Şimdi Ara

AYAKLI ALIM SATIMCILAR YÜZÜNDEN FİYATLAR SÜREKLİ YÜKSELİYOR (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
2
Favori
23.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
197 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Beğendiğim arabaların sahiplerine sorduğum ilk soru "arac ne zamandır sizde?". %90ı 5-6 ay diyor.

Yazı geçirmiş. Şimdi satıyor.
    Bende bu durumda olan bir aracı almak istemiyorum.

Bakalım neler olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • banada galerici söylemişti 1 seneden az arabalara bulasma sakın diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

katılıyorum.
    hatta ilan verirken ruhsat resimlerini yüklemek mecburi olmalı.
    site yönetimi ilanı yayınlamadan önce ruhsatı kontrol ettikten sonra onay vermeli.

Alıntıları Göster
    Bunu yaparsa sahibinden kendi ayağına sıkar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Bat-Man

Ben bunu seneler önce söylediğimde forumda yemediğim hakaret kalmadı. Şimdi fiyatlar böyle tavan yapınca insanımız az da olsa anladı. Bir arac 2015 de Alındıgı fiyatın 2019 da 10 bin 5 bin üstüne satılmasının hiçbir mantıgı yok.
    Senin para biriminin değeri sabit mi kalıyor da bir de üstüne Türk lirası üzerinden fiyatlar düşecek.2016 da 80 bine aldığın sıfır araba şuan 230-240 bin tl ben 3 yaşında aracımı vericem 50 ye yenisini almak için 170-180 bin TL para koyucam üstüne mantıklı mı sence bu ???

• Zaten yediği halttan haberim olduğu için yine ağzına ederdim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nrcnft

https://www.memurlar.net/haber/615960/1-yilda-3-arac-satisi-icin-istenen-belgeler.html

aç oku cahil olma.. Far ayağına bakacana açta kanuna bak öyle cak cak konuş :) Vergi dairesi müdürünü salla kanun ne diyor sen ona bak... Vergi dairesi müdürü kanundan üstün değil. 2. el pazarında sıfır araç arama arıyorsanda parana kıy öyle ara 3 kuruşa 5 köfte veriyoruz diyene koşo koşa gidersen olacağı budur. eskiden araçların alım satım tarihi e devlette görünüyordu artık görünmüyor sen adamların ne zaman aldığını nereden biliyorsun ?

Alıntıları Göster
    Birde okuduğunu anlayabilsen...

Adam TASLAK yazmış, yani yürürlükte değil !

Taslak olan düzenleme de maliye düzenlemesi değil , Gümrük Bakanlığı düzenlemesi , 2. El oto satış yetki belgeleri için yapılan bir düzenleme , vergi mevzuatı değil !
    Yürürlükte Ki Vergi mevzuatından kanun ve madde no yazın görelim !

Ruhsata son tescil tarihi denen kısımda ki tarih ne zaman alındığını gösterir de boşver , inama sen bizim gibi cahiller bilmez senin gibi profesörler bilir .

Şu forumda ömrüm milletin cehalet'ini gidermek ile geçiyor.
    Aslında bilgi falan vermeyeceksin, faydalı olmak işe yaramıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Birde okuduğunu anlayabilsen...

Adam TASLAK yazmış, yani yürürlükte değil !

Taslak olan düzenleme de maliye düzenlemesi değil , Gümrük Bakanlığı düzenlemesi , 2. El oto satış yetki belgeleri için yapılan bir düzenleme , vergi mevzuatı değil !
    Yürürlükte Ki Vergi mevzuatından kanun ve madde no yazın görelim !

Ruhsata son tescil tarihi denen kısımda ki tarih ne zaman alındığını gösterir de boşver , inama sen bizim gibi cahiller bilmez senin gibi profesörler bilir .

Şu forumda ömrüm milletin cehalet'ini gidermek ile geçiyor.
    Aslında bilgi falan vermeyeceksin, faydalı olmak işe yaramıyor.

Alıntıları Göster
    o zaman adamı şikayet et vergi mevzuatına aykırı iş yapıyor diye... yada kafa şişirme... adamdan ruhsat resmini whatsaptan iste al satçıysa zahmet edip gitme olsun bitsin. far ayaklarının da resmini iste hatta 8300 lük olanı ama :)))

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.