Şimdi Ara

Aydınlatma Kumandası montaj

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
12.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar anahtar dolabın arkasında kaldığı için avizeye Cata marka bir aydınlatma kumandası aldım. Acaba şema üzerinden bağlantı konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Çok basit bir soru olduysa kusura bakmayın

• Kirmizi-siyah kabloyu tavanaki kablolara, mavi-siyah kablolarida avizeye baglayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRkiShCowboy -- 2 Ağustos 2013; 16:35:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sharkatk

Arkadaşlar anahtar dolabın arkasında kaldığı için avizeye Cata marka bir aydınlatma kumandası aldım. Acaba şema üzerinden bağlantı konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşlar bağlantı şekillerini tarif etmişler bende daha anlaşılır olması bakımından Lambanın normal bağlantısını ve CATA kumandanın buattan bağlantısını şema ile vereyim dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahapan -- 4 Ağustos 2013; 0:08:30 >

• arkadaşlar benimde yukarıdakine benzer ama daha karmaşık bir problemim var. cata 9115 kumandayı salondaki led spotlara, şerid led e ve halojen spotlara bağlayıp, bu üçünü ayrı ayrı yada birlikte çalıştırma şansına sahip olmak istiyorum. elektrikçi çağırmak için birkaç dükkan gezdim ilgilenmediler. bu sistem mümkün müdür? Cevabınız evet ise nasıl bağlanacağı konusunda yardımınıza ihtiyacım var. elektrik konusunda becerim ve pratiğim var ama teorik bilgim zayıf. mümkünse basit bir şema ile anlatırsanız sevinirim. teşekkürler

• sayın şef34 öncelikle konu ile ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim . kumandanın şemasını ekliyorum. salonda üçlü bir anahtar var ancak iki anahtar avizeye bağlı geriye bir anahtar kaldığı için kalan üç sistemi bu anahtar çalıştıracak, yeni bir anahtar için duvarda kırma dökme işleri olmasın diye bahsettiğim kumandayla üç sistemi çalıştırmak istiyorum, tabi mümkünse. iyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haziran25 -- 8 Ağustos 2013; 0:15:19 >

• sayın Şef34, yazdığınız öneriyi küçük bir devre hazırlayıp denedim ve ilk seferde çalıştı. Yani sayenizde uzun uğraşlardan kurtuldum. Yarın salonda uygulayacağım. Size çok teşekkür ederim. Herkese iyi geceler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sharkatk

Arkadaşlar anahtar dolabın arkasında kaldığı için avizeye Cata marka bir aydınlatma kumandası aldım. Acaba şema üzerinden bağlantı konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Hocam bende sana bi soru sorayım bu avize degil de normal çıplak ampule baglanırmı ?

• Aykio kullanıcısına yanıt
    Bağlanır zaten arada görev yapıyor, sorun olmaz hatta bence 220 ile çalışan her cihaza bağlanabilir. Şu sınavım bitsin de tek tek deneyeceğim.
  • arkadaşlar bende normal ampülle şerid lede kumanda bağlamak istiyorum ama led 12 v olduğu için kumandayı nasıl bağlayabilirim
  • Merhaba arkadaşlar bu soruya cevap vermek için üye oldum foruma Ömer Kahveci bende aynı dertten müzdariptim araştırmalarım sonucu adaptör ile yapacaksın bende öyle yaptımhttp://www.youtube.com/watch?v=xUgG9zzmBrw videoada dikkat edersen 3 adet lambanın önünda adaptör.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.