Şimdi Ara

Ayasofya Camii için karar günü... Güncelleme: Karar çıktı Ayasofya Camii'dir. Elhamdülillah...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.056
Cevap
3
Favori
32.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şahsi düşüncem Kurban bayramı 1. Günü olan 31 Temmuz. Hem bayram namazı, hem de bayramın 1. günü Cuma.

Edit 6

Cumhurbaşkanı Erdoğan; 24 Temmuz Cuma günü ibadetimizi yapacağız inşallah"

Erdoğan, "Ayasofya'nın dirilişi Mescid-i Aksa'nın özgürlüğe kavuşmasının habercisi, Müslümanların fetret devrinden çıkış iradesinin ayak sesidir" diye konuştu.

Kaynak https://m.haberturk.com/son-dakika-haberi-cumhurbaskani-erdogan-dan-onemli-aciklamalar-2740033

10 Temmuz 2020, Şahsi düşüncem; Karar Erdoğan ve bakanlar kurulunda.

Bu karar, Kurban bayramı namazında ve devamında, namaz kılınacak şekilde ( veya öncesi tarihte) ve süreklilik arz ederek çıkarsa;

Erdoğan ve Cumhur ittifakı, Türk tarihine adını kazımış olacaktır.

Nasıl ki Menderes'in bugün hala adı anılıyor ve bana gire tek sebebi ezanı, aslı olan Ezanı Muhammediye'ye çevirmek ise ( yoksa milletin çok beğendiğinden değil) , Erdoğan'da tüm olumlu ve olumsuz şartlara rağmen, burayı ibadete açarak adını Türk tarihine kazımıştır.

Hayırlı , uğurlu, mübarek olur inşallah.

Ayasofya'ya ibadet yolu açıldı... Elhamdülillah.

Bir zincir daha kırıldı!

Edit 5

Erdoğan bugün 20:45'te ulusa sesleniş konuşması yapacak

Edit 4

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya'nın resmen ibadete açıldığını duyurdu. Gözler Diyanet işleri başkanlığı' nda.

Kaynak https://www.haberturk.com/cumhurbaskani-erdogan-imzaladi-ayasofya-resmen-ibadete-acildi-2740071

Edit 3

Ayasofya'ın ibadete açılıp açılmayacağı hakkında bugün saat 16,30'da açıklama yapılması planlanıyor. Açıklamayı Yargıtay 10. Daire Başkanı Yılmaz Akçil'in yapması bekleniyor.

Kaynak

https://www.google.com/url?q=https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/ayasofya-icin-geri-sayim-saat-ve-detaylar-belli-oldu-5923145/amp/

Edit 2

Reuters haber ajansı, İstanbul'un simgeleri arasındaki Ayasofya'nın yeniden ibadete açılıp açılmayacağının yarın belli olacağını bildirdi

kaynak https://www.milliyet.com.tr/dunya/son-dakika-reuters-dunyaya-duyurdu-ayasofya-karari-6255456

Edit 1: Son dakika: Ayasofya'nın statüsünün ne olacağına ilişkin Danıştay'da görüşülen duruşma sona erdi. Mahkeme kararını 15 günde içinde açıklayacak. Kararın ardından Ayasofya müze olarak kalacak ya da yeniden camiye dönüştürülecek.

Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 1934 yılında verilen Bakanlar Kurulu kararının iptali istemiyle Danıştay 10. Dairesine açılan davanın duruşması bugün gerçekleştirilecek. Dairenin kararını aynı gün ya da 15 gün içerisinde açıklaması bekleniyor

Kaynak https://www.haberturk.com/son-dakika-haber-danistay-ayasofya-kararini-daha-sonra-aciklayacak-2731038

Necip Fazıl Kısakürek üstadın Ayasofya için konuşmasından 2 dakikalık kısa bir kesit;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 10 Temmuz 2020; 23:36:21 >

• Memleketin bu kadar ciddi sorunu varken her kim Ayosofya üzerinde fikir yürütüyorsa, gündem yaratıyorsa bilin ki siyasal islamcıdır. Bu adamlar Arapların uydurma hadis dinine inanır. Kur'anla bir bağları yoktur. İşleri güçleri şovdur. Camileri, ibadethaneleri siyasete alet edeni Allah ıslah etsin.

Mevcut durumda Ayasofya'da mescit de var. Orada isteyen namazını kılabilir. Ama yok. Elemanların işi gücü gösteriş. İbadeti Allah için yapıyor olsalar, mahallelerindeki cami de yeter onlara da işte dert bu değil.

Yok zekasıymış bilmem neymiş , sanırsın atomu parçaladı. Laf cambazı bir adam o kadar. Geçmişi değil sonrası da aynıdır hayatının . Siyasilerden para dilenen bir kişilik. Bugün yaşasa sürekli tvlere çıkıp birilerini över , Allah, din, iman diye ihale, iş koparma derdinden olurdu.

En samimi şiiri

Her ayağın bastığı yerde sanki kalbim var,

kalbim ki vahşi bir zevk alır ezilişinden.

ömrümün geçtiği yolda bana sorsalar,

gidiyorum bir kadın bacağının peşinden.

Bir kadının içinden ağlayışı, gülüşü,

gözlerinden ziyade bacaklarına yakın,

bir lisandır onların duruşu, bükülüşü,

kadınlar! onlar varken konuşmayınız sakın.

Ince sütunlardaki ilahi güzelliğe

bacakların ruhudur şekil veren diyorum

bacakları bir kalın örtüde saklı diye

mermerde kalbi çarpan venüs’ü sevmiyorum.

Boynuma doladığın güzel putu görseler

insanlar öğrenirdi neye tapacağını.

kör olsam da açılır gözüm, ona sürseler

isa’nın eli diye, bir kadın bacağını.

Geçmişi çöplükmüş ,sanki hayatının geri kalanı çok temiz ve aydınlık.

Ondaki zekanın zerresi, bölümü toplasan çıkar mı acaba 

Kendisi, yolunu değiştirmese idi, adım gibi eminim her yıl karanfiller ile anma törenleri düzenler, adına ayinler yapar, sergiler açar,heykeller diker tiyatrolar düzenlerdiniz.

Yine üstad^tan bir alıntı yapalım. Necip Fazıl Kısakürek diyor ki;

• quote:

Orijinalden alıntı: darklord1905

Bu mesaj silindi.

Ondaki zekanın zerresi, bölümü toplasan çıkar mı acabaAyasofya Camii için karar günü... Güncelleme: Karar çıktı Ayasofya Camii'dir. Elhamdülillah... 

Kendisi, yolunu değiştirmese idi, adım gibi eminim her yıl karanfiller ile anma törenleri düzenler, adına ayinler yapar, sergiler açar,heykeller diker tiyatrolar düzenlerdiniz.

Ayasofya Camii için karar günü... Güncelleme: Karar çıktı Ayasofya Camii'dir. Elhamdülillah...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 2 Temmuz 2020; 9:57:53 >

• Cumhurbaşkanı istediği anda ayasofya'yı ibadete açabilir.

Tek kararnameye bakar.
    Yok danıştay'ı bekliyoruz falan külliyen yalan. Gidip açın yeter ayasofya ayasofya bağırdığınız.

Hayır ülkedeki tüm camiler boş bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortamlarda soran olursa Danıştay izin vermedi dersin....

• Ayasofya'yi nargile kafe yapsinlar, kapansin bu muhabbet. Ayasofya Camii için karar günü... Güncelleme: Karar çıktı Ayasofya Camii'dir. Elhamdülillah... 

• Şimdiye kadar hangi değişiklik için danıştay kararı beklenmiş Ayasofya Camii için karar günü... Güncelleme: Karar çıktı Ayasofya Camii'dir. Elhamdülillah... Reis haklıymış ya yeterli yetki vermemişiz, yeni sistemde başkan, bir cami bile açamıyor, ilk seçimde reisin yetkilerini arttıracak bir sistem değişikliği şart. Bu sayede faizle nasıl savaşılır, ekonomi nasıl idare edilir yedi düvele gösterme şansımız da olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Ondaki zekanın zerresi, bölümü toplasan çıkar mı acaba 

Alıntıları Göster

Yok zekasıymış bilmem neymiş , sanırsın atomu parçaladı. Laf cambazı bir adam o kadar. Geçmişi değil sonrası da aynıdır hayatının . Siyasilerden para dilenen bir kişilik. Bugün yaşasa sürekli tvlere çıkıp birilerini över , Allah, din, iman diye ihale, iş koparma derdinden olurdu.

En samimi şiiri

Her ayağın bastığı yerde sanki kalbim var,

kalbim ki vahşi bir zevk alır ezilişinden.

ömrümün geçtiği yolda bana sorsalar,

gidiyorum bir kadın bacağının peşinden.

Bir kadının içinden ağlayışı, gülüşü,

gözlerinden ziyade bacaklarına yakın,

bir lisandır onların duruşu, bükülüşü,

kadınlar! onlar varken konuşmayınız sakın.

Ince sütunlardaki ilahi güzelliğe

bacakların ruhudur şekil veren diyorum

bacakları bir kalın örtüde saklı diye

mermerde kalbi çarpan venüs’ü sevmiyorum.

Boynuma doladığın güzel putu görseler

insanlar öğrenirdi neye tapacağını.

kör olsam da açılır gözüm, ona sürseler

isa’nın eli diye, bir kadın bacağını.

Geçmişi çöplükmüş ,sanki hayatının geri kalanı çok temiz ve aydınlık.

• Üstad böyle çatlatıyor insanı işte. Hayatta olsa eyvah eyvah düşünemiyorum, verecek cevap bulamazsınız.

Hayatında bir baltaya sap olamayan adamlar kalkmış, onca lafına rağmen, çöplüğü karıştırıyor.

Sanırsın ki, kendileri nuru pak!!!

Ha bu arad, konu Ayasofya Camii, bundan sonrası için sadece Ayasofya Camii ile ilgili cevap yazarım, her zamanki gibi şark kurnazlığı! yapıp meseleyi işinize geldiği gibi değiştirmeyin. Kaldı ki oradan da bir şey çıkmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Üstad böyle çatlatıyor insanı işte. Hayatta olsa eyvah eyvah düşünemiyorum, verecek cevap bulamazsınız.

Hayatında bir baltaya sap olamayan adamlar kalkmış, onca lafına rağmen, çöplüğü karıştırıyor.

Sanırsın ki, kendileri nuru pak!!!

Ha bu arad, konu Ayasofya Camii, bundan sonrası için sadece Ayasofya Camii ile ilgili cevap yazarım, her zamanki gibi şark kurnazlığı! yapıp meseleyi işinize geldiği gibi değiştirmeyin. Kaldı ki oradan da bir şey çıkmaz.

Bende nur arayanda sıkıntı vardır . NFK de nur arayanda da sıkıntı vardır. Üstad dediğiniz adamlar bu haldeyken müslümanların neden bu kadar geri olduğuna şaşırmamak lazım.

• 2019 yılında Ayasofya müze olarak işletmesi diğer müzelerle birlikte bir kaç milyar dolara 10 yıllığına ihale ile verilmişti.

Yani verilen şirket yabancı bir şirketti ve hakkında internetten baktığınızda görebileceğiniz bazı dedikodular da var.

Şimdi pek dedikodulara girmek istemiyorum ama gerçek olan şey ihaleyi veren kim alan kim her şey ortadayken şu an içinde olduğumuz tartışma cidden samimi geliyor mu?

Ama ben tüm samimiyetimle inanıyorum ki Danıştay kesinlikle cami yapılmasına karar verecektir. Halkımızın tek isteği budur. Halkın dediği olacaktır. Eğer Danıştay kararı aksine olursa şu unutulmamalı hükümet elinden geleni yaptı ancak Danıştay kararına mecbur uyucaz....

Edit: Hukuk devletiyiz. Bu bunu gerektirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1las -- 2 Temmuz 2020; 11:50:35 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s1las

2019 yılında Ayasofya müze olarak işletmesi diğer müzelerle birlikte bir kaç milyar dolara 10 yıllığına ihale ile verilmişti.

Yani verilen şirket yabancı bir şirketti ve hakkında internetten baktığınızda görebileceğiniz bazı dedikodular da var.

Şimdi pek dedikodulara girmek istemiyorum ama gerçek olan şey ihaleyi veren kim alan kim her şey ortadayken şu an içinde olduğumuz tartışma cidden samimi geliyor mu?

Ama ben tüm samimiyetimle inanıyorum ki Danıştay kesinlikle cami yapılmasına karar verecektir. Halkımızın tek isteği budur. Halkın dediği olacaktır. Eğer Danıştay kararı aksine olursa şu unutulmamalı hükümet elinden geleni yaptı ancak Danıştay kararına mecbur uyucaz....

• Hmm 15 gün içerisinde olacak herhangi bir olayda gündemi değiştirmek için birebir konu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kararı açıklamak için 15 Temmuz'u bekliyorlar herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: MRTFR

Kararı açıklamak için 15 Temmuz'u bekliyorlar herhalde.

Ya bakanlar kurulu kararını cumhurbaşkanı kaldırabilir.

Karara falan gerek yokki.

• quote:

Orijinalden alıntı: s1las

2019 yılında Ayasofya müze olarak işletmesi diğer müzelerle birlikte bir kaç milyar dolara 10 yıllığına ihale ile verilmişti.

Birader tek kararnameye bakar. Bakanlar kurulu kararını kaldırın. Olsun bitsin. Tüm camiler bomboş. Gidip ayasofya'yı doldurun.

Danıştay kararına gerek yok. Zaten danıştay'ın yetkisi bile yok. Ne içiliyorlar size.

• s1las kullanıcısına yanıt

Hayır, buna uymak zorunda değiliz.

Bu konuda Ahmet Anapalı bugün CnnTürk'te açıklama yaptı.

Karar ne olursa olsun nihai kararı Bakanlar Kurulu verecektir dedi.

Hukukçu bir arkadaş daha iyi anlatacaktır.

• Sonuç ne çıktı

• Danıştay kararını henüz açıklamadı. 15 gün içinde açıklaması gerekiyor. Bugün de açıklayabilir, 15 günün sonunda da.

Topu bakanlar kuruluna da atabilir.

• Memleketin bu kadar ciddi sorunu varken her kim Ayosofya üzerinde fikir yürütüyorsa, gündem yaratıyorsa bilin ki siyasal islamcıdır. Bu adamlar Arapların uydurma hadis dinine inanır. Kur'anla bir bağları yoktur. İşleri güçleri şovdur. Camileri, ibadethaneleri siyasete alet edeni Allah ıslah etsin.

Mevcut durumda Ayasofya'da mescit de var. Orada isteyen namazını kılabilir. Ama yok. Elemanların işi gücü gösteriş. İbadeti Allah için yapıyor olsalar, mahallelerindeki cami de yeter onlara da işte dert bu değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intercityfirm1895 -- 2 Temmuz 2020; 12:18:28 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.