Şimdi Ara

AYDIN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI !!!BURAYA!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
161
Cevap
1
Favori
94.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lehrer

Adı ve Soyadı MUSTAFA KÖSE
    Baba Adı MUSTAFA
    Kuvveti Jandarma
    Sınıfı Jandarma
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi AYDIN 1/10'UNCU J. EĞT. TB. K.LIĞI AYDIN
    hayırlı teskereler...

lehrer senin gideceğin ve kalacağın yer direk aydındaki eğitim taburu. İl jandarma ile alakan olmayacak (tabur izmire bağlı), taburda diğer tertiplerinle acemiliği bitirdikten sonra mesleğine göre bir iş alırsın; yazıcılık,kantin v.b. ki güzel yerdir başka yere düşme şansın yok yazdığın bilgiye göre. Zaten 8-10 kişi olursunuz tabur kısa dönemleri olarak

Eski bir il janarmacı olarak hatırladığım kadarı ile yardımcı olmaya çalışayım arkadaşlar.
  • teşekkurler kardeşim...
    quote:

Orijinalden alıntı: tyanali

quote:

Baba Adı MUSTAFA
    Kuvveti Jandarma
    Sınıfı Jandarma
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    hayırlı teskereler...

lehrer senin gideceğin ve kalacağın yer direk aydındaki eğitim taburu. İl jandarma ile alakan olmayacak (tabur izmire bağlı), taburda diğer tertiplerinle acemiliği bitirdikten sonra mesleğine göre bir iş alırsın; yazıcılık,kantin v.b. ki güzel yerdir başka yere düşme şansın yok yazdığın bilgiye göre. Zaten 8-10 kişi olursunuz tabur kısa dönemleri olarak

Eski bir il janarmacı olarak hatırladığım kadarı ile yardımcı olmaya çalışayım arkadaşlar.

• Aday Nu. 95269
    Adı ve Soyadı MEHMET ERHAN GÜÇLÜ
    Baba Adı MURAT
    Kuvveti Jandarma
    Sınıfı Jandarma
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -

gideceğim yer hakkında bilgisi olan varsa görüşlerinizi tavsiyelerinizi yazın lütfen bide acemilikten sonra aynı ilde kalırmıyız
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyanali

quote:

Baba Adı MUSTAFA
    Kuvveti Jandarma
    Sınıfı Jandarma
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    hayırlı teskereler...

Yukarıdada yazdım, bizim zamanımızda (305.ksd) Direk tabur düşenler sizin gibi il jandarma ve bölge jandarma komutanlığı ile birlikte taburda eğitimini tamamladıktan sonra taburda çeşitli görevlere veriliyor idi. Zaten tabur kısa dönemi 8-10 kişi oluyor genelde bu dönem kalabalık olduğunu varsayarak 13-15 kişi olursunuz ve çok büyük bir değişiklik olmadı ise taburda deyim yerinde ise yata yata bitirirsiniz askerliği :)

Bölge jandarmada aynı şekilde olur, onlarda taburdaki eğitimden sonra bölge jandarmaya teslim olup orada tamamlarlar askerliklerini, başka yere gitmezler.
    İl jandarmada ise durum değişik eğitim taburunda acemiliği yaptıktan sonra 5-6 tanesi il merkezindeki alayda kalır, geri kalanları ilçelere dağılırlar. Aydın il sınırı dışına gitme olayı yok.
    MEHMET ve MUSTAFA siz ocak 17'ye kadar birliktesiniz yani. Çünkü tabur izmirdeki eğitim tugayına bağlı idi bizim zamanımızda, sizin il jandarma yada bölge jandarma ile acemilik dışında bağınız olmaz çook büyük ihtimalle

• Kuvveti Jandarma
    Sınıfı Jandarma
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi AYDIN İL J. K.LIĞI AYDIN
  • Benimde oraya çıktı dostum :))
  • Kuvveti Jandarma
    Sınıfı Jandarma
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -

bu bılgılere gore ben yıne aydındamı kalıcam yoksa dagıtımda bı yeremı gıdıcem bılgısı olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: luckybogo

Aydın İl Jandarma Komutanlığına gidecek olanlar;

- ilk gün şehrin Denizli tarafındaki girişinde bulunan Aydın İl Jandarma Koutanlığına teslim olacaklar
    - Orada bazı işlemleri tamamlandıktan sonra akşam, toplu olarak, Aydına tepeden bakan Eğitim taburuna götürülücekler (manzarası çok güzeldir)
    - Eğitim taburundaki günlerinizin tadını çıkarın, çünkü;
    - yemekler güzeldir,
    - haftasonu internetcafeden faydalanbilirsiniz
    - haftasonu boş vaktiniz olur, isterseniz koğuşlarda uyursunuz
    - heryerde ankesörlü telefonlar vardır, rahatça sevdiğinizi ararsınız
    - banyolar kabinlidir, rahatça yıkanırsınız
    - komutanı çok iyidir, askerlerin ihtiyaçlarını düşünür ve eksiklerini tamamlar

Ama askersiniz sonuçta siz de
    - eğitim yapacaksınız
    - botlar ayağınızı parçalayacak, bilekleriniz moraracak
    - silahlı eğitimde silahı tuttuğunuz yerler yara olacak
    - üstünüz başınız batacak, yıkansanız da aynı kamuflajı giyeceksiniz

Yemin töreninden sonra dağıtımınız yapılacak, bir kısmınız ilçelere, bir kısmınız bölgeye, bir kısmınız da il jandarmaya geleceksiniz.

Hepsinin kendine göre zorlukları ve kolaylıkları, avantajları ve dezavantajları var.

Şimdiden hayırlı teskereler...

Bunları nerden bildiğime gelince, eşim 317 kd, aydında :)

quote:

Orijinalden alıntı: onurbaytr

Kuvveti Jandarma
    Sınıfı Jandarma
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -

bu bılgılere gore ben yıne aydındamı kalıcam yoksa dagıtımda bı yeremı gıdıcem bılgısı olan varmı?

Bu arkadaşın yazdığına göre ya yakın çevrelere ya da aynı yerde kalıyormuşuz...

• AYDIN JANDARMA HELİKOPTER FİLO K.LIĞI AYDIN bilgisi olan varmı
  • quote:

- ilk gün şehrin Denizli tarafındaki girişinde bulunan Aydın İl Jandarma Koutanlığına teslim olacaklar
    - Orada bazı işlemleri tamamlandıktan sonra akşam, toplu olarak, Aydına tepeden bakan Eğitim taburuna götürülücekler (manzarası çok güzeldir)
    - yemekler güzeldir,

- eğitim yapacaksınız

Yemin töreninden sonra dağıtımınız yapılacak, bir kısmınız ilçelere, bir kısmınız bölgeye, bir kısmınız da il jandarmaya geleceksiniz.

Hepsinin kendine göre zorlukları ve kolaylıkları, avantajları ve dezavantajları var.

çok sağol içimi rahatlattın

• Orijinalden alıntı: mercan8585

- yemekler güzeldir,

- eğitim yapacaksınız

[/quote
    çok sağol içimi rahatlattın

anlatılan gibiyse güzel bir yere benziyo
    ama otobüs saatleri uymuyo eskişehirden gece var erken olacak sabah var geç olacak arası yok mu yaw

• 12.12.2009 da aydın il jandarma komutanlığına teslim olacağım.Ben bursa dan ömer.yorumları okuyunca rahatladım baya sağolun :)
  • arkadaşlar merhaba benim de aydın il jandarma

sanki rahat bir yer gibi

hatta sosyete jandarması diyen bile var

331. dönem bilgi ekranına tr nicki ile iletişim bilgilerimi bıraktım belki teslim olmadan önce bir şehir turu yapabiliriz
  • zamanında bende (2007/aralık) er eğitim taburunda idim. başlıkta bana aitmiş

geçirdiğim askerliği kısaca özetlemek istedim gideceğiniz yer gerçekten güzel aydın ayaklarınızın altında yemek durumu biraz kötü idi. fakat şuanki durum ne bilmiyorum.

319 .ksd olarak acem birliği aydın il jandarma er eğitim taburu sadece 1 kere 2400 metre koştuk. o da özgür yüzbaşı denen herifin bölüğün eğitimini begenmemesi yüzünden oldu.

kısa dönem bölüğü kalabalık oldugu için atışlar 10 gün sürdü fotograf çekimi aşı olumu evrak doldurma vs. kurban tatili yılbaşı, haftasonları full boş doğru düzgün egitim bile yapmadık hatta sürünmedim bile. sağa sola dön selam ver tüfek eğitimi başka bi nane yok. herkez okumuş anlayışlı hırsızlık falan hiç olmadı.

haftada 1 gün banyo vardı. ayrıca her sabah ihtiyaç banyosu oluyordu. başımızda uzman astsubay abi kardeş gibiydik. hatta ilk gece çok yardımcı oldular. bize botlarımızı ezdirdiler. nefte dikiminde yardımcı oldular. kamuflajları üstüne olmayanları değiştirdiler vs. adamlara yemin töreninde hediye bile aldık. koltuk altı etek altı hiç duymadım. bir kere saç tıraşı olduk hepsi o. 2 kez 2 saatlik gece nöbeti denk geldi oda koğuş içinde tutuluyordu.

tek sıkıntımız bazı yabancı sigaralar kantinde bulunmuyordu. onuda dışarıya bir arkadaşı yollayarak millete karton karton sigara getirtikdik. hatta il jandarma komutanı bizle görüşmeye geldiğinde elemanın biri kantinde tuvalet kagıdı yok dedi onu bile getirtiler kantine.

usta birliği çavuş olarak aydın/sultanhisar çıktı. şansımıza ufak bir yer 30 kişilk karakol karakol komutanı çok anlayışlı okumuş adamın halinden anlayan bir başçavuştu. biz 4 çavuş olduğumuz için 2 arkadaş kolluk tuttu.
    ben ve diğer arkadaşım devriyeciydik. karakolda nöbetleri erler tutuyordu. nöbetler 3 er saatti.

gece devriyeleri tadından yenmiyordu. 24-02 03-05 devriyeleri olurdu. komutan aracı sakin bir yere çektirirdi. içerde yat 1-2 saat devriyeye çıkardık oda yatarak geçerdi. çoğu zaman 03-05 devriyesine çıkmazdık. arada uyku kaçar şöför ile arabadaki sorgulama yaptıgımız laptopda hızlı güreş filmleri izlerdik.
    karakola gelince devriye araları gene yatış. allaha şükür uyku sıkıntım olmadı günlük net 14-15 saat arası değişiyordu. gececi oldugumuz için sabah ve öğle iştimalarınada çıkmazdık. uyumazsan vakit de geçmiyordu.

yani kısacası güzeldi be tek sıkıntı gurbet di işte ana baba yar hasreti.

umarım yeni gidecek arkadaşlar askerliği güzel geçirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakalak -- 10 Aralık 2009; 16:22:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sakalak

zamanında bende (2007/aralık) er eğitim taburunda idim. başlıkta bana aitmiş

geçirdiğim askerliği kısaca özetlemek istedim gideceğiniz yer gerçekten güzel aydın ayaklarınızın altında yemek durumu biraz kötü idi. fakat şuanki durum ne bilmiyorum.

319 .ksd olarak acem birliği aydın il jandarma er eğitim taburu sadece 1 kere 2400 metre koştuk. o da özgür yüzbaşı denen herifin bölüğün eğitimini begenmemesi yüzünden oldu.

kısa dönem bölüğü kalabalık oldugu için atışlar 10 gün sürdü fotograf çekimi aşı olumu evrak doldurma vs. kurban tatili yılbaşı, haftasonları full boş doğru düzgün egitim bile yapmadık hatta sürünmedim bile. sağa sola dön selam ver tüfek eğitimi başka bi nane yok. herkez okumuş anlayışlı hırsızlık falan hiç olmadı.

haftada 1 gün banyo vardı. ayrıca her sabah ihtiyaç banyosu oluyordu. başımızda uzman astsubay abi kardeş gibiydik. hatta ilk gece çok yardımcı oldular. bize botlarımızı ezdirdiler. nefte dikiminde yardımcı oldular. kamuflajları üstüne olmayanları değiştirdiler vs. adamlara yemin töreninde hediye bile aldık. koltuk altı etek altı hiç duymadım. bir kere saç tıraşı olduk hepsi o. 2 kez 2 saatlik gece nöbeti denk geldi oda koğuş içinde tutuluyordu.

tek sıkıntımız bazı yabancı sigaralar kantinde bulunmuyordu. onuda dışarıya bir arkadaşı yollayarak millete karton karton sigara getirtikdik. hatta il jandarma komutanı bizle görüşmeye geldiğinde elemanın biri kantinde tuvalet kagıdı yok dedi onu bile getirtiler kantine.

usta birliği çavuş olarak aydın/sultanhisar çıktı. şansımıza ufak bir yer 30 kişilk karakol karakol komutanı çok anlayışlı okumuş adamın halinden anlayan bir başçavuştu. biz 4 çavuş olduğumuz için 2 arkadaş kolluk tuttu.
    ben ve diğer arkadaşım devriyeciydik. karakolda nöbetleri erler tutuyordu. nöbetler 3 er saatti.

gece devriyeleri tadından yenmiyordu. 24-02 03-05 devriyeleri olurdu. komutan aracı sakin bir yere çektirirdi. içerde yat 1-2 saat devriyeye çıkardık oda yatarak geçerdi. çoğu zaman 03-05 devriyesine çıkmazdık. arada uyku kaçar şöför ile arabadaki sorgulama yaptıgımız laptopda hızlı güreş filmleri izlerdik.
    karakola gelince devriye araları gene yatış. allaha şükür uyku sıkıntım olmadı günlük net 14-15 saat arası değişiyordu. gececi oldugumuz için sabah ve öğle iştimalarınada çıkmazdık. uyumazsan vakit de geçmiyordu.

yani kısacası güzeldi be tek sıkıntı gurbet di işte ana baba yar hasreti.

umarım yeni gidecek arkadaşlar askerliği güzel geçirir.

ben hatırlıyorum bunu ya daha önce de bir yerde okumuştum sözlük olabilir mi?

iyi güzel yer herhalde ama oraya çıkan tertiplerden hiç haber yok

• Arkadaşlar benimde Aydın jandarma il komutanlığı çıktı yorumları okudum baya rahatladım sanırım tatil yapıcaz Aynı yere gidecek arkadaşlarla haberleşelim belli mi olur aynı yatakhaneye bile düşebiliriz
  • AYDIN JANDARMA HELİKOPTER FİLO KOMUTANLIĞI
    varsa bu mesajımı gören tertipler ulaşsın... 6 ayı birlikte geçiricez : ))
  • arkadaşlar ben bursa dan cuma gecesi 1,30 a ototbüs biletimi aldım 25 saatim kaldı şuan itibariyle :)
  • beyler ben eskişehirden sabah 8de çıkacam
    15:30 gibi aydında olacam
    16:00 gibi teslim olacam
    gece vardı otobüs ama erken teslim olmayayım diye bu saate aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaavemania

arkadaşlar ben bursa dan cuma gecesi 1,30 a ototbüs biletimi aldım 25 saatim kaldı şuan itibariyle :)

ben de ankaradan cuma gecesi 23.30'da biniyorum aynı saatte aydındayız hocam
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.