Şimdi Ara

Ayçiçek Yağına %20 Zam Geliyor. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
2
Favori
9.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha durun cafe restoran vs bi açılsın siz zam neymiş o zaman görün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle güzel haberler daha fazla gelsin.%20 az olmuş.Fakir cahil tabaka süründükçe keyfim katlanarak artıyor.

• O kadar yazıyoruz burada, ama kimse dinlemiyor ki. Daha yeni başlıyoruz arkadaşlar, bekleyin. Asgari ücrete bu kadar zam yaparsanız olacağı budur. Üretici mecburen zam yapacak. Daha neler neler göreceğiz, izleyelim bakalım.

• Hadi bu kadar zam geliyor, alınan ürün %100 Ayçiçek Yağı olsa neyse... Ayçiçek, Kanola, Pamuk falan hep karışık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 14 Ocak 2021; 21:22:46 >
  • Ne diyorsun hemşerim ?
  • baranel B kullanıcısına yanıt
    Yapsınlar sıkıntı yok hedef 2023.
  • Bir yandan üzücü ama bir yandan da Erdoğan'ın başkan olmasınıo sağlayan % 51 lik kesimin burnunun sürtmesi, akıllarının başlarına gelmesi bakımından sevindirici bir haber

• Fetönün oyunu, ülkemizi bölemeyecekler dediklerinde zamdan dolayı kaybedecekleri oyları toplarlar. Sıkıntı yok. Halk hak ediyor, bu kadar cahil olunmaz. Dedem, "Eskiden bir kişiye cahil dendiğinde, yüzü kızarır, yerin dibine girerdi." derdi, şimdi bu cahillere, cahil dediğimizde "Sen bana ne diyorsun, asıl cahil sensin. Bendeki bilgi kimse de yok. Sen ne biliyorsun da konuşuyorsun, hüloğğ." gibi farklı tepkiler veriyorlar. Kırmızı et yiyen, elinde ortalama üstü telefon olan birini gördüklerinde de "Bak et yiyon, elinde iPhone var. Gelmiş ekonomi kötü diyon. Şu zorluk ülkeden geçsin, bende alcam iPhone." diyebilecek kadar kötü durumdalar. Lüks tüketimi iPhone ve kırmızı etten ibaret olan insanlardan bahsediyoruz, ne desek boş. iPhone`ların vergisini düşürüp, 2342343289 taksit ile satışını yapsalar bu kesimden mutlusu olmaz. Çünkü elinde iPhone olacak. İstersen ekmeği 100 TL yap sonra.

Dip Not: "Yiyon, diyon, alcam" kelimelerini bilerek bu şekilde yazdım, çünkü Twitter`da aynen bu şekilde konuşuyorlar.

• Bunu duyduğum iyi oldu gidip 5lt yağ alam 55tl ye yudum 😄
  • quote:

Orijinalden alıntı: dekareme

Bir yandan üzücü ama bir yandan da Erdoğan'ın başkan olmasınıo sağlayan % 51 lik kesimin burnunun sürtmesi, akıllarının başlarına gelmesi bakımından sevindirici bir haber

Aynen öyle. Ulan az uyarmadık be yıllar boyunca. Bu kadar yetki vermeyin, tek adamlık getirmeyin, aynı adama 20 sene boyunca yetki vermeyin falan diye amaaaa yok ille de reis, ille de akp dediler. Hadi buyurun o zaman cenaze namazına

• quote:

Orijinalden alıntı: JaReD22

Üretebilecekken ithal ediyoruzya bu ithal durumunda birileri cebini sağlam dolduruyor.
    Ama ne demişler hazıra dağ dayanmaz.

Halbuki bu sene ekimde çoktu, Ağustosta Malatya'ya gittiğimde millet hasat yapıyordu.

Bu gidişle kuraklıkta geliyor, Türkiye'de ekim alanları her geçen gün daralmaya da devam ediyor. Valla sonumuz hayırlı değil bu sene bile kısmi kıtlık ihtimali var.

• Yağda ki fiyat artışının sektörden kaynaklanmadığını söylemesi çok inandırıcı  

• Şimdiden fiyatlara yansıdı bile. Dün hepsi burada üzerinden 62.90 a 5 lt ayçiçek yağı alacaktım sepete ekledim sonra bir baktım stok tükendi deyip fiyat 85 e çıktı bugün baktım aaa ne göreyim 90 lira olmuş. Bir de yerel marketlerden örnek vereyim. Yaşadığım şehirde süpermarketler zincirinin sanal marketinde dün 66 lira olan yağ bugün 70 olmuş yarın Allah kerim.

• İthalatta cidden birşeyler dönüyor. İthal edilen ürününlerin avrupa-türkiye kaşılaştırması yapıldığıda bizde bazen 1-2 kat fazla oluyor. Ayçiçeği özelinde konuşursak 2017'de ayçiçeği yağı üretenlerde Dünya'da 4. sıradayız. Ayçiçek yağı ihracatında 5. sıradayız. Yani ayçiçeğin bir kısmını kendimiz üretip bir kısmını ithal ediyoruz, bunu işleyip yağını alıp yurt dışına satıyoruz. Buraya kadar herşey normal, anormal olan fiyatlar. İngiltere'de 5 litre ayçiçek yağı 50 TL.(kaynak aşağıda) Bizde en ucuz 5lt yağ 56,50 TL . İngiltere iklimden dolayı ayçiçek yetiştirdiğini sanmıyorum, büyük ihtimal ithal ediyor. Nasıl bir saçmalıksa ithal eden ülke ihraç eden ülkeden daha ucuza ürün satabiliyor. Birde %20 zam bekliyoruz.

https://www.tesco.com/groceries/en-GB/products/271168790

https://www.migros.com.tr/migros-aycicek-yagi-5-l-koseli-pet-sise-p-3eb70e?reid=1610648601921190343

• ressi1 kullanıcısına yanıt
    Tarımın geldiği noktaya bakınca nereye kadar ithal edeceğiz çok merak ediyorum. Geçmişte de kuraklık oldu, krizler oldu vs ama tarım bu şekil bitme noktasına gelmemişti.
    Bilgisizlikmi kasıtlı mı yapılıyor bilinmez. Çiftçi perişan halde arada youtubedan röportajlara bakıyorum resmen kan ağlıyorlar.
    Gelecekte tarımın bu halde olması üstüne birde kuraklık falan derken kıtlık kaçınılmaz. Gıda dahada pahalanır böyle giderse.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • .......

Ohh oh ohh ne guzel . Motor yagi iceriz artik .,😁😁😄🙂

• Damat gittiğinden beri dolar 1 lira 20 kuruş düştü. 1 LİRA 20 KURUŞ. ama herşeye zam gelmeye devam ediyor kafam almıyor artık ben iptalim.

• quote:

Orijinalden alıntı: FR13NDSLX

Bunu duyduğum iyi oldu gidip 5lt yağ alam 55tl ye yudum 😄

55 tl ye yağ nerede satılıyor. bende alayım?

• Bu durumda zeytinyağı daha yerli olduğu için daha ucuz mu olacak yani?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.