Şimdi Ara

AYAKLI ALIM SATIMCILAR YÜZÜNDEN FİYATLAR SÜREKLİ YÜKSELİYOR (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
2
Favori
23.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
197 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne kadar saçmalamışsın ya.Adam arabayı aldı kanser oldu diyelim,yada çocuğu rahatsızlandı para lazım oldu adam vergi mi ödeyecek bu yüzden?

Şu al-sat olayına ne kadar karşı olan varsa; ya galericidir,ya da trollük yapıyordur.Bu cevap verdiğim 5000 tl vergi muhabbetini yapan arkadaşım sende ekonominin e sinden anlamıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Al sat yapanlardan alanlar kaldı mı ? Şahsen benim cevremde yok öyle al sat alan bırakın almayın sürünsünler

• Al-satcılar, Galericiler derken bence bu işin ortaya çıkmasının en büyük sebebi distribütörlerdir.

Devlet öncelikle şu distribütörlere geçen seneye göre kur artmamış hatta gerilemişken fiyat zamlarını bir sormalı.

Bizim millet açığı bulduğu yerde acımaz. Bu açığı da oluşturan distribütörler.

Galericilerle al satçıları ayıramıyorum çünkü 2 tarafta birbirinden beter. 0 Araç teklif konusunda 187 bin bayi fiyatı olan aracı galericilerin 210'a satılığa koyduğundan bahsediliyordu...
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    ALLAH sizler gibi insanların sayılarını arttırsın.

Uzun açıklama için teşekkürler

• Sahibinden.com gibi siteler RUHSAT SON TESCİL TARİHİ gibi bir bilgi hanesi daha açmalı.

• Millet ayda 1000 dolar adam gibi para kazanabilse bu şeylere girişenler sadece açgözlü ve dolandırıcılar olurdu.

İnanın bu ülkede çalışarak hiç bir şey alınmaz, para biriktirilmez. Ticaret yapmak gerekli. Ama çoğu musluğun başını biri tutmuş. Milletin suçu devletten azdır.

• ghostiki kullanıcısına yanıt
    140tl olmus ilan

• yaman06 Y kullanıcısına yanıt
    Gerçek neden işte bu, şayet 187 bin TL bayi fiyatı olan aracı almak istediğinizde bayilerin satacak aracı yok ise, beklemeniz gerekiyorsa ve döviz fiyatlarında veya vergilerdeki artışın fiyata yansıyacağı söyleniyorsa galeriler 210'da ister 220'de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bornova17

Ne kadar saçmalamışsın ya.Adam arabayı aldı kanser oldu diyelim,yada çocuğu rahatsızlandı para lazım oldu adam vergi mi ödeyecek bu yüzden?

Şu al-sat olayına ne kadar karşı olan varsa; ya galericidir,ya da trollük yapıyordur.Bu cevap verdiğim 5000 tl vergi muhabbetini yapan arkadaşım sende ekonominin e sinden anlamıyorsun.
    mesajım çok zoruna gitmiş. ekstrem örneklerle durumu kurtaramazsın. al-satcılar genelde aynı galericiler gibi yalancıdır. arabayı alırken satıcıya türlü türlü yalan söylerler, satarken de ayrı yalan söylerler. yalan söylemek al-satcı olmanın birinci kuralıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut_emmi -- 20 Ekim 2019; 10:31:32 >
  • True_Sun kullanıcısına yanıt
    tamamdır.
  • Türkiye İstatistik Kurumu gibi ne güzel genelleme,testip yapıyorsunuz öyle,yaptığınız istatistiklere göre ekstra vergi ödememiz gerektiren başka birşey var mı ?Blokluyorum seni ziya,zira mantıksız konuştuğun için tartışamıyoruz bile :)

• Bu dediğiniz olursa al sat işi biter. 6 aya da gerek yok. 3 ay densin tamamdır.

• Çok basit aslında
    örneğin 1 yıl içerisinde devir gerçekleştiğinde noterde gösterilen alım satım değeri arasındaki fark kadar satıcıya gelir vergisi yürütürsün bu iş biter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

Cok guzel arabalar dusuyor sari siteye zamani olan ne paralar goturuyor sıkısan sıkısana

Alıntıları Göster
    Alıcılara burunlarından kıl aldırmıyor kimse al satçı olunca hiç kurmuyorlar abi adamlarda ayrı bir yetenek olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: nrcnft

Almıyon değil gidiyosun bakıyosun incık boncuk inceleyip alamadan dönüyosun sonrada burada ağlıyosun. Adam araç alır karını görürse satar sende onlardan önce davranıp sen al diyecem de incik boncuk incelemekten zor alırsın... genelde 1 yıl kullanıp aracı sıkılınca satarım... hiç bir zaman far ayağına bakan kıl kuyruklara denk gelmedim çok şükür :) bende hiç bakmadım zaten :)devlet 3 araca kadar hak vermiş vergi levhası olan sıfır araç bayileri orada bak oralara yönel. Ha ben şahsen al satçıdan araç almam orası ayrı konu ama bu konuyuda dert etmem... Aracımı da al satçı ise satmam... Ama bu benim şahsi meselem emlakçılara ve al satçılara antipatim var... seninde varsa sende alma araçlarına da bakmaya gitme o kadar. Far ayaklarına dikkat :)
    İşte tam bu yüzden alsatçılar tehlikeli.

Alırken sıkışmış vicdanlı insanları ucuza almak için yalvar yakar suistimal ediyorsunuz
    Satarkende sadece para kazanabileceğiniz dikkatsiz ihmalkar alıcılar arıyorsunuz diğerlerinden zaten fazladan para alamazsınız o yüzden ilan açıklamalarında ona göre bileyen insanlara odaklı sizin olta dediğiniz metinler girip bekliyorsunuz
    mesajlarında bile doğru soruları soran insanaları tersliyor baştan uzak duryorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: 404NotFounD

Araba alıp plaka değiştirmeye üşenen insan çok fazla etrafımda bolca örneği var arkadaşlarımda falan. Plaka farklı diye al-satçı damgası vuramazsınız hemen.
    Sanıyorum daha az sigorta pirimi çıkıyor sebebi buda olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Sanıyorum daha az sigorta pirimi çıkıyor sebebi buda olabilir

Alıntıları Göster
    Hocam artık adrese ve hasarsızlık indirimine göre fiyat çıkıyor plakanın bir önemi yok mesela eskiden 34 plaka fazla fiyat çıkıyordu şimdi öyle değil o yüzden plaka değiştirmeden devam eden insan çok

• redferrari R kullanıcısına yanıt
    Bari neyden uzak durmayacağımızı yazsaydınız faydalansaydık, marka kalmadı çünkü. Hyundai de lpg ye uyumlu. Bir tek mazda, suzuki kaldı heralde (premiumlar hariç)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Kendin al satçı olduğun için tabi Al satçıdan almazsın, satmazsında.

Hadi Vergi mevzuatında göster her vatandaşın yılda 3 araç alım satım hakkı olduğunu

Vergi dairesi Müdürü bilmiyor Siz biliyorsunuz !

Sen 8.300 liralık farı tamir edilmiş aracı edilmemiş fiyatına alabilirsin fakat ben ENAYİ değilim.

Alıntıları Göster
    https://www.memurlar.net/haber/615960/1-yilda-3-arac-satisi-icin-istenen-belgeler.html

aç oku cahil olma.. Far ayağına bakacana açta kanuna bak öyle cak cak konuş :) Vergi dairesi müdürünü salla kanun ne diyor sen ona bak... Vergi dairesi müdürü kanundan üstün değil. 2. el pazarında sıfır araç arama arıyorsanda parana kıy öyle ara 3 kuruşa 5 köfte veriyoruz diyene koşo koşa gidersen olacağı budur. eskiden araçların alım satım tarihi e devlette görünüyordu artık görünmüyor sen adamların ne zaman aldığını nereden biliyorsun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

Sahibinden.com gibi siteler RUHSAT SON TESCİL TARİHİ gibi bir bilgi hanesi daha açmalı.
    katılıyorum.
    hatta ilan verirken ruhsat resimlerini yüklemek mecburi olmalı.
    site yönetimi ilanı yayınlamadan önce ruhsatı kontrol ettikten sonra onay vermeli.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.