Şimdi Ara

Ayasofya Kaosu +18

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
161
Cevap
1
Favori
14.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 103
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 32 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 386
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 103
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • myfranco (8 mesaj) Cem (1 mesaj) Robinson_Crusoe (1 mesaj) Redeemertr (1 mesaj) sight (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (80 mesaj) Mobil (32 mesaj) Mini (11 mesaj) Uygulama (38 mesaj)
  • @
Giriş
    293 Mesaj

Geçen Cuma günü Ayasofya'ya yanılmıyorsam 350 bin kişi gitti.20 milyona yakın nüfusu olan bir şehirde Ayasofya'ya giden kişi sayısı bu.Elbette Valiliğin daha sonra gidişleri durdurması bu sayının daha yüksel olmasını bir nebze olsun engel teşkil etmiş olabilir lakin bu kısıtlama olmasaydı bile maksimum 500 bin civarı kişi ancak toplanırdı diye düşünüyorum.

Dahası o gün Ayasofya'ya sadece İstanbuldaki insanlardan giden olmadı.Günler öncesinden Ayasofya'ya Türkiye'nin dört bir yanından insanlar geldi.Hatta bazı belediyeler bedava otobüs kaldırdı.Buna rağmen toplanan sayı umulandan daha az olduğunu gösteriyor.Tabii Türkiyede yaşayan yabancı uyruklu müslümanlarıda bu rakama dahil edince ciddi bir hayal kırıklılığının olduğu ortada.Lakin ellerindeki medya gücü ile elbette bunu açıkça itiraf etmek yerine gizlemeyi tercih ediyorlar.

Peki bu dediklerimin bu görüntülerle ne alakası var?Öncelikle açıktır ki geçen Cuma'ya Ayasofya'ya gidenler malum partinin en koyu fanatikleri idi.Şu gördüklerimizden hangisinin malum partinin çalışmalarında yer almadığı iddia edilebilir?Kaçının malum partiden yardım parası almadığını iddia edebilir?Kaçının yakınının devlette malum partinin aracılığıyla makam mevki elde etmediğini iddia edebilir?Yani bir nevi buradakiler malum partinin koyu taraftarları.Bunlar elbette İmamoğluna saldıracaklar.İşleri zaten bu...Orada onlara laf anlatmaya çalışan teyze gerçekleri haykırınca da hemen tekbir getirerek onu bastırmaya çalışıyorlar.Hani Zübükteki bir sahne vardır ya.Zübük'ün rakibi kasabalarında zaten cami olduğunu fakat okulun olmadığını bu nedenle kasabaya cami yerine okul yapılması gerektiğini söyleyince Zübük hemen tekbirler getirip adamı dinsizlikle suçluyordu.Bunlarda bunu yapmışlar.Kadına cevap veremeyince tekbir getirerek susturmak istemişler.Sadece bu görüntü bile bunların bir partinin fanatikleri olduğunu açıkça gösteriyor.

Kimse kimseyi kandırmasın.Ayasofya'nın açılmasının tek nedeni korona salgını ve batan ekonomi nedeniyle ciddi oy kaybı yaşayan malum partinin algı değiştirme operasyonudur.Ayasofya'nın hemen ardından harf inkılabını tartışmaya açmaya çalışmak istemeleri toplumu asıl gündemden uzaklaştırıp sünni konularla meşgul olmasını sağlamaktır.Burada konuşanlarda durumun farkında.Zira malum parti giderse haksız yere devletten aldıkları herşeyi kaybedecekler.Mesele devletin bekası,Fatihin vasiyeti vs değil sadece kendi bekaları...

Lakin geliyor gelmekte olan.İstedikleri kadar böyle nefret kussunlar.Neyin ne olduğunu herkes biliyor.

|
    |

• Teğmen
    216 Mesaj

Zıçan adam diye karikatür vardı bilenler bilir çok eski. İtin uğursuzun, hırsızın cahilin üstüne zıplar sıçardı. Bu teyzeyi ordan alıcan tepelerine sıçacan. Ama b*ka yazık :D

2013 W221 Mercedes S500 Long 4MATIC
  • Binbaşı
    1766 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ubi Panis ibi Patria

Demokrasi ortadoğuda neden uygulanmamalı? sorusunun cevabı.

Ülke uçuruma sürükleniyor ve bu boş yığınlar sürüklenişi desteklemeye devam ediyor.

Evet bunlarla hiçbirimizin oyu bir olmamalı.

Platon reyiz binlerce yıl önceden söylemiş bunu.. Atatürk de biliyordu böyle olacağını.. ahhh ahhh ömrü vefa etmedi işte

Şöyle 1970 lere kadar yaşasaydı halkın eğitim seviyesinin temeli sağlam ve oturmuş olacaktı 😞😞😞😞

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 29 Temmuz 2020; 19:34:34 >

Orijinalden alıntı: 88mph

Zıçan adam diye karikatür vardı bilenler bilir çok eski. İtin uğursuzun, hırsızın cahilin üstüne zıplar sıçardı. Bu teyzeyi ordan alıcan tepelerine sıçacan. Ama b*ka yazık :D

Bödöffff

|
    |
    cemsinan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2013 W221 Mercedes S500 Long 4MATIC
  • Yüzbaşı
    753 Mesaj
    Benim favorim bu dayı. Bah ararın 155i dayı ile kapışır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    230 Mesaj

Geçen ban yedim 1 hafta bu tiplere üstü kapalı hakaret etmişim güya az bile demişimdir de.. Admin umarım bu görüntüleri aklın işliyebiliyordurda o banla diye tıkladığın parmaklarından utanırsın.

Yahu şu tayfayı başka birşeye inandırsak varya harbi uçarız. Hani desek ki gelin aya koloni kuracaz ama atmosfer olana kadar 1 yıl nefessiz yaşayacaksiniz, bu inanç ve azimle 1 yıl nefes almadan ay yüzeyinde yaşarlar.

Yönetime laf ediyoruz da ülkeyi yönetenler haklı. Bu halkın hak ettiği fakirlik seviyesi bu değil. Kuru ekmek ve suyla beslenmeleri yeterli.

|
    |
    753 Mesaj

Yapılmışı var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Cem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    840 Mesaj

Almanlar buraya gelecek iş istemeye.Tüm orgassnlarımla güldüm.Haykırdım.

|
    |

Boşa dememişler, her millet hak edildiği şekilde yönetilir.

|
    |

az kaldı az ....

|
    |

Ben 18 yaşıma kadar bunlarla dolu bir semtte büyüdüm. Sizin bu kafaları anlamanız çok zor boşuna zorlamayın.

Şimdi gezmediğim ülke kalmadı bu kafayı bir tek iranda gördüm. Dünyada iran ve tr dışında bu kafada insan yok. Arap bedevileri dahil.

George 1984’te yazmış cehalet güçtür diye. Bu cühela mahlukatları gördükçe umutsuzluğa kapılıyorum. Allah sonumuzu hayretsin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

"Müslümanım" diyen kişi videodaki şahıslar gibi konuşmaz.

Ayrıca İmamoğlu Müslümansa ona "Müslüman değil" diyenlerin imanı gider.

Reklamlar
SEO
Canlı Tv izle
Bitcoin
bankalar.org
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,575
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.