Şimdi Ara

Ayçiçek yağ fiyatları nereye gidiyor ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
3.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Alarm takıldı zaten. mısıryağı ayçiçek yağı aynı sayılır.

Ayçiçek yağ fiyatları nereye gidiyor ?
  • Marketlerde şu sıralar yağlarda indirim görüyorum.Allahtan hepsiexpress gibi marketler varda 40-50 liraya getirebiliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0zkanK. kullanıcısına yanıt

"...Almaya dünya ekonomisinden ilk 3 ü zorluyor biz anca 19-20 yi zorluyoz ilk 20 den düşmeyelim diye."

Türkiye ekonomisinin ne kadar kötü olduğunuz nihayet kabul ediyorsunuz yani, koyu AKP'li olarak. Tebrikler.

"...Bizim komşularımız sabah akşam göçmen gelen terör gelen başımıza yük gelen..."

Çok yanlış bakıyorsunuz. Göçmen gelen değil, göçmen ALAN demeniz lazım, zira ülke sınırlarını biz mi koruyoruz, o bahsettiğiniz Suriye, Irak, İran mı? Sen sınırını korumazsan, herkes girer! Gelenin elini kolunu sallayarak sınırlarımızdan geçtiği bir dönemdeyiz! Afganların, Surilerin sınırlarımızdan yüze yakın gruplar halinde geçtiğini gösteren nice video var.

"...Bizim başımızda olan derdin tasanın 10 da 1 i yok ALmanyada."

Çünkü adamlar yasalarını uyguluyor! Adam öldüreni bizdeki gibi salmıyorlar. Defalarca iş üstünde yakalanan hırsızı sabahına karakoldan göndermiyorlar. Ama, olayı tasvip etmiyorum, birkaç yıl evvel baklava çalan küçük bir çocuk vardı, tutuklanmıştı. O çocuğa yapılan muameleyi hangi yetişkin veya yandaş hırsıza yaptılar?

"Almanyanın çari açığı yok üstüne 260 Milyar Dolar çari fazla vermiş geçen yıl. Biz ise -50 Milyar Dolar çarı açık veriyoz. Üstüne dolar gelmiş 8-9 TL ye..."

Hani başkanınız "ben ekonomistim, ekonomiyi bana sorun" diyordu? Verin bu kardeşinize yetkiyis, faizle, Dolarla nasıl uğraşılır gösterelim, diyordu... 20 yıldır yönetim, maliye, hazine, ekonomi, yani komple ülke AKP'nin elinde, neden bu haldeyiz? Hani ekonomistti?

"...bir yanda PKK bir yanda FETO bir yada YPG-PYD bir yanda ABD ambargoları ekonomil saldırıları flan..."

Daha düne kadar FETÖ elebaşı için sizi özlüyoruz, n'olur dön diye ağlayanlar, FETÖ en çok bizim dönemimizde güçlendi diyen AKP değil mi? PKK'yı da FETÖ'yü de güçlendiren, seçim zamanı koz olarak kullanan kim?

"Ama bizim muhalefet için sorun Yağa gelen 10 TL zam... Efsane kaliteli bir muhalefet anlayışı."

Başkanınız ve yanındakiler çay-simit hesabı yaparak bir ailenin aylık yemek harcamasını hesaplamıştı. Bir-iki Liralık simit hesabı yapan ve vatandaşının gerek akaryakıtta 3-5 lira nasıl kar yaparım diye düşündüğü durum mu, yağa ve diğer temel besinlere sürekli şekilde gelen zamma tepki göstermesi mi rahatsız etti sizi?.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızımercimek -- 12 Ekim 2021; 11:16:13 >

Adam olsan her fiyat artışı olan yere 10 lira daha ucuzunu atmazsın.

Adam olsan o 10 liralık indirime bile insanların muhtaç olduğunu bilirdin işte.

Kendin de biliyorsun ki 10 lira daha ucuzunu atıyorsun gerçi.

Bu memlekete kaliteli muhalefet lazım değil halkın sorunlarını çözecek iktidar lazım tamam mı?

Halk neyi protesto ederse etsin hemen terörist ilan etmeyen iktidar lazım, muhalefet olmasa da olur. Yeter ki işini LAYIĞIYLA yapan iktidar olsun. O zaman kimse alternatif aramaz ya da deli gibi fiyat artışlarından söz etmez!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcpcpcpc -- 13 Ekim 2021; 1:7:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuanda Türkiye o haldeki Sağlıga zararlı 5 litre ayçiçek yagı üretilse

içerisindekiler yüzünden Kanser olma uyarısı yapılsa Etiketine. Fakat fiyatı 20-30 TL olsa

Kapış kapış alırlar.

Fiyat>saglık maalesef türkiye bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 12 Ekim 2021; 12:51:26 >
  • OzkanK bi kerede doğruya doğru de be bi kere. Yani adam bizi yatırıp ..... onuda savunacaksın yuh be YUH !!

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Miyamoto Musashi kullanıcısına yanıt
    O stokçuların hepsinin ne darbe tiyatrosu zamanı ATM'ye koşanlardan, ne salgın zamanı hijyen ürünlerini zamlı satanlardan, ne de araba tutan galerici veya kabzımallardan hiçbir farkı yok...

Evde stok yapınca onlar kurtuluyor biz ölüyoruz değil mi, çok AKıllıymışsınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tubytube kullanıcısına yanıt

He stok yapıolar he. Depolarda yağ saklıolar he. Adamlar ellerindeki yağları biran önce satılsın diye marketlere firmalara vermenin peşinde. Kimsenin stok falan yaptıgı yok.

• GenqhisKhaan89 kullanıcısına yanıt
    İyi niyetten mi yapıyorlar? Şu yazım tarzınızdan bile şüphe duymamız lazım...

• karışık bitkisel yağ almaya başladı millet. içinde palm yağı kanola yağı falan var. ayçiçek yağı bile tüketmemek lazım. zeytinyağından başkası yalan ama ayçiçek yağınıi bile alamaz duruma geldik. gönül isterdiki rahatça zeytinyağı, tereyağ, sade yağ alabilelim..

bizim millet margarini kaşıkla yiyor gerçi. bu yağ fiyatları koymuyordur.

• Hakiki 1 kg tereyağın kilosu 150liradan aşşa değil zaten.

1kg tereyağ için 30litreden fazla süt gerekiyor. 30 litre süttende 1kiloya yakın yada 1.2 kg arası Kaliteli Süt yağı cııkıyor.

Sütün litresi 5 TL zaten.

5 litre sütü 30la çarp direk 150 tl. E bnun işçiligi kaynatması maliyet hesabı kar payı falanda koyulması lazım. Babanın hayrına maliyetine satmıcaklar sonuçta

150 tl az bile 1kg tereyağ için.

O marketlerde 500gramı 50 -60 tl olan yağların hepsi saf sütten yapılmıyor. Cogu süt tozu vb ürünlerle sütle karıstırılıp sütün hacmi litresi arttırılarak elde ediliyor.

Dolayısıyıla %100 kaliteli süt yağından üretilmiyor market tereyağları.

Yani diyeceğim o ki En temel gıda maddeleri ET-SÜT BALIK-TEREYAĞ-PEYNİR-ZEYTİN- falan ulaşılamaz duruma gelmiş.

Millet kahvaltısnı bile artk ya öğün atlıyor yapmıyor yada. Pide simit pogaca domates biber kızartmasıyla falan geçiştiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 12 Ekim 2021; 13:53:54 >

• Kızartma yemeyin zaten zararlı hayret bişi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ben direk maliyetlerin içersindeyim.

Geçen yıl Ağustos'ta 150 TL olan 18 lik yağ şu an 330 TL.

Toplam artış %120.

Aksini söyleyen yalan söylüyordur.

• 3 ay memlekette kaldim 1 litre yag harcadim o da halis zeytin yağı
    Yemeklerimi philips yağsız fryer da yapıyorum sulu yemekleri de az yağ ile zeytinyaği kullanıyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tubytube kullanıcısına yanıt

iyi misin? neden bahsediyorsun? yanlış alıntıladın galiba...

• Miyamoto Musashi kullanıcısına yanıt
    Sizi destekliyorum, yazdığınızı desteklediğim gibi evine yığma yapanları da ilkel gördüğümü ifade ediyorum...

Salgının ilk günleri Avrupa'daki Türk gurbetçilerden birisi evini ayçiçek yağıyla doldurmuştu ve görünce inanamamıştık, ancak böyle şeylerde uzmanlar, medeniyet adına hiçbir şey yok hatta İstiklal Marşı denilen şeyde bile medeniyet tek dişi kalmış canavardır, sen önce enflasyon canavarı ile devlet yönetmemeyi, toplumu ezmemeyi öğren sonra medeni ülkelere laf at...

• ihtiyacımız kadar ayçiçeğini üretemeyip ithal ettiğimizi biliyormuydunuz. ihtiyacımızın ancak %66 sı üretiliyor, 2020 yılında 1 milyon 145 bin ton ayçiçek tohumu ithal edildi. döviz ihtiyacımız arttıkça tl değer kaybedecek, tl değer kaybettikçe ithal girdili ürünlerin fiyatı artacak.

• TechVET kullanıcısına yanıt

Söylediklerine yalan demen için onun hiç olmaması lazım. AMa İngilterede benzin kuyrukları oldu. Şuan halen oluyor hatta. Benzer şekilde 5-6 ay önce Fransada ALmanya'da market kuyrukları ve stok sorunları oldu bu yalan değil siyaset yapmak oluyor.

Erdoğan'ın söylediği bu.

Ayçiçek yağ fiyatları nereye gidiyor ?Haber Globalyoutube
    İngiltere'de tedarik krizi nedeniyle benzincilerde uzun kuyruklar oluştu. Henüz Abone Değilseniz, Türkiye ve Dünya'dan En Güncel Haberler İçin Haber Global'e Abone Olun: https://www.youtube.com/channel/UCtc-a9ZUIg0_5HpsPxEO7Qg?sub_confirmation=1 Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın: https://www.youtube.com/channel/UCtc-a9ZUIg0_5HpsPxEO7Qg/join https://haberglobal.com.tr/ https://www.facebook.com/HaberGlobal/ https://www.twitter.com/HaberGlobal https://www.instagram.com/haberglobal/ Abone Olun ► https://bit.ly/2FnCDeW Haber Global Frekans Bilgileri; Digiturk 47. Kanal D-Smart 42. Kanal Tivibu 46. Kanal Kablo TV 71. Kanal (HD) Kablo TV 910. Kanal (SD) Turkcell TV+ 46. Kanal Türksat 3A HD Frekans: 12685Mhz Pol:H S.Rate:27500 FEC:2/3 Türksat 4A SD Frekans: 12379Mhz Pol:V S.Rate:27500 FEC:3/4 #haber #gündem #sondakika
    https://www.youtube.com/watch?v=yQKBM8kX94w

Yalan nedir biliyon mu ! Kemal Kılıçdaroğlu mesela bugün gene çıkıyor ülkenin sorunlarını 1 yıl içinde çözecem çözmez isem istifa ederim diyor ! yok 6 ay içinde şuanları yapacam diyor 1 yıl içinde Suriyelileri gönderecem diyor bak bunlar YALAN işte. Olmayacak yapılmayacak şeyler söyleniyor. Daha aday değil ama YALAN ATILIYOR...

Ya bak halen karşındakini aptal yerine koyuyorsun. Aşı için para alıyor Almanya, İngiltere dedi, yalan çıktı. Şimdi algı yönetimi yapıyor. Sanki adamlarda benzin kalmadı da ondan kuyruk var. Adamlarda çalışmadıklarından lojistik sorun var.

Seçim konuşmalarında açmadığı üniversiteleri, havaalanlarını açtım dedi, yalan çıktı. "Bana yetkiyi verin, dolar nasıl iniyor görün" dedi. Dolar 9 lira oldu. Şimdi K.K. vaat veriyor, yalan diyorsun. Bu Erdoğan vaat verip yapamayınca olmadı, etmedi. K.K. vaat verip daha şans verilmemişken yalancı oluyor değil mi? Bak külahları değişeceğiz bilmiş ol. Açık açık beni aptal yerine koymaya çalışıyorsun ve buna ciddi şekilde kızıyorum. Tarafsızım ayaklarını bırak artık.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.