Şimdi Ara

AYAKLI ALIM SATIMCILAR YÜZÜNDEN FİYATLAR SÜREKLİ YÜKSELİYOR (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
2
Favori
23.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
197 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu durum Murat 124'ten beri boyle zaten. İnsanlar hep araba alip satiyordu? Hani hukumeti kurtarayim diye kendini mu teselli ediyorsun, yoksa bizi mi yemeye calisiyorsun anlamadik arkadas?
    Birde einstein gibi anlatmis. E arkadasim ev alip satanlar var o zaman ev fiyatlarida ondan yukseliyor.
    2.el urunler alip satan var o zaman hersey millet alip, satiyor diye fiyatlar yukseliyor.
    Yoksa reiz cok iyi yonetiyeah, ekonomi ucuyeah zaten demi. Harbiden interestingsiniz ya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serbest piyasa
    Al sat yapan vatandaş normal fiyata alıp üstüne koyup satamaz zaten o işe de girmez
    Uyguna alıp piyasa fiyatına satmaya çalışır
    Kimse kimsenin malına çökmüyor
    Piyasayı al sat değil arabanın 0 fiyatı belirler
    Hatasız aracın yılbaşına kaybı %10 dur sıfır fiyatından ikinci el rakamı bu şekilde tespit edilir normalde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Al satçılar doluşmuş. Devlete göre vergi vermeden al sat yapmak yasak değil mi? Yasak. Güzelleme yapmanın manası yok.
  • Dünyanın her yerinde, eski araba denk getirip satan adamlar var, Amerika'da bunun TV programları bile var.

Gerçekler le yüzleşin.

Bizimki fakirlikten. Normalde hurdaya atılacak arabalara bir senelik asgari ücretin toplamını veriyoruz. Japonya'da 18 aylık asgari ücrete 0 araba alabiliyorsun.

Yani, bizim emeğimiz para etmiyor.

Fakiriz, daha çok fakirleşiyoruz, insanların eline iyi durumda bir araba geçince kar ederek satmaya çalışıyorlar. Dünya da farklı bir şey yok aslında. Zengin memleketler de tek far. İnsanlar iyi durumdaki araçlarını daha uzun süre kullanıyorlar.

Galericiler söyle, emlakçılar böyle.

Memlekette şöyle böyle olmayan ne var ?, Ekmek fırını da aynı, bakkalı da aynı, kasabı da manavı da.

Dürüstlüğün enayilik olarak genel kabul gördüğü, adaletin yakalar yapıştırısam fena olur, kaçanın anası ağlamaz olduğu bir toplumda, daha başkası olmaz.

Dolar 2 tl, vergi %15 olsa. Bakalım ne olurdu o araçların hali ?

Bu yüzden alışın artık ve sızlanmayın.

Yaşadıklarınız toplum olarak çürümemizin belirtileri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut_emmi

Valla keşke sayın CB beni otomobil konusunda danışman olarak bir süreliğine yanına çağırsa. Otomobil piyasasını adam ederim. MTV'yi motor hacmine göre değil, kasko değerine göre şekillendiririm.
    Noterlere alan ve satan arasında aracılık yetkisi veririm. Aracı alan kişi para nakitse, parayı notere verir, noter para sayma makinesinde parayı hem sayar hem sahte mi onu kontrol eder, para EFT üzerinden verilecekse alıcı parayı önce Noterin hesabına gönderir, alım-satım işi bitince de noter parayı elden veya EFT ile satıcıya öder.
    Ekspertiz hizmetlerinin çok daha ciddi ve detaylı yapılması konusunda önemler alırım. Verdiği raporda en ufak bir yanlış çıkan ekspertiz firmasının lisansını 6 aylığına iptal ederim, km düşürme vs yalan beyan konularında paraya çevrilmeyen hapis cezaları veririm. Amerikanın bu yalan beyan konusunda hiç affı yoktur. Biz de bu konuda ABD'yi örnek alabiliriz.
    Hukukun olmadığı ülkede hiçbir dikiş tutmaz.

• Bunun önüne piyasada tutulmayan araçları alarak geçebilirsiniz, al satçıların asla yanaşmayacağı araçları tercih edin. Ben 2006 model otomatik 190.000de honda jazz'a 57 bin tl isteyeni görünce çok net anladım bunu, gittim 2012 model 110 binde 1.3 dizel mito'yu 53 bi tlye aldım. Bu tarz araçların kendi piyasası oluyor, almak isteyen gelir alır satılmaz elinizde kalır diye bir şey de yaşamazsınız.

• 2.el piyasanin içine ettiler.araç İhtiyacı olanlar onlar yüzünden daha fazla ödüyor. Hemde araç onlarda kısa durduğu için aracın sorunlarını bilmiyorlar. Ayni aracı 2 ay içinde 3 farklı ilanda gördüm. Al satcilarin önüne geçilmesi lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Juan - Juan

Al- satçılar hakkında söylediğinize tamamen katılıyorum da Far ayağı kırılınca ne oluyor anlamadım.
    Öyle ufak şeylere takılmak istemiyorsanız 0 araç almayı düşünün bence
    Baktığım aracın Far'ının Sıfır orjinal Fiyatı 8.300 TL

Satıcı Kusursuz fiyatı istiyor, Farı tamirli tamponu tamirli araç satıyor...

Siz takılmayın, ufak dediğiniz şeylere.

nrcnft, far taş geldi mi far ayağını kırmaz far camını kırar , onunda tamiri yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ariic -- 19 Ekim 2019; 10:9:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nrcnft

hiç bir yorumu okumadım sadece ana konuyu okudum. Far tamir gördü diye fiyat mı kırması gerekiyordu? fara taş gelmiş kırılmıştır yada çarptı diyelim bu aracı kusursuz olmaktan çıkarıyor mu? ben şahsen böyle pinpirik huylu adamlarla hiç alışveriş yapmam al satçı değilim ama biri bana vergi filan sorsa cevabım " sanana bilader " olurdu. far tamiri bile huylandırıyorsa sıfır bakacaksın hiç 2. el ile uğraşmayacaksın
    Bizde senin gibilerden araba almıyoruz zaten.
  • Cumhurbaşkanı değil Türkiye devleti beni görevlendirse iyi olur desen daha iyi. Ne kadar kanıksamışız ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: True_Sun

Sahibinden olup kocaelinde 35 plaka Diyarbakır da 16 plaka vs gördüm mü ilanı dahi okumadan geçiyorum...

Bu arada al satcılara karşı değilim... Doğru yanlış kabul ama artık bir iş kolu oldu. Karşı olduğum bunu saklamaya çalışmaları bilgi eksikliği vurdum duymazliklari...
    Bir yanlış düşünüyorsunda benden dostum.
    Söylediğim mantıklı değil.
    Kocaelindeyim 35 plakalı aracımı sattım.
    Bu aracıda 4 sene önce antalyadan 35 plaka olarak aldım.ne yani alsatçı mıyım ben!!!!

• 'Araca sıfır hata dedi, araçta sol far tamir edilmiş ön tampon boyanmış çıktı ( araca istediği fiyat kusursuz fiyatı )'

Hayır ne bekliyordunuz, far tamir görmüş, ön tampon boyanmış diye 10.000 eksiğine mi vericek adam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkbozkus

'Araca sıfır hata dedi, araçta sol far tamir edilmiş ön tampon boyanmış çıktı ( araca istediği fiyat kusursuz fiyatı )'

Hayır ne bekliyordunuz, far tamir görmüş, ön tampon boyanmış diye 10.000 eksiğine mi vericek adam?
    10 bin eksiğine versin diyen mi oldu ? baştan söyleseydi gitmezdik bakmaya

Farın fiyatı 8.300 TL Tamirli olduğu için kışın su alıp buhulanma yaparsa siz mi ödeyeceksiniz ?

Siz gidin tamponu boyanmamış farı tamir edilmemeiş araç parasına , farı tamponu tamirli aracı alın o zaman !
  • detay 5464 yazıncaydı galiba, aracın son sahiplik süresi çıkıyor. 2. el alacaksam ilk sahibinden almaya çalışırım, olmuyorsa en az 2 sene binilmiş olmasına dikkat ederim, yoksa ya dediğiniz gibi al-satçı çıkar ya da dikiş tutturamamış sorunlu bir arabadır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Memilekette işçiden başka vergi veren yok.
    ikinci işde çalışıp kayıtdışı çalışanlar mı ararsın. Taksi plakası olupda bir asgari ücretlinin 1 aylık vergisini ödemeyen mi ararsın? hadise gibi vergi ödemeyen popçumu ararsın..... uzar gider.

Bordrolu çalışanları enayi yerine koyuyorlar memilekette.

Hoş adım başı çerezlik makam otosu, dağın başına 800 binlik havra için vergi vermemekte haksızda değiller yani bu diğer vergi ödemek istemeyenler diye düşünüyorum.
  • Donanımhaber 2. el al-satçılar ile dolu. Sadece araba değil yani.
  • Sahibinden zaten galericilerin eline geçti. Önceden ilan verebiliyorduk onu da yılda 30 gün olarak sinirlandirip, galericilere 365 gün 5 er 10 ar ilan şansı verdiler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu açan arkadaş alım satım yapmiyormu acaba? Serbest piyasa herkesin 3 tane alıp satma hakkı var devlet vermiş
    En gıcık olduğum alıcı tipi alırken param yok abi şu kadara olur mu, satarken Parana yeteni al kardesim pazarlık yok

• 2ekmek1sut kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısın... (bu şekilde düşünmeme rağmen bende 17 plaka bi araba sattım. kredi ile almıştım plaka yı değiştirmek zor olacaktı 2. el araç kredisi ile aldığım için)

Ancak genelde böyle düşünmeme sebep olan olayı bu konudaki 2. mesajımda yazdım...

Hatta o dönemde (1,5-2 ay önce) satılan arabaların bir kısmı 16 plaka olarak şehirdışında tekrar satışta idi.

Ve daha önemlisi benim fikrim illa doğru olacak diye bir şey yok bu şekilde düşünmem safsatadan da ibaret olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 19 Ekim 2019; 13:16:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Baktığım aracın Far'ının Sıfır orjinal Fiyatı 8.300 TL

Satıcı Kusursuz fiyatı istiyor, Farı tamirli tamponu tamirli araç satıyor...

Siz takılmayın, ufak dediğiniz şeylere.

nrcnft, far taş geldi mi far ayağını kırmaz far camını kırar , onunda tamiri yok

Alıntıları Göster
    Hocam yanlış anlamayın sizinle polemiğe girmek değil niyetim ama. Bu araçlar sürücü ve yaya güvenliği için önden hafif dokunuş ile bile far ayakları kırılıyor kendimden biliyorum. Yaklaşık 5-7 km hızla aracı örgülü tellere dokundurmuştum inip baktığımda araçta hasar yoktu fakat bir kaç hafta sonra kaputu açıp baktığımda far ayağı kırıldığını gördüm. Bu durumda aracı 10000 tl düşük fiyata mı satalım.
    Sizin dediğiniz durumdaki insanlar için sıfır araç almak daha mantıklı. Adı üstünde 2. El alıyorsunuz. 2. El Piyasasında hiçbir araç kusursuz değildir. Sizin hasarsız dediğiniz araçlarda bile neler vardır kim bilir

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.