan zamanında çokca alışverişim olmasına rağmen en son aldığım ürün yazıldığı gibi değil diye yaptığım yorum yayınlanmadı hb ya defalarca yorumumu niye yayınlamıyorsunuz dememe rağmen kopyala yapıştır tarzı cevaplar gelince 2014 senesinde siteden ayrıldım.Her siteden alışveriş yapmam,kazancımız sınırlı,para kolay kazanılmıyor, en ufak kayba tahammül edemem ama ne yazık ki adaleti olmayan bu Dünyada birkaç kez aldatıldım,haksızlığa uğradım,çook uyanık olmak gerek,bazı arkadaşlar kargoyu alırken&verirken video çekme olayı güzelmiş.
    İyi bayramlar demiyorum,herkese kazasız belasız,dikkatli,tedbirli günler dilerim.
  • sturmgewehr44 kullanıcısına yanıt
    zaten kargo şirketleri satıcılardan çok daha az güvenilir ama dediğim gibi, ürün yalnızca internette satılıyor hocam :(
    Allah'a sığınıp alacağım artık, inşallah sorunsuz olur.
  • greenflash kullanıcısına yanıt
    icra dairesinden kaynaklanan bir yanlışlık var. konunun tamamını okumadım hangi adliye olduğunu cevap olarak yazarsan belki bir yol önerebilirim
  • bana kalırsa sebepsiz sürüncemede bırakmadan dolayı hemen şikayet etmeli ilgili muameleyi yapanı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: red0x

icra dairesinden kaynaklanan bir yanlışlık var. konunun tamamını okumadım hangi adliye olduğunu cevap olarak yazarsan belki bir yol önerebilirim
    İzmir Menderes Adliyesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E7830F89C

Bu mesaj silindi.
    Sizin olayınıza benzer durum bende yaşadım. Hakim dolandırıcılık değil dedi kapattı. Siz nasıl geri aldınız paranızı?
  • benim hb den beyaz eşya iadem biraz gecikmeli olsada onaylandı bugün thh den çıkma,bence arkadaşı kargo elemanı çarpmış gibime geldi bildiğin hırsızlık....taşıma esnasında içini açıp araklamışlar gibi..ayrıyetten kargoda dava edilmeli..keşke sigortalı kontrollü tarz birşeyle gonderseydin sonuçta ürün pahalı yani..10 tl lik don lastiği gonderir gibi gonderdiysen biraz hata sendede var yani..burası türkiye düşünmen gerekiyordu...ben sigortasız gondermem pahalı ürünlerimi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 3 Haziran 2019; 15:27:46 >
  • Hocam kargoyu teslim alırken tutanak tutturmaları gerekiyordu bu ürün eksik diye?

Ki size gönderilen eksik olsa inanmazlar kargo tutanağı isterler siz de isteseydiniz keşke...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nasıl çözeceksiniz?

• Geçmiş olsun gafil avlanmışsınız. Geçen yıl boyner.com'dan 3 ayakkabı siparişim oldu. İadesi gerekti ben de kargolarken paketteki adet fiyatını da belirttim. Sonrasında extreyi kontrol ederken 2 ayakkabının iade ücretinin yatırıldığını farkettim. Gel git elli defa müşteri hizmetlerini aradım kayıt açtırdım ama adamlar bize iki ayakkabı ulaşti dediler. E tabi ben de gidip kargo şubesinde paket içeriğini gösteren dekont ve boyner depodaki iade temsilcisinin imzaladığı tutanağı kargo şubesinden alıp thh'ye başvurdum. Vaşvurum olumlu sonuçlandı da gel de muhatap bul. Arıyorum müşteri temsilcisini(artik tecrubelendim ayni konu için 3 defa arayıp net bilgiyi aldiktan sonra harekete geciyorum) biz ödeme yapamıyoruz fiziki magazadan ödeme alacaksınız diyorlar. Magazaya gidiyorum adam ben muhatap değilim diyor. İki defa da oyle gel-git yaptim. Baktim olmuyor icra dairesine gittim. 3 ay sonra hesabıma yattı ücret.

• Ya bunlar kendilerini ne zannediyorlar.
    Benim başımdan geçen bir olayı bahsedeyim.
    Asus zenfone marka telefonum var ama satın aldığımdan beri simkart1 problemi var telefon irade dışı yeniden başlıyor mobil İnternete bağlı iken birden sim1 bağlantı kopuyordu ve belli bir saniye çevrimdışı oluyordum. Bu mahkeme heyeti gidip hepsiburadayı muhatap seçmiş ve tabi onlar müsebab sebeb olan sorumlu olmadığı için mahkeme aleyhime sonuçlandı. Senin kağıtta satıcı savunmasında öyle yazıyor. Huwaei p20 telefona yüklediğim aynı appleri yükledim ama sistemde bir Bozulma olmadı.

Seninde bana benzer bir şekilde muhatabının teknik servis olduğunu belirterek yeniden mahkeme açmanı tavsiye ederim.

Şimdi sen ne yaşadın onu yazmamış olabilirsin. Yani aldıktan kaç gün sonra iade talebinde bulundun? Ve neden?

Serviste ne yaşadın da bu başına geldi?

Bunun itiraz süresi var mı? ne kadar?

• baysbawer B kullanıcısına yanıt
    Senden anladığım thh göstermelik. Yani thh heyetini pek ehemmiyet vermiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: berce

Ya bunlar kendilerini ne zannediyorlar.
    Benim başımdan geçen bir olayı bahsedeyim.
    Asus zenfone marka telefonum var ama satın aldığımdan beri simkart1 problemi var telefon irade dışı yeniden başlıyor mobil İnternete bağlı iken birden sim1 bağlantı kopuyordu ve belli bir saniye çevrimdışı oluyordum. Bu mahkeme heyeti gidip hepsiburadayı muhatap seçmiş ve tabi onlar müsebab sebeb olan sorumlu olmadığı için mahkeme aleyhime sonuçlandı. Senin kağıtta satıcı savunmasında öyle yazıyor. Huwaei p20 telefona yüklediğim aynı appleri yükledim ama sistemde bir Bozulma olmadı.

Seninde bana benzer bir şekilde muhatabının teknik servis olduğunu belirterek yeniden mahkeme açmanı tavsiye ederim.

Şimdi sen ne yaşadın onu yazmamış olabilirsin. Yani aldıktan kaç gün sonra iade talebinde bulundun? Ve neden?

Serviste ne yaşadın da bu başına geldi?

Bunun itiraz süresi var mı? ne kadar?
    6502 sayılı kanuna göre Hepsiburada ile Asus birebir aynı müteselsil sorumluluğa sahip. Hepsiburada'yı muhatap alıp başvurunuz aleyhinize sonuçlandı ise direkt mağdur olmuşsunuz ve hukuk ihlali yapılmış demektir.

• bu konun pek hb la alaksı yok bence daha çok hırsızlık arkadaş akıl edemeyip sigortalatmadan ürün göderimiş, pahalı küçük boyutlarda bir ürünü asla sigortalatmadan gondermeyin arkadaşı kargo çarpmış hb değil hp neyapsın içini bir açıyor kutu boş bende olsam bende geri odeme yapmam zor iş yargı çözer inş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Haziran 2019; 19:57:21 >
  • Burada devlet suçluları koruyor aslında. Eğer kesin bağlayıcılığı olan THH kararını satıcı veya üretici tanımıyor ve iş mağdur tarafın yani sizin tarafınızdan icraya götürülüyorsa, icra dairesi bölge başkanlığı veya icra müdürlüğü kendi iş yüklerini keyfi artırdığı için ilave bir tazminat veya ceza bindirmesi lazım satıcıya. Yoksa bu böyle devam eder.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.