Şimdi Ara

Ayağa kalkınca başım dönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
3.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler son 5-6 aydır var bu sorun. Mesela yatıyorum kalkınca gözüm kararıp başım dönüyor. Her zaman da olmuyor tabii
    Az önce TV izliyordum aniden kalktım baş dönmesin neredeyse düşecektim. Ama geçiyor 3-4 saniye sonra. Neden olabilir sizce?
    Bunu yaşayan var mı?

NOT:!LÜTFEN CİDDİ CEVAPLAR VERİN!

• Tansiyon
  • Bende de oluyo arada ama çok iyi oluyo lan sanki orgazm gibi ama daha iyi
  • aniden kalkınca olmuştur ama bence doktora görün
  • Oturduğum yerden aniden kalkınca oluyor bende de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [Eren] -- 6 Kasım 2012; 18:38:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acht und zwanzig

Tansiyon

Tansiyon olamaz. Sporcuyum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana da oluyor.

Normal bir şey sanırsam. Herkese olan bir şey, galiba.
  • evet bende çok sık oluyordu 17 yaşlarımda hiç bayılmadım ama hemen oturuyordum veya uzanıyordum hiç doktora gitmedim kansızlıktan veya suyu çok az içiyordum , birde tuvalete çok geç çıkıyordum illaki onunda etkisi olmuştur. Bir belgeselde izlediğim hareketleri uygulamıştım her gün ondan sonra hiç yaşamadım, etkisi olmuştu ama tamamen geçmesi yaptığım bu egzersizlere mi bağlı bilemem.

Sende uygula ama doktorada gitmeni tavsiye ederim tabii ki.

Bir yere otur sonra ellerini yüzüne kapat ve parmaklarında gözlerini kapatacak şekilde zifiri karanlık olsun, başını sağa doğru yavaşça hareket ettir ve tekrar aynı konuma getir, sonra sol tarafa doğru yavaşça ve aynı konuma yavaşça hareket ettir, sonra yukarı doğru hareket ettir tekrar aynı düz pozisyona getir, son olarak aşağı doğru yap bu uygulamayı. Bunları yaparken her harekette derin olarak nefes alıp vermelisin. Örneğin sağa doğru çevirirken derince nefes al ve düz konuma yani ileri bakacak konuma getirirken nefesini ver bu şekilde. Baş dönmesi yön tayininin kaybı; kulak içindeki sıvılar ile alakalı ise muhtemelen sorununu çözecektir her gün rahat bir şekilde 2-3 kere uygulaman yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commodore63 -- 6 Kasım 2012; 18:41:50 >

• aynı durum bende de var.Bunun özel bir adı vardı.

• Bendede oluyor sIk sIk. Bir aciklmasi vardir galiba duymustum bir yerden. Aniden kalkinca bir sey oluyordu vucuda.
  • Bende de 5 aydır olmuyor.

Ben aniden kalkmasam da oluyordu . Doctor'a felan gitmedim kendiliğinden geçti.Sanırım PC - TV'ye çok bakmakla alakası var
  • Ama guzel oluyor

• Nick - konu uyumu
  • Şey yapmıyorsun bol bol su içiyorsun ve ayran diye bi içiçek var arada ondan içiyorsun kola niyetine.

• otururken veya yatarken dinlenme moduna geçen kasların enerji ihtiyacını aniden ayağa kalkarak arttırıp, kan basıncını yükseltiyorsunuz. buda kısa süreli tansiyon hastası gibi bir etki yapıyor, gözler kararıp baş dönmesi yaşanıyor.
  • bendede oluyordu ama bu sıralar olmuyor ayaga kalkınca her taraf karanlık gibi oluyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cenabetin Dönüşü

Beyler son 5-6 aydır var bu sorun. Mesela yatıyorum kalkınca gözüm kararıp başım dönüyor. Her zaman da olmuyor tabii
    Az önce TV izliyordum aniden kalktım baş dönmesin neredeyse düşecektim. Ama geçiyor 3-4 saniye sonra. Neden olabilir sizce?
    Bunu yaşayan var mı?

NOT:!LÜTFEN CİDDİ CEVAPLAR VERİN!

oluyor bende de. hızlıca ayağa kalkınca oluyor, vücut muhtemelen o hıza ayak uyduramıyor ilk anda. kafaya takcak bi şey değil
  • bende de oluyor. Hatta birkac kere yere de düstüm aniden kalkınca

• çok oturunca ya da yatınca oluyo normal bi şey herkes de oluyo doktora gidip filan abartmayın böyle şeyleri
  • aynen hocam aynısı bende de oluyor sabah kalkınca da oluyor bazen 2 3 saniyelik bişey
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.