Şimdi Ara

Ayda 5000 lira bile para değil artık (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
231
Cevap
1
Favori
20.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
262 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paranın hiç bir değeri kalmadı malesef önce sağlık, oda yoksa geçmiş olsun
  • Yağsız Makarna kullanıcısına yanıt

yatırımlarım var zaten. parası olmayan biri değilim araba ihtiyaç ve şu düzende hiç bir araba parasının ederi değil asla almam.

• 4800 tl alıyorum kıçımda don yok d:

kredi kartları batağı içindeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Ünlü bir Türk düşünürü ne demiş? "Dolarla mı kazanıyorsun dolar borcun mu var?"

Türkiye orta gelişmişlikteki bir ülke olduğu için, Türkiye'de tatlı hayat 1500 dolaresle başlar. O da İstanbul'da değilsen.

Dolar inse de 1500 dolaresle başlar. Kalksa da 1500 dolaresle başlar.

Dolarla bir işi olmadığını düşünen sayısı çok az memlekette. Kendi kitleleri dahi bu savı yemedi zaten de, soylevin içinin boşluğunu deneyerek görmüş olduk.

Hacım sen şirketi de kapatmıştın sanırım, ne yapıyorsun şimdi?

• bence 1 0 atılsın asgari ücrette 230 tl olsun ekmeği 500bine alıyorduk küçükken şimdi 2milyon olmuş aq böyle giderse 500 tl çıkaracak bu devlet 2 3 yıl sonrada venezuela oluruz artık

• Venezuela olsak iyi bu gidisle daha beterini yaşiycaz hemde oyle bir iki yil beklememize gerek kalmadan :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donanımhaberin en mantıklı konusu

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Hacım sen şirketi de kapatmıştın sanırım, ne yapıyorsun şimdi?

Alıntıları Göster

Yüreğimin sesini dinliyorum.  

Hobi elektroniği ve tekne otomasyonu konusunda malzemeler ve yazılım geliştiriyorum. Mikro ölçekli denemeler yapacağım. Tutarsa buradan yürüyeceğim. Büronun bir odasına lazer CNC koydum. Bir odayı tam teşekküllü bir elektronik laboratuvarına çevirdim. Takılıyorum. Şirketi kapamadım. Ama kapayacağım. Avukat ve muhasebeci derken A.Ş maliyetleri çok yüksek. Yıl bitmeden son faturamı kesip, tasfiye işlemlerine başlayacağım.

Kendi işim tutarsa, o zaman bir Limited kurarım diye düşünüyorum. Ama SGK it is. Bağkura geçmem. 13 yılım var SGK'da. Kurduğum şirkette %99 hisse benim, %1 hisse annemin olur. İmza yetkilisi annem olur. Emekli olduğundan bağkur ödemesi çıkmaz. Ben de kendi şirketimin asgari ücretli çalışanı olurum.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 1 Aralık 2020; 23:21:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Novagate

Bak bu da koca ABD.

ABD bile- %30 üzerinde küçüldü. Gelmişsin araba fiyatlarını dolar fiyatını soruyorsun.

Alıntıları Göster

Azdan az çoktan çok gider

• @BenYoruldumHayat Emeğin değerini bırak çalışmanın bile anlamı yok. Evde otursan daha karlı olabilir.

Ama hamdolsun kıskanıyorlar duble yollar falan havalimanı. Almanyada hala at arabası ile yolculuk yapılıyor 2 tane elmaya 500 euro ödüyorlar. Hem burda camiler ahır yaptılar falan filan abiiicim.

YERSEN. Bazı meşrebi bozuklar da gelmiş şimdi bütün dünyada pandemi var herkesin durumu kötü ayağı çekiyor ulan yolunu sevdiğim pandemiden önce çok mu iyiydi ekonomi daha 2018 yılında dolar 7lere zıpladı.

Ha dur kardeşim dış güçlerin oyunu bunlar. Unuttuk tabi tüh.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 2 Aralık 2020; 0:20:15 >
  • Üniversite + yüksek lisans mezunuyum, 15 yıllık finans sorumlusu olarak özel bir yabancı şirkette çalışıyorum aldığım maaş 3.500 TL    

Bilsem bu kadar okuyacağıma devlette memur olmaya çalışırdım yanlış anlaşılmasın özel sektörün hali bu işte...

• senelerdir çalışıyorum, bugün bile kredisiz bir şey sahibi olamam, en ufağından bir ekran kartı almak istesen 5k-10k arası saçmalığa bakarmısınız?

• geleceğe not: 100 tl ile dışarı çıkıp yine bir şey alamıyoruz arkadaşlar. paranın değeri yok  

• FR13NDSLX kullanıcısına yanıt

Nasıl gideceğini anlatta biz de gidelim, çünkü bu İşler ben gideceğim demek ile olmuyor maalesef  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

Üniversite + yüksek lisans mezunuyum, 15 yıllık finans sorumlusu olarak özel bir yabancı şirkette çalışıyorum aldığım maaş 3.500 TL    

Bilsem bu kadar okuyacağıma devlette memur olmaya çalışırdım yanlış anlaşılmasın özel sektörün hali bu işte...

Çok yazık hocam, insan emeklerine acıyor değil mi... Ben devletteyım 5.7k alıyorum, Allaha sukur geçiniyorum ama sadece o kadar, yani gecınmekten kastım.da guzelce karnım doyuyor, ev kıramı veriyorum, kışın kısmadan güzelce ısınıp onun faturasını ödüyorum, vs vs bu tarz seyler ancak. Ay sonu oldu mu da elımde bı tl kalmıyor.. Babamı düşünüyorum da asgarı ucretle yıllarca bızlerı nasıl hem okutmus hemcbuyutmus, yemin ediyorum gakları odenmez onların.

• Mevcut ekonomik durumun savunulacak pek bir tarafı yok ancak olaya bir de şu açıdan bakmak lazım. Bizim halkımız maalesef açgözlü, ahlaksız ve kime ne kadar geçirirsem kârdır kafasında. Herkes imkanı kadar geçiriyor. Ticaret ahlakı , iş ahlakı hak getire.

Daha 1 ay önce İzmir’de deprem sonrası evlerin fiyatları kaç kat zamlandı. Şimdi nerden baksan ahlaksızlık. Deprem olmasa 2 bine kiraya vereceğin evi deprem oldu diye neden 4 bine çıkarıyorsun ?

Neymiş talep artmış. Arz talep meselesiymiş. Bırak kardeşim bu kelime oyunlarını. Gerçekten ahlaklı bir toplum olsak talep de artsa o malın kıymeti neyse o fiyattan veririz. Ama bizim fırsatçılar talep arttı, millet mecbur ev değiştirecek kaçtan kitlersem kârdır diyor ve fiyat yükseltiyor. Bu sadece bir örnek.

Oturup saatlerce bunun gibi örnekler paylaşabilirim. Biz ülkecek düzelmek istiyorsak önce kendimizden başlamalıyız. Kendimizi düzeltmeden sorunun şakkadanak düzelmesini bekliyoruz. Bu kafayla daha çok bekleriz..

• tahsin3323 T kullanıcısına yanıt
    Çok doğru özel İngilizce kursu için anlaşma yaptım. Mümkün olursa almanca eğitimi de alacağım. Çok fazla olmasada iş kuracak param var. Greencard veya Canada başvurusu olur. Avrupa da Almanya ve Makedonya planım olur.
  • Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Emeklilik sigorta prim işini nasıl yapacaksınız o zaman ?

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Emeklilik sigorta prim işini nasıl yapacaksınız o zaman ?

Firma ortağının çalışan olma zorunluluğu yok. Firma imza yetkilisi emekli ise ve firma çalışanı değilse emekli primi ödemek zorunluluğu yoktur. Yani AŞ'lerde böyle. Ltd'de de böyle olmalı. Babam bağkurdan emekli olduktan sonra kendisi için bir prim ödemesi hiç çıkmadı. Çünkü aynı zamanda bir yandan da şirket çalışanı değildi. Şirket ortağı ve imza yetkilisi idi.

Bu durum aş'ye has da olabilir, zira aş'de teorik bir yönetim kurulu var ve imza yetkilisi bu yönetim kurulunun başkanı. Şirket müdürü değil.

Ltd'de de aynı imkan varsa böyle yapacağım. Yoksa mecburen bagkurlu olicigiz. Ama mantıken böyle bir imkan olmalı. Zira bir emekli iki ayrı ltd'de imza yetkilisi ise, iki ayrı sigorta primi mi ödeyecek? Saçma yani.

• xmxksk kullanıcısına yanıt

Şaka yapiyorsin

O firma seni sömürüyor

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.