Şimdi Ara

ayağında converse le abd karşıtı slogan atan insan (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
3.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Çav bella

quote:

Orijinalden alıntı: uA_emir07

quote:

Orijinalden alıntı: ForYouKill

ayağında converse le abd karşıtı slogan atan insan

1 mayısda görmeye aşina oldugumuz devrimci bozuntuları.İşçilerin emekçilerin bayramı ama sokaklarda bunlar hakim

Bak arkaşım kapitalizmle insanlar mücadele edemezler.Eğer bana convers 6 ay dayanıyorsa elbette onu giyeceğim.Bu devlet Kaliteli mal üretti de mi biz mi almadık?

quote:

Orijinalden alıntı: Qu4k3r

quote:

Orijinalden alıntı: Çav bella

quote:

Orijinalden alıntı: uA_emir07

ben anlam veremedim unidede bazen görüyorum amerika defol diye bagırıyolar ama

elde coca-cola
    cepte motorola
    ağızda winston
    ayakta converse
    altında levi's

takılıyolar ben anlam veremedim siz acıklık getirirseniz sevinirim.
    Not:hicbir siyasi görüşüm yokdur sizde olayı siyaset kavgasına dönüştürmezseniz sevinirim...

Biz devrimciler bunlaa sosyomoda diyoruz.Bunlar sosyalsit filan değillerdir daha çok kız düşürmek için yapmışlardır.Veya Sosyalizmin S'sini anlamadan sosyalistim derler.Troçki de soyalist lider diyince oo lenin gbi büyük adam derler.Oysa biri bolşevik biri menşevik.Neyse bu gibi insanları takmayı değmez Gerçek soısyalistlerin ve Sosyalizme inananlar bu gibi insanlar değildirler.Ayrıca kapitalizme karşı oldukları için de kapitalist markalar giymemeli sermeyeyi olabildiğince kullanmamalıdır.Aynı Durum Kemalistler için de geçerli.

peki ne giysinler?

Devletin ürettiği şeyleri.Ülkemiz halk egemenliğine dayandığı için dolayısıyla kendi ürettiklerini.

doru diosn usta...

• Ben o fotoğrafı koymamın sebebi konuyla alakası olduğu içindi.Yoksa eleştirme gibi bir niyetim yok ayrıca giymeside normal yerli üretimimiz çok zayıf olduğu için bunlar doğal karşılanılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yapprak

quote:

Orijinalden alıntı: Suicide Lane

Devrimini de yerim sosyalizmini de . Bu ülkeye zarar vermekten başka ne yapıyorsunuz?

Memleketi devrimciler sosyalistler mi sattı devrimciler sosyalistler mi yedi tüyü bitmemiş yetimin hakkını. Ne zarar veriyorlarmış anlatıver bakayım bir. Kaldırım taşı sökmek bankaları taşlamak mı zarar. Belediye kendisi sık sık söküp takıyor zaten kaldırımları. Gerçek sosyalistler kapitalizmi finanse edecek davranışlardan kaçınır. Maltepe varken neden marlbora alırsınız ki. Sonra tütün bitti para kazanamıyoz diye ağlarlar bir de. Gerçi tekel de gitti ya

Maltepe yerli malımı peki? Alayını sattı adamlar, BAT,JTI ve bir çok tütün firması var bu memlekette.

• Bırakın palavrayı, Türkiye her sektörde dışarıya mahkum bir ülkedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: América

amerika içimizde artık içimizde

bence senin içinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodypussies

Bırakın palavrayı, Türkiye her sektörde dışarıya mahkum bir ülkedir.

bilmem bu kadarı yetermi ama bloodypussies tek cümleyle anlatmış sanırım helal olsun kardeşim....

asıl bu konuyu açan ve saçma sapan yorumlar yazan arkadaşların galiba bir bilgisi yok türkiyede ne alırsanız alın dışarıya mahkumsunuz hepsi onların elinde o zaman sizde amerikanın oyunlarını falan biliyorsunuz veya geçmişte olan savaşları falan az da çok olsa biliyorsunuz araba binmeyin? hadi gelin araba binmeyin ev telefonunu kullanmayın buzdolabı çamaşır makinesi kullanmayın? turksat uydusunu bile fransızlara yaptırdık unutmayın ki sahte converse ler 20 lira pazarlarda çakma levi's lar kaynıyor tabii siz bütün gün pc başında oturan böle bilgisizce davranan kişiler hiç dışarı çıkmadığından bunları bilmiyorsunuz daha konuşulcak çok şey varda basit yorum yapan basit arkadaşlara bu basit cevap yeter umarım. bu arada buna sosyomoda diyen arkadaş sana bir sorum var sizin gibi sol görüşün eleştirisel insanları böle insanlara devrimci değil ama amerikanın verdiği mallarla geçimini sağlayan amerikanın yönetme sanatı ve politikası sayesinde var olan örgütlere devrimci örgüt diyebiliyorsunuz sizinde anlayışınız bu gerek yok tartışmaya sol içinde 49 fraksiyona bölünmüş bırakın bu konudada bölünsün o zaman

• her türlü amerikaya muhtaçız adamlar yapmış bizde alıyoruz bunda gocunacak birşey yok.yabancı mal kullanmıycam dersen mağarada yaşamak zorundasın
  • spor yapan basketboll oynuyan bir devrimci olamaz mı nike adidas giyemezmi kalite başka birşey türkiyede varmı böle ayakkabı veya türk tütünü kadar kaliteli tütün yok ama hepsini amerikaya oraya buraya veriyoruz onlar yapıyor baştakiler baş kaldırmıyorda biz amerika defol deyince ne demek istediğimizi anlamıyorlar mı amerika defolunca nolcak işte tüm bu tartışmaların sonu olacak kendimiz malımızı üretebileceğiz en azından

alıntı
    .rage against the machine grubuyla röportaj yaparken soruyolar adamlara: "siz sistemi eleştiriyorsunuz şarkı sözlerinizle ama albümünüz sony etiketi ile çıkıyor. kapitalist sermaye tarafından kullanıldığınızı düşünmüyor musunuz?"
    cevapları: "biz o sözleri insanlara ulaştırmak için sony'yi kullandığımızı düşünüyoruz"

nike giyerek nike'yi kullanacak değiliz elbette ama eğer bu sistem içinde yaşıyorsak herhangi başka bir ayakkabı bile mutlaka patron-işçi-sömürü üçgeninden geçerek elimize geçmeyecek midir? işçilerin sahibi olduğu bi ayakkabı firması var da ben mi bilmiyorum?

r.a.t.m. sony'yi özellikle seçmemiştir albüm çıkarmak için elbette, o laflarının altında yatan, soruyu sorana ayar verme amacı ve "başka bi şansımız vardı da biz mi teptik" deme isteğidir. üstelik lenin "bi sistemle mücadele ediyorsan o sistemin sana sağladığı tüm olanaklardan faydalanman gerekir" dememiş midir?

mahmutpaşa'da satılan t-shirt'ler acaba işçilerin türküler söyleyerek ve emeklerinin karşılıklarını tam olarak aldıkları, kurtarılmış bölgelerdeki fabrikalarda mı üretilmekte sanki.

alıntı:
    o komünist ve nike giyiyor, oldu tamam. o emperyalizm karşıtı, giymesi hata diyelim.
    lan sen hiç durup düşünmedin mi bu memlekette en çok satılan markalar neden hep amerikan malı diye?
    memlekete sahip çıkarım ben, vatanımı seviyorum, kahrolsun kürtler, rus uşağı komünistler diye bağırırken; kendi ayağında, kıçında, üstünde, başında hep başka ülkelerde üretilmiş malların olması rahatsız etmiyor mu seni? vatansız mısın? o çelişkiler içindeyken, sen en asil duyguların insanı mı sanıyorsun kendini? sana dokunmuyor mu bunlar? hadi ordan!
    bu ülkenin içine sıçan ne kadar adam varsa, "her şey vatan için, ne yaptıysak memleketin hayrına yaptık" dedi, sen dalga geçecek bula bula nike giyen komünisti mi buldun?!
    yap nike kalitesinde bi spor ayakkabı, hem sen yolunu bul kapitalist kapitalist, hem eleman ayağına yerli malı bişeyler geçirsin..
    ha gerçi sırada converse giyen ve amerikan dili edebiyatında okuyan komünistler var di mi? coca cola içenini bile bulursun zorlasan!
    ara sıra mc donaldsa gidenleri bile varmış lan! bizim dayıoğlu görmüş!aa bırakın hadii

ybu kadar yeter sanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PesimİSTanbul -- 30 Nisan 2010; 16:52:06 >

• Convers sadece bir ayakkabı markası değil, Amerikan kültürünün ürünüdür.

Bilinçsiz bir şekilde neyi protesto ettiklerinden habersiz insanlar işte.
  • (bkz. Gökalp)(Böyleydi dimi' nicki?
  • Saçma sapan insanlar oldukları için neredeyse hepsi , bunlar gayet doğal..

Bi taraflarımızla gülüyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

bende giyimlerimde amerikan markalarına dikkat ediyorum. levi's asla giymem tek pantalonum dahi yoktur.

aynen maviyi tek geçerim
  • quote:

bunlar sosyalist değil ki
    kürt milliyetçileri
  • 1 Mayıs

• quote:

Orijinalden alıntı: shamanmuratcan

quote:

bunlar sosyalist değil ki
    kürt milliyetçileri

+1 Gerçek sosyalist halkın malına zarar vermez. Bunlar sol görüşü araç olarak kullanan kürt milliyetçileri. PKK'nın bir nevi şehir yapılanması da denebilir

• Bu tipler birde kendilerini Che zannedip devrimciyim derler.
  • Bu devrimcileri hiç anlamam adamlar üstlerinde che tshırt leri dolaşıyorlar amaçları devrim yapmak ülkeyi sosyalist rejime sokmak.Bide Atatürkçüyüz derler.Madem Atatürkçüsün onun tshırtlerini giyi hadi giyime onun kurduğu cumhuriyeti yıkıp yerine neden sosyalizmi veya komizmi getirmek istersin anlamam.Hadi bakalım tek yok devrim
  • ben italyan giyiyorum
  • Kapitalist sistemin hakim olduğu bu dünyanın üzerinde yaşarken komünist olmak kadar gerzekçe birşey yok bence.
    Yok, yani imkansız.
    O yüzden "bak ayağında converse, altında levis amerika defol diye bağırıyor" demek boş konuşmaktan öte gidemez.
    Napcaktı adam? Mahalledeki kunduracıya ayakkabı mı yaptırcaktı?
    Teallaam ya.
    Gelin anarşist olun, bu s.ki beraber keselim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.